Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W poczucia obowiązku..

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 28 luty 2020 · 423 Wyświetleń

Słońce pokazuje się teraz nieprzyjemnie rzadko, zdaje się zbiera wszystkie siły na lato, żebyśmy mogli w pełni zaznać murzyńskiej doli. Na całe szczęście mamy wysyp słoneczek pomniejszych, doraźnie imitujących wygasające, wielkie i życiodajne słońca ludzkości. Wprawdzie ideologicznie ponętna pani dr. Spurek żadnych ciemności nie rozprasza, światła nie daje, ani nie grzeje - ale zagotować człowieka jednak potrafi.. Szczęściem, te malutkie słoneczka ludzkości dość szybko z firmamentu schodzą - wystarczy im odciąć zasilanie.. Aby uwolnioną mamoną energetyzować wschody kolejnych.. :)

 

Co poza tym.. W wędkarskim świecie świecie constans. Malizna ma się świetnie, a cienizną to dosłownie j..ie w oczy, UL casting dzielnie zastąpił rewolucyjną polską szkołę spinningu, dużo tanio, tesco - wszelką ambicję, zaś kultowi kultrednacze po gruntownym zgruzowaniu środowiska tzw członków, udają ludzi rozumnych "od zawsze" skupionych na interesie ogółu.. tj własnym. Zbiornik zaporowy Sulejów powrócił do swojego stanu maksymalnego, czyli postaci uwielbianej przez ogół łowiących albo i nieszczęśników niełowiących - z grona których należy wyłączyć żeglujących - co ma tą złą stronę, że ryby są jeszcze mniej zagęszczone. Pozawalały się nadbrzeżne, na wzór rumuńskich, szałasy sklecone z niebieskich plandek, dobrodziejstw miejskich śmietników i żerdzi.. ale leżące są jeszcze bardziej plugawe.. :rolleyes: Wszystkich śmieci niestety nie wyzbierałem, i wyłażą teraz spod martwej trawy jak mój osobisty wyrzut sumienia. Oczywiście wielki a nawet politpoprawny ch.w.d. flejtuchom z wędką -, ale czemu ono gryzie mnie, kiedy starałem się być lepszy od kiełbasy!?
Poszły na swoje ubiegłoroczne bobry. Tną jak leci, iglaste, liściaste- nawet dęby. Wieś się buduje, klinkier z akrylem triumfuje, a Barański sprzedał ostatnią krowę we wsi.. Najwyższy czas i świetne miejsce na kolejną Biedronkę..

 

I tak nie mogę się doczekać. Fishing to dzieło prawie boskie.. :)


Zdjęcie
TomekSudety
28 lut 2020 09:17

"Malizna ma się świetnie, a cienizną to dosłownie j..ie w oczy, UL casting dzielnie zastąpił rewolucyjną polską szkołę spinningu, dużo tanio, tesco"

Byłem w tym roku nad piękną rzeką, spacerowałem bez kija w polskich kaloszach ;-)  i napotkałem jednego. 

Nabity sprzętem po szyję z kolorowym święcącym po oczach sprzętem, prawie ze złota. 

Wymemłane 20-staki i 14 sesji foto. 

Próbowałem rozmawiać, ale jakoś się coś tegos nie kleiło ;-) 

Chyba nie potrafię już łowić ;-( 

 

Śmieci... Z roku na rok jakby ich więcej, ale też w mediach wrze na ten temat. 

Nawet dzika świnia nie sra do własnego barłogu ... 

 

"Fishing to dzieło prawie boskie..  :)"

Podobno Wędkarz (celowo z dużej W)to człowiek myślący, a człowiek myślący to człowiek wierzący... ;-)    Amen. 

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
28 lut 2020 11:04

Tomaszu - ta moneta ma kanty większe od rewersu i awersu.. Wędkarski świat w kraju peryferyjnym, dał radę połączyć w jedno idiotyzmy popkultury, amerykanizację oraz  rybacką tożsamość.. Z czego powstało roszczeniowe zero, leżące cum figuris.. :)

  • TomekSudety lubi to
Zdjęcie
TomekSudety
28 lut 2020 12:10

Sławku, czy doczekamy się jeszcze popkultury wędkarza poczciwego ? 

Zdjęcie
Krzysiek P
28 lut 2020 15:31

Nie łączyłbym wiary z myśleniem. Z tym drugim faktycznie jakby z roku na rok coraz gorzej. Bobry na wzór kormoranów, wyzierają "pojedyncze pary" z pożółkłych kartek moich starych książek przyrodniczych, gdzieś hen ,hen.. na Mazurach a współcześnie to już plaga.. Odwrotnie jak z rybami, niestety...

Zdjęcie
TomekSudety
28 lut 2020 21:12
Krzysku, to nie moje słowa... Odnośnie wiary, powinienem zacytować w zasadzie .
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
29 lut 2020 07:06

Wiara jest prawem i przywilejem wszystkich ludzi bez wyjątku. Sam rozum to jest trochę mało.. dużo za mało..:)

 

Tomek - popkultura jest przeciwieństwem kultury, ale jednak wygrywa, bo dużo łatwiejszy w percepcji od Bacha jest Slayer albo Martyniuk  :)

Całe  dzieje ludzkości to nigdy niekończąca się historia dochodzenia do coraz wyższych stadiów kultury. Ale w naszym wędkarskim świecie ten standardowy mechanizm nie działa, najwyraźniej utracił swój nobilitujący powab. Tu nie ma miejsca nawet na jakieś T.U. . na.....amy od stycznia, na wyścigi, na pokaz, na głupi szpan :)

Po wojnie, narzucony odgórnie ustrój, przerwał, przemienił a później całkiem zniósł tradycyjne w Polsce i Europie ducha i formy organizacyjne byłych towarzystw i stowarzyszeń wędkarskich. O dziwo - nowo powstałe stowarzyszenie, bardzo mocno wsparte państwowym interwencjonizmem - wcale nie najgorzej sobie radziło.. Ale po transformacji ustrojowej, państwo umyło ręce, a chłoporobotnicy tudzież tzw inteligencja pracująca z wędką, wyznający wspólna pasję uzyskali wolność czynu i wyboru.. która ich mentalnie przerasta.. :) I tak, cały ten postpeerelowski zasób ludzki przeorientował się wg indywidualnych możliwości -  ubogi chłoporobotnik został ubogim chłopkiem-roztropkiem wielbiącym Aliexpress, zaś uwłaszczona na wspólnym elita nabrała manier charakterystycznych dla nowych ruskich. Dekalog mają wspólny i wyjątkowo prosty - dużotaniotesco, patrzta i podziwiajta oraz za....amy w ślizgu - niech panów w sieci zobaczą!  Myśmy są w porzo - ale oni to są chooye! Nie nadążają za nami, nowoczesnymi członkami, choć my wyjemy i błagamy.. o ten stary, dobry -  najlepiej państwowy - interwencjonizm. My - nic , nam - wszystko dajta..

  • HaDe i TomekSudety lubią to
Hurtem poczułem się w roli skąposzczeta. Choć nie, bo one pożyteczne. Nie dość ze ostatnio kupiłem casta UL na AliExpress to jeszcze słucham Slayera.. choć Bacha tez mi się zdaża - jakkolwiek w tej materii muzycznej wolę Dworzaka i Wagnera.
  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
03 mar 2020 07:23

To źle się poczułeś, Adasiu.. Aż tak prostymi formami życia nie jesteśmy - o nie! Staliśmy się tylko strasznymi mieszczanami, wyyzwolonymi z ducha i większych ambicji żywiącymi się tandetą albo ułudą, zarządzanymi odgórnie, samodzielnie organizującymi się wg aktualnie obowiązującego  przekazu albo hasła dnia. Dziś idealnie odnajdujemy się pomiędzy COVID 19, Jungkookiem a  bredzeniem małolaty..

 

Kupowanie na aliexpress jest nie tylko zajebiste ale i rozwojowe. Tak - to w Chinach jest nasza przyszłość! Choć mao to rozsądne i równie mao rozumne - ma ten kierunek zdumiewająco wielu fanów..Całkiem niemao..:)  

Zdjęcie
Sławek Nikt
05 mar 2020 21:01

Kupowanie na aliexpress ma korzenie w walce z wielkimi jak to napisałeś i pozwól, że zacytuję: "No to walczymy ze wszystkim, co nam po kolei wskażą - tak samo jak naiwne dzieci za komuny walczyły o pokój oraz socjalizm. Wówczas pod patronatem, albo na polecenie Moskwy." Bo jak oni tacy wielcy mogą tam produkować i nam sprzedawać z zyskiem to czemu nie mamy ominąć tego wielkiego i złego pośrednika ... Taki tam gest Kozakiewicza w wykonaniu malutkich ... Przez jednych wykonywany w poczuciu obowiązku olewania wielkich, przez innych ze skąpstwa, a przez jeszcze innych z braku innej alternatywy w rozsądnej cenie ... I to dla tych ostatnich co poniektórzy coś tam czasami sprawdzają bo dobrze pamiętają jak sami nie mieli tego co mieć chcieli, a jak nie ma co się lubi to się lubi co się ma ... A cast UL jest w mojej skromnej ocenie doskonałym uzupełnieniem polskiej szkoły spinningu.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
06 mar 2020 22:18

Sławek - malutcy jak zwykle mają guzik do gadania w globalnych grach. Ale swoje ochłapy dostaną.. i będą z siebie dumni.. że pokazali wielkim wała :)

 

Na handlu z Chinami dobrze wychodzą tylko wielkie sieci i korporacje. Występujące u nas jako obowiązkowy pośrednik i hegemon zarazem. My już prawie niczego nie wytwarzamy sami, w sumie żyjemy z konsumpcji, sztucznie kreowanego pieniądza. W 1989 polska gospodarka była w 100% naszą własnością - teraz tylko kilkanaście procent..

 

Rzeczywistość jest taka, że nie mogę kupić w mieście Łodzi porządnych butów albo portek. Nie ma tu już przemysłu, handlu, wytwórczości - a przecież był! Subsydiowana chińska oferta wygrała..

Kiedyś taką zasraną szpulkę którą się zażarcie brandzlują wielbiciele ul castingu dorobiliby bez najmniejszego  problemu w Prexerze albo Fonice, ale z czego wówczas żyłby cały wielki, globalny  łańcuch pokarmowy? Co z frajerami wychowanym do dużotaniotesco albo aliexpress, z ich dziecinną wiarą w Eldorado?

  • Sławek Nikt lubi to
Ależ masz racje - i mnie tez przykro, że nic już nie jest nasze. Sęk w tym, że mając wybór między rdzennym Chińczykiem, a Chińczykiem z metką z Reichu - wybieram rdzennego. Bo może, kiedyś, zjedzą ze szczętem jewrogermański kołchoz i znów będzie szansa na polski przemysł. Chinom to będzie absolutnie obojętne. Niemcom nie było jak widać na załączonym obrazku. P.S. Dobre polskie buty nadal można kupić. Wojas.
  • Sławek Nikt lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
07 mar 2020 07:22

No rzeczywiście, zdarzają się jeszcze takie przypadki - ale to fakt symboliczny, bez większego  znaczenia - i tak przytłaczającą większość naszych chłopków roztropków  płci obojga, ordynarny dumping cenowy wprawia w stałą nirwanę. Skoro uczyniono ich pariasami, niech się chociaż poczują carringtonkami mniejszymi albo Marco Polo znad Wisły..

 

Ładny komplet sami sobie wyrychtowaliśmy. Przed wojną mówili - wasze ulice, nasze kamienice, obecnie definiuje się  to jako swobodny przepływ kapitału i niewidzialną rękę rynku.. :)

Zdjęcie
Sławek Nikt
07 mar 2020 15:21

Ależ Sławek sami to myśmy byli szczęśliwi jak się pojawiła możliwość zakupów od ręki rzeczy jakie wcześniej były dostępne tylko w pewexie albo po naprawdę dobrym układzie ... Potem wystarczyło tylko wskazać ludowi modera, który obiecał ludowi takie zakupy, że hej ... I pozamiatane. Sprawdził się kiedyś w jednym państwie taki schemat (w tym co to drukowali sporo), potem w innych, potem u nas, a teraz to samo się dzieję od jakiegoś czasu całkiem po sąsiedzku ... Korporejty dyktują co masz robić, co jeść i na co kasę wydawać ... A kto tymi korporejtami zarządza ... ? ;-)

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
07 mar 2020 19:40

Sławek - czy nie jest fascynuje Cię wielkie osiągnięcie ostatniego ćwierćwiecza, wyrażające się we wspólnej woli państwa i ludu aby swoje aspiracje zrealizować tylko jako rynek zbytu ? 

 

Recepta na sukces jest więc bardzo prosta - należy wszystko kupić od innych - w tym także swoją żywność, a także wyrzec się budowy kolei wysokich prędkośc, bo mosty szkodzą rzekom - własnie to przeczytałem na forum ff.. :) Doprawdy świetny koncept.. :) :) 

Maj 2020

P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25 262728293031

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog