Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Karnawał

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 10 styczeń 2020 · 404 Wyświetleń

W Australii pożary, palą się lasy i zwierzęta. Ale jak się samo pali - albo kornik toczy - to niech się dalej pali, samo przecież odrośnie :) Naturalny pożar jest ekologiczny, niskoemisyjny. Nie dotykać!! Takie są prawa natury.. Do kompletu, na płonących antypodach planowo odstrzeli się jeszcze dziesięć tysięcy dzikich wielbłądów - bo produkują metan. Ludzi jeszcze nie, ludzie nie są najważniejsi..
U nas w kraju, czas karnawału. Zawitał ostatnio do Polski karnawał wenecki - prawdziwy cymesik dla europejsów , ale zupełnie niespodziewanie pojawił się także model karnawału związkowego. Kto by sobie pomyślał - a jednak w biurach okręgów kwitnie bujne życie, co by cudownie przeczyło insynuacjom, jakoby tam sam beton był skamieniały.. Ale w obu karnawałach to samo - figury, pozy, maski, przy tak dobrze znanej melodii - rokosz zwanej - jest grane.. tfu.. rock oshh, oczywiście.. :)

 

W przedziwny, dość pokrętny sposób, dowodzi to istnienia wewnątrz związkowej demokracji, i ostatecznego zrównania parytetów pomiędzy tzw członkami, a tzw władzą.. Teraz jedni i drudzy są zbuntowani przeciw sobie.. :D
Człowieki z wędką są na wewnętrznej emigracji "od zawsze", i nikt w miarę rozumny nie oczekuje od nich czynów jaskrawo przeczących ich ukochanemu statusowi wiecznego biorcy, alibo też nie ma zamiaru burzyć słodkiego poczucia występowania w przyrodzie, jako zajebisty, żądający wszechstronnej obsługi, klient.. :)
Administracyjna nadbudowa długo próbowała sprostać nierealnym oczekiwaniom dołów. I powolutku, niedostrzegalnie stowarzyszenie przemieniło się w swoje zaprzeczenie - w spółdzielnię usługową , a jego proste zasady w posady, koterie i układy. Składka na działalność stała się opłatą za łowienie. No i w miejsce zwyczajowej w stowarzyszeniach pracy społecznej i oddolnego sprawowania władzy stopniowo pojawił się etatyzm. A razem z etatyzmem, pojawił się stary podział na my i oni - najzupełniej typowy dla społeczeństwa postkomunistycznego..

 

I tu, panowie, pojawia się pytanie.. Czy dziś nawet karnawał, nie może się obyć bez oskarżeń i chamskich donosów ?


Jesteś najbardziej wystraszonym organizmem na Ziemi. Boisz się wszystkiego; uchodźców , LGBT, dżendera, Niemców, Rosjan, spisku Brukseli, elit, Grety Thunberg, promocji w Biedronce, ekologozmu, postkomunizmu ... Widzisz się jako husarz a jesteś drżącym zajączkiem. 

  • Sławek Oppeln Bronikowski i CM Punk lubią to
Zdjęcie
Marcin Rafalski
10 sty 2020 23:48

"Sydney Mornig Herald" o spowodowanie pożarow w Australii oskarża "zielonych"  Albowiem sprzciwiali sie zwyczajowemy wypalaniu nadmiaru  suszu w porze zimnej co doprowadzilo do zgromadzenia sie gigantycznych ilości tegoż - wystarczyła przysłowiowa Iskra. Nawiasem mówiąc nie jest to jakiś brukowiec ale najstarsza i o największym nakładzie gazeta na tym kontynencie.

 

Jeszcze mi sie nasunelo Proces odzyskiwania rozumu podobny jest do szklenia okien. Aby wybić szyby wystarczy jeden osobnik z kijem lub torbą kamieni. Żeby ponownie oszklić ten budynek potrzeba sporo fachowcow i kupę materiału. Podobnie by dać sie ogłupić bredniom o "końcu historii"  wspólpracy z Rosją,  nawiedzonej Grecie czy bezinteresownej Brukseli właściwie nic nie trzeba robić. Natomiast by sie z tego wydobyc, a proces w powijakach, trzeba skomplikowanych wysiłków. Tak więc Sławku nie ustawaj w orce na naszym małym ugorze.

  • Herman, Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł Bugajski i 2 innych osób lubią to

@Marin Rafalski, husarzu, nie lękaj się ... 

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 sty 2020 08:35

Ty zwykły Wojtek jesteś - czy tylko żeś się tak upozował i ufryzował na światowca? Woytec/Wojtek ja naprawdę mało czego się boję - jeśli już to Boga i żony..  :)

 

Pozwól Wojtek, że spróbuję trochę cię wyprowadzić z poznawczego chaosu, bo szybko z innych deficytów nie dam rady - acz i tu nadziei wielkiej nie mam. Człowiek potocznie zwany homo sapiens, nie musi, a nawet nie powinien łykać każdej akurat lansowanej ideologii jak przysłowiowy pelikan. Ja akurat stawiam na ludzki rozum, co wcale nie wyklucza z rozmowy pobratymców homo stawiających na łykanie..

Ale pośmiać się z głupot, bardzo lubię.. i naprawdę ciężko jest mi zachować umiar :)

 

Naczelną dewizą ekologiantów jest - nie dotykać, nie  zmieniać, nie ingerować! Bądźmy więc konsekwentni.. czy może jednak nie ? 

  • Herman i Fatso lubią to
Zdjęcie
Rheinangler
11 sty 2020 09:10

We wszelakim propagandyzmie pojawia sie moment uspienia czujnosci na wieksza skale, najczesciej po masowo udanym efekcie np: pozary w "Amazoni" o ktorych juz pewnie nikt nie pamieta, choc byly niedawno. Plonelo w Boliwi ale nikt tego nie weryfikowal, zamieszczano tragiczne  zdjecia zweglonych zwierzat, ktore na tym obszarze nie wystepuja itd...

Dzisiejszy leming nie ma szans tego odczytac, odsortowac ale za to jego populacja rosnie,- jest wzrost - jest dobrze. Przyjecie za prawdziwe albo chociaz mozliwe wyjasnie jakie zamiescil "Sydney Morning Heral" jest jedynie na niewiela skale mozliwe, na skale tych, ktorzy jeszcze zadaja sobie jakiekolwiek pytania i nie uczestnicza w tym oglupiajacym meinstreamie...Lemingowi wystarcza wzrost, rozmnazanie, bo wzrost ma pozytywna konotacje albo jak to sie w najjasniejszej mowi narracje. Jest nas wiecej - mamy racje.... Podobnie jest z mala Greta,- nie jest problemem ze ta (jak dla mnie mila) dziewczynka ma takie czy inne przekonania. Musze tu dodac, ze to moje "lubienie" wynika z tego, ze dosc czesto pracuje z dziecmi z syndromem Aspergera i uwazam je za bardzo interesujace i inteligentne. Wracajac do rzeczy, jak dla mnie, problemem sa ci ktorzy wykorzystuja  w zamierzony i tylko sobie przynoszacy nie konicznie "godne"  korzysci sposob jej przekonania i sile do ich prezenntowania. W taki sposob mozna cos w gruncie rzeczy pozytywnego czym jest empatia, najpierw jak pozar rozprzestrzenic a potem owych tzw pozytecznych idiotow/lemingow/itp plonacych z woli dzialania uzyc do ....czegos..... co wykonaja bez krzty zastanowienia....

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł Bugajski, Fatso i 1 inna osoba lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 sty 2020 09:46

Chyba bardzo już widać, że  świat widziany jako jedno wielkie społeczeństwo porzucił starą wizję człowieka i zmierza w kierunku produkcji globalnej biomasy, tak jak to wielki George przewidział.. i Aldous.. :)

Zdjęcie
Rheinangler
11 sty 2020 13:04

niestety Slawek i mnie takie mysli nachodza, choc bronie sie przed nimi jak moge i ciezse sie widujac ostatnich Mohikanow. Mam tez nadzieje ze ci ostatni nie podziela losow prawzoru. Tylko w swej nawiwnosci wierze ze masa krytyczna procesu o ktorym piszesz nie zostala jeszcze przekroczona....

Coraaz czesciej jednak zastanawiam sie nad sensem niektorych teorii rozwoju wygladajacych na pierszy rzut oka nna spiskowe teorie dziejow jak np ta:

ze globalne ocieplenie za ktore rachunek otrzymuje cywilizacja czyli ogolnie kazdy z nas - wiec nikt konkretny, jest wywolane checia dobrania sie do zluz znajdujacych sie pod lodem. 

Jak po takich myslach siegne po Nietzsche -go  to jestem juz calkowicie ugotowany i bliski obledu..... i  ratuje mnie tylko zydowska mitologia wedlug ktorej w kazdym pokoleniu jest 36 sprawiedliwych ktorzy dzwigaja cala swiat...

Zdjęcie
Mariusz1000
11 sty 2020 13:14

Ty zwykły Wojtek jesteś - czy tylko żeś się tak upozował i ufryzował na światowca? Woytec/Wojtek ja naprawdę mało czego się boję - jeśli już to Boga i żony..  :)

 

Pozwól Wojtek, że spróbuję trochę cię wyprowadzić z poznawczego chaosu, bo szybko z innych deficytów nie dam rady - acz i tu nadziei wielkiej nie mam. Człowiek potocznie zwany homo sapiens, nie musi, a nawet nie powinien łykać każdej akurat lansowanej ideologii jak przysłowiowy pelikan. Ja akurat stawiam na ludzki rozum, co wcale nie wyklucza z rozmowy pobratymców homo stawiających na łykanie..

Ale pośmiać się z głupot, bardzo lubię.. i naprawdę ciężko jest mi zachować umiar :)

 

Naczelną dewizą ekologiantów jest - nie dotykać, nie  zmieniać, nie ingerować! Bądźmy więc konsekwentni.. czy może jednak nie ? 

Panie Sławomirze, to homo sapiens jest potocznie nazywany człowiekiem, a nie tak jak Pan napisał człowiek zwany potocznie homo sapiens:) :)

PS Gratuluję wielkiego talentu, to naprawdę strasznie ciężko napisać taki ciężki do zrozumienia tekst. Jestem pod wrażeniem.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 sty 2020 18:18

Myli Pan i miesza, Panie Mariuszu, aktualnie obowiązujące porządki. Stare normy są wsteczne, a zatem... Jednym z występujących na ziemi gatunków - bardzo zresztą mało wartościowym i wyjątkowo szkodliwym  -  jest człowiek , dawniej występujący pod zaszczytnym mianem homo sapiens..Misie kola są ważniesze.. :)

 

Panie Reński - śmiechem lekceważmy paranoiczne ideologie.. nim one nas unieważnią :) Pozdrawiam cię ..

  • Paweł Bugajski i Rheinangler lubią to

"Sydney Mornig Herald" o spowodowanie pożarow w Australii oskarża "zielonych"  Albowiem sprzciwiali sie zwyczajowemy wypalaniu nadmiaru  suszu w porze zimnej co doprowadzilo do zgromadzenia sie gigantycznych ilości tegoż - wystarczyła przysłowiowa Iskra.

A ta przysłowiowa iskra to się sama zrobiła? Pewnie koale albo kangury zaprószyły ogień :D .

Teraz wybijają wielbłądy,bo im za dużo wody piją,a nikt nie wspomina,do czego doprowadziło bezgraniczne "czynienie sobie ziemi poddaną",szczególnie w aspekcie rolnictwa i obniżeniu poziomu wód gruntowych. U nas będzie podobnie,w zasadzie już jest,Sławomir liczy na uprawę winorośli,ale chyba prędzej kaktusy będzie hodował :) . BTW,Sławomirze,buszowałeś już tej zimy z mormyszką i świdrem na lodzie? Nie? No przecież ocieplenie klimatu to mit,więc może powinieneś jednak razem z kaczuchami pośmigać.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
AdasCzeski
13 sty 2020 16:19

Tak poprawnie do bólu, to chyba winno być homo sapiens sapiens... choć o ile rozumny się czuje to czy właściwy? :) 

 

Przez ostatnie dwa tygodnie robię sobie taki eksperyment i nie oglądam TV - programów informacyjnych itp. Obejrzałem sobie z nudów serial "Wiedźmin" po czym gdzieś znalazłem starą płytę z "Ofiarowaniem" Tarkowskiego...jednak tam gdzie trzeba myśleć jest przyjemniej, a mam wrażenie, że myśleć jest łatwiej bez tego karnawału informacji. 

 

Właśnie wróciłem z pracy, przeczytałem i chwilkę pomyślałem. Coś mi podpowiada by poczytać sobie "Małego Księcia". :) 

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 sty 2020 19:17

Cześć Punku.. Pisz trochę spokojniej, nie tak bardzo spazmatycznie.. :)

 

Naturalne pożary w przyrodzie występują od wieków, nie tylko w Australii. Podobnie globalne cykle klimatyczne, albo słoneczne. Histeria której właśnie doświadczamy - również - wystarczy z grubsza znać historię ludzkości.. :) Katastrofiści są z nami od stuleci, biczownicy , tak jak i pokutnicy, wieszczowie zagłady przeróżni. Spoko.. Dopiero co była schiza o dziurę ozonową - ale się jakoś słabo przyjęła..

 

Aha.. jeśli już użyłeś osławionego zwrotu o czynieniu sobie ziemi poddanej, to po przyjacielsku namawiam cię na przeczytanie encykliki "Laudato si" obecnego papieża, Franciszka, która świetnie tłumaczy co on znaczy.. Ok?

 

 Czołem Adasiu.. ludzie zwykle mylą telewizyjny kanał z własnymi poglądami.. :)  

Witam Sławomirze,poruszyłem kilka tematów,może za dużo na raz i przez to są problemy ze zrozumieniem. Pożary... Oczywiście,że występują,ale ile % z nich wywołuje człowiek? Słyszysz,że dzwoni,ale nie wiesz,w którym kościele.Co do encyklik,to nie moja bajka (wyrosłem z niej),ale z tego,co widzę,to czynienie sobie ziemi poddanej jest to bardzo różnie interpretowane. Przykładów nie będę podawał,bo wiadomo,o kogo chodzi,a nawet chodziło.  Cykle klimatyczne,owszem,są,tylko weź pod uwagę to,że nie występują w przeciągu jednej-dwóch dekad,tylko trwają stuleciami. Mam dwa fajne zdjęcia-dzieli je około 25-30 lat,ale można śmiało powiedzieć,że to zupełnie inne miejsce,ale doskonale obrazuje to dewastację,jakiej dokonuje człowiek,sceptyk powie-co tam,cykl klimatyczny,niestety,nie to nie przejdzie,a rozmowa z miejscowymi,którzy żyją już sporo lat na tym świecie,tylko to potwierdza. Nie wspomnę o tym,jak zubożał świat owadów przez te 2-3 dekady. Polska zaczyna wysychać-od CO2,jeśli 5% biomasy to dzikie zwierzęta,a 95% to człowiek i to,co hoduje się,aby wylądowało u większości na talerzu,to czego można się spodziewać,agresywne rolnictwo połączone z pestycydami,kopalnie,wycinki itp. Z własnego doświadczenia wiem,że życie w stolicy staje się coraz bardziej nieznośne,a tu jeszcze metro pod oknami budują,beton leją,bo ścieżka rowerowa musi być,więc trawnik niepotrzebny i wycinamy wszystko,jak leci. Tak to niestety wygląda. I tylko mnie zastanawia-w imię czego? PKB? Nie wiem,czy chciałbyś pomoczyć kija w Citarum,ale wszystko zmierza w tym kierunku,takich rzek będzie coraz więcej,w Polsce też (jeśli wcześniej nie wyschną),a rozwój ludzkości to śmierć planety i nic tego nie zmieni. Bardzo ładnie ujął to pewien Indianin,mówiąc,"gdy zostanie ścięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zatruta, a ostatnia ryba złapana, człowiek odkryje, że nie naje się pieniędzmi. " I wtedy nawet Chopin w płynie nie pomoże.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 sty 2020 20:07

Szkoda,że nie przeczytałeś tej encykliki.. naprawdę, Punku,  warto - a więc nie zwlekaj.. To jest kompletne, najbardziej chyba kompetentne omówienie zbioru spraw i problemów powiązanych z szeroko widzianą ekologia człowieka - nie zawężone do samego klimatu. Bardzo blisko zresztą twojego punktu widzenia.. :) I jeśli nawet jeśli myślisz że religia to nie są twoje klimaty, to się mylisz.. Pojawia się  mnóstwo nowych, świeckich religii..

 

Mam wątpliwości co do katastroficznych wizji i obłędnych narracji nam wszystkim regularnie serwowanych. Na początku lat siedemdziesiątych bardzo popularne wśród uczonych, było przekonanie o nadchodzącym ochłodzeniu klimatycznym. Skończyło się na global warming. Nieprzesadnie też wierzę w możliwość, aby decydujący wpływ na klimat naszej planety miał człowiek. Nie przeceniajmy naszych możliwości - to jest moim zdaniem całkiem poza naszym zasięgiem - ale ludzka próżność nie ma granic.. :)

 

Zakładam, że macherom i inżynierom społecznym chodzi raczej o przyhamowanie rozbuchanego ponad wszelką miarę konsumpcjonizmu..i umocnienie władzy..

Kwiecień 2020

P W Ś C P S N
  12 3 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog