Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Eko pop

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 06 październik 2017 · 1234 Wyświetleń

Wylegiwałem się półleżac na gretingach już dość długo. Miejscówka była dobra, nawet bardzo dobra, bo wyglądała na ekranach nieciekawie, przez co była omijana i niełomotana do oporu przez zastępy posiadaczy tego, co rytualnie mieć należy.. :)
Ale tak naprawdę to miałem w nosie te wszystkie sandacze do złowienia, były bez porówania mniej interesujące od przedstawienia właśnie startującego na sierpniowym niebie. Za plecami gęstniała noc, grillowy dym i skondensowana mowa polska. Przede mną przewalały się fanfary blasków i fajerwerki kolorów po schodzącym słońcu, przy których fantastyczne dzieła impresjonistów są równie nędzne jak rock przy Filipie Rameau. Wino mi nic a nic w kontemplowaniu nie przeszkadzało.. ale też się kończyło.. :)

 

I rozpływającego się w tej sielance, ni z gruchy ni z pietruchy obłażą mnie całego owady. Kapelusz, pysk poniżej, ramiona. Cały rój kołuje nade mną, dosłownie setki, na kilka metrów w górę. Głównie ochotki, ale widzę też trochę zabłakanych wodzianek i szklarków. Są bardzo namolne. Wyciagam kotwicę i leniwie ruszam do domu. Ochotki lecą ze mną. Jak płynę szybciej, komin ochotek się od nadmiaru szybkości pochyla, jak zwalniam - prostuje. Płynę więc wolno , potem wiosłuję tyłem naprzód, żeby je lepiej widzieć. Nie wiem nawet kiedy budzi się we mnie więź ze skrzydlatą chmarą. Postanawiam je dowieźć do naszego brzegu, uratować nieszczęśników najwyraźniej szukających u mnie ratunku, nawet mam zamiar wezwać żonę, żeby na własne oczy zobaczyła jaki Sławek jest dzielny i empatyczny. Najprawdziwszy, zajebisty eko kulturtrager. Jak hotelarz dla pszczół.. :D
Przepłynąłem z nimi prawie trzy kilometry. Migrancka epopeja trwała tak mniej więcej półtorej godziny.
Wieczorna bryza wiejąca od naszego brzegu zdmuchnęła je bez pardonu w mrok nad zalewem.
Natura jest bezlitosna.. ale bywa też piękna :)


Piękna scena.
Serdecznie pozdrawiam Hotelarza :)
  • Friko i Marcin Rafalski lubią to
Zdjęcie
Marcin Rafalski
06 paź 2017 21:10

Ko sprawdził kim jest  Fillip Rameau ? A kto posłuchał czegoś na Y.T. ?  Dobrze robi na nerwy albo wręcz przeciwnie ;)  !

  • Friko i Sławek Oppeln Bronikowski lubią to
Nędzne jak rock . :)

Ko sprawdził kim jest  Fillip Rameau ? A kto posłuchał czegoś na Y.T. ?  Dobrze robi na nerwy albo wręcz przeciwnie ;)  !


Kto zacz, to wiedziałem. Ale posłuchałem... I wolę rock ;)
Albo Tartiniego.

Porównanie zresztą niezbyt trafione, bo czy Triumph Bonneville jest nędzny przy Lincolnie Mark VI? Albo muchówka Sage przy spinie StC Premier?
  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
08 paź 2017 12:47

hehehe.. dobre porównania etherni !  Ja też stety wolę rock , zresztą pamiętam kilka kawałków metalowych mających intro jakby żywcem ściągniętych z kompozycji z rzeczonego Filipa /;-)
P.S. bidne owady, cały trud nadążenia za krypą Sławka pooooszedł przez byle jakiś zefirek 

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Heavy metal to garściami bierze z klasyki. Jak ktoś jest trochę osłuchany, to dużo tego wyłapie - Beethoven, Wagner, Paganini (zresztą jestem pewny, że ten ostatni to byłby zachwycony metalem i możliwościami gitary elektrycznej). Czasem prosty cytat motywu, a czasem sama idea, struktura kompozycji jest oparta na klasycznym schemacie, i teoretyk kompozycji stwierdzi, że pasaże na trzy gitary, z interwałem i rondem, w wykonaniu Iron Maiden, nijak nie pasuje do rocka. Instrumenty nie mają tu nic do rzeczy. A i sam metal ciąży w stronę kompozycji złożonych, o bogatej harmonii i polifonii. Vide Therion, Dream Theater, Tristania czy starsze dokonania The Gathering. Ale zrobił się pełny OT...
  • Guzu i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
09 paź 2017 07:34

Eee.. To tylko prawo pierwszych połączeń. Nawet w polo disco można odkryć elementy muzyki, co w niczym nie zmienia faktu że jest to alternatywa dla nieprzeliczonych stad ludzi na muzykę głuchych.. :)

Słuchałem rocka prawie pół wieku, od młodych Stones'ów zaczynając, ale do naprawdę  niewielu rockmanów mi sentyment pozostał  - dziś jestem prawie pewien, że to była strata czasu. Nadrabiam zaległości.. ale i tak wszystkiego nie nadrobię..

  • Krzysiek P lubi to

Kawałek dobrej literatury muszę przyznać -  "grillowy dym i skondensowana mowa polska" - bardzo plastycznie opisane, jakbym tam był :D

 

Przyznam, że czekałem już na nowy wpis na blogu :)

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Marcin Rafalski lubią to

Wy tak na poważnie ? Przecież to grafomania .

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
10 paź 2017 17:38

mikolaj, masz chyba stały kompłeks.. lubię to :)

Zdjęcie
Marcin Rafalski
10 paź 2017 19:02

Wy tak na poważnie ? Przecież to grafomania .

Ja tak na poważnie ! W końcu nie wszyscy na świecie czytają Prousta czy Musila ! Mimo że skończyłem, jak to sie wtedy nazywało "Etnografię" - "Smutek tropików" zmęczył mnie niepomiernie.

Może mam po prostu zły gust ?  :( Zmartwiłem się  :(

Zdjęcie
Paweł Bugajski
10 paź 2017 21:46

Dobre!

No nie mogłem się powstrzymać. Liceum mi się przypomniało i to gówniarskie nadęcie.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 paź 2017 05:18

Wpadaj jak najczęściej.  Zaistniejesz przynajmniej w kontrze..

mikolaju..:)

Imienniku drogi, taką retoryką można wszystko udowodnić, wysil się bardziej. Rock en masse jest wtórny, zgoda, zjada własny ogon, ale - są perełki. Fakt, że zazwyczaj czerpią z innych gatunków, zupełnie jak Chopin z jego plagiatowaniem wiejskich rytmów weselnych. Lubisz wyzwania estetyczno - intelektualne? Posłuchaj z uwagą Cynic - metal z jazzem, Laibach - industrial/rock/opera/ch.. wie co ale ciekawe, czy lżej - Skyclad, metalowo-folkowy radosny galop. Rolling Stones są w genialniej prostocie niepodrabialni, czysta esencja stylu. Zazwyczaj towarzyszą mi w podróży na ryby, wraz z Manamem, Therionem, Meiko Kai i Dworzakiem (nie znoszę anglosaskich transliteracji słowiańskich nazwisk, dlatego nie "Dvorak"). Poza tym jestem prawie normalny. ;)
  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
15 paź 2017 20:48

No niby tak.. Ale i tak główną składową oferty pretendenta do poważnej i poważanej  kultury muzycznej pozostaje estetyczny kicz, odpustowy sztafaż i szmira dźwiękowa. Po uszy dosłownie mam tego.. :)

Każdy kontakt z większą stacją radiową wywołuje u mnie odruch wymiotny. Niestety kierowcy busów celują w uszczęśliwianiu pasażerów ryczacym na full RMF Max lub do wyboru DiscoPolo. Co zresztą w warstwie tekstowej niemal na jedno wychodzi. Zmuszony do analizy porównawczej, stwierdzam że DiscoPolo ma zdecydowanie szczerszy, prosty przekaz (spożyć alkohol, kopulować, kopulować, zmienić samicę, kopulować, spożyć, użyć auta do zdobycia kolejnej samicy, odrzucić niepożądaną samicę) przekaz i nie sili się na pseudointelektualizm, w dodatku prezentuje skrajnie szowinistyczny prymitywizm, jakże potrzebny feminazistkom, na co radosna scena oficjalna odpowiada przekazem w stylu "nie umiem być suką, Ææ.." Jedyna różnica wobec ogladania zwyczajów godowych pawianów to fakt, że film dokumentalny można wyłączyć. A statystyczna kóltóra masoffa atakuje nawet kompletnych outsiderów.
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
19 paź 2017 17:39

Całkiem przestawiłem się na radiową Dwójkę. Prócz muzycznej tandety nie ma też reklam.. co za ulga..  :)

Dziś w Kanonie Dwójki był Rameau. Hity z jego oper. Nie zarabiałem - ale bogaciłem się.. :)

Listopad 2018

P W Ś C P S N
   1234
567891011
1213 14 15161718
19202122232425
2627282930  

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  Wobleroza
  Sławek Oppeln Bronikowski - dziś, 13:24
 • Zdjęcie
  Wobleroza
  Krzysiek Dmyszewicz - dziś, 08:33
 • Zdjęcie
  Wobleroza
  Krzysiek Dmyszewicz - dziś, 08:08
 • Zdjęcie
  Wobleroza
  Sławek Oppeln Bronikowski - dziś, 07:40
 • Zdjęcie
  Wobleroza
  Krzysiek Dmyszewicz - wczoraj, 21:33

Przeszukaj mój blog