Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ccc..

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 10 luty 2020 · 585 Wyświetleń

W skrócie, mam pół godziny.. Komasa bez nagrody. Św. Gretę podstawiono zamiast św. Franciszka, Tokarczuk weszła w buty Brandysa, Bruksela zastąpiła nam Moskwę, Lidl&Biedra - Społem, a inteligentny virus świetnie zastąpi prymitywne wynalazki typu Tallboy czy Litlle Boy, czy też napalm. Nowobogacka Hurghada wyparła chłoporobotnicze FWP, śnieg pada w Kairze, a na Sulejowie woda rośnie - czyli globalnie jest w porzo i tenteges, Podmioty poszły w przedmioty oraz przedmiotowość bo przedmioty są dziś obiektem powszechnego kultu - a juz sama cena czyni cuda i cudeńka z gatunkiem homo. Demokracja przeszła w aksamitny zamordyzm - przez co życie w ludzkiej fermie stało się jeszcze bardziej dobre.. I to podobno nie ma mieć końca :)
O ile się zanadto nie główkuje, albo nie wychyla..

 

Tak jak w wędkarskim świecie. Czekamy, bo przecież to powszechne szczęście i wszelka obfitość, koniec końców, na nas też musi spłynąć - łachy nie robi - a odgórna redystrybucja na wieki naszą niemoc zastąpi..
Na początku lat 90' w tv pojawiły się wielogodzinne bloki z polodisco, a w kioskach sterty prasy kolorowej. Po szarzyźnie i beznadziei demokracji ludowej wyglądało to na fascynujące zajawki nowoczesności, i zapowiadało nieuchronną zmianę na lepsze.. no bo przecież nie kontynuację socjalizmu z ludzką twarzą - ale jednak po latach owocki urodziły się jakieś takie kiepskie - może nawet zwyczajnie chooyowe - jak widzę wyhodowały się przede wszystkim roje kulturalnych oraz kulturowych barbarzyńców, ślepo wyznających konsumpcjonizm. Ponoć bardzo zindywidualizowany.. :)

 

Z niejakim rozbawieniem przeczytałem kilka dni temu w zakładce flyfishing, żale nad nieistniejącym dziś w stowarzyszeniu muchowym sportem rzutowym. A przecież był i moja stara osoba właśnie poprzez ten sport trafiła w objęcia tradycyjnego flyfishingu - chociaż to akurat wyjątkowo marny i odosobniony jest argument. No co - ano poszedł sobie w poszukiwaniu lepszego miejsca! Tzw członkom był na nic! Tak jak tym samym członkom na nic jest ich własne stowarzyszenie, żywe koło albo klub. Ale pójść na swoje - to już członki zbuntowane sobie nie pójdą.
CCC.. :D


Zdjęcie
Krzysiek P
10 lut 2020 13:10

Kiedyś byliśmy członkami, dziś jesteśmy ch..mi...
 No tak..ale na nasze szczęście Sławku zawsze są wyjątki (co prawda potwierdzające regułe /;-))

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Sławek Nikt lubią to
Zdjęcie
Z.Milewski
10 lut 2020 15:17

SOB
"W skrócie, mam pół godziny.. Komasa bez nagrody. Św. Greta wypiera św. Franciszka, Tokarczuk weszła w buty Brandysa, Bruksela zastąpiła nam Moskwę, Lidl&Biedra - Społem, a inteligentny virus świetnie zastąpi prymitywne wynalazki typu Tallboy czy Litlle Boy, czy też napalm."

Człowiek od kiedy zbudował miasta i wielkie społeczności, ciągle czegoś potrzebuje. Jeśli nie namacalnego, rzeczywistego, to wydumanego. Zawsze znajdzie się ktoś lub coś, co to chciejstwo zaspokoi :-).

Na lepsze zmieniło się co nieco, ale duchowe zmiany, nie mają nic wspólnego z fizycznym, widzialnym obuocznie. Choć zmiany nastąpiły niechybnie, bo musiały, to biegną, swoim torem, niekoniecznie oczekiwanym. I dalej będą biegły, społeczeństwo samo wybierze sobie kierunek, niekoniecznie tam gdzie najlepiej, ale tam gdzie wskaże najgłośniej krzyczący osobnik. Ale można pozostać we własnym, być może dla innych nielogicznym i nietrendy świecie.  Na szczęście, każdy ma wybór.

  • Sławek Nikt lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
10 lut 2020 20:43

Mów mi Sławek.. tak jest prościej a lata mamy podobne.. :) Tak, cywilizacje - zawsze powoli, i w sposób naturalny ewoluowały.. ale teraz coraz bardziej wydaje się, że nie tyle jest to wypadkowa albo składowa forma kontynuacji wielowiekowych i bardzo różnorakich doświadczeń ludzkości, ile rozpoczął się wielki ogólnoświatowy eksperyment społeczny w którym prawie wszystko jest umowne i wyjątkowo sztuczne, łącznie z płcią czy tradycyjnym funkcjami rozumu, zmierzający w stronę ujednoliconej ludzkiej fermy zarządzanej i odgórnie moderowanej w stopniu dotąd niebywałym..:)

 

Humanitarne bombardowania naprawdę sprawiają mi kłopot.. :) Tłum tubylców zagnanych do Biedronki też mnie wprawia w dysonans..

  • Sławek Nikt lubi to
Zdjęcie
Sławek Nikt
11 lut 2020 20:35

Mów mi Sławek.. tak jest prościej a lata mamy podobne.. :) Tak, cywilizacje - zawsze powoli, i w sposób naturalny ewoluowały.. ale teraz coraz bardziej wydaje się, że nie tyle jest to wypadkowa albo składowa forma kontynuacji wielowiekowych i bardzo różnorakich doświadczeń ludzkości, ile rozpoczął się wielki ogólnoświatowy eksperyment społeczny w którym prawie wszystko jest umowne i wyjątkowo sztuczne, łącznie z płcią czy tradycyjnym funkcjami rozumu, zmierzający w stronę ujednoliconej ludzkiej fermy zarządzanej i odgórnie moderowanej w stopniu dotąd niebywałym.. :)

 

Humanitarne bombardowania naprawdę sprawiają mi kłopot.. :) Tłum tubylców zagnanych do Biedronki też mnie wprawia w dysonans..

I tu zgadzam się z Tobą imienniku w całej tej krótkiej, ale jakże sensownej wypowiedzi. A sterowanko jak zawsze odbywa się za pomocą niemal bez względnych uprzedzeń solidnie kreowanych i jeszcze solidniej pompowanych przez animatorów ... Boli tylko, że tak niewiele osób cokolwiek dostrzega ... I dlatego stanowcze 3 x NIE dla ogłupiającej tępoty wciskanej nawet najmłodszym !!!

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
12 lut 2020 07:16

Sławek- są jeszcze ludzie niereformowalni, i tylko dlatego pojęcie pt człowiek ciągle brzmi dumnie.. a nie durnie.. 

 

Ale nasz wędkarski świat radośnie popłynął z nowoczesnością.. ruszył na żaglach z prasy kolorowej.. :)     

Zdjęcie
Krzysiek P
13 lut 2020 10:57

Ahooooj...Widzę rafy i mielizny na horyzoncie, Kapitanie   :) :) :)

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 lut 2020 12:50

Ho!  Chodzi ci o problem typu - jak wędka na Wisłę, w niedzielę, do 120 zł, porozumienia w aktualnej promocji, czy może bardziej - czemu tu k..wa nie ma żadnych rybówch, znowu chooye kradnom, forse tylko biorom i nic nie zarybiajom, p...le to całe PZW w sam łeb - na Andamany se pojade!? :) 

Czy podłe białe, które się dwa dni spóźniły?

Zdjęcie
Krzysiek P
13 lut 2020 13:23

  :D  :D  :D a spóźniły, spóźniły..W marcu im pokażemy ..jak zwykle   :D  :D  :D

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 lut 2020 20:07

Dzisiaj też jeszcze dwie trzasnęli, całkiem galante..

Mnie bardzo dobrze się w praktyce sprawdza, stary wypróbowany wielokrotnie mechanizm - dzwonią - dawaj Sławek, białe przyszli!!  A ja spokojnie sobie nie jadę..:) Przez co później z maksymalną pokorą, a także palącym ale skrytym i niemym poczuciem winy i nieskończonego własnego bęcwalstwa - mogę sobie pojechać kiedy tylko zechcę.. :)

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
13 lut 2020 20:46

Jutro po robocie jedziemy w trzech wariatów.. Na wodowskazie 2,3 pod Biedrą.   Zadzwonię w sobotę, jak klapnę pod pompą :)

Zdjęcie
Z.Milewski
14 lut 2020 19:40

To już zeszło? Przed paroma dniami, można było z pontonu na polach. W takim razie, dobry czas.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
15 lut 2020 07:33

Mnie wysoka woda na Redze dobrze się kojarzy.. i wszystko jest inaczej.. Nawet dwuręczną przyjemnie i wygodnie.. 

Zdjęcie
Krzysiek P
18 lut 2020 15:50

Dobry czas, dobra woda, ..dobre wszystko. Nawet za bardzo nie padało. Ryby też nie padały.  Nie licząc dwóch czy trzech pojedynczych sztuk w mieście. Aha ..no i kompletu Kolegi znad Iny który podobno pierwszy raz spiningując na Redze podbił ciśnienie miejscowym jak i przyjezdnym zestawem 5+5..kg.
Dobrze, że tego nie widziałem  :D :D :D   Life is brutal  

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
18 lut 2020 19:02

No to jak niceście nie złowili.. to dobre i to.. :) Naprawdę chciałbym pojechać, łowić i nic nie złowić - dam sobie chyba kolejną szanse.. :)  

  • Krzysiek P lubi to

Czerwiec 2020

P W Ś C P S N
1 2 34567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  Dziś
  Sławek Oppeln Bronikowski - wczoraj, 18:32
 • Zdjęcie
  Dziś
  Sławek Oppeln Bronikowski - wczoraj, 18:01
 • Zdjęcie
  Dziś
  Sayonara - wczoraj, 17:08
 • Zdjęcie
  Dziś
  TomekSudety - wczoraj, 13:56
 • Zdjęcie
  Dziś
  Sławek Oppeln Bronikowski - wczoraj, 11:06

Przeszukaj mój blog