Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

..cd

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 21 maj 2019 · 548 Wyświetleń

W weekend ani jednego poranka i wieczoru tak jakbym chciał.. A dużo przecież nigdy nie chciałem :) Rozumieć, czuć, widzieć widoczne i niewidoczne, trochę wolności i miłość jednej kobiety.. Nawet hobby ze mnie zadrwiło - poszedłem na szczupaki, a złowiłem bolenie..

 

Na zalewie ryby z łódek łowi się pomimo obowiązującego zakazu. Przed samym nosem, przepłynęły mi trzy albo cztery wyglądające zamożnie łodzie, dystyngowanie silnikami mruczące, trollingujące po płytkich kantach, a i na łysego płocie też był całkiem całkiem ruch.
Wędkarski świat zajebisty jest, pełno w nim nietuzinkowych ludzi z nieokiełznaną fantazja - to i człowieki z ostatniego awansu społecznego śmiało wychodzą z cienia.. :) No i co pan nam zrobi?!!

 

Brodzenie w oddychaczach też bywa niekiepskie. Biotop razem z biocenozą leżą u naszych stóp, ryby widać bez pośrednictwa zaawansowanej elektroniki, a zapach wody zniewala jak narkotyk. Pan sterujący pięknym, żaglowym oldtimerem niechybnie wyrwałby moje cielsko z niebytu, jednak raptowny zwrot przez rufę postawił go w łopocie kilka metrów ode mnie - przez co zostaliśmy kumplami na bliżej niesprecyzowaną przyszłość. Bo obyło się bez k...a, k...a, chooy.. :)
Na Grałków miejscu minimalnie wszedłem w żyłki niewidocznemu z wody grunciarzowi. I tu się udało bez k..wowania, a miły jegomość zaprosił mnie na piwo. Wylazłem, zaległem w cieniu, no i bajera z miejsca ruszyła. Z wyraźnym przekąsem odniósł się do moich castingów - specjalnie nie oponowałem, bo byłem jego gościem - i z mety poczuł się w obowiązku powalenia mnie - chociaż i tak leżałem - lawiną szczegółowych wiadomości o istniejącej alternatywie w postaci rzeczy dobrych i tanich, które on osobiście preferuje, a które są zdecydowanie lepsze.. bo są lepsze i tańsze od tych wszystkich Lamiglasów i NRX ów. Bywa po wszystkich targach, giełdach, uwielbia promocje, okazje, soldy, czarne piątki oraz aliexpress. Kupuje szpej na pęki, tuziny, setki i kopy..
Nie wiem czy facet uczy się na pamięć zawartości katalogów, a może tylko wystaje całymi dniami w regałach u Bekiera albo Józka, ale pamięć miał niczym superkomputer. Recytował mi długości, wytrzymałości, średnice, wyrzuty, kolory, miejsca i daty, firmy, detale, ceny, moduły i wszystkie szczegóły.. :)

 

A ja w skrytości ducha, obwiniałem się o sprzętomanię - cóż za dureń ze mnie.. :D Ten gość nie tylko rozmiarami dobytku mnie zdeklasował, ale przede wszystkim uleczył :) Jestem zdrowy..
Ale hologramy na kijach miał zajebiste!


Zdjęcie
Krzysiek P
21 maj 2019 18:59

Same hologramy też są na Ali...Zawsze można ponaklejać na brązowo bure blanki "Made in America"  :D 
Sławku, a piwo chociaż w szkle z manufaktury czy puszka z Biedry 
:D ?

Zdjęcie
HighRider
21 maj 2019 19:05

Pan Sławek jest taki zajebisty, że byle puszki z Biedry nawet by do rąk nie wziął... A patrząc na całokształt jego wypowiedzi to jest najzajebistrzy.

Zdjęcie
Krzysiek P
21 maj 2019 20:31

Eee, tam Gadda.. Puszki może i nie ale brandy czy whisky jak najbardziej. A najszybciej wino ze sklepu GS.  Znam z autopsji   :D :D :D

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Koincydencja lubią to
Zdjęcie
Koincydencja
21 maj 2019 20:59

Pan Sławek jest taki zajebisty, że byle puszki z Biedry nawet by do rąk nie wziął... A patrząc na całokształt jego wypowiedzi to jest najzajebistrzy.

Czekałem na wpisy na temat piwa. Osobiście zauważam korelację między wypijanymi trunkami a użytkowanym sprzętem wędkarskim... gorzej, że z mentalnością wędkarską jet podobnie...

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 maj 2019 21:10

Puszkowe, i z marketu, nieznanej marki..ale zimne.. :)

Gadda - w dobrym tonie u tubylców jest kupować za pośrednictwem Niemca. Kupujesz ?

  • Koincydencja i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Krzysiek P
21 maj 2019 21:12

Nie ma nic gorszego niż ciepłe piwo i zimna Niemka . :D 

Zdjęcie
HighRider
21 maj 2019 21:34
Witam Waszą Zajebistość. Przykro mi, nie zrozumiałem tego akapitu o kupowaniu za pośrednictwem Niemca. Mogłaby Wasza Zajebistość przybliżyć mi temat?
Zdjęcie
sierżant
21 maj 2019 23:18

Niemki wcale nie są takie zimne, o czym przekonałem się dobre trzydzieści lat temu...Wręcz przeciwnie!

Za to brzydota zdarza im się nieco częściej, niż sporadycznie, niestety.

 

Co do piwa, nie mam ugruntowanej opinii.

  • Friko, Sławek Oppeln Bronikowski i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
22 maj 2019 05:17

Starość nie radość.. Gadda - a może to nie starość ? Uprzejmie i  przystępnie - kupujesz po Lidlach, Kauflandach, Biedrach ? 

 

Tak jest, sierżancie, tak.. :) Enerdowskie pionierki nie były tak miłe i efektowne jak polskie dziewczęta, ale roboty nigdy nie miały dość..

  • tlok i Szymon82 lubią to

Sławek, ostatnio mało czasu mam na nasze piękne hobby, a jeszcze mniej na jerbaita, co może wytłumaczyć moje niedoinformowanie, ale... Od kiedy przekonałeś się do oddychaczy?

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
23 maj 2019 13:05

Mam dwie pary oddychaczy grubo sprzed czasów mojej niechęci do nich, czyli kolejnej rzeczy która stała się hiper modnym gadżetem, czyli obowiązkowym elementem niemniej obowiązkowgo rynsztunku z goretexu - tak jak kiedyś stomile, ortalion albo cresh. Podobnie obrzydło mi moro, polarki i polaroidowe okularki.

Szkoda mi wyrzucić nieużywane.. No i se przy okazji pozażywam szpanu w Bailey'ach.. jako, że  szpanują wszyscy,wszystkim - a ja nie..

Aaa tam, Sławku, modna to może być fryzura na kometę albo wspomniana szeleszcząca odzież. Oddychacze są gites ze względu na własności użytkowe.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
24 maj 2019 13:13

No może i tak, ale bardzo szybko przestają być gites. Goretexowa kurtka po miesiącu wiosłowania, staje się zwykłą  cieknącą szmatą.. Ale prestiż podnosi.. :)  

Za mało wiosłowałem w swoich, żeby się wypowiadać, ale jedno jest pewne. Jak są zbyt dobrze dopasowane, to nie lubią rozciągania. Najszybciej puszczają szwy pod pachami w kurtkach, a spodnie w kroczu.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
24 maj 2019 16:47

Mnie puszcza najpierw na łokciach - w zgięciu, później ramiona z tyłu. Ale jak je włożę w benzynę z woskiem, przechodzi im jak ręką odjął.. :)

I jeszcze coś  na temat oddychaczy - stare, dwudziestoletnie Baileye i Kobuki - ktore, jak to mówią - posiadam, w ekonomicznej ~120$ wersji , sprawiają wrażenie bardziej solidnych od współczesnych Simmsów. Skarpetka gruba i wzmocniona gumą na palcach i piętach. W kroku nakładka..

 

Już jadę..

Zdjęcie
sierżant
26 maj 2019 19:54

Jeśli pozwolisz, Sławku, to jeszcze wspomnę o rzeczonych pionierkach - DDR-ówkach.

Ogarnęły mnie wspomnienia, a jak tu na ryby iść, jak woda zwala z nóg.

Ponadto te zwroty o puszczaniu, spodniach w kroczu też nie przynoszą ulgi :)

 

Zatem młode dziewczyny zza zachodniej granicy, z narodu tradycyjnie miłującego pokój...

Niektóre nosiły czysto germańskie imiona: Sonia, Tamara, Iwanka...ale co tam imię, nieważne.

co już dostrzegła szekspirowska Julia.

Natomiast niektóre były ładne, nawet bardzo, o co podejrzewam uszlachetnienie

genetyczne wykonane przez krasnoarmiejców, którzy te zabiegi medyczne przeprowadzali

z prawdziwym upodobaniem i poświęceniem, co się wykłada: niech żyje przyjaźń międzynarodowa.

No, tyle...

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
27 maj 2019 07:51

Być może tak podziałała na nie atmosfera wakacyjnego Jarosławca- półnagie dziewczęta, hippisujący chłopcy, trwająca non stop balanga.. :)

 

Uwielbienie dla ojczyzny proletariatu - jutrzenki ludzkości, było silne nie tylko w nieistniejącym NRD, także dziś triumfujący neomarksizm zachęca do rewolucyjnego obalania tradycyjnych ograniczeń.  Bo walenie bez ograniczeń podstawą jest postępu - vide Aleksandra Kołłontaj - znosząc wyjatkowo skutecznie podejrzenie o faszyzm.. :) 

  • sierżant lubi to

Uwielbienie hahahahahahahahahahaha

 

Gdzie co trzeci uwielbiający donosił do Stazi, a co miesiąc 1000 uwielbiających ryzykując życie, wiało do RFN...

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
28 maj 2019 06:32

Ależ eRKa, nie nakręcaj się tak bardzo - nie od dziś wiadomo, ze ludzie od dziecka pozbawieni moralności, tożsamości i kręgosłupa, wyjątkowo chętnie donoszą. Czy takie np europejsy, są w tej materii lepsze ? 

  • sierżant lubi to

Sierpień 2019

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26 2728293031 

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog