Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Egalite - a fuj!

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 07 kwiecień 2019 · 960 Wyświetleń

Mój znajomy znad wody - co zaraz nie znaczy, że kolega albo przyjaciel - bardzo boleśnie mnie wykpiwa, głównie mój konserwatywny styl życia i bycia. No co - stary jestem.. Ja na wiosłach - jego to męczy i nie potrafi, dwudziestoletni Lamiglas - gorszy jest od dwudziestu dobrych i tanich, a wiedza i doświadczenie warte są mniej niż boczne widzenie.. za które można łatwo zapłacić kartą Visa.. :)
Aha... no i ta rytualna defekacja na własne stowarzyszenie - co nie wyklucza oczywiście tradycyjnych stolców, w poczuciu wolności stawianych wszędzie - z którego wcześniej samemu się zrobiło parodię..
Ooo.. teraz jest ładny komplet!! :)

 

Egalite - pojecie które brzmi dumnie, a konotacje ma wyjątkowo rewolucyjne, wynoszone na ciągle nowe ołtarze, przedstawione jako wartość zawarta sama w sobie, mocno jednak przypomina kościół wiernych obywających się bez kapłana.. Ale na kapłanów znów nastały ciężkie czasy, i lud żadnych kapłanów tolerować nie może - prócz wydzielonych do bezgranicznej tolerancji, ma się rozumieć..

 

No dobrze - wracając na nasze zasrane podwóreczko - zadam pytanie, prawdopodobnie bez jakiejkolwiek możliwości dobrej odpowiedzi - czemu właściwie lud wędkarskiego świata nie potrafi z samych siebie wykształcić żadnej wartościowej elity? Czemu wręcz zwalcza każdy przejaw pojawiającej się tu i ówdzie elitarności ?
Elitarności rozumianej jako zobowiązanie wobec społeczności.. no i społeczeństwa, nośnika autorytetu i wysokich standardów, może nawet poczucia misji i służebności, chcących wziąć na siebie przywódczą odpowiedzialność? Nie mieszając ich z ludowymi interpretacjami namolnie insynuującymi niskie motywacje - co niewątpliwie zaraz nastąpi.. :)
Chwilę temu - nim zacząłem klepać ten tekst, przeczytałem proste, acz powalające swoja istotnością pytanie, które zadał w dziale ff Michał Dużyński - i nie nie otrzymał żadnej odpowiedzi.. bo nie ma dobrej odpowiedzi.. :)http://jerkbait.pl/t...a-i-kołobrzegu/
Więc muszę zapytać, zadać poszerzające pytanie - no gdzie wy, k..wa, ludzie jesteście, kiedy z czarnej dupy wreszcie wyjść zamierzacie ??!! • lukomat, Pisarz.......ewski Piotr, Michał. i 2 innych osób lubią tood dawna chodzi mi po glowie by radykalizowac sie.

Pan tylko poglebia te zamysly.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
08 kwi 2019 06:19

Broń boże - Mik - radykalizować się.. :) Widzieć ostro, mówić jasno, członkiem złamasem nie być.. :) 

Zdjęcie
Krzysiek P
08 kwi 2019 12:25

Cholera, Sławek... "egalite"...łatwo wskazać powody lub winnych..wietrze tu spisek masoński.. Bezwładność i absencja  jako 5 kolumna rozsadzająca związek od środka. Zreszta wielu do tego oficjalnie nawołuje i agituje. "Ktoś" przyjdzie i zrobi dla nas lepiej od PZW a może nawet i taniej /;-) 
P.S. tak sobie myślę, że jednak elitarność choć w skali micro jednak istnieje.. robi po cichu swoje..

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
08 kwi 2019 13:16

Wczoraj, po raz drugi w tym roku, zbieraliśmy we dwójkę z żoną ubiegłoroczne śmieci z okolic kotwicowiska. Razem pięć worków z chaszczy i to nie jest wszystko..

Jak widać - jestem starym, głupim chujem, skrajnie niereformowalnym.. Jakby nie było na świecie MPO, 112, insta albo fejsika, albo państwa.. :)

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
09 kwi 2019 07:06

Zaraz starym i głupim  /;-) 
A po co MPO skoro ma kto sprzątać.. i sprząta. Już drugi raz w tym roku /;-)

  • krzyko lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
09 kwi 2019 11:44

Ooo..  :) Ma to jednak mały plus - czynność ta niepopularna, uzasadnia słownie okazywaną awersję wobec standardów wędkarskiego świata, o treści bezprzykładnie wulgarnej..czyli łatwo przyswajalnej - wręcz konweniującej.. :) Np - no co ty robisz, ty w d... j....brudasie, ch... zo głupia !!!

 

Ale full wypas jest ponad to.. :(

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Marcin Rafalski
09 kwi 2019 12:11

.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
09 kwi 2019 17:06

To proste - czarna doopa to stan poniżej czarnej rozpaczy.. mw poziom członka.. :)

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
AdasCzeski
11 kwi 2019 17:47

:)

 

Kiedyś z kolegą na odcinku "byki" w Rościnie wyciągnęliśmy z wody małą lodówkę... jak i dlaczego ktoś wrzucił do Parsęty lodówkę nie wiem i nie śmiem przymuszać. 

 

Przyszedł miejscowy wędkarz znany chyba każdemu kto kiedykolwiek tam był i oświadczył - tu cytat mający oddać ton i charakter głosu owego kolegi: kłuuurrrwa - że to wyciąganie tego gówna z rzeki jest bez sensu, bo tam nic na złom się nie nadaje, a wie bo inną ze szwagrem rozebrali. :)

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Krzysiek P
11 kwi 2019 18:31

..a wcześniej wrzucili..zapewne.
Pudełka po robakach, folie po zanętach, paczki przyponach , to "jakoś rozumiem"-nasze.. Ale z dziwniejszych rzeczy które widziałem- walizka po młotowiertarce, pralka(zmywarka?), tv, fotele, itp itd. Nikt mi nie wmówi że to wędkarze zatachali..
Oczywiście szczytem chamstwa były  puszki po piwie..sponsora podczas zawodów wędkarskich "elytarnych" bo spinningowych...pozbierałem kilka, przyniosłem i wysypałem na podsumowanie zawodów- miny co po niektórych bezcenne...

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 kwi 2019 18:45

Nie tylko fantazją, ale i specjalistycznym znawstwem, naprawdę możemy się szczycić..

Jak pamiętam, znasz Adasiu Trzebiatów - ale chyba nie pamiętasz słynnej lodówki Silesia utopionej po lewej stronie, 50 metrów w dół od mostu na Mostowej. Miejscówka za nią była całkiem wypłacalna - dwie trotki i jednego tęczaka tam dziabnąłem.. aż lodówa wzięła i zniknęła.. :)

A może trocie nie chciały do lodówki ??

 

Na Sulejowie w śmieciach- typówka. Najwięcej jest opakowań - szklanych plastikowych, kartonowych i folii, różne puszki. Kołtuny z żyłek i plecionek. Jednorazowe grille i węgle, klapki i adidasy, ulotki. Wszystko - nasze.. Wieś już nie wywozi w krzaki.. :) 

Zdjęcie
Krzysiek P
11 kwi 2019 22:43

Sławek może jakieś trzebiatowskie śwagry siem wziely, Silesie wyjely i rozebraly ? i do dziś qrfują bo "tam nic na złom sie nie nadaje"   :)  :)  :)

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
12 kwi 2019 06:48

Wyjechali do rajchu albo na wyspy.. :)

  • Koincydencja lubi to
Zdjęcie
Jerzy Kowalski
12 kwi 2019 09:59

http://www.muddycree...etailed-report/

 

https://www.maine.go...incubation.html

 

The "old fridge" was successfully developed by Dr. Fred Eales, Flaming Gorge-Lower Green River Chapter TU, Rock Springs, Wyoming (WY) in 1987. TU and its Chapter's have proven the technique during the last 15 years by hatching over 13 million eggs of twelve (12) different species and strains of salmonids. The program has been extremely successful in use across the United States in restoration of native trout, i.e. western cutthroat species, Pacific and Atlantic salmon, and eastern brook trout. In 2003-2004 the program got a boost from NASA and the U.S. Navy when, in conjunction with the Shoshone-Bannock Tribe (ID) it assisted in field testing, with success, a infrared fish detector, to monitoring fry leaving the 'Ole fridge" unit on the Goshute Project (NV/UT).

 

http://www.greatbasi...om/projects.htm

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski

  • Friko lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
12 kwi 2019 11:19

Ukłony, Panie Jerzy..:)

No to nie pozostaje nic innego jak poprosić o przybliżenie treści linków - po polsku.. :)

  • Krzysiek P lubi to

Przyłączam się do prośby. Program edukacyjny którym byłem objęty przewidywał naukę innego języka.

Zdjęcie
Jerzy Kowalski
12 kwi 2019 15:15

No to żeby było bardziej egalitarnie ;-) w skrócie o tym "pożytku ze złomu":

 

Koncepcja wykorzystania starych, "wybebeszonych" lodówek (a podobno jeszcze lepiej - zamrażarek) została wprowadzona przez Trout Unlimited (TU) za sprawą tu przywołanego dr Eales'a, do wykonania nadrzecznych inkubatorów ikry ryb łosowiowatych. Ze źródlanych odcinków pobierana jest woda o stałej termice, dodatkowo natleniana przez tryskacz w samym pudle lodówki. Doprowadzona do pudła woda przepływa kanałem wytworzonym przez wstawienie przegród i omywa ikrę złożoną w odpowiednich pojemnikach albo w substracie żwirowym ... Zamknięte pudło zapewnia stabilność termiczną oraz ochronę ikry i wylęgu przed różnymi "głodomorami" ... Wylęg resorbuje woreczki żółtkowe i po dojrzeniu do samodzielności emigruje z pudła do strumienia lub jest do niego przenoszony ... Dodatkowo kiedyś tam w latach wczesnych 2000-nych wędkarze z TU pracujący w NASA znaleźli fajny zakres wolnych mocy w trasmisji satelitarnej i podłaczyli do tego przekaz z czujników wykrywających każdą sztukę wypływającą z pudła do rzeki. We wspólpracy z będącymi na miejscu Szoszonami mogli policzyć dokładnie i na bieżaco monitorowac skutecznosc metody ... I tak już poszło ... Resztę widać na obrazkach ... ;-)

 

Żeby nie było, że "teoretycznie" czy "za wielką wodą", to na wzór tej koncepcji powstały "inkubatory skrzynkowe" opracowane i wprowadzone przez Józefa Jeleńskiego najpierw w jego Ośrodku w Myślenicach, a potem też na przykład w dopływach Białej Przemszy i innych rzek, gdzie działają w Polsce od dawna za sprawą wspaniałych wędkarzy, którym się chce ... ;-)  To tylko jeden z przykładów wspomagania tarła ryb przez wędkarzy, we wspólpracy organizacyjnej i finansowej z innymi podmiotami ...

 

http://www.namuche.p...w&id=63&start=3

 

https://bialaprzemsz...lowy-ukonczony/

 

https://bialaprzemsz...strag-potokowy/

 

https://bialaprzemsz...liska-centurii/

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
12 kwi 2019 17:52

To i całkiem jasne się teraz stało, czemu pstrągi na starość wracają do lodówek miłośników i wielbicieli.. :)

 

Te zajawki szanownego Jerzego Kowalskiego, jeszcze bardziej mnie przygnębiły - rajcujemy się radośnie pojedynczymi epizodami, a za nimi ryczy pustka i pręzy muskuły pustogłowie..

Żebym chociaż zapomniał obrazki z przełomu lat 60/70 - poligonowej wylęgarni na rozlewiskach Warta/Warta, uniwerek i my - razem.. Bo już nie wierzę, że tak naprawdę było.. :) 

Zdjęcie
Jerzy Kowalski
13 kwi 2019 10:54
Co za zrzęda stary!!! ;-) Zamiast normalnym ludziom powiedzieć, ze da się, ze stosunkowo łatwo, przy odrobinie zainteresowania i współpracy można duże rzeczy robić ... Taka grupka ludzi, zwykłych wędkarzy, poruszyła jeden z największych okręgów w Polsce, doprowadziła do powołania łowiska C&R na jego terenie, dbając o dobre warunki dla pstrągów ... Podobnie grupa ludzi z pasją do swojego hobby, wykraczającą poza zwykle rybołówstwo rekreacyjne, ma ogromny wpływ na funkcjonowanie chyba trzeciego co do,liczebności okręgu PZW w Polsce, w Lublinie, duży udział w zarządzie, współpracę z administracja, z samorządami, z firmami, a to za sprawą Komisji Pstragowej, jaka powołali przed laty. Tydzień temu bylem na 15 Spotkaniu Lubelskich Pstragarzy w Prawiednikach, jakie są organizowane co roku w kwietniu. W innych miejscach jest podobnie. To żaden hurraoptymizm, ale kwestia upowszechniania wiedzy o dobrych praktykach i o skutecznych działaniach, a także o podejściu doprowadzającym do decydowania o swoich sprawach, a nie czekaniu na decyzje innych i wiecznym, beznadziejnym „domaganiu się” ... ;-) Pozdrawiam serdecznie Jerzy Kowalski
  • Friko i Darek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 kwi 2019 16:23

Brawo Panie Jerzy!! Jestem zawsze kontra.. :) Mnie niewiele potrzeba -  zaledwie pochylenia głowy członka nad własną wolą. Tu pana sobie wyjątkowo cenię..brat pan dla mnie jesteś.. :)

Wrzesień 2019

P W Ś C P S N
      1
2345678
9101112131415
161718192021 22
23242526272829
30      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog