Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Laurki

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 08 marzec 2019 · 1461 Wyświetleń

Karnawał minął, post jest. Oskara nie ma.. :rolleyes: Jak widać, nie wystarczy sam talent. Cóż za głupia wpadka! Trzeba przecież wiedzieć jakie dziś na mieście obowiązują treście, skąd wieje wiatr, w czyje żagle powinien, a komu w oczy! I za co bonbony same wpadają do fartuszka. Nie za talent przecież.. :)
Wyścig dwóch pretendentów do pozłacanego stolca po zmarłym wieszczu trwa. Pawlikowski vs Smarzowski, ciekawym jest, kto kogo prześcignie..

 

W wędkarskim świecie to co zawsze. Zapaść. Kultowi kultrednacze, co to członkom zasuflowali wolność przechodzącą w wewnętrzną emigrację oraz zabobonną niechęć do stowarzyszania się, w pakiecie z idiotycznym oczekiwaniem na cud, który przecież nie nadejdzie - poszli na swoje. W life style tym razem.. :highfive: A co dalej z wieloletnim populizmem? Porzucony?! A członkowie co bajerę łyknęli - też niech spadają na drzewo?

 

No nie, nie.. nic z tych rzeczy, członkowie jak zwykle sobie dadzą radę. Oplują wprawdzie własną organizację, ale przecież związkowa legitymację ciągle warto mieć w kieszeni. Opłaca się.. :) Członek byle jaki - bierny, cwany, zbuntowany, potrafi jednak kalkulować. Dla niezrzeszonych jest przecież drożej, porozumień też nie ma. Jak widzimy, nawet czysta obłuda może przejść w czystą korzyść..

 

Ale korzyść niejedno ma imię, nie jest zastrzeżona tylko dla członków wyalienowanych z obowiązków, więc siłą rzeczy niejednego ma beneficjenta. Niejaką furorę w naszym, beznadziejnie spsiałym środowisku robią ruchy z czarodziejskim prefiksem eko. Tutaj to wręcz pachnie forsą! Wystarczy zagospodarować tłumy biernych, zbajerowanych czy też wałęsających się bezużytecznie, skanalizować bezwolnych w wodę na młyn własny! Na przykład założyć z martwych członków koalicję. Tak, koalicja to jest to!!! A jak już taka koalicja nabierze ciała, jak się weźmie za ratowanie, to kamień na kamieniu wtymkraju nie pozostanie.. :D


Zdjęcie
Krzysiek P
09 mar 2019 21:30
Gdzieś w otchłani internetu przeczytałem, że najważniejszym narzędziem sumienia są zęby. "Sumienie wszak jest po to, by nas gryzło". Sławku, swoimi felietonikami zawsze mi o tym przypominasz. I choć nie czuje się ich bezpośrednim adresatem...coś tam chrupnie zawsze z tyłu głowy..
  • Friko lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
09 mar 2019 21:59

Nie przypominam, Krzysiek - separuję się..

Zdjęcie
bartsiedlce
09 mar 2019 22:47

"Członek byle jaki - bierny, cwany, zbuntowany, potrafi jednak kalkulować. Dla niezrzeszonych jest przecież drożej, porozumień też nie ma. Jak widzimy, nawet czysta obłuda może przejść w czystą korzyść.."

 

Jakże to smutne, jak prawdziwe   :(

  • Friko i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Krzysiek P
10 mar 2019 17:27

Nie przypominam, Krzysiek - separuję się..


Troszkę Cię znam Sławku i tak do końca w izolację pogodzonego z takim stanem rzeczy nie wierzę. Też najchętniej bym się odseparował od pewnych zachowań i ludzi nad wodą. Ale jeśli nie będziemy o tym mówić i pisać, jeśli nikt nie będzie zauważał i wytykał pewnych postaw to uwierzą, że jest dobrze i przykryją nas czapkami..
Zdjęcie
Krzysiek P
10 mar 2019 21:16
...z modnym logiem oczywiście..
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
10 mar 2019 22:35

Mnie? A za co? Kto niby !? Ci co wiszą na łasce stowarzyszenia istniejącego teoretycznie, co wykłada się frazeologicznie - członek, doopa i kamieni kupa.. :) :)

  • Krzysiek P lubi to

"Członek byle jaki - bierny, cwany, zbuntowany, potrafi jednak kalkulować. Dla niezrzeszonych jest przecież drożej, porozumień też nie ma. Jak widzimy, nawet czysta obłuda może przejść w czystą korzyść.."

 

Jakże to smutne, jak prawdziwe   :(

To tylko czysta kalkulacja. Bo gdyby wody publiczne nie były oddane w użytkowanie (bo tak to się chyba nazywa) np. PZW każdy obywatel mógłby wędkować (bezpłatnie) na podstawie obowiązujących przepisów, wystarczyłoby posiadać wymagany dokument.

  • eRKa lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 mar 2019 12:06

I tu właśnie jest pies pogrzebany.. Właściciel zdecydował, że powierzy nam użytkowanie, a my uznaliśmy, że trudy użytkowania to nie nasza, tylko kogoś bliżej nieokreślonego, brocha.. :) Tym właśnie mniemaniem członek umywa sobie rąsie.. 

  • Krzysiek P i DominikSy. lubią to
„Nam” oddane w użytkowanie - tylko metodą taką, że pod przewodnią rolą partii, tfu, związku. Tak samo „nasze” jak nasze były huty i stocznie w srocrealu. Albo przykład lepszy - spółdzielnie mieszkaniowe PRL. Dla wszystkich miało byc. Efekt taki, że każdy podwójnie płacił, a książeczka mieszkaniowa z wkładem 80% dawała w efekcie równowartość dwóch par lepszych butów. Dokładnie jak z wędkarstwem, raz płacimy za... „ochronę i zagospodarowanie wód”, drugi raz - kiedy chcemy naprawdę łowić płacimy za oesy, komercje albo zagraniczne wyjazdy. Partia haracz wzięła, mieszkanie i tak za dewizy trzeba kupić. Powiesz ze trzeba sie zebrać w kupę panów braci? Działać i spolecznikować? Primo - taka formuła w narodzie juz nie działa. Niedzielny czyn społeczny nas wychował. Wiemy, że kto zachęca do pracy „dla dobra ogółu”, to zawsze swój kawałek tortu piecze, i naszymi rękami gorące kasztany z ognia wyjmuje. Samemu jedynie śmiejąc się w kułak z bandy frajerów. Secundo - nad taką grupą, są decydenci z ZO, ZG i wytyczne z ministerstw. Cokolwiek zrobią, ktoś wyżej albo sobie to w majestacie prawa wykorzysta do własnych celów (wersja optymistyczna), zwyczajnie zajuma cały wysiłek, albo zniszczy jednym podpisem. Tertio - w grupach takich, spontanicznie dobro nam w wodzie czyniących, dziwnym trafem prym wiodą i najgłośniej gardłują jednostki budzące wątpliwości co do intencji lub/i rozsądku. Lud na barykady prowadzą tacy, co szybko pod ogniem za plecy tego ludu umykają. O czym sam wspominałeś w kontekście redaktorów. Czyż w mniejszej skali nie działają te same mechanizmy?
  • eRKa lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
11 mar 2019 15:12

Masowość zabiła jakość.
 "Moda" na wędkarstwo lansowana komercyjnie w marketach "sprzetem dla każdego" oraz w tv jako "zdrowy tryb życia+obcowanie z naturą" w pakiecie. Ciężko wymagać od Kowalskiego- członka /;-) działania ponad skoro nawet nie potrafi zachować się nad wodą i wędkować zgodnie z RAPR...

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 mar 2019 17:49

Nie odnosząc się do zwyczajowego bredzenia - bo byłby to argument ad personam,  przypominam Ci, etherni, że składki nie są opłatą za łowienie ani zarybienia..

Gdyby większość ludzi zabierających głos na temat stowarzyszenia zwanego PZW, zadała sobie przynajmniej trud przeczytania statutu, i w bonusie dokonała ponadprzeciętnego wysiłku polegającego na zrozumieniu tego nieskomplikowanego tekstu - nie miałby stałego ubawu :) 

 

Tak więc w zarysie - PZW opiera swoją działalność na pracy społecznej członków, najwyższą władzą jest zgromadzenie członków, a związek nie jest firmą świadczącą usługi.. Tak właśnie jest - ale nawet ten skrót zupełnie jasnych założeń, i tak przerasta możliwości percepcyjnego zładu większości członków..

Pochlastałbym się ze wstydu.. :)   

 

 

Tak więc w zarysie - PZW opiera swoją działalność na pracy społecznej członków, najwyższą władzą jest zgromadzenie członków, a związek nie jest firmą świadczącą usługi..

 

 

 

Zgadzam się ale........ społeczna praca w tym kraju z pewnych względów ( a najważniejszym jest że nasze znaczy niczyje ) straciła rację bytu. Starzy nauczeni że po niedzielnym czynie na drugi dzień koparka zniszczyła ich pracę raczej są niechętni a młodsi mają to w nosie.

 

........................................................  przypominam Ci, etherni, że składki nie są opłatą za łowienie ani zarybienia..

 

Oczywiście na cele statutowe które wszyscy powinni ponosić w jednakowym stopniu, to skąd w takim razie te wszelkie ulgi za to czy owo. Ulgi powinny przysługiwać tylko młodzieży.

Władze związku wybiera się po to, by mądrze nim zarządzały a nie spełniały zachcianki zgłaszane w koncercie życzeń.

  • Sławek Oppeln Bronikowski i eRKa lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 mar 2019 19:14

Absolutnie nie.. okonku.. To my zatraciliśmy sens i umiejętność podtrzymywania wspólnoty. Tej naszej - małej, i także tej wielkiej..

Sytuując się nieustannie w  czarnych doopach obłędnych matriksów.. marksistów???!!

Absolutnie nie.. okonku.. To my zatraciliśmy sens i umiejętność podtrzymywania wspólnoty. Tej naszej - małej, i także tej wielkiej..

 

Sławku nie zatraciliśmy, zniszczono ją stosując nawet w Naszej małej społeczności, znaną od dawna maksymę dziel i rządź. Kółka wzajemnej adoracji, stosowanie zasady TKM skutecznie niszczą wszystko.

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
11 mar 2019 20:13

"Polski Związek Wędkarski, w skrócie PZW, zwany dalej Związkiem, jest dobrowolnym, samorządnym stowarzyszeniem miłośników wędkarstwa i sportu wędkarskiego, kontynuatorem tradycji zorganizowanego wędkarstwa w Polsce. "

Dla zainteresowanych cała treść statutu pod linkiem:
http://www.pzw.org.p...315__final.pdf 

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 mar 2019 21:37

okonku 63-eci Wychowałem się w kole, w którym ton nadawali  działacze byłego - przed i powojennego towarzystwa wędkarskiego. To był zupełnie inny gatunek człowieka, niż dzisiejsza sierść.. :)To, że rozgrywa się nas na wszystkich polach jak komu wygodnie, jest faktem, ale w niczym nie zmienia faktu, że jakość członków stowarzyszenia jest wyjątkowo dziadowska*. Sam jestem starym dziadem..:) 

 

* ocena jest maksymalnie stonowana

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
11 mar 2019 22:25
Wbrew ogólnym narzekaniom dookoła społeczeństwo się bogaci. Kiedyś nie bylo czegoś albo nas (mnie) nie było na wiele stać. Trzeba było się sporo nastarać, być kreatywnym, pomysłowym i cierpliwym.. Dziś prawie kaźdy chce zapłacić i mieć to co chce od ręki. Bo przecież płacę(tu składkę) i wymagam(dużo i dużych ryb).
  • eRKa lubi to

Sławku - 63 to rok mojego urodzenia a więc jesteś starszy. Wychowałem się na terenach z pogranicza trzech kultur - polskiej, czeskiej i niemieckiej. Ludzi o których wspominasz, u mnie prawdopodobnie po 45 spotkał los taki sam jak powstańców - wylądowali w Niemczech. Mam na imię Marek i jeśli chodzi o zasady to bliżej mi do poglądów W. Korfantego.

Krzysiek to prawda, jako społeczeństwo się bogacimy i chcemy płacąc dostać to co oczekujemy ale jeśli zgodziliśmy się na pewne reguły to ich przestrzegajmy.

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
12 mar 2019 06:30

Miło mi Marku, że przestałeś być anonimem. Tak, ludzie zawsze uciekali przed skomunizowaniem. Ale czy wiecznie musimy się cofać ?

 

Wcale się nie dziwię takim klientelistycznym opcjom, wszak jesteśmy społeczeństwem typowo konsumpcyjnym, wychowanym dla supemarketu i aliexpress.. albo przez niego zdominowanym, przeświadczonym o dominującej nad wolą sile pieniądza, które to mniemanie ciągle pozostaje tylko protezą własnej niemożności, obrzydłym świadectwem wąziutkich horyzontów, intelektualnego zubożenia oraz przede wszystkim wskaźnikiem mentalnego imposybilizmu.. :) :)

Można sobie oczywiście kupić okresowe zezwolenia, w żaden inny sposób nie uczestnicząc w znienawidzonym stowarzyszeniu, ale przeciętny członek ma tęgi, iście żydowski łeb do interesu.. oraz wyrachowany zwancyk Kiepskich... Dużotaniotesco..

Zdjęcie
Krzysiek P
12 mar 2019 12:35

(...) chcemy płacąc dostać to co oczekujemy ale jeśli zgodziliśmy się na pewne reguły to ich przestrzegajmy.

Marku jesteś pewien, że większość wędkarzy należących do PZW zna te reguły?
Czy zna status, RAPR, dodatkowe obostrzenia w danym okręgu? Czy zależy im na opinii w środowisku lub konsekwencjach karnych?  W weekend przyjechali audi  "wędkarze" i spiningowali "za okoniem" na wodzie O.Sieradz wyłączonej do 1maja  ze spiningu całkowicie... Robili to z biedy (głodu), chytrości, czy z głupoty?

Sierpień 2019

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
1920212223 24 25
262728293031 

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog