Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Luty jest git

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 03 marzec 2017 · 1215 Wyświetleń

Luty jest doskonałym czasem dla człowieka cały pozostały rok intensywnie łowiącego. Jeden wyjazd w miesiącu na srebrniaki nad wyraz skutecznie znosi świerzbienie rękach i niepokój mrowiący się w głowie. Zresztą w lutym srebrniaki są jedyną rybą godną łowienia dla szanującego swój wizerunek fishermana, łowienie w tym czasie innych gatunków jest zwyczajnie nie fair, ale to akurat pojęcie ma kiepskie notowania w naszym mocno spsiałym, wędkarskim demi mondzie. Wyraźnie przoduje maksyma - niech się wstydzi ten co widzi.. :)
Mamy teraz jedyną w roku szansę na prawdziwe, najprawdziwsze pod słońcem wolne. Ten luz jest zupełnie czymś innym niż wolne u ludzi którzy mają tylko pracę. Wyraźnie widać, że praca w zglobalizowanej wiosce coraz bardziej traci swój godnościowy wymiar, staje się powoli lichym towarem oferowanym masowo. I tanio.. :rolleyes:

 

Należy mieć antidotum na destrukcyjny dla każdego normalnego mężczyzny zespół konia roboczego. Przeciwdziałające degradacji ciała i ducha. Łowienie ryb takim właśnie antidotum jest. .Nic w sumie nowego..
Ale jest zasadnicza różnica.
Wolne ludzi mających tylko pracę nawet w części nie jest tak doskonałe jak wolne u wielbiciela fishingu, bo zazwyczaj zapełnione jest bezsensownym pchaniem wózków w markecie, prycianiem po fejsiku, albo też idiotycznymi wczasami w jakimś wypoczynkowym kołchozie.
Wolne od hobby jest tego ubogiego standardu całkowitym przeciwieństwem, kompletnie do niczego mnie nie skłania ani do niczego nie zobowiązuje. Nie robię żadnych wędek ani wyplatanek, niczego nie naprawiam, nie porządkuję ani nie sprzątam, i nawet nie myślałbym o łowieniu gdyby nie jerkbait :) Osiągam w ten prosty - acz przemyślnie z ludzkiej jaźni sposób wypychany - krótkotrwały stan absolutnego relaksu niedostępnego dla ludzi notorycznie zatyranych tudzież niezdrowo najaranych człowieków z wędką.
Albowiem w zadyszanym z głupiego pośpiechu świecie, rangę błogosławionej cnoty osiąga taka właśnie wspaniałomyślna bezczynność.. :)


Ja biore wolne od ryb od polowy listopada do polowy stycznia. Lipienie mnie nie kreca, szczupaki tak sobie, lososie i pstragi maja okres ochronny, pozostaja dorszowate w morzu, ale o tej porze roku w Szkocji pogoda jest najczesciej do d... Gdybym jednak mial dostep do sreberek w morzu, to kto wie, moze bym sie skusil.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
04 mar 2017 21:44

Na białego hulnę niebawem. I znów dolce far niente.. :)

Zdjęcie
Pisarz.......ewski Piotr
05 mar 2017 13:11

Pięknie napisane. :) Znów Sławku zmusiłeś mój leniwy umysł :(,do podjęcia trudnej funkcji myślenia :D.

Tylko dlaczego Git ? Git to jest skrót ......... ;).

Sławek jest "git"
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
06 mar 2017 07:31

Tak mało jest w naszym swojskim języku krótkich, komunikatywnych i powszechnie zrozumiałych przymiotników. To również obowiązkowy ukłon w stronę jidysz, czyli języka jednego z hegemonów narzucającemu zadziwionemu światu, swoją własną  narrację.

 Antonim - luty raus!  :)

  • Pisarz.......ewski Piotr i tom@ha lubią to

A przysłówków takich jest jeszcze mniej, bo git może być, w zależności od kontekstu, także i tą częścią mowy :)

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
07 mar 2017 06:41

Ok - bardzo uniwersalne, słowny wytrych dosłownie.. :)

Zdjęcie
JACHU1971
21 mar 2017 11:47

Fajne przemyślenia, ciekawe spostrzeżenia ale czemuż to łowienie innych gatunków niż trotka w tym okresie jest niby czymś nieodpowiednim czy wręcz nagannym? Czy wypad na dorsze, czy na lodowe nie zawsze ostatki i polowanie na płocie i grubiutkie leszcze jest naprawdę czmś nieodpowiednim, czy chodz wyłącznie o spinerek?

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 mar 2017 20:25

Dlaczego? To proste..

Przyjął się u nas całkowicie bezstresowy i bezrefleksyjny model łowienia non stop. Nie ma miesiąca bez "ryby miesiąca", nie widać jakichkolwiek prób odgórnego ograniczenia presji, indywidualne wyrzeczenie jest równie nieczęste - albo odwrotnie :)

Łowimy więc spokojnie, ciesząc się nielimitowanym dostępem , na zimowiskach, tarliskach, kasujemy ciągi tarłowe, nie dajemy rybom dosłownie ani chwili spokoju.

I to nie jest fair. A i efekty chyba widać ?

 .

Zdjęcie
JACHU1971
22 mar 2017 16:53

Oczywiście grzech się z Twoim stwierdzeniem nie zgodzić, choc to bardzo ogólnikowe spostrzeżenia, nie mające pokrycia i nie odnoszące się oczywiście do wszystkich. Gdyby iść tym tropem to spławikowcy pół roku nie powinni łowić ryb bo zawsze jakiś gatunek będzie akurat w tym momencie na tarle. W ystarczy zrobić odgórny zakaz połowu pstrąga od marca i sprawa załatwiona ale..... cały świat, przepisy, regulamin tak jest skonstruowany, że niestety nie ma możliwości zadowolić wszystkich wędkarzy, wystarczy zdrowy rozsądek a z tym bywa różnie. Ja od niedawna jeżdzę na pstrągi, standartowo siedziałem do kwietnia w domu czekając na potarłowe okonie czy jazie, i fajniejszą pogodę ale teraz od marca śmigam na kropki kilka razy w roku i nie czuję się być wchłonięty przez ten beztresowy model o którym piszesz, ale każdy kieruje się swoimi przemyśleniami i własnym sumieniem.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
22 mar 2017 20:57

Uogólnienie lepiej oddaje obraz całości. Człowiekowi myślącemu, obdarzonemu odrobina empatii i dystansu do świata.. i swoich emocji nie sprawia specjalnego dyskomfortu okresowe wyrzeczenie się łowienia. Nie jest mu potrzebny policjant albo urzędowy rygor - albowiem wie co wypada.. :)

Zdjęcie
Krzysiek P
29 mar 2017 23:00

Ależ Panie Sławku jest taki jeden, "krótki, komunikatywny i powszechnie zrozumiały przymiotnik" tylko nie wiem czy mogę zgodnie z regulaminem go zacytować /;-)

Dodatkowo zależnie od kontekstu reszty zdania  może pełnić rolę negatywną bądź pozytywną tak jak królowa lodu bądź królowa loda /;-)
może nie będę rebusował , każdy wie co to za wyraz i nie jest to bynajmniej wyraz na k...  /;-)

Czerwiec 2018

P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
1819 20 21222324
252627282930 

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  Florian
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 maj 2018 10:50
 • Zdjęcie
  Florian
  Friko - 16 maj 2018 07:47
 • Zdjęcie
  Florian
  robert.bednarczyk - 11 maj 2018 12:39
 • Zdjęcie
  Florian
  Sławek Oppeln Bronikowski - 11 maj 2018 12:00
 • Zdjęcie
  Florian
  mario - 11 maj 2018 08:48

Przeszukaj mój blog