Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Azory

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 03 listopad 2012 · 857 Wyświetleń

Jesień to nie tylko doroczna feeria barw , bogactwo kolorów , zapachów albo tradycyjny czas przesytu i wszelakiego bogactwa w sadzie , lesie i polu . Oraz w wodzie , naturalnie , kiedy to moi prawie wszyscy , bez wyjątku koledzy , mniej albo bardziej majętni , sprzętowo wyposażeni , od prawa do lewa światopoglądowi , ale może tylko dość podobnie mentalnie urządzeni , potrafią , albo po prostu tylko nie mogą się nie powstrzymać , przed tą banalnie prymitywną pazernością , napychając rybą różne tasie tudzież wory , ale chyba jednak najbardziej to zapełniają własną , bezdenną pustkę . Nie można również wykluczyć konstatacji , iż to geny po przodkach maja archetypiczne , niezbywalne prawo do satysfakcji , fizycznie namacalnego żniwa , czegoś na podobieństwo snopków , że tak powiem ..
Ale są , dzieją się praktycznie każdej jesieni na naszych oczach , sprawy jeszcze bardziej obraźliwe , jeszcze mocniej mnie dotykające , niż te przyziemnie haniebne praktyki naszej środowiskowej głodomerii :wacko:
Jesień to także nieodwołalny koniec rozrywkowego sezonu na daczach i letniskach . Koniec z grillowaniem taniej kiełbasy na rozpałkach , całonocnym goleniem wódy w rytm techno , rapu , polo disco i czegoś tam jeszcze , całego tego koko jumbo co to nieustraszonym baletowiczom tanio w niekończącej się nigdy promocji , opchnięto . Łańcuchy i kłódki na fantazyjny , betonowy płot założone , mauretańskiego stylu daszki zwinięte , kwiatki i rabatki ogacone , a styrany wąż ogrodowy i szpadel skrzętnie ukryty , podobnie jak umiłowany tablet albo iphone .
Tylko dlaczego psy i koty znów do lasu i na drogę , obywatele , bo przecież kurwa nie ludzie ?? Te wierne Astony , te pocieszne Psotki , te kundelkowate jazgoty , te kicie i kiciunie znów nikomu niepotrzebne :rolleyes: Taki specyficzny catch and release nowobogackich , przy wtórze odpalanego ekologicznie zaawansowanego , ekonomicznego silnika i trzasku zamykanych drzwi od klimatyzowanego wnętrza . A może to tylko litościwa eutanazja w wykonaniu nowoczesnego Polaka z wakacyjnej pode wsi .
Ryby , ludzie i zwierzęta jak jedno ..

  • Kuba Standera lubi toJedyne co na szybko mogę napisać chcąc w pełni odnieść się do formy jak i merytoryki słów Twoich to:
- Ja pierdole, czemu, mój Boże, ustawiłeś mnie w kolejce z Gołotą miast pozwolić przeczekać ogonek na Ławce Sławka...? Czemu pozwalasz wyjść spod płaszcza tylko gdy kłóci się to z Gośki obrazem mej osoby, czemu?! Boże...

Grudzień 2018

P W Ś C P S N
     12
3456789
1011 12 13141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog