Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prosto

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 20 kwiecień 2020 · 524 Wyświetleń

Komu teraz uroki wiosny w głowie? Chyba Leśmianowi..
Bezpieczeństwo - nie wolność! Bać się.. w dziupli zamknąć .. przetrwać z życiem nagim! Machiavelli napisał - ktokolwiek kontroluje nasze lęki*, jest panem duszy.. No to wspólnota uległa - starsi muszą biegiem odejść, szparagów nie zbieramy, darkroomy są nieczynne, kobiety wyzwolone o większy metraż nie walczą, a ekolodzy oczekiwania sponsorów kompletnie zawodzą - nawet koalicja co rzeki ratuje, nic nie pikietuje, ani blokuje. A wspaniały wędkarski świat nie mógł jak co roku przybrylować c&r przy trzaskaniu tarłowych jazi, kleni, sandaczy, okoni i czegoś tam jeszcze.. Co jeszcze?! Polfa umarła, ale w zamian, w tubylcach objawił się radosny kult cargo - i po niebie Mrija przyleciała z chińskim zrzutem.
Jakieś wybory? Nein.. unmoglich - chyba, że w Lidl/Kaufland/Biedra - zdrowo i całodobowo.. Bezpiecznie!

 

Val Gardena zamknięta, Andamany i Szwecja słabo dostępne - to dobrze - choć tak jakby mało światowo. #zostańwdomu.. :) Polska to piękny, wszechstronnie porzucony kraj, jakoś tak nie mamy do niego serca ani głowy - myśmy tera są całą gębą europejsy. Jest tutaj co robić, jest o czym rozmawiać, dyskutować na odgórnie niezadane tematy, można też z nudów świętego chochoła pogonić..

 

Stowarzyszenie leży. A co niby może zrobić, kiedy udziałowcy mają wy...ane? Harakiri albo sati, ku radości zidiociałych członków? A gdzie oni się podzieją, dokąd te biedactwa pójdą, przywykłe do byle jakiego, byle taniego bytu, tuż obok w przestrzeni wiszącej, niezwykle kurtuazyjnie, nie wiedzieć czemu dotąd niewypowiedzianej kwestii - w...alaj, ośle.. :)

 

Przeceniam jak zwykle znaczenie i potencjał wędkarskiego świata. Bo jestem optymistą :) I siedze w tym po uszy. Wierzę beznadziejnie na przykład, że jest to stara subkultura szanująca rozum i ludzkie doświadczenie, kulturotwórczy podmiot zdolny do współpracy i współistnienia, jednoznacznie prospołeczny i propaństwowy. Naprawdę nic nie piłem..
A nie idiotyczny zlepek anarchii, mód i póz, i wiecznej błazenady. Nowych Dulskich wiejskich i miejskich, na zielono odpicowanych, w schizę i histerię z mety popadających na sam dźwięk wyrazu - retencja, melioracja, rybak itd - tyle dumnie, co i bezrozumnie..,

 

Chociaż sprzątajcie chlew po sobie. To jest dość proste.. na początek..

 

* albo dysponent wirusa..


  • Sławek Oppeln Bronikowski, SPIDERTATTOO i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 kwi 2020 07:14

Danielu - oni aż w dziewięciu do tego doszli? :)

Zdjęcie
Krzysiek P
21 kwi 2020 17:42
Kult i Kazik jak zwykle w pkt, trafnie i dosadnie. Tekst będzie oczywiście dożywotnio aktualny..
Co do trzaskania tarłowych...nie byłbym Sławku takim optymistom. Wbrew naturze i braku zimy jakby wszystko opóźnione jest. Zresztą na kilku znanych mi starorzeczach Warty całą zimę, ramię w ramię trwało odławianie zimujacych kleni. Tak więc zdąży się na Twoim Suleju sandacze w maju nałowić brać..qrwa mać!
Jeśli można też coś muzycznie to też wcisnę tylko oczko mocniej. Czuwaj !
  • SPIDERTATTOO lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 kwi 2020 18:47

A co, nie mu już żadnych ryb? Coś się chyba uchowało.. :) Łowienie na zimowiskach jest w porzo, to zwykłe interludium pomiędzy częściami misterium. Ratujemy rzeki przed zadeptaniem..

Zdjęcie
Krzysiek P
21 kwi 2020 19:26

Mało wody się Sławku uchowało. Stan jak w tamtym suchym roku w sierpniu czy wrześniu....a bedziej jeszcze gorzej..

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 kwi 2020 20:21

To może zamknąć rzeki dla łowiących? Czy raczej chronić rybostan przez nieustanne łowienie? Trudna rada..:)

  • Krzysiek P i vako lubią to
Zdjęcie
Krzysiek P
22 kwi 2020 14:23

Hmm... ja jeździłem,  jeżdżę i jeździć będę. Ryb mi mi nie zbraknie bo  albo wypuszczam albo nie łowię /;-) Za to można pooglądać pikujące czajki, posłuchać dukającego dudka, czy zmierzyć czas zimorodkowi do zakrętu i z powrotem /;-))

Felietonistyczna perełka:

Jakieś wybory? Nein.. unmoglich - chyba, że w Lidl/Kaufland/Biedra - zdrowo i całodobowo.. Bezpiecznie!

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
23 kwi 2020 05:34

Oferta dla tubylców jest przeogromna - od sklepów, poprzez media, pracę, partie, aż po indywidualną świadomość i poglądy, Brać, wybierać..nie wybrzydzać.. Nie chcąc widzieć :) 

  • vako lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
23 kwi 2020 06:10

Panie Krzysiu, Krzysiek - c&r jest nie tylko szczątkiem przyzwoitości, ale przede wszystkim z angielska brzmiącym terminem. Samo obcobrzmiące brzmienie to już cymes :)

Dobrze wiesz, jakie mam zdanie o wędkarskim świecie. To są w większości ciemni Pigmeje albo inna ciemna masa pozostała po komunie, nowocześnie przeorientowana na obsługowy konsumpcjonizm. Mają swoje grupowe totemy, zabobony, wierzenia i wyobrażenia - a także całe mnóstwo wrogich wrogów.. odwrotnie proporcjonalnie do przyjaciół - ale to jest tak samo pomocne i przydatne jak brojlerom kultura myślenia, albo sztuka stołu..

 

Zdewastowaliśmy w tzw chooy, powierzona nam łączkę, mamy - posiadamy! posiadamy!- mentalność zbieraczy grzybów, szczawiu albo mlecza, a w głowie do pary pic i fotomontaż.. :)

W dwójce, leci ciaconna. Ciacconę wolę .. :)

  • Krzysiek P lubi to

Wrzesień 2020

P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617 18 1920
21222324252627
282930    

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  retro
  Sławek Oppeln Bronikowski - wczoraj, 05:43
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - wczoraj, 05:41
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  etherni - 16 wrz 2020 21:43
 • Zdjęcie
  retro
  Tomaszek - 16 wrz 2020 20:57
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 wrz 2020 17:16

Przeszukaj mój blog