Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mydło&powidło

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 04 kwiecień 2019 · 326 Wyświetleń

Wszystko się zmienia. Nasza stara kuchnia też. Siedzę teraz w zupełnie innej, odnowionej kuchni, wszystko niby na miejscu.. ale to nie to.. Poprzednia była jak dobre stare buty albo kapelusz. Stół niby ten sam - dębowy, szafki też , ale pięknie osmolony sufit, pełne różnych barw ściany i znajome zapachy, bezpowrotnie gdzieś przepadły.. Coś bliżej nieokreślonego, nieprzyjemnego, z ducha laboratoryjnego się pojawiło, taki trochę powiew nowoczesnego prosektorium. A la Gessler.. :)

 

Nad zalewem też naciera nowe. Zmiana śmiga za zmianą. Pojawiły się Wody Polskie a wraz z nimi euro porządek, co wywołało lokalne trzęsienie ziemi. Stare przystanie i porty funkcjonujące na niepisanej umowie i nieformalnym zasiedzeniu przechodzą do historii. Grunty są komunalizowane, teraz gminy będą nad nimi sprawować nadzór właścicielski i dysponować po uważaniu, realizując przede wszystkim własny interes. Europaisch gemainde zamiast wschodnioeuropejskiego rozmemłania.. :) Pustyni nie będzie, będą nowi..
Tak Bogiem a prawdą, to zalew pozostanie trudno dostępną wodą, z dostępem zamknięty przez daczowiska albo wysoko płatnymi furtkami. Co oczywiście nie pomniejsza tabunów stonki obżerającej zalew w ramach wyjątkowo korzystnych porozumień. Sieradz i Piotrków w bratobójczym wyścigu o poszukującego dużo/tanio/tesco łódzkiego członka, zrezygnowały nawet ze skromnej, dodatkowej opłaty za łowienie z łódki. Oooo - naprawdę po ch.ju to gest i równie niewielki pomyślunek.. :)
W motorówkach też wszystko ustalone. To co urząd marszałkowski w lutym 2018 zarządził, nie wchodzi w kolizję z ustawowymi przepisami - funkcjonuje równolegle - obok.. Na dużym zalewie silniki bez ograniczeń, na środkowym do 4kW, na małym bez silników.
Ale od 10 kW - z wyłączeniami - potrzebna jest licencja i osobne pozwolenie wodnoprawne. Nie wiadomo jak dotąd; na jaki czas , na kogo - albo na co..

 

Silniki diametralnie zmieniły oblicze zalewu. Silniki nie żeglarskie - oczywiście.. Sznyt jest na razie typowo nowobogacki. Wygląda póki co na to, że nie można się nawet wysrać bez wyjącego silnika i łódki non stop pływającej w ślizgu.. :rolleyes: Skutery demolują płycizny i zestawy sprężynistów, a armada wędkarskiego świata daje motorowego czadu po modnych miejscówkach. Zakładam jednak możliwość przesilenia.. z wiarą stosunkowo niewielką.. :) Oblężenie, obłożenie i objeżdżenie popularnych pigalaków jest wprost niewiarygodne. Giełda Słomczyn to jest pikuś mały..

 

Zdarza się mojej, równie nieefektownej co i apodyktycznej osobie, być telefonicznym guide'em dla uprawiających wyczyn. Podczas ostatnich MP, płyciutką zatokę w Borkach, dosłownie przewróciło do góry nogami kilkanaście wypasionych sprzętowo łódek, których skipperzy najwyraźniej nie dorośli do manewrowania podczas łowienia przy użyciu zdecydowanie mniej zajebistych silników elektrycznych. Ale być może nauka nie pójdzie w las..

 

Poza tym jest w porzo, gratki, pozdro, nara, gites&tenteges. Ryb jest mniej - członków więcej, trudniej jest złowić - a satysfakcja stale rośnie.. nielicznym.. :) • Pisarz.......ewski Piotr, Krzysiek P, sierżant i 2 innych osób lubią toZdjęcie
Krzysiek P
05 kwi 2019 09:23

Sławku coś tam jest drożej za albo taniej względem plywadla w O.Sieradz, 
całe 10,- :)
i za rezygnację z zaporówek drugie tyle
http://sirasieradz.w...,13154,466.html

co do swoich starych łachów czy kątów mam tak samo...


 

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
05 kwi 2019 19:34

Porozumienia to nieszczęście. Porozumienia won! :)

  • tlok, kotwitz i Krzysiek P lubią to

Czerwiec 2019

P W Ś C P S N
     12
3456789
10111213141516
171819 20 212223
24252627282930

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  to co zwykle
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 cze 2019 20:27
 • Zdjęcie
  to co zwykle
  eRKa - 14 cze 2019 19:03
 • Zdjęcie
  Rocznica
  Sławek Oppeln Bronikowski - 14 cze 2019 15:56
 • Zdjęcie
  Rocznica
  eRKa - 14 cze 2019 14:57
 • Zdjęcie
  Rocznica
  Sławek Oppeln Bronikowski - 14 cze 2019 07:21

Przeszukaj mój blog