Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Koniecznie skandal

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 02 listopad 2019 · 2010 Wyświetleń

Kiedy odpinam łódkę, woda szczypie mnie w nogi. Jest boso, ale w ostrogach.. Później jest już tylko lepiej, w ogóle nie czuję chłodu, pojawia się oszałamiający zapach wody, a znajomy pisk dulek zwiastuje rytuał odpływania do bajecznego świata. A woda pode mną płynie jak czas. Cóż za kicz.. :)

 

Kicz jest ozdobny :) Zdaje się, że wyrugował z obiegu klasyczne wersje piękna, uderzająco zresztą podobnie jak popkulturowe zamienniki wyparły z użytku zwyczajny rozum. Czas jest postpolityczny, posthistoryczny, a najbardziej chyba jest postpiśmienny. Słowo abdykowało ze znaczenia, awansował mem i zbitka! I teraz z okruszków, fragmentów, luźnych cząstek rzeczywistości, treści insta, fb, albo forów, klecimy sobie własne i suwerenne - ha! ha! - wizje świata, wyciągamy wnioski osobiste oraz natury ogólnej.
Krótko mówiąc- wypasani mową trawą, skupieni na grze cieni, bytujemy w najnowocześniejszych wersjach społecznościowych jaskini.. :)

 

Wędkarski świat chyba i tu przoduje. Tak samo jak w thunbergizmie.. Ostatnim hitem w tym spsiałym zbiorowisku jest telewizyjny program o rzekomych patologiach dziejących się w podupadającym z woli jego ekscentrycznych członków, PZW.. Pani Gargas natchniona zgrabnym poduszczeniem kultowego kultrednacza, wyraźnie demonstrującego przerost formy nad treścią, a także ambicji nad intelektem, bezskutecznie usiłującemu od lat sprawować jednoosobowy nadzór i władztwo nad największym w kraju stowarzyszeniem - a przynajmniej maksymalnie mu zaszkodzić.. :)
No i udało się.. ale tylko trochę - utrzymał się jako guru dla swoich wychowanków, tudzież wyznawców. Paszkwil to doskonały lep na niektórych.. To jest stary, ludzki motyw, całkowicie zrozumiały u niechcianego.. W Polsce pisanie na swoich donosów i paszkwili, sranie we własne gniazdo, albo bieganie na skargę do obcych dworów ma długoletnią tradycję. Zawsze coś się przylepi..
Ale wysyp lemingów wtórujących nienawistnikowi nieco mnie konfuduje.. Cofamy się i cofamy - jak widzę jedyną naszą sprawnością poza bezstresowym trzaskaniem rybek, wydaje się być godna pożytecznych idiotów, hejterka.. No cóż - wart Pac pałaca..
Nawet dla wizerunku tzw dziennikarstwa śledczego nie jest to żaden powód do dumy. Fakt i Superexpress są o niebo sprawniejsze w aranżowaniu dętych skandali. Pani Gargas jest nadal piękną i atrakcyjną kobietą - i to mnie troszeczkę pociesza.. :)


Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
12 lis 2019 19:52

Tak.. kolejny psychofan do kolekcji.. :)

Argumenty jakieś masz?

Czy tylko obraźliwe słowa?

 

Ale tym to sam się identyfikujesz kim i jakim człowiekiem jesteś.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 lis 2019 13:13

eRKa, nie truj mi -  za przeproszeniem - doopy, przetrawionymi farmazonami z prasy kolorowej.. Nie jestem tego ciekaw - niczego to nie zmienia, nic nie znaczy, niczego nie wyjaśnia, no i zwyczajnie mnie brzydzi postkultredanczowskie bredzenie - jest tego w ciul po forach - i debilne szukanie dziur, w tym co samemu się spie...iło.. Czy to jest dla ciebie jasne? Spróbuj kiedyś zacząć używać własnej głowy - póki co jesteś beznadziejnym i przeraźliwie wtórnym rozmówcą..

I klasycznym psychofanem.. :)

Zajebistych argumentów używasz ... takich całkiem wyalienowanych. Obudź się SOB... 21 wiek mamy już...

A komuna jeszcze tylko  w Korei została...

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 lis 2019 20:17

Argumenty są idealnie dopasowane do rozmiarów twojej percepcji.To naprawdę nic wielkiego.. :)

Twojej arogancji do świata, o mnie nie wspominając moja percepcja faktycznie nie obejmie.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 lis 2019 22:58

No przecież napisałem, że ta twoja percepcja to nic wielkiego.. Ale do chamówki typu - tylko kradnom, kombinujom, forse biorom, przewalajom, nic nam nie dajom - nawet w tv pokazali - niech spie...jom.. zupełnie wystarczy.. Psychofanie..  :)

"Ale do chamówki typu - tylko kradnom, kombinujom, forse biorom, przewalajom, nic nam nie dajom - nawet w tv pokazali - niech spie...jom.. zupełnie wystarczy.. "

 

Skoro kolejny raz powtarzasz to chyba zacznę wierzyć, że tak jest naprawdę...

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 lis 2019 07:36

Nie tylko wierzysz ale i głosisz - nie wypieraj się tej wiary ubogich w rozum.. :)

 

Przecież te wszystkie członki i człowieki, ta mentalna postkomuna, a także klasyczny produkt prasy kolorowej, zarządzany przez chorego z nienawiści  kutrednaczyka - których jesteś typowym przedstawicielem - musi mieć jakieś spoiwo.. Gównoburza pt magazyn śledczy niewątpliwie pomoże utrzymać ciemną masę w kupie..

Nic się nie zmieni. Toboły - czyli roszczeniowe człowieki z wędką - nadal będą wisiały na plecach związkowych emerytów, wiozły się na aktywnościach nielicznych - domagając się opieki, dużo/ tanio/ tesco, tudzież gwiazdki z nieba dla każdego. Tobół sam nawet palcem nie kiwnie.. A jak coś nie przypasi - wyklęty powstań ludu ziemi.. i na skargę.. :)

 

Nie gratuluję ci przynależności, eRKa.. tym niemniej cenię sobie w tobie poprawną ortografię..psychofanie..

Przykładów, ze jest inaczej przytoczyłem dość. Powtarzał nie będę.

Gdybyś przypadkiem zarzucił wędkę na tym naszym "mamrocie" to sądzę, że w pięć minut miałbyś tubylca na karku. Więc o bierności też nie rozmawiajmy...

Co do Biedronek i innych sieciówek - cóż - to przyszło z zachodu, to jest normą w dzisiejszych czasach...Inaczej na planecie Ziemia można było funkcjonować, gdy ludzi było 500 milionów, a inaczej dziś gdy jest 6 miliardów...No chyba, że te 5,5 miliarda do gazu, bo nie czytali Prousta i nie mają Orvisa ci co łowią ryby..

Za pochwałę ortografii nie podziękuję - uważam to za coś naturalnego....

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 lis 2019 13:23

No to się cieszę, żeś nie został radosnym gejem - w ramach tej nieuchronnej normalizacji i uniformizacji. Czy jednak zostałeś? :) Życzę ci, aby twój intelekt tak strasznie nie pozostawał za ortografią..w tyle..

 

No i popatrz eRKa - kolejny  dysonans. Wyjście do teatru im Jaracza albo Nowego, na Grzegorzewskiego albo Dejmka - za komuny - nie skutkowało połamaniem gnatów, ani bijatyką na pięści.. Jeśli ktoś się szanuje, zawsze i wszędzie zachowa odrębność.. Ciebie tani market zechlał..:)

No masz rację... Dejmkowi nie pozwalano(komuna) wystawiać, więc i gnatów sobie nie łamano...

 

Nie widzę związku z szacunkiem do samego siebie z odrębnością - ja bym napisał z indywidualizmem...

 

A wbrew temu co sądzisz - ja nie jestem "wszyscy"

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 lis 2019 17:16

Biedronki centrami kultury w miejsce teatrów, a neomarksizm zastapił komune. Dejmek wystawiał co chciał.. Nie wiesz chyba co to jest szacunek do samego siebie - o jakiejkowiek odrębności nie wspominając.. bo byś tylu populistycznych dyrdymałów nie pisał - eRKa.. krzykaczu sieciowy..  :)

To "Dziady" Dejmka zostały zdjęte z afisza i władza sobie ulżyła łamiąc gnaty studentom...

Nie wierzę, że nie słyszałeś...

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 lis 2019 19:43

Wystawiał co chciał.. a w stanie wojennym nie bojkotował tv.. kiedy ludowa władza zbijała.. :) Mało co jest czarno białe.. 

No dobra punkt dla Ciebie. Ale przecież to o łamaniu gnatów była mowa...

Wtedy łamano instytucjonalnie - dziś tylko prywatnie...

 

Fuj... znowu ta prywata...jak żyć panie - no jak?

 

"kiedy ludowa władza zbijała"

 

zbijała - to literówka celowa? czy przypadkowa?

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 lis 2019 22:50

zabijała.. 

Wrzesień 2020

P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617 18 1920
21222324252627
282930    

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  retro
  Sławek Oppeln Bronikowski - wczoraj, 05:43
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - wczoraj, 05:41
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  etherni - 16 wrz 2020 21:43
 • Zdjęcie
  retro
  Tomaszek - 16 wrz 2020 20:57
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 wrz 2020 17:16

Przeszukaj mój blog