Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

I po ławce..

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 15 październik 2019 · 2565 Wyświetleń

Spokojnie. Nie jestem pierwszy ani ostatni.. :) Pół roku po rejestracji, bodaj w Sylwestra 2006 roku, poprosiłem Remka o skasowanie mojego konta na j.pl. Mój udział był pomyłką, a formalna przynależność nie miała w sobie niczego, co można by nazwać poczuciem wspólnoty. Skasował.. ale namówiony, wróciłem..Fora wędkarskiego świat od początku swojego istnienia w sieci są niezmienne - a co gorsza są wiernym odwzorowaniem jego intelektualnej nędzy i upadku. I tak prawdę mówiąc można tu funkcjonować tylko i wyłącznie poprzez jego kontestację oraz ustawiczne separowanie się od społeczności. Co starałem się czynić..
Zamykamy..Wpisy won, Sławek - out .. :)


Zdjęcie
Krzysiek P
15 paź 2019 18:30

Nudno tu będzie bez Ciebie. Choć z wieloma tezami się nie zgadzałem, sztuką jest rozmawiać. Na szczęście zostaną nam (mam nadzieję) spotkania "w terenie"  live :)

...no ale nie wszyscy maja opcje na "live"... a ci którzy nie mają sporo stracą. Nie poddawaj się Sławku, zostań. Twój głos tutaj jest ważny i słyszalny.
Zdjęcie
Marcin Rafalski
16 paź 2019 18:54

Naprawdę chcesz nas opuscić, Sławku ? Zwłaszcza tych co wyznają poglądy zbliżone... A i adwersarzy teź...  Myslisz że nic nam nie dałeś ? Czyżbyś uważał ze orka na ugorze nic nie warta ? Jeśli świat(także wędkarski) jest jaki jest to  to właśnie dlatego że tacy jak Ty odpuszczają. Jestem zdziwiony, zasmucony i niestety rozczarowany. Życzę pięknych chwil nad wodą 

@Sławek Oppeln Bronikowski

a cóż to za kocopoły wypisujesz.

 

Gdzie i z kim będzie ci lepiej drzeć koty jak nie z nami?

 

Sławku nie opuszczaj naszego skromnego grona.

 

methode%2Ftimes%2Fprod%2Fweb%2Fbin%2F27e

  • Friko lubi to

Stay with Us

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
16 paź 2019 20:57

Nie ma tragedii, nie ma ludzi niezastąpionych.. :) Dziś sieć jest zupełnie inna rzeczywistość niż kilkanaście lat temu, dużo mniej w niej miejsca i przyzwolenia na dyskusje i rozmowy.  Wszystko jest jasne i oczywiste, takie jednomyślne.. Równie wiele nie pasi modom, ani tzw społeczności.. co i tak jest mniejszym problemem wobec beznadziejnej jałowości naszego światka. Nawet loża szyderców nie ma tu sensu.. :)

  • peresada lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
16 paź 2019 22:09

Robiem co mogiem

Każdego szkoda. Mam na sprzedaż Mikado Inazuma, fajna kosa na sandała i Beastmaster do 50 g na szczupaka, może chcesz kupić zanim skasujesz konto? 

  • wujek, patu i Kwinto lubią to

No Sławku akurat jeśli chodzi o bloga to nie możesz narzekać, masz tu sferę wolności niczym nieskrępowanej i modowie jeśli tu zaglądają to tylko jako czytelnicy bloga :)  

  • ezehiel i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 paź 2019 06:47

Rzeczy niewiadomego pochodzenia z zasady nie kupuję - nawet za darmo nie przyjmuję..Na odchodnym mogę Ci z pełnym przekonaniem polecić Loomisy i Lamiglasy - są ponadczasowe.. jak już pozbędziesz się tych bobów  :)

 

Charakterystyczne a nawet symptomatyczne jest, jak bardzo - nawet na wędkarskim portalu zmierzającym donikąd - kseruje się obłędny kociokwik naszych czasów. Teoretycznie, oficjalnym targetem jest wolność. Można sobie wybrać wszystko - płeć, kapcie z ali, orientację, poglądy, nowe świeckie religie, książki oraz autorów . Ale wybór musi być poprawny ideologicznie, wszelkie inne swawole są niedopuszczalne. Bo na straży stoją nie tylko oficjalni nadzorcy - są też wszechobecni mniej kumaci aktywiści i ślepi apologeci nowych czasów, a na funkcję strażników, pragnących pełnić dobrowolnie rolę społecznych ormowców jest w ciul chętnych.. Będą bronili wszystkiego co usłyszą, dokładnie tymi samymi sloganami. Będą naganiali owieczki do stada, będą organizowali człowieków w kolejną formę kolektywu.. :)

Np jeśli pojawia się na tapecie pisarz, to powinien to być politruk w typie Bogdan Hamera czy Janusz Przymanowski - kolejny niosący ciemnemu ludowi oświaty kaganek. Najlepiej politpoprawnie nagrodzony.. Inaczej kolega - bezstronny ponoć moderator weźmie ci za złe osobistą opinię.. Bo to jest dla niego wysoce naganny shit storm, a on swoje wie - przecież inaczej nie byłby moderatorem.. Nie wolno, verboten.. i wszystko jasne! Nowe dzieje się i tu.. więc spadam stąd.. 

  • HaDe i Krzysiek P lubią to

Kto ten Sławek ? Jakiś celebryta ? Nie znam ...

  • patu i Woytec lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 paź 2019 07:22

koyot/kojot?? - jak widzę właściwa ksywa.. :)

Sławku nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki. Nie powinieneś się zrażać zmianami. Literacko próbując Cię opisać można by użyć określenia z naszego podwórka. Jesteś jak kamień w rzece, ale nie byle jaki kamień, konkretny kawał granitu. Jedynie wielka woda może poruszyć z miejsca, gdzieś tam racicznicą porastasz i tniesz nam śpiochy, czasem ciało. Dla wielu stanowisz podparcie, ktoś czasem w ciebie przydzwoni- albo ciebie zaboli albo on odskoczy śląc cierpkie słowa. W sumie nie wiem czemu zamierzasz nas opuścić. Jakaś chwilę zwątpienia przechodzisz, nie daj się jej.
  • HaDe i cyprys19 lubią to
Zdjęcie
Krzysiek P
17 paź 2019 08:18

Hehehe..zaraz się okaże, że w zasadzie Sławek ma na jerku samych fanów a i niezdecydowana reszta tylko się tak droczyła w autorskich wątkach :)   
 Sławku, kup "boby", przydadzą się do odganiania namolnych wielbicieli albo pogonienia śmieciarzy znad zalewu :) :) :) 
 

Eeee tam kolego Sławku. Odnoszę wrażenie, że na j.pl to reprezentujesz raczej główny nurt. Bez problemu wymienię kilku/kilkunastu kolegów którzy podzielają Twoje poglądy na  cytuję- "ekologiantów", orientacje seksualne, "Biedronki" i niemieckie Lidle, GW i naszych starszych braci w wierze. Nie zaliczam się do nich :-).

 

Lubię za to czytać gdy piszesz o łowieniu ryb. Żałuję, że zdarza Ci się to coraz rzadziej....

  • ezehiel i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 paź 2019 12:53

Nie tyle główny nurt, Mysha, ile logiczne myślenie..które jest w zaniku.. :) Tych którzy dziś tak namiętnie i bezkrytycznie uprawiają wszelki podsunięty pod nos progres, pamiętam jeszcze z poprzedniej wersji socjalizmu - mieli co prawda hasła i transparenty innj treści.. ale taki sam zapał i taką samą proletariacką wiarę objawiającą się głównie poprzez agresję..

No i wolałbym, żeby jednak na mnie zarabiało Społem, żeby moje pieniądze pracowały na mój kraj - tak se myślę - bo nie jestem europejczykiem z ostatniego miotu.. :)

 

Zdaje się, że to nie tylko do mnie zarzut, ale do większości.. Mam dobry słuch. Akurat niedawno skończyła się kampania wyborcza, widać było jak bardzo co słabszym, podatnym na socjotechnikę osobnikom, rzuciła się ona na łeb. Nasz dziadowski fishing przeszedł w fazę fishingu histerycznie zaangażowanego, a w emocjonalnych porywach przechodził nawet w wersję walczącą. Był próbą wzniecenia ruchu oporu, antypaństwową guerillą.. w niezrównanym wykonaniu nielotów akurat natchnionych poczuciem swojej dziejowej misji - gamoni niezdolnych na co dzień do niczego, co chociaż trochę poprawiłoby nasz zbiorowy wizerunek :) :) No sam powiedz - jak tu ominąć taką świetną okazję do polewki!? 

Nie tyle główny nurt, Mysha, ile logiczne myślenie..które jest w zaniku.. :)

Problem z "logicznym myśleniem" jest taki, że każdy uważa, że to ON tak myśli, a inni niekoniecznie.

 

Mniejsza z tym. Dla mnie j.pl jest związany z moją życiową pasją czyli wędkarstwem. I nie chce mi się tego mieszać z jakimiś ideologicznymi naparzankami. Mam tego dosyć dookoła.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 paź 2019 17:48

Ależ one już tu są.. :) W spsiałym wędkarskim świecie kompletnie zanikł gen współpracy, zwyczajne poczucie obowiązku czy powinności, nawet elementarna chęć do działania dla dobra wspólnego przepadła w pianie toczonej bez ustanku po forach.. Czas rebelii nastał - k...a jego mać..!! :)

Lada dzień zrewoltowane człowieki z wędka rozniosą tenkraj na strzępy - zlikwidują wszystko co zagraża ich snom o idealnej piaskownicy, i światowo oraz ekologiancko przemienieni w wodna masę krytyczna, śpiewając hosanna, pożeglują na różowych pontonach - a'la osobliwie wielebny pan Jeleński - ku świetlanej niewątpliwie przyszłości.. w której nie przewidziano dla nich miejsca..

Póki co, poplujmy na stowarzyszenie, ponakręcajmy głupawkami, no i pokiwajmy państwu groxnie palcem w bucie.. :) 

Chyba się z Tobą i Krzysiem P umówię w końcu na ryby, Sławciu.

  • Krzysiek P lubi to

Może najpierw na jakąś wódkę :D

 

Sławku, ty znów bijesz w jakieś górnolotne tony.

 

Kraj został skundlony przez zaborców, wojny, okupacje nazistowską, czerwoną czy też czarną.

 

Szukasz czegoś ponadczasowego, a sam zaraz tniesz z nóg.

  • Krzysiek P lubi to

Maj 2020

P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25 26 2728293031

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog