Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sens ?

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 20 sierpień 2018 · 600 Wyświetleń

Lato prawie za nami.. Jeszcze lecą Perseidy, niebawem pewnie poświrują z konstytucją, spadną gruszki, supermoderator poczuciem władzy się popuszy, wysypie trochę grzybów, znów będą święta .. i znów następny rok.
Ale ten ciągle dobry jest. . Ryby mnie rozpieszczają, chociaż trochę mało ich jest po latach transformacji i środowiskowej stagnacji. Łowię właściwie to co chcę, kiedy chcę i na to na co chcę, a dodatkowo z nie mniejszą satysfakcją konstatuję, że nie najgorzej przyuczyłem się sztuce łączenia empirii z abstrakcją.
Na szczęście zalewowe jazie mnie cucą.. :)

 

Pod Borkami od kilku lat widuję białe czaple. Nie gniazdują tutaj, raczej są na przelotach. Przepiękne, rzadko spotykane ptaki, które kiedyś widywałem w nadwarciańskim rezerwacie pod Zagórowem. Panie Boże, tam to dopiero była ptaszarnia!
Pierwsze wrażenie to ich kompletna "nietutejszość". Siedzą nieśmiało na czubkach niskich brzóz, zerkając na łabędzie bezwstydnie żebrzące o jedzenie, zdziczałe koty walczące z norkami o rybią padlinę, i tłumek wakacyjnych relaksujący się przy browcach i kiełbasie tudzież Sławomirze & Despachito, a na pożegnanie rytualnie posrywający i śmiecący. Absurd.. :rolleyes:

 

Wędkarski świat w który chcący/niechcący jestem umoczony, jest dla mnie światem całkiem wypranym z sensu - Florek mówił - bez sęsu.. Głównym składnikiem tradycyjnie jest nicnierobienie, sąsiaduje ono z umysłową fikcją, silnie wspiera się też swobodną konfabulacją. Wygląda to na całkiem spójny, latami uformowany system, który z założenia ma nie funkcjonować, zastępczo żywiąc się kolejnymi bzdetami, urojonymi problemami, ekopropagandą i najdzikszymi z paranoicznych, projekcjami. Co poniekąd przypomina mi państwo polskie, zdewastowane latami okupacji i latami ogłupiane wytrwałą propagandą.. :)
Właśnie przyuważyłem jak wątku o babce byczej, kolejny "wolnomyśliciel" próbuje wylansować się nad wyraz popularną w kręgach człowieków z wędką teoryjką o straszliwej szkodliwości istnienia rybactwa, powodującego plagi wszelakie - łącznie z kormoranami i bezrybiem, co chyba ma spotęgować wrażenie, że wędkarski świat jest czystszy niż lelija, niczemu niewinny i nieszkodliwy, a rybak amator jest niepazerny. Cóż za nonsens.. :(

 

Jakoś nie lubię łowić sumów , których podobno w zalewie jest od pyty. Ale czasem mnie poniesie. Niedawno czaiłem się na okazałego ale i mocno podejrzliwego bolenia - pi razy oko 90-tak. Nie pojawił się, ale niechcący wylornetkowałem przewalającego się nieopodal wąsatego. Dyskretnie podpłynąłem, kwokam i nawalam najcięższym jaki na łódce miałem zestawem, tj półtora uncjowym Lamiglasem z plecionką 30lb. Po jakiejś godzinie to drętwe, w sumie pozbawione wdzięku zajęcie, zupełnie mi obrzydło, zresztą zrobiło się mocno ciemno .. no i nie był to kres wieczornych atrakcji. Spakowałem klamoty i już na odchodnym zafundowałem sobie dziesięć pożegnalnych rzutów, z małą wiarą stawiając na podpowierzchniowe sandacze. Odpowiednim do tego zestawem, naturalnie.. W drugim rzucie wziął sum. Zdążyłem podnieść kotwicę, a sum wyjątkowo żwawo ruszył w dół kantu, nawet zdążył obrócić łódkę kiedy ja gorączkowo siadałem do wioseł. Chwila płynięcia, pyk.. i już było po zawodach. Duży był. Odpłynął z kotwiczką nr 6 w ustach. Niedorzeczność..

 

Do białego rana przywracałem spokój w drżących łydkach. Starym sposobem.. bez sensu.. :)


Te największe mają paskudny zwyczaj brać w najmniej odpowiednim momencie i na koniec się zrywać.

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Kacper.K i Tomek Scyzor lubią to
Zdjęcie
Krzysiek P
21 sie 2018 13:06

To trochę jak z zębatym.. 100 rzutów za grubym okoniem z cienkim wolframikiem bo wiesz, że są kaczki. Bez brania.
Ok, ściągamy- będzie UL na samej żyłce.  1 rzut i obcinka przez30cm, szerokiego na 2 palce pajka /;-)... 

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Krzysiek Dmyszewicz
21 sie 2018 15:56

Łowienie ma sens wtedy, gdy polega na zdobywaniu pożywienia. C&R promuje łowienie ryb wielorazowego użytku i w sposób pośredni daje wyżywienie ludziom zawodowo związanymi z branżą wędkarską. Jeśli więc ze sprzedaży sprzętu wędkarskiego można kupić kilka ton ziemniaków i kilkaset kilogramów mięsa - naturalnym jest, że bezpośrednie polowanie przegrywa z polowaniem pośrednim. Wędkarz jednak powinien od czasu do czasu rybę zabić, żeby utrzymać połączenie nerwowe łączące oko z d...ą. Inaczej pasja wygaśnie, ponieważ natura poczyta to jako stratę energetyczną. Innymi słowy, tak wychwalana ryba wielorazowego użytku warta na rynku wędkarskim wielokrotnie więcej niż ryba jednorazowa - jest jednocześnie miarą energetycznej straty wydymanego łowcy, którego rynek szantażuje mianem pseudowędkarza. Sterroryzowany łapacz ryb, czując się nieswojo... dokłada kilka tysięcy zapośredniczenia przez rynek, które jest rozgrzeszeniem wobec łowców pieniędzy. Oto nasz sens / bezsens :-)

  • Sławek Oppeln Bronikowski, sucks_one, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 sie 2018 16:27

Przypadki bywają różne, a hobby jest krańcowo nieprzewidywalne :) Wyciągnąłem kiedyś jako przyłów, używając żyłki 0.25, suma mw mojego wzrostu, czyli 187. I wcale długo to nie trwało..

 

Obsesja chorobliwego ekonomizowania cię nie męczy - Krzysztofie? Wróć do korzeni! Fishing przywraca rozchwianych do równowagi psychicznej, idealnie podnosi samoocenę, nawet uwalnia od jałowego bytowania w globalnej wiosce.. :)    

  • Krzysiek Dmyszewicz i Pisarz.......ewski Piotr lubią to
Zdjęcie
Pisarz.......ewski Piotr
23 sie 2018 16:48

Po przeczytaniu ,mam takie skojarzenie. omg.gif

 

 

kazdy-jest-filozofem-kopia.png

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
23 sie 2018 18:39

Pięć dni na budowach, dwa dni fishing albo woda, plus konserwatywny światopogląd.. czyli rewolucyjny.. :) To żadna filozofia Pisarz..ewski, to tylko wizerunek :)  

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to
Zdjęcie
Tomek Scyzor
31 sie 2018 14:52
Tak to już jest że te największe byki zawsze spadają i zawsze biorą na ultra nieodpowiedni zestaw. Życie
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Pisarz.......ewski Piotr
02 wrz 2018 09:37

Pięć dni na budowach, dwa dni fishing albo woda, plus konserwatywny światopogląd.. czyli rewolucyjny.. :) To żadna filozofia Pisarz..ewski, to tylko wizerunek :)

Cytując z Wiki......

 

Pytanie o sens życia jest jednym z podstawowych zagadnień różnych systemów filozoficznych i religijnych

 

 Stoicyzm  ?omg.gif

 

 

 

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
03 wrz 2018 06:50

Szukanie sensu w całej tej ludzkiej nędzy ? :)

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

To o niczym nie świadczy i nic nie znaczy.

Marzec 2019

P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
181920 21 222324
25262728293031

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  Laurki
  Sławek Oppeln Bronikowski - 18 mar 2019 12:42
 • Zdjęcie
  Laurki
  Mysha - 18 mar 2019 10:25
 • Zdjęcie
  Laurki
  Sławek Oppeln Bronikowski - 17 mar 2019 08:13
 • Zdjęcie
  Laurki
  eRKa - 17 mar 2019 00:09
 • Zdjęcie
  Laurki
  Krzysiek P - 16 mar 2019 22:24

Przeszukaj mój blog