Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ofiara

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 16 listopad 2012 · 1021 Wyświetleń

Utopiłem wędkę :unsure: Utopiłem tym razem bardzo skutecznie , bo wypadały mi wcześniej wędki z łódki na wiele dziwnych sposobów , bo w żaden najbardziej wyszukany sposób nie dało się jej wyłowić . Stary , z pierwszej edycji , półtora uncjowy mag bass - Batson RX 8 , plus moje najlepsze Viento . .
Leży sobie teraz zestaw u dołu 7.5 metrowej wody , na obrzydliwym mulistym dnie . Nie jestem wprawdzie doskonały , ale możliwości tak idiotycznego zamachu na swoją własność , na to dobre , wielokrotnie sprawdzone narzędzie , nie dopuściłbym nigdy do wyobraźni . Ani też chyba nikt , nawet jeśli nie jest tak zdołowany i ogłupiały niczym standardowy telewidz :o
Czekałem na brzegu na znajomych , którzy nie potrafią trafić o czasie , w żadne powszechnie znane , bezrybne miejsce bez nawigacji i gps-a . Nawet jeśliby trafili , to i tak byliby nieszczęśliwi z powodu niedotrzymania powszechnych norm oraz przekonań nowoczesnego człowiek , zgodnie z którymi sam przecież nie musi niczego wiedzieć , ani potrafić , bo inni go fajnie wyręczą :rolleyes:
Kiedy tak cierpliwie czekałem od świtu , a dni jesienią są tak skąpe w godziny , podczas gdy zaawansowana nawigacja prowadzała moich znajomych przez te pierdolone , nieistniejące w praktyce autostrady , estakady , ronda i rozjazdy , ale głównie po gierkowskich smołówkach , gotowa do pływania łódka rzuciła śmiałą propozycje :
- Ty , poczekajmy na nich na kancie !!
Chwilę później już wiosłowałem , ratując zepsuty poranek . Stanąłem na dawnej drodze wyjeżdżającej na łąki z niegdysiejszego lasu , zakotwiczyłem , zamach gumą na mocarnym Lamiglasie .. i właśnie wtedy minął mnie górą wzmiankowany wcześniej Batson z tym powszechnie nielubianym , niebieskim kołowrotkiem , a postawiony niebacznie , dosłownie chwilę wcześniej za plecami , czyli tam gdzie nie było jego miejsce , aby po długim locie prawie bezgłośnie wodować i bezpiecznie zatonąć w przyjaznych mi wodach zalewu :angry:
No i co ?
Nie dostałem zawału , wylewu , ataku furii ani wścieklizny . Tylko dlatego , że od celnego ciosu własnej głupoty rozpadłem się natychmiast w zupełnie niezależne od siebie fragmenty . To był zresztą bardzo dobry moment , aby pojawili się na brzegu rozkoszni spóźnialscy . .
Przemilczałem zdarzenie , bo by mnie bez najmniejszej litości dobili . Pomyślałem sobie tylko pocieszająco - miejscówkę znam jak własne biurko , sięgnę go później stamtąd , tak czy siak . Jednak nie sięgnąłem :rolleyes:
Teraz , w miarę upływu czasu , moje niskie emocje się nieco uduchowiły , wręcz wyszlachetniały , pomysłowo obracając poniesiona stratę w przyszły zysk . Taka kompensacja . Z jednej strony próbuję sobie perswadować , że była to całkiem należna ofiara , taka minimalna odpłata za te wszystkie dary i dobrocie , które wcześniej wziąłem . A druga strona , ta cwana myśl pokrętna , przebiegle słusznie mi podpowiada ;
- Daj spokój Sławek , to już historia , nie bądź taki małostkowy , masz przecież dwa luźne kołowrotki , a nowy , jeszcze lepszy kij zaraz sobie i tak zrobisz :)
lubie ten twoj, naszpikowany zwrotnicami jak dworzec towarowy, niepowtarzalny styl
Zdjęcie
Kuba Standera
16 lis 2012 20:07
Tak, jest to miła odmiana od szarej łopatologicznej rzeczywistosci.
Niewyobrażalne. Zmyśliłeś to, prawda?
Człowiek łowi to tu , to tam.., czy dla łowcy (znalazcy) owego zestawu - znaleźne zwyczajowo?
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 lis 2012 06:43
Dziękuję za pochwały , ale mowa moja jest dość prostym chaosem , zbiorem ech i błysków z życia . I tylko tak potrafię ..
Mała wiara , Tomaszku . Całkiem wyobrażalne , ale i dość łatwe w wykonaniu . IMC 966 T , 2 oz flipping rzucił bez uszczerbku na zdrowiu wędką ważącą circa 350 gram , i gdyby jej nie odstrzeliło , pewnie bym ją miał na powrót .
Jak woda ostygnie i zyska klarowność spróbuję jej poszukać z pożyczonym aqua vu , ale odpalę należną "działkę " każdemu znalazcy . Jeśliby znalazł , ale się nie zgłosił , uznajmy to wszyscy za nadzwyczaj skuteczną promocję castingu w środkowej Polsce :))

Grudzień 2018

P W Ś C P S N
     12
3456789
1011 12 13141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog