Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bush nie żyje

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 07 grudzień 2018 · 882 Wyświetleń

Mży właśnie w mieście Łodzi.. Kiedy w styczniu albo lutym przymarzam żywcem do stalowej konstrukcji, marzę o gorącym, czerwcowym poranku, kiedy zaś w czerwcowe upały smażę się żywcem na stalowej konstrukcji, tęsknię za styczniem. Człowiek nigdy nie jest zadowolony ze swojego losu.. Wychodzi na to, że dzisiejsza mżawka jest idealnym kompromisem.. :)
A i tak jestem niezadowolony..

 

Próbowałem niedawno zamieścić w dziale cafe krótki nekrolog o zmarłym właśnie G.Bushu - albowiem miarą upadku jest brak pamięci o zmarłych - z najprzeróżniejszych, czysto osobistych powodów - godnych szacunku albo nam inaczej bliskich. Nie wiem czemu, nie dało rady - a przyczyny mogą być dwojga rodzaju. Albo jest to efektem tego, że funkcjonuję tutaj jako mniej wartościowy użytkownik, poddany niezbyt jasnym restrykcjom listy moderacyjnej - co mi nie przeszkadza, a nawet się podoba, bo czasu mam więcej, albo któryś moderator słabuje od przerostu ego, zbędnej nadgorliwości, lubo też od osobistej niechęci :rolleyes:
Żeby nie było jakichś wątów, nic w nekrologu nie było o późniejszej tragikomicznej demonstracji, do której doszło na pogrzebie, w tradycyjnym wykonaniu naszego reprezentanta - nota bene całkiem w stylu wędkarskiego świata! Ale tu też muszę kolejny raz okazać niezadowolenie, albowiem wiecznie oburzony wędkarski świat, zamiast z durnymi hasełkami na dykcie i idiotycznym skandowaniem jakichś poronionych nonsensów - skoro już musiał! - powinien przynajmniej publicznie występować z hasłem zwiastującym dużo większy rozum i nieco ambitniejsze poczucie smaku, na klacie.
Destylacja! Des - Ty - Lac -Ja - ludzie !! :)

 

Georgr H.W. Bush przeszedł do historii. Był 43 prezydentem USA, jednym z najlepszych i najbardziej dla swojego kraju zasłużonych. Był żołnierzem, kongresmenem, w końcu prezydentem. Z kilku innych aktywności, przesądzających o nieprzeciętnych wymiarze i poziomie horyzontów Busha seniora, wymienić można golf, tenis, skoki spadochronowe. Ale przede wszystkim należy wymienić fishing. Był wędkarzem z krwi i kości, nieudawanym na potrzeby mediów autentykiem. Na North Fork jak na rasowego fly fishermana przystało łowił steelheady, w Teksasie bassy, na Florydzie tarpony i bonefishe. Już jako wielki polityk, był mecenasem oraz inspiratorem wielu cennych dla naszej kultury, przedsięwzięć i uregulowań. Zaszedł najwyżej z nas..
Świeć Panie nad jego duszą..


Myślę, że zmarły jak mało kto zrozumiałby znaczenie "tragikomicznej demonstracji" ... https://www.business...l-socks-2018-12 Do poczytania ze zrozumieniem, szczególnie motyw z książkami. 

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Andrzej Stanek i AdasCzeski lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
07 gru 2018 17:08

Wojtek.. zapytam tak dla jasności. Na oficjalnym, ceremonialnym pogrzebie, z takim śmiałym performance, świętej pamięci Bush wystąpił? :) 

Tak, na pogrzebie żony, Pierwszej Damy USA. Był to wyraz szacunku dla jej miłości do literatury oraz protestu wobec rządowych planów zmniejszenia subwencji na biblioteki publiczne. Nie taki performers zły jak go tu malujesz ;-)

  • Andrzej Stanek i AdasCzeski lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
07 gru 2018 23:34

Zdumiewające.. :) Miłość do ekstrawaganckich skarpet była powszechnie znana. Nie wiedziałem.. Ale nie zrównywałbym czynu wynikającego z zapiekłej nienawiści z zabawną ekstrawagancją, czy wynoszenia przy każdej okazji na zewnątrz, tutejszej politycznej wścieklizny. Nie ?

43 prezydent USA żyje
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

Jeżeli rzeczywiście, za sprawą moderacji, nie można na tym forum w dziale "cafe" zamieścić notki o śmierci wędkarza i prezydenta kraju, który jakby nie było jest naszym sojusznikiem, a jednocześnie pozwolono, jakiś czas temu, na zamieszczenie jednemu z forumowiczów filmiku z piosenką "Oka"zilustrowaną zdjęciami komunistycznych zbrodniarzy i zdrajców, to o czymś to niestety świadczy....

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
08 gru 2018 13:12

mohave - naprawdę nie cierpię, ja się śmieję. i tak dobrze, że mogę :)

Chyba wkradł się tu mały błąd. George H.W. Bush był 41. prezydentem USA, wcześniej również 43. wiceprezydentem, zastępcą Ronalda Reagana. Natomiast jego syn, George W. Bush, został 43. prezydentem.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
08 gru 2018 18:12

W piętnaście minut napisałem, lukomacie, w dwie herbaty..:)

 

My też mamy prezydenta przyznającego się do tej niezrównanej pasji, szczęściem - żyjącego.. Chyba ukrywa tą pasję, może nie ma się czym pochwalić, może się jej wstydzi, w każdym razie nie eksponuje publicznie swojej przesadnie wielkiej doń miłości.. ułamka klasy takiej, jak świętej pamięci G.H.W. Bush prezentował..

  • Paweł Bugajski lubi to

Sławek, o którym prezydencie mowa? TW Bolek to chyba na karaski chodził, a TW Litwin wolał siatki stawiać. Obaj wykazali się brakiem klasy.

  • border river lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
08 gru 2018 22:22

No - Lechu.. :) Kiedyś, na początku lat 90' czytałem wywiad z posłem B.Pękiem - myśliwym i wędkarzem. Organizowali wówczas z Wałęsą i Gawlikiem lobby pro wędkarskie, nawet miała być powołana stała komisja sejmowa ds. wędkarstwa w wolnej Polsce. Na gadaniu się skończyło.. :)

Chyba teraz ja  przyperformansuję..:) 

  • lukomat lubi to
Zdjęcie
Paweł Bugajski
09 gru 2018 11:39

Lech Wałęsa wędkował i swego czasu jego teleskopowe wędzisko z kołowrotkiem (firmy nie pomnę, ale raczej dość typowe) zostało wystawione na licytację w jakimś społecznym celu.
Wędkę kupił za chore pieniądze mój przyjaciel z Warszawy, dystrybutor sprzętu znanej firmy wędkarskiej w latach dziewięćdziesiątych.
Przez kilka lat odwiedzając Go w siedzibie firmy miałem możliwość looknięcia na wylicytowane wędzisko.
Tyle się od tego czasu zmieniło...
Wszelkie nadzieje na pozytywny wizerunek wędkujących w Polsce poparty autorytetami np. polityków legły w gruzach.
A film o Bushu, oglądałem go kilka lat temu, zawierał wspaniałe, wplecione w główny nurt opowieści wędkarskie sceny, zdjęcia, wspomnienia...Majstersztyk budzący zazdrość, bo z promocją naszego hobby w najprostszy sposób jest u nas beznadziejnie.
Oceniajac dokonania Lecha Wałęsy w tym kontekscie jestem bardzo zawiedziony...
Z wiadomych względów nie odnoszę się do innych aktywności Lecha Wałęsy- panimajetie Tawariszczi... :)

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Marcin Rafalski i robert.bednarczyk lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
09 gru 2018 12:11

Nędzny, poniżający poziom, kompletna nieistotność - także naszego środowiska - jest prostą pochodną poziomu umysłów naszych elit.. :(

I co, my, ludzie z wędką w ręku i głową w chmurach, napiszemy kiedyś w nekrologu naszego słynnego prezydenta ? Znów przyjdzie szukać w świecie lepszych wzorów.. :)

 

Ale, ale.. allez, allez, Panie Pawle !! Przecież piękno jest w nas.. :)

  • Paweł Bugajski i robert.bednarczyk lubią to
Zdjęcie
robert.bednarczyk
09 gru 2018 14:21
Nie mówmy przedwcześnie o nekrologach, nie lubię tego, bo każdemu życzę, by jak najlepiej i jak najdłużej czerpał z życia. Ponadto zaś głęboko wierzę, że każdy, póki życia, ma czas na refleksję i dobre uczynki, by przyćmić te nienajlepsze. Niestety co do tych, którzy mienią się być elitami, ....... hmmmm, byłoby najlepiej zmilczeć, gdyby nie to, że przekaz płynący z tak zwanych mediów....., nawet w chwili gdy piszę te słowa, przeraża ogłupiającą płytkością. No cóż, może mądrzejsi ode mnie są w stanie zdiagnozować czy ów przekaz pogłębia umysłową destrukcję, czy przeciwnie jest on adekwatny do poziomu odbiorcy. Obydwie wersje do d...y. Pewnie to sprzężenie zwrotne. I jak tu być optymistą ? Staram się jednak.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Marcin Rafalski i Paweł Bugajski lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
09 gru 2018 15:59

Oby żył wiecznie!! Ale nawet przy tak smutnych okolicznościach, porównania same się nasuwają..Pomijając kwestie natury politycznej,widoczna i przygnębiająca jest też prawdziwa przepaść w podejściu do budowania autorytetu państwa, wiarygodności własnego wizerunku i elementarnej odpowiedzialności za czyny i słowa..

Jesteśmy jak pirze, na nie naszym wietrze..:)

  • Paweł Bugajski i robert.bednarczyk lubią to
Zdjęcie
robert.bednarczyk
09 gru 2018 16:43

Oby żył wiecznie!! Ale nawet przy tak smutnych okolicznościach, porównania same się nasuwają..Pomijając kwestie natury politycznej,widoczna i przygnębiająca jest też prawdziwa przepaść w podejściu do budowania autorytetu państwa, wiarygodności własnego wizerunku i elementarnej odpowiedzialności za czyny i słowa..
Jesteśmy jak pirze, na nie naszym wietrze..:)


Trudno polemizować Sławku, choć życzeniowo chciałoby się, bo okropnie to smutne.
  • Sławek Oppeln Bronikowski i Paweł Bugajski lubią to

Panie Sławomirze, narzekasz Pan  na moderatorów - ja to się tylko dziwię , że jeszcze na tym forum możesz pisać także jest dobrze :)

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
09 gru 2018 23:11

Panie Szymonie - moderatorzy narzekają na użytkowników, a użytkownicy jojczą na modów - jest w tym jakaś ogólna sprawiedliwość, a i bilans wychodzi na zero.

Jestem ograniczony, więc w kącie, na ławce siedzę :) Czemu się dziwisz, że na tym forum mogę pisa, oraz czemu w związku z tym jest dobrze - bom nie skumał jednoznacznie? :)

Wydaje mi się , że kilka razy wykazali się cierpliwością.Dobrze , ponieważ brak tutaj Ciebie to by była poważna strata.Można się ze wszystkim nie zgadzać , mieć inne spojrzenie na pewne sprawy ( nawet często ) , ale oryginalności i znajomości wędkarskiego rzemiosła odmawiać nie wypada :)
  • Paweł Bugajski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
10 gru 2018 08:30

No może i tak..:)

Ale Szymonie, nie bardzo zgodzę się ze stwierdzeniem, ze w socjal mediach ceni się użytkowników ze względu na ich wartość :) To nonsens. Gdyby tak było, miałbyś na forum - Kowalskiego, Goryczkę, Rudnika i wielu, wielu innych. A przecież ich nie ma..Najważniejszy jest uśredniony przekaz i sprawowanie kontroli nad nim, zaraz za tym ceniona jest bezpłciowa poprawność.. no i najświętsza ilość.. :)

Lipiec 2019

P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
2223 24 25262728
293031    

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog