Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rok ubył..

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 28 grudzień 2019 · 437 Wyświetleń

Dzień jest już dłuższy o minutę. Nawet juz widziałem pierwsze bazie i wesołe zające - czas w reklamach ino mig leci.. W księgarniach i bibliotekach ani śladu po drugim laureacie nagrody Nobla. Książek Petera Handke nie znalazłem. Nic.. Ale na swoje szczęście widziałem kiedyś świetny film "Niebo nad Berlinem" , do którego Handke sporządził scenariusza ramy - a w nim ludzie, anioły, irrealizm i magia, przy dźwiękach Bad Seeds i Crime City Solution..
"Pokot" wg naszej noblistki - to zwykły ukłon w stronę modnych ideolo.. :)

 

To był dobry rok. Co nie znaczy najlepszy - bo ten dopiero nadejdzie.. Ryby były dla mnie dobre i szczodre, prócz niedobrych, muchowych jazi i wzdręg, łódka niosła mnie tam gdzie chciała, żebym był, a i wina nigdy mi nie zabrakło - spokojnie wystarczyło, a nawet zostało. Śmieci po "naszych" uzbierałem tylko jedenaście worków - cały worek mniej niż rok wcześniej - czyli jest wyraźny postęp.. :)

 

Jesteśmy lichą, imitacyjną subkulturą. Prawdopodobnie i tą ubogą subkulturą niedługo być przestaniemy, powiększając radosną ferajnę konsumentów&klientów.. Ale już nie wspólnota.. tylko forma skupienia para biedronkowa :)
Po raz pierwszy w tym roku nie byłem na żadnym świątecznym spotkaniu, najwidoczniej zorganizowany fishing i jego zwyczajowe tradycje, w psiejącym mieście Łodzi ostatecznie zaniknęły. Nie było.. Jeden jedyny - Jurek Miłkowski, chciał nas na żołnierskiej wigilii przytulić.. ale też nie było chętnych. Nie lubimy się.. :)

 

Przyjacielski opłatek społeczności ludzi ryby łowiących - zastąpiła nowobogacka opłata za łowienie.. Też mi progres.. :(  • lukomat, Pisarz.......ewski Piotr, Sayonara i 4 innych osób lubią toSławku zapraszam do "Korsarza" w przyszłym roku... do Warszawy niedaleko a tutaj tradycja spotkań wciąż jest żywa, przynajmniej wśród naszej jerkbaitowej społeczności :)

    • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
29 gru 2019 14:23

Dziękuję bardzo,  choć Warszawa to jest bardzo daleko.. W mieście Łodzi też są ludzie - tylko spiritus movens brakuje.. i czasu.. Ale będzie.. :) 

Zdjęcie
Krzysiek P
30 gru 2019 20:54

Spiritusu w Łodzi brakuje..Koniec świata..  :) :) :)

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
30 gru 2019 21:31

W mieście Łodzi.. zakłady spirytusowe też padły.. No pięknie :) 

Kolejny rok odkąd zabiłem człowieka ,który wyglądał zupełnie jak ja.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
31 gru 2019 13:05

No to daj sobie szansę, od 2020 do nieskończoności, Mik.. Nie zabijaj się więcej, wystarczy.. :)

    • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
AdasCzeski
04 sty 2020 21:32

Sławku Drogi, 

 

Spędziłem ostatnio troszkę czasu w towarzystwie osób rosyjskojęzycznych, a nie uczyłem się tego języka. Początkowo wychodziło to śmiesznie, po 2 dniach już całkiem dobrze... także (pisownia fonetyczna) podobaju mnie sia pierwej akapit. :) Wiesz także oczywiście, że jest jeszcze "Miasto Aniołów" ten paszkwil na film Wendersa. 

 

Wciera to niet siwbodnia, a co budziec uchram?  :) Tak na marginesie noblistki naszej tegorocznej, ale tu nie wiem, bowiem nie przeczytałem żadnej z jej książek...niemniej w prezencie oczywiście pod choinkę dostałem. 

 

Drugi akapit także mi się podoba, ale to normalne co piszesz, nie wymaga komentarza. 

 

Trzeci natomiast... prosiłbym Cie grzecznie nie wal młotem w kowadło i tak nie pęknie... :) 

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
05 sty 2020 00:23

Mówić po rosyjsku - czemu nie!? Byle nie myśleć jak ruski.. ;)

 

Nie widziałem tego filmu. Niespecjalnie lubię hollywoodzkie produkcje, jestem chyba ksenofobem - wolę wiekową Europę - stąd jestem..

 

Adasiu, wędkarski świat to nie kowadło - to jest skrajnie roszczeniowy, postkomunistyczny beton śniący sny o własnym znaczeniu i potędze, stan skupienia bez jakichś wyraźnych właściwości.. ale ostatnio jak to modnie mówią - ozdobnie "ubogacony" o ekologiancką neodulszczyznę.. Co mnie zarazem bawi, ale i drażni.. :)

Zdjęcie
AdasCzeski
05 sty 2020 20:20

Sławku, 

 

Indoktrynacja nie, słuchanie argumentów, a więc jakże by inaczej myślenia tak. Następnie to już myślenie własne nad - zaduma, nie ponad - zadufanie, myśleniem cudzym i... sam wiesz. 

 

Tak, to kowadło. Obchodzisz je z jednej, drugiej, trzeciej... n tej strony, Walisz młotem i powiedz mi mój drogi co się dzieje. Przepraszam Cię ale realnie nic. Jak w głupim dowcipie: idzie mrówka ze słoniem przez most i mówi... ale tąpiemy. :)

 

Czekam już na to co napiszesz o obecnej zimie - nie metaforycznej zimie, ale zimie zimie. :) 

    • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

Kwiecień 2020

P W Ś C P S N
  12 3 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog