Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Imitacje

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 29 kwiecień 2013 · 1054 Wyświetleń

Chciał czy nie chciał , trudno jest nie zauważyć jak ogromna rolę w ludzkiej rzeczywistości od zawsze odgrywały fałszywki . Są wprost od siebie nieodłączne , jak postać i jej cień . Żaden wzór rzeczowy , a tym bardziej osobowy nie istnieje bez niezliczonych kopii , podróbek , klonów i wszelakiego autoramentu zamienników . Niektóre wersje imitacji doprowadzono do czystego absurdu , wręcz ordynarnego własnego zaprzeczenia wzoru , dla przykładu podam choćby parówki , piwo albo nasze sądownictwo , czy też prokuraturę , co w ciągu dalszym nie oznacza wcale , że będę się tu zajmował taką pierwszą z kraja , głośną katastrofą smoleńską , bo byłoby to zaproszeniem do komentowania osób które mają , jak to raperzy mówią , w..ebane na własną inteligencję , ale już na tv to nie , bo się w niej umysłowo wypasają pod czujnym okiem doświadczonych pasterzy . Czasem bardzo trudno jest dociec początku , odszukać rzeczowy pierwowzór , bo to w końcu czas pożera , a mozół przebijania się przez wyzwolone narracje , marketing albo faktoidy , mamy zagwarantowany . No i kupujemy własne wyobrażenie , co jest zdecydowanie łatwiejsze ..
Co jakiś czas przez forum przewala się zaciekła , modelowa wręcz dyskusja o plusach i minusach używanych kołowrotków , kijów czy plecionek , gdzie okładają się przedziwnymi argumentami z pasją rozgorączkowani adwersarze . Bo takie namiętnie wałkowane Power Pro to na ogół nie jest jeden i ten sam produkt . Jest spore spektrum wytwórców koncesjonowanych , ale są też całe rzesze producentów pirackich , którzy podłączają się bardzo chętnie pod marketingowo nośne logo . Jest z większością oferty masowej tak samo jak z winem od Biedronki , które w teorii jest dobre i tanie , bo portugalskie , a w którym przez zimę potrafi wykrystalizować się cukier , co mnie jednak nieco zaskoczyło .Albo blankami od nieautoryzowanego dealera , które są nienumerowane albo inaczej kodowane , których się nigdzie nie rejestruje . A tak właśnie kupiłem kiedyś Loomis'a za pół ceny :rolleyes: Tak samo jak miliony torebek od Prady , którą koniecznie musi mieć każda ambitna kobieta , a także transowa posłanka o kwadratowej urodzie , która nie tylko nie jest gorsza ale nawet lepsza , bo postępowa na ten przykład , albo Twinky Winky który uwodzi maluchy z kreskówki ..
Nie wspomnę tym razem nic o naszych wyścigowych fishermenach , którzy ze straszliwym zaparciem uprawiają dużo podlejszą wersje citius , altius , fortius .
Na początku zawsze jest dobry oryginał . Potem następuje etap nieubłaganej wytrwałej , wszechstronnej monetyzacji : http://www.alibaba.com/, promocja , okazja , wyprzedaż . I na końcu zwyczajowe jęki wypałowanych entuzjastów na forum ..
Dlatego należy kupować tylko u znanych , wiarygodnych dostawców , pozostawiając innym tzw okazje , dosiowanie , oraz nieustanną loterie , trafię tym razem , czy znów nie trafię ..
Zdjęcie
Kuba Standera
29 kwi 2013 13:07

No, niestety, czasem "okazja" aż zaprasza.

Czasem wychodzi dobrze, czasem słabiej i człowiek sie drapie po dyńce zadziwiony poziomem swego sprytu...

Btw, w temacie okazji i linek rio - ostatnio przy przeprowadzce przegrebywałem klamoty i... wypadła mi z nich oryginalna szpula od tej linki. Czyli jednak zacma na mózg siadła i nie w woreczku linka przyszła, tylko jak Buka nakazała, na szpuli. Wygląda na oryginalna :D

Zdjęcie
Jerzy Kowalski
30 kwi 2013 09:32

http://dalekiport.bl...gi-weekend.html

 

;-)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
30 kwi 2013 12:20

Pierwsze zdanie wpisu ma odwrócone brzmienie i sens , starej jakby nie patrzył maksymy ..

Konsumpcjonizm ma oczywiście swoich "rycerzy"  , z czego to wcale nie musi wynikać pogląd , iż fachowiec - w tym także na serio hobbysta , to musi być zaraz abnegat  z silną  skłonnością do dziadostwa :) No nie ..

Mój teść, to chyba imitację Mercedesa kupił, bo po dwóch latach rdza go zjadać zaczęła :)

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
04 maj 2013 19:54

Tv casualties ?? Tych to jest w ciul ..

Za "fafszywkami" zawsze stoi wyłącznie chęć zysku. Kopistów jest teraz więcej niż tych, którzy dają początek nowym produktom. Nie trzeba szukać Chin, naprawdę nie trzeba.

Tu nad Wisłą są firmy (o produkcji wędkarskiej mowa), które tłuką jedynie plagiaty. Tylko kolorowe opakowania i napisy się zmienia. Istna zaraza. Nieważne gdzie, nie ważne skąd. Chiny czy Polska. Zaraza. Nawet teraz, pisząc to, aż mnie rzuca. Stowarzyszenie EFTA pełne tego. To nawet świetna przykrywka, taki "immunitet" dla złodzieja. Żenada.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
16 maj 2013 09:09

Dla większości kupujących nie ma to specjalnego znaczenia . Są mentalnie zorientowani "po taniości" . Polne jelenie są jednak dużo bardziej ostrożniejsze ..

Maj 2019

P W Ś C P S N
  12345
6789101112
131415161718 19
20212223242526
2728293031  

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog