Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wczoraj.. albo kiedyś

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 01 grudzień 2015 · 1712 Wyświetleń

Przedzimie w toku. Zaraz będzie czas na zwyczajową przerwę zimową, kiedy znający miarę ludzie - co wcale nie stoi w sprzeczności z wszechstronnym wyłowieniem - odpoczywają, a ryby próbują przeżyć do tarła.. prócz tych osobników co odpoczywać nie tylko nie mogą, ale nawet nie chcą.. To nasi pracoholicy, co umiaru nie znają.. :)

A w okręgach wre coroczna walka o porozumienie i życiodajnego członka. Rekordziści - jak pobliski Sieradz, ma pakiet porozumień z większością Polski.
Ho ho ho - jakby radośnie zakrzyknął były już pan Prezydent !
Lubiłem go tylko za ten okrzyk.. i za zdolność do uprawiania myślistwa. Porozumień też za całokształt nie lubiłem i nadal nie lubię, ale one ciągle są.. :( Chociaż pragmatyka porozumień jest w przytłaczającej większości przypadków bezlitosna. Dostajemy nic za nic, ale związkowa karuzela ładnie wiruje, gra muzyka, po taniości wali publika. Miedzy nami dobrze jest.. :)

W mieście Łodzi jest obrzydliwie. Kiedyś było to przemysłowe miasto z wielkimi ambicjami - brzydkie ale bardzo dynamiczne. Dziś jest to doszczętnie zakorkowane Głupiejowo z gigantyczna ilością hipermarketów, marketów, galerii handlowych, Lidlów i Biedronek. I tam, trąc dupą o dupę, lodzermensche przyjmują dziś sakramenta najświętszej promocji..Błee.. :rolleyes:

Ale za miastem jest po staremu. Spokój i ład nieustającego porządku rzeczy. Nad samą wodą - bosko! Woda jak kryształ. Łódka na mój widok radośnie szarpie się na łańcuchu. Wędki same układają się według wzrostu na półpokładzie. Chyba się nawet do mnie wdzięczą .. Zalew pusty, puściusieński.. Jeden tylko gość niezmordowanie lata na desce. Znam go, on też pływa do Wigilli. Zaraz się napijemy po gulu z mojej flaszeczki.. :P
Okonie z lekka ożywają kiedy nad nimi staję. Są prawie całkiem gotowe do zabawy, i wiem że zaraz będą mi usiłowały udowodnić, że wcale to a wcale nie potrafię ich łowić. Zgadzam się na to, abym z jeszcze większym rozbawieniem mógł patrzeć później w ich zdumione pyski. Mam przy tym nieodparte wrażenie, że twarz pani Rubik jest do ich mordek zdumiewająco podobna, ale cóż biedny okoń może na to poradzić ? Rozstaję się z okoniami, wracam leniwie, płynę powoli przewlekając powrót jak najdłużej. Pies mnie zauważa, ale jest od samego rana zajęty sobą - chyba czuje to samo, co czuję ja - obaj jesteśmy przez chwilę wolni :) Żona tropi w lesie spóźnione grzyby. I zazwyczaj znajduje to chce.. Abym później, przed odjazdem na ognisku, upichcił proste, żytnie spaghetti ze świeżymi grzybami i chili. Rondel stygnie w mgnieniu oka, więc jemy z konieczności szybko, ale smak i zapach długo jeszcze pozostaje znakomity. Jeszcze tu wrócę..
Zdjęcie
robert.bednarczyk
02 gru 2015 15:30
A Sławek nasz nadal w formie. Z Łodzią aż tak marnie.....? To Boguś Linda też ma rację? Z tą Rubik zawsze mi coś nie pasowało...., a jak tak gadam to niektórzy mówią, że się przyp.... Też okoni nie umiem łowić, po prostu czasem na nie wpadam, ale mam wrażenie, że to nie ja, ale one ze mną się zabawiają, nie ja, ale one w pewnym momencie decydują, że to koniec balu. Serdeczmości. Robert.
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
02 gru 2015 17:43

Miasto Łódź non stop w odwrocie. Żal patrzeć.. :(

Z okoniami największy kłopot to ich lokalizacja. Teraz jest to dość łatwe.. A jak są - to biorą :)

  • Friko lubi to
Zdjęcie
Paweł Bugajski
03 gru 2015 14:27

Sakramencko dobre.

"Sakramenta promocji" doskonałe.

pozdrawiam Cię

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
03 gru 2015 19:11

Jeszcze tylko jeden dzień :)

Zdjęcie
Paweł Bugajski
03 gru 2015 19:26

 Jakże groźnie brzmi "przedzimie" .

Lecz niedługo już "przedwiośnie", a tu  odczucia jakże inne!

Doczekamy!

  • Szymon82 lubi to

Ta nasza Łódź niestety jest taka jak ją Sławek opisuje - najgorsze jednak, że niema godnej (dzikiej i bezludnej) wody , trzeba odpalać klekota i jeździć po kilkadziesiąt , czasem set kilometrów...

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
03 gru 2015 21:09

Obiecująco.. :) Zimowa przerwa w łowieniu jest zbyt krótka abym w niej wszystkie zaległości i konieczności pomieścił. A to z samych głównych; dwuskład na trocie do łowienia  obrotówkami, długa lekka muchówka do jeziorowego łowienia, miecz z ołowianym bulbem do żaglówki, ster z okuciami i rumplem, maszt cały do skompletowania i złożenia, zabudowę do remontowanej Wandy, silnik Johnson Seahorse do kupienia po uprzednim znalezieniu,  straw hats dla mnie i kolegów sprowadzić, sunray'ów kolekcję z owczarka kłaków, chrabąszcze i ochotki, bezsterowce na bolenie , przyponów wielką wiązkę, Alphasa 105 Customa kupić, zaległe wędki znajomych skończyć, syna karpiówki przezbroić, winczacho na lato i nalewki na teraz skupażować, ćwierć metra sześciennego książek przeczytać, do Ustki pojechać.. A reszta której nie pamiętam :(

  • grzesiekp. lubi to

"życiodajny członek" , no Pan to potrafi subtelnie pornografię przemycić, Panie Sławku kochany ,do łez uśmiałem się

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
04 gru 2015 07:04

Z członka niejedno potrafią wyssać...Forsę, przebojowy światopogląd, nawet władzę .. :)

Bingo! jak mawia Sowiniec

mi "lodzermenche" przywołuje wiersz Tuwima, który tak bardzo lubię, szkoda, że w szkołach go nie uczą

http://genius.com/3327157

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 gru 2015 19:47

Reymont opiewał lodzermenschów - wuranie.. Tuwim do nich rymował..

Ale ten typ ludzki czy mentalny to już jest prehistoria. Konsument wygrał z budowniczym.. :)

Pięknie napisana refleksja . Masz talent . Pozdrawiam Tomek

Marzec 2019

P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021 22 2324
25262728293031

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  Laurki
  Sławek Oppeln Bronikowski - 18 mar 2019 12:42
 • Zdjęcie
  Laurki
  Mysha - 18 mar 2019 10:25
 • Zdjęcie
  Laurki
  Sławek Oppeln Bronikowski - 17 mar 2019 08:13
 • Zdjęcie
  Laurki
  eRKa - 17 mar 2019 00:09
 • Zdjęcie
  Laurki
  Krzysiek P - 16 mar 2019 22:24

Przeszukaj mój blog