Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Datek

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 11 marzec 2020 · 351 Wyświetleń

W tzw wiekach ciemnych, w ludzkiej fermie biczowano grzeszne ciała z lęku przed nadciągającą apokalipsą. Teraz też się biczujemy, ale inni są dzisiejsi apostołowie apokalipsy, no i inne strachy. Boski palec wydaje się być bardziej planowy..
W tych samych wiekach ciemnych, jałmużna albo datek była formą dyskretnego wsparcia, dziś ta zdolność wyrodziła się w lukratywny biznes, otrąbiony na maxa, a darczyńcy puszą się publicznie. Co nie jest faux pas..
Na scenie ruch trwa, jedni schodzą, inni wchodzą w ich buty..no i lepienie nowego człowieka trwa! Rewolucje są bardziej aksamitne, a zamordyzm dużo zręczniejszy - schowany za tęczą albo zielonym ładem. Zielone ludziki oczywiście nie przybywają do nas są z Marsa, hoduje się ich na miejscu - w wytwórniach Sorosa, Boll Stiftung, albo ponadnarodowych funduszy. I to wszystko, jest postęp.. :)

 

Oczywiście wędkarski świat nie pozostaje głuchy na wezwania świata - tak jak ślepo głuchy pozostaje na poczucie własnego obowiązku i powinności, które większość utożsamia z niedrogą oraz beznamiętna eksploatacją obszarów od ich woli zależnych. Przez co łatwiej spotkać w nim upolitycznionego durnia, z reguły telewidza wojującego zaciekle wg ścisłych zasad narzuconej nam wojny polsko polskiej - niźli szlachetnego wielbiciela czy miłośnika skupionego na pięknie i bezinteresowności własnych uczynków. Albo ambitniejszym wizerunku..
I nic w tym dziwnego, albowiem człowiek wychowany do życia z mordką przy ekranie, jest skazany na nieuchronne zatrucie umysłu poprzez zalew goowna regularnie wtłaczanego mu przez oczy. Dlatego nie jestem rozczarowany prezentowanym przez wędkarski świat poziomem zidiocenia - raczej lituję się, wspieram i nawołuję do opamiętania. Właśnie daję datek.. :)  • lukomat, Marcin Rafalski, Paweł Bugajski i 5 innych osób lubią toZdjęcie
Stary Baca
17 mar 2020 04:02

Przyjmuję do kapelusza, który zwykle chroni mnie od Korowirusa.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 mar 2020 07:30

Jak nosisz, toś jest mój brat..Baco.. :) 

Lipiec 2020

P W Ś C P S N
  12345
6789101112
1314 15 16171819
20212223242526
2728293031  

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog