Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rega jest mega

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 15 luty 2019 · 744 Wyświetleń

Rega tęskniła za nami w milczeniu, cierpiała tak mocno, aż ją całą poskręcało i powyginało z udręki. Musieliśmy jechać. Tym bardziej, że cynk od osoby całkowicie wiarygodnej oznajmiał złowione 102 cm i 93.. Pędziliśmy na północ pełną mocą, ciemną nocą , ograniczał nas tylko podły służbista, tachograf. A wino pite z butelki, uszlachetniało wzbierające emocje, tudzież pęcherze..
Istotną wadą nocnych podróży jest kompletny brak krajobrazów - tych wszystkich miejsc znanych i ukochanych, rozpoznawanych po ciemku jedynie przez drogowskazy i szybsze bicie serca. Oraz cudownych widoków marketowego bakczyseraju, dobitnego dowodu jak świetnie kwitnie gospodarka - niestety nie nasza.. :)
Trzebiatów od lat psieje planowo, ale Rega nadal jest wypłacalna. Ledwo, ledwo.. Główną zdobyczą były grilsy - kto chciał ten złowił, a ten co nie złowił wcale nie był mniej szczęśliwy. Nad jednymi bujały obłoki mistyki i transcendencji, za innymi ciągnęła dystyngowana woń bourbona, a za mną obowiązki towarzyskie i koleżeńskie.. chociaż kilkanaście sekund troć też holowałem, co Elitkę ładnie zgięła. Tym niemniej uprę się teraz, iż leżenie w zwiędłych trzcinach, w towarzystwie starych trociowych marchew, z widokiem na rzekę jest rozrywką co najmniej porównywalną, niemniej luksusową - i nie każdy ciul może jej dostąpić.. :)
Co najdziwniejsze, kwatera rozkosz tą potęgowała.. w porywach ponad ludzką miarę.. :)
Znów się trochę nauczyłem, poznałem nowych ludzi, poszerzyłem swoją dziurawą wiecznie wiedzę. Od przemiłego dealera Mikado, Pana Marcina, pośród firmowych gadżetów, otrzymałem firmowy katalog. Nazwę firmy oczywiście słyszałem, ale z niczym konkretnym jej nie kojarzyłem, więc zatkało mi kakao od rozmiarów samego tego katalogu. Jest takiej mw objętości jak byłe książki telefoniczne, trzy razy Walmart, albo z pięć Cabelas'ów. A ja, jak ten niereformowalny matoł - wiecznie tylko Sufix, StC, Lamiglas, Loomis, Daiwa.. :rolleyes:

 

Ale to są blaski pomniejszego rzędu, dosyć banalne..

 

To akademicki klub Okunek jest moim odkryciem. To właśnie z nimi się zabrałem. Kilkunastu ludzi z miasta Łodzi, w których duch nie upadł, a fishing bezustannie kwitnie! Zdumiewająco zgodna i zwarta plejada nestorów, zaawansowanych i młodych pod wodzą Tomka Cabana. Znam od lat wędkarską Łódź i nie jest to przyjemna konstatacja. A tu - proszę! Pośród tej zatomizowanej nędzy i rozpaczy, stad łódzkich cwaniaczków, z którymi nigdy niczego nie dało się wspólnie zrobić, chmyzów zawsze gotowych na drapane, starych i młodych dziadów żądających obsługi, biegnących w dyrdy tam gdzie jest taniej - taka piękna niespodzianka!
Oni są razem. W Okunku jest życie i potencjał..


ale jak to, pojechałeś po kelcine Sławku ?

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Jano lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
15 lut 2019 23:28

Grils to nie kelt, supermoderatorze.. Pojechaliśmy na białasy, i tylko białasy złowiliśmy..;)

Zdjęcie
Krzysiek P
16 lut 2019 08:58
"I ja tam byłem, brandy i bourbona piłem"...Gdzieś pomiedzy entuzjazmem młodych a refleksją starych tkwiłem...Byciem nad wodą się cieszyłem..znów troci nie złowiłem..
  • Andrzej Stanek lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
16 lut 2019 10:06

Mogliśmy jeden dzień na plażę poświęcić. No i morską kąpiel.. :) 

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
16 lut 2019 12:01
Odbijemy sobie w marcu ;-) Chyba, że nas nie wypuszczą zaprzyjaźnione trawy, dziury i..gęby znad brzegów Regi.
Piękna historyjka !
I z rybami:)

Takie lubię najbardziej ;)
  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 lut 2019 00:02

Danielu - niewątpliwie znasz się na rzeczy..:) 

Sławek, a na muchę ktoś się pofatygował?

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 lut 2019 10:42

Tylko Tomek Caban..

Dolna Rega,teraz zimą, nie jest dobra do orania muchą - chyba, że lubi się skagit albo głowice z leadcore - a jak wiesz, jest to jest forma dziczejącego kanału, z brzegami porośniętymi trzciną, albo drzewami za plecami, niesprzyjająca brodzeniu. Ale między ruinami starej wąskotorówki a kładką przy stadninie jest jakieś pięćset metrów odpowiedniej wody. I w mieście na ujściu młynówki albo w parku. Dekady temu przy stadninie spotykaliśmy pana Antropika. Dawał radę.. :)

  • lukomat lubi to
Zdjęcie
AdasCzeski
19 lut 2019 17:33

Sławku drogi... 

 

muszkarz ze mnie zerowy, ale o Biedronce zapomniałeś... :) 

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
19 lut 2019 19:09

Nie zapomniałem. Byłem nawet w Biedronce :) Cały nasz handel to przecież markety albo aliexpress. A miasto Trzebiatów jest na prostej drodze do heimatu..albo wolnego miasta..

Pomimo wszystko wolałbym jednak sklep z Mośkiem albo Srulem za ladą..:)

Zdjęcie
AdasCzeski
19 lut 2019 22:59

:)

 

a nie Aida lepsza...w Trzebiatowie wiśniówkę w tym roku sprzedawała mi... puki co... pani Gosia. :) 

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
20 lut 2019 07:44

Kiedy przyjeżdżamy bladym świtem, ostatni postój jest na parkingu pod biedronką -  kiedyś świetna miejscówka "pod świerkami" na podwórku wyjątkowo nieprzyjemnego Ukraińca - później tylko Nowielice i płowe pola. "Rzeczpospolitą" można kupić jedynie w supermarketach, A Plus Minus tylko w Muszkieterach.. :(

Cztery supermarkety są dzisiaj jak cztery trzebiatowskie kościoły.. :)

  • salmon1977 lubi to
Zdjęcie
salmon1977
22 lut 2019 14:34
Sprawdzone te info o wielkich posztormowych rybach? :) Miałem jutro jechać na Nowielice ale chyba lepiej zrobię desancik z pontoniku na drugą rewę A na Regę jeszcze wyskoczę tuż po kolejnym przyborze...Ina łamie człowieka co chyba pomimo chodzenia na piechotę z Pułku Ułanów do Stodoły i dalej, na Redze mi się nie zdażało,nie chce gadać o młodości Miło się zdziwiłem że Edek jeszcze chodzi za rybą(no chyba że aby poleżeć w trzcinach ze starymi znajomymi ),myślałem już że tylko odkurza kolekcję swoich wychuchanych Cardinali .
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
22 lut 2019 16:49

Widziałem ich zdjęcia. Tą sto dwa złowił brat Edka..

Wyłazi, wyłazi, tylko pogadać nie ma z kim. Kopciowie już nie łowią, został jeszcze Romek kolarz.. ale się strasznie na starość uzłośliwił. Pcha rower i warczy.. :)

A po której stronie od portu łowisz ?

Zdjęcie
salmon1977
25 lut 2019 09:52
No to piękną rybe ułowił Piotrek.Szok!!! A Edek stary gaduła fakt...:) Morskie trocie u mie to bardziej na zachód-Dziwnówek Międzyzdroje.Niestety woda była brudna..
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
26 lut 2019 06:35

Myślałem o przy porciu.. Przed latarnią rewy były całkiem w zasięgu..ale nigdy tam nic nie złowiłem..:)

Sierpień 2019

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
1920212223 24 25
262728293031 

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog