Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wędką w drogę!

Napisane przez Piotrek , 06 maj 2019 · 774 Wyświetleń

podróże wędkarstwo łowiska

Po wielu latach przymiarek postanowiłem wreszcie zadebiutować ze swoim blogiem na portalu Jerbait.pl. Od dawna kiełkował mi w głowie ten pomysł, niestety - różne uwarunkowania medialne sprawiały, że jak dotąd gościłem tutaj tylko sporadycznie. Teraz jednak to przeszłość i w nowej sytuacji mogę wejść z większym impetem do świata elektronicznych mediów społecznościowych. Tak więc niniejszym to czynię.

 

O czym będzie ten blog?

 

Jak zapewne wielu z was wie, moje życie jest od lat związane jest z podróżowaniem. To moja pasja, a wędkarstwo stanowi dodatkowy znakomity impuls do podejmowania coraz to nowych wyzwań i poznawania świata od strony raczej nieznanej dla „tradycyjnych” podróżników. Wiele ścieżek, po których chodziłem, wydeptanych było tylko przez wędkarzy, a świat z perspektywy tych ścieżek wyglądał nieco inaczej. Doświadczyłem też różnych przygód, o których wcześniej nie śniłem, że mogą się stać moim udziałem, a które zdarzyły się właśnie dzięki wędkarstwu. Dlatego uważam, że podróże i wędkarstwo tworzą wyjątkową mieszankę - bez podroży wędkarstwo nie miało by dla mnie tego samego smaku, a podróże bez wędkarstwa nie posiadałyby takiej dawki emocji oraz tej jedynej w swoim rodzaju, hobbystycznej otoczki.

 

Dołączona grafika

 

Ale wędkarstwo to dla mnie nie tylko łowienie ryb, a w zasadzie łowienie jest tylko środkiem prowadzącym do spraw znacznie ważniejszych, jak choćby budowanie relacji z innymi ludźmi, a także ćwiczenie wytrwałości, pokory wobec różnych wyzwań... Z kolei podróżowanie daje szansę na poznawanie świata, obserwacje przyrody i cieszenie się pięknem w najczystszej postaci. Do tego skłania do przemyśleń i wymiany poglądów z ludźmi różnych kultur. Słowem: wzbogaca nas, poszerza naszą wiedzę praktyczną, pogłębia szacunek dla odmienności, ale również pozwala docenić wartość własnej kultury i piękno własnej ojczyzny. Na przykład po wielu latach podróży i odbyciu ponad stu wędkarskich wypraw mogę śmiało powiedzieć, że nigdzie nie znalazłem piękniejszego lasu niż polski i bardziej urokliwych plaż niż nasze nadbałtyckie, otoczone wędrującymi wydmami, z jasnym piaskiem kryjącym bursztyny. Warto było tyle zobaczyć, aby dojść do tych bezcennych konkluzji.

 

Dołączona grafika

 

Tak więc blog, co nie jest żadną niespodzianką, będzie dotyczył tego, co jest treścią mego życia – wędkarskich podróży. Oraz wszelkich spraw im towarzyszących. Dodam jeszcze, że postrzeganych bardziej jako lifestyle, poszukiwanie pięknych chwil, emocji, nowinek, ciekawostek i smaczków, niż okazja do zaliczania kolejnych wędkarskich trofeów (przy całej niezaprzeczalnej wadze tego czynnika). Mam nadzieję, że nie będziecie się nudzić przy lekturze kolejnych odcinków, a moje doświadczenia pomogą wam zarazić się podróżniczo-wędkarską pasją.

 

Dołączona grafika

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich kolegów,

 

Piotr Motyka (Piotrek)


Hej PIotrek, Ty byłeś chyba na wszystkich kontynentach już poza Antarktydą :)  bloga będę śledził z dużą uwagę, osobiście mam cichą nadzieję że będzie nie tylko i nie głównie o wędkarstwie.... to może trochę dziwnie brzmi na portalu wędkarskim ale to właśnie umiejętność refleksji nad tym co otacza człowieka z wędką, do czego podróż z wędką jest tylko pretekstem, jest dla mnie ostatnimi czasy najbardziej interesująca. Super że dołączyłeś :)

    • mario i Paweł Bugajski lubią to
Zdjęcie
Krzysiek P
30 kwi 2019 21:24

I przemycaj trochę wiedzy organizacyjno-logistycznej przydatnej dla globtroterów-amatorów /;-)

    • Tomek Scyzor lubi to
Jol

Październik 2020

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26 27 28293031 

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze