Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wstępniak

Napisane przez Marszal , 25 marzec 2017 · 1369 Wyświetleń

Mój pierwszy wpis miał być o rybach, planach i muchowaniu. Oczywiście na początku miałem również kilka słów poświęcić na podziękowanie za możliwość wypowiadania się na blogu, za kredyt zaufania udzielony przez Adminów i Moderatorów. Ale będzie inaczej.
Dziś ze skrzynki pocztowej wyciągnąłem najnowszą "Sztukę Łowienia...". Już na schodach zacząłem wertować, bo temat wiodący chwycił mnie mocno. Jednak pierwszą stroną, jaką ujrzałem (tak się jakoś otworzyło) był tekst Mirka Pieślaka "Kubie - na pomoc". Rzut oka na fotografie natychmiast wyjaśnił, czego, a raczej kogo tekst dotyczy. Kuba Standera, znany wielu bloger i użytkownik naszego "Jerkbaita" stanął na krawędzi możliwości i bardzo ostrym zakręcie swojego życia. Już jeden z użytkowników sygnalizował problem Kuby na łamach Portalu i mam nadzieję, że sygnał ten znalazł odzew.
Czytając wpis Mirka i umieszczony obok tekst Kuby starałem się wyobrazić siebie w sytuacji, w której życie próbuje zabrać mi moją największa pasję. Wszyscy wiemy, że zdrowie jest najważniejsze, że wędkarstwo muchowe to nie cały świat ale przecież to duża część tego świata, wielki kawałek mojego życia, wiele planów i marzeń, w końcu wielu wspaniałych ludzi, których spotkałem i pewnie jeszcze spotkam na swojej muchowej drodze. Wszystko to miałoby odejść, zniknąć, zatrzymać się? Takie myśli bolą tym bardziej, że przecież jest jeszcze jakaś szansa na ocalenie tego "Świata pasji". Jedyną przeszkodą, jakże przyziemną, ale jednocześnie jakże często nieosiągalną są pieniądze. Jest jeszcze jedna przeszkoda, jednak tę Kuba już pokonał. Myślę o odwadze, którą musiał wykazać podejmując decyzję o zgodzie na amputację nogi.
Myślę, że świat Kuby w obecnej chwili wypełniony jest strachem, chaosem i wieloma ciemnymi myślami. Ale jest też w tym świecie pewna nadzieja powiązana z prośbą o pomoc; pomoc, która może zwrócić go muszkarskiemu światu. Tak jak w wielu przypadkach nie mamy już możliwości skutecznie pomagać, tak w tym przypadku istnieje wielka szansa na skuteczną i co najważniejszą w pełni efektywną pomoc Koledze.
Dołóżmy dwoją cegiełkę do tej nowej drogi Kuby, aby była jak najmniej różna od dotychczasowej. Taka sama już nie będzie, ale najważniejsze żeby była, żeby jeszcze w życiu Kuby była droga na łowisko z muchówką w ręku, z wesołym, czworonogim towarzyszem wypraw przy Jego nodze, sprawnej nodze z dobrą protezą.

 

PS
Jeżeli Admin wyrazi zgodę, za wpisem ze Sztuki Łowienia podam numer konta, na które można wpłacać pieniądze na nowe protezy. • Kuba Standera, Paweł Bugajski, Piotrek Milupa i 6 innych osób lubią toMariusz, jest już temat dotyczący pomocy Kubie : http://jerkbait.pl/t...-proteze/page-1

Jako portal staramy się pomóc, na bieżąco będziemy informować w powyższym temacie o wsparciu dla Kuby. 

Zdjęcie
robert.bednarczyk
27 mar 2017 21:42
Jakże budujące jest prześciganie się w działaniu dla dobrej sprawy, jakże po wielokroć lepsze niż czynienie sobie złośliwości w złudnym poczuciu anonimowości internetu. Tu akurat widać jasną stronę netu, napędzaną życzliwością dobrych ludzi...., a w każdym z nas drzemią owej dobroci pokłady. Wyzwólmy je ..... dla Kuby, a także dla samych siebie.
  • Kuba Standera, Marszal i Paweł Bugajski lubią to
Zdjęcie
Kuba Standera
06 kwi 2017 13:33

Hej Marszal, dziękuje za miły wpis.

Nie jest źle, staram sie mysleć pozytywnie. Być nad wodą tak często jak tylko mogę, w ostatnim tygodniu 5 dni ganiania szczupaków wyszło :)

To tylko noga. Wiadomo, trochę więcej niz wyrwanie zęba, ale tez nie ma co się łamać. Protezy są robione znakomite, z każdym rokiem opracowują nowe rozwiązania.

Myślę, że będzie dobrze, w najgorszym wypadku, nad znajomą rzeką zamontowali pomosty, można salmony dwuręczną nawet z wózka łowić :)

Do zobaczenia nad wodą!

  • Marszal lubi to

Kuba, cieszę sie bardzo że dajesz sobie z tym problemem radę, że masz siłę myśleć pozytywnie. Uważam, że w takich sytuacjach człowiek nie powinien pozostawać sam na sam ze swoimi kłopotami. Może czasami to wsparcie zbyt mocno wchodzi w Twoje życie, jednak musisz nas znieść i udzielić rozgrzeszenia. Po prostu po jednej stronie jest wędkarz potrzebujący wsparcia i pomocy a po drugiej armia tych, którzy chcą pomóc. I niech tak pozostanie, w tej i każdej innej tego typu sytuacji. Bo jak mówią mądrzejsi: "Dobro pomaga, Dobro ratuje, Dobro powraca". 

Trzymam kciuki za Twoją odwagę, determinację i upartość w dążeniu do powrotu na łowiska. Na te pomosty to jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Może za 40 lat?

  • Kuba Standera i Paweł Bugajski lubią to
Zdjęcie
Kuba Standera
06 kwi 2017 20:03

Za 40 lat to chyba już może ryb nie być :)

Na razie kombinuję, jak kicając na jednej nodze obczaić zrzucanie pływadełka :D Da się ;)

  • Marszal lubi to
Zdjęcie
Paweł Bugajski
07 kwi 2017 17:56

Mariuszu, gratuluję blogowego startu w najlepszym stylu.
Wiem, bowiem mam przyjemność Cię znać, że wszystko co piszesz wypływa wprost z Twego serca.
Komentarz Roberta, jakże do Niego pasujący ...
Czy to  właśnie nie dlatego łowimy sobie razem??? :)
Kubo, możesz na nas liczyć, a wiadomość o możliwości przekazania 1% podatku upubliczniona przez Mirka wpłynie mam nadzieję  nie tylko na moją decyzję.

Pasja łączy.

  • Kuba Standera i Marszal lubią to

Bardzo dziękuję Paweł. Czasami tak jest w życiu, że coś w nas mocno uderza. Często jesteśmy twardzi, staramy się poradzić sobie i wielokrotnie w wielu chwilach nam się to udaje. Ale czasami mogą przyjść chwile zwątpienia, chwile utraty sił i nadziei. Wówczas najwięksi twardziele miękną, wątpią lub wręcz poddają się. Wówczas dobrze mieć świadomość, że gdzieś daleko lub blisko są Ci, którzy ciagle wierzą i trzymają kciuki. Jeżeli u Kuby coś takiego miałoby nastąpić, niech Chłop wie, że jest duża grupa wędkarzy i może "niewędkarzy", która w Niego wierzy, która czeka na kolejne wpisy na blogu, zdjęcia i czasami przekorne głosy w dyskusji. 

  • Kuba Standera i Paweł Bugajski lubią to

Sierpień 2020

P W Ś C P S N
     12
34 5 6789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze