Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Imperial

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 14 styczeń 2018 · 1057 Wyświetleń

Zapomniałem o blogu, zabiłem trochę czasu tocząc mniej albo bardziej potrzebne spory, a także wadząc się o poglądy. Jest to dość marny, jednak łatwo dostępny sposób, jednakowóż o niebo pożyteczniejszy i przyjemniejszy od ślepienia w tv, albo bezkompromisowego podbijania wszystkich możliwych marketów poprzez zajeżdżenie na śmierć przy pomocy wózka, co jednak w najmniejszym stopniu nie dorównuje rozkoszy składania kolejnych, niezbędnych do życia wędek, albo wymyślania jerków jakich świat nie widział.. i nie zobaczy.. :)

 

 

Blank z mozołem przemieniany w muchówkę to Imperial StC 8 stóp długości, w klasie 4, dwuskład.. Nazwa jest pompatyczna, równie idiotyczna jak nazwy tandetnych bajerków z chińskiego wysypiska, jednak fizyczna treść i właściwości są radykalnie odmienne - magnifique..

 

Nie będę ujmował nic a nic ze sławy uznanym topom i psuł przyjemności ich miłym właścicielom, nie będę porównywał, zachowam skromne i wielce taktowne milczenie :) To trzeci Imperial w kolekcji moich muchówek, ale jest to egzemplarz pożegnalny. Byłem fanem i użytkownikiem StC od początku, od czasu jak Wojtek zajął się promocją firmy i dystrybucja w Polsce - nie wiem, ale bardzo długo. To był i nadal jest świetny wybór, ale pochylę się teraz i se z ciekawością przychylę ofertę gangu Loomis. NRX mnie rozłożył na łopatki. Aż się boję co dalej..

 

 

W pierwszej wersji zainstalowałem na blanku lsf- y. Jakoś tak ładniej mi pasowały do koncepcji lekkiej muchówki od staromodnych wężyków. Rękojeść jest tradycyjna. Prosty walec z korka obustronnie zakończony burlami o średnicy akceptowalnej dla łapy majstra, czarny uchwyt z ciemnoczerwoną wkładką, przed rękojeścią malutki marbling. Próbowałem zalakierować tam piórko, ale miałem tylko dwa kolorem odpowiednie.. i obie próby spieprzyłem.

 

Bardzo sprawne wyszło narzędzie, takie jakiego oczekiwałem. Urocze, celne, kompetentne. Prawie idealne. Ale ociupinę za szybkie. I mocno podobne do pół stopy dłuższego.. Imperiala :doh:, tak więc poprawka stałą się nieuniknioną. I o dziwo wystarczyło mi chęci!

 

Z trochę grubszymi wężykami kij nieco siadł i zwolnił, a mnie przestały świerzbić ręce. Jestem zadowolony z powodu obu powodów.

 

Ale testować na Łupawę pojadę dopiero w czerwcu, a Sanu i Dunajca do szpiku kości nie cierpię. Znaczy się tamtejszej burdelowej atmosfery i powietrza ciężkiego od bluzgów, co dla mojej staroświeckiej osoby, nieznośniejszą rzeczą jest od smogu.. :)


Zdjęcie
Paweł Bugajski
14 sty 2018 16:52

Ależ drogi Sławku, jako wędkujący zarówno nad Sanem jak i nad Dunajcem zapewniam Cię, że nawet na OS-ach znajdziesz spokój, ciszę, czasem dobre towarzycho i...ryby!

Oczywiście termin wyprawy ma znaczenie, dlatego nad San wybieramy się z przyjaciółmi już w kwietniu.

Zazdroszczę umiejętności zbrojenia wędzisk-tu jestem abnegatem i polegam na specjalistach.

Wojciech Grochola ostatnio dostarczył do mych skromnych rąk pewnego smugglera i powiem tak - rewelacja i tyle!

pozdrawiam -Paweł

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 sty 2018 21:35

San z początków os - u był taki właśnie. Później, chyba już nie.. nie wiem, dość dawno przestałem odwiedzać.

 

Autorski rodbuilding to inny wymiar. Czasem trafi się bardziej niż w dziesiątkę i najlepsze nawet seryjniaki, kucają..:)    

  • Paweł Bugajski lubi to

Nigdy nie zdobyłem się na odwagę na uzbrojenie blanku bo też i nigdy wczesnej nie posiadłem tejże umiejętności. Zazdroszczę szczerze i tej umiejętności i odwagi i w końcu determinacji do rozpoczęcia procesu od początku w sytuacji braku satysfakcji z dzieła. Dziękuje natomiast za słowo, którym w sposób tak barwny zaprezentowałeś wspomnianą determinację, pośrednią porażkę i końcowe zwycięstwo w misterium zbrojenia.

Wiele kijków przewinęło się mi się przez ręce przez te parę lat łowienia, ale Imperial jak go kupiłem tak i jest ze mną do tej pory, ani myślę go sprzedawać (9', #6).

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

Dwuręczne NRX, bardzo fajne kije. Ale cena nie do zaakceptowania jak dla mnie.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
15 sty 2018 06:49

Nie,nie, Lukomacie..To tylko cast - 1/3 ceny dh .. :) 

A to tanioszka. Weź od razu dwa za tą cenę 😀
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

Czy to wszystko znaczy, że ja też muszę jakiegoś Imperiala przygarnąć i nadać mu status wędziska muchowego? To tylko w trosce o to, by nie skończyły mi się pomysły na kolejne kije, rzecz jasna ... ;-)

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
15 sty 2018 15:55

Ty - gościu miły, nie zwlekając ani chwili, blog załóż, co poszukujących doskonałości, a błądzących w marketingowych mrokach, radosną miłością do rodbuildingu owionie..:) 

  • Friko lubi to

Blog nie dla mnie. Gadać o swej jakże skromnej osobie lubię osobliwie, ale blog? Oh nie!

A jak zacznę o wędkorobstwie nawijać, to i świętego wkurzę ... wolę nie.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
15 sty 2018 18:04

 No to skazujesz nas amatorszczyznę.. w moim wykonaniu.. 

No i zapłodniłeś mnie ...... koncepcyjnie rzecz jasna. Nie, żebym coś miał do Twojej "amatorszczyzny". W każdym razie zaczynam się zastanawiać ...

  • Friko i Sławek Oppeln Bronikowski lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 sty 2018 19:14

Tu jest trochę kameralniej i mniej pokazowo niż w zakładce rodbuilding. Mniej technicznie i poradniczo - zresztą przypuszczam iż tworzenie kijów, a z nich doskonałych wędek,  muśnięte częstokroć bywa weną wyższą od manualnej biegłości.. :)

  • Friko i Fatso lubią to

Skwapliwie dodam, że popieram przedmówcę w kwestii bloga  :)

  • Fatso lubi to

I jeszcze Herr Oberredaktor!

Kimże ja jestem ...

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
19 sty 2018 20:18

No jak to kim? Szarą eminencją, oczywiście.. Chodzącą w cieniu licznych - nieliczną i znaczącą..:)

Marzec 2019

P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
1819 20 21222324
25262728293031

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  Laurki
  Sławek Oppeln Bronikowski - 18 mar 2019 12:42
 • Zdjęcie
  Laurki
  Mysha - 18 mar 2019 10:25
 • Zdjęcie
  Laurki
  Sławek Oppeln Bronikowski - 17 mar 2019 08:13
 • Zdjęcie
  Laurki
  eRKa - 17 mar 2019 00:09
 • Zdjęcie
  Laurki
  Krzysiek P - 16 mar 2019 22:24

Przeszukaj mój blog