Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Walka trwa

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 25 kwiecień 2020 · 1492 Wyświetleń

Uszy charakterystycznie odstają, a twarz znika.. Nie poznaję ludzi, nie tylko przez obowiązkowe maseczki. Covid covidem, psycha psychą, ale dużo częściej widuję ludzi dotkniętych wścieklizną, a może nawet ciężkim porażeniem mózgowym. To drugie prawdopodobnie po kontakcie z telewizorem.. Wirusy faktycznie atakują słabszych - jednych zdowotnie, drugich na głowę. Ale z wrogiem wszędzie walczymy! Dziś, dosłownie chwilę temu, pan w kolejce, w masce i amoku, mojej starej osobie wykładał, że hit pt Despachito jest światowy oraz antyreżimowy, a hity Zenka nie.. Aż mój pies się pokładał.. :)

 

U człowieków z wędką widać podobne rozedrganie. Schza udziela się jak zaraza,. I nic w tym dziwnego albowiem tutejsze chłopoki bardzo lubią propagit i poronione ideologie. Prawie tak jak mięso. I nic więcej.. Oooch, pardon - zapomniałem! - uwielbiają jeszcze zajebiste nicki, z cudzoziemska brzmiące - np. woytush, albo PicNic..

 

Palą się trzcinowiska nad Biebrzą. Niedobrze - choć zgodnie z naturą - dlatego pojawić się musiał Adam Wajrak, aby na tle bolszewickich strażaków i zacofanej ideologicznie ludności ze ściany wschodniej walczących z ogniem, zdyskontować płomienie ekologicznie tudzież politycznie. Wróżę mu sukces, wszak wygrał nad Rospudą - choć estakada nad rzeką powstała - bo Via Carpathię ostatecznie wykreślono z planów. Nam jest zbędna, niech se jadą przez Niemcy. Gratki, Adam..

 

Retencja jest złem absolutnym. Tylko w Polsce.. Tak postanowiły rzesze świeżo wyhodowanych ekologiantów z Bożej łaski.. i hojnej ręki sponsorów. Tucz trwa. A po co nam tak nieczysta ideologicznie woda - wodę można przecież kupić, tak samo jak kupujemy prąd, gaz, węgiel, maseczki, tandetne poglądy i światopoglądy, czy póki co tanie kołowrotki z aliexpress. Bez wody będziemy czyści ekologicznie, z wodą - no pasaran! Albo Sodoma.. :)

 

Więc niech do rzek reżim się nie dotyka, bo rzeki to są nasze piaskownice. I nikt nie ma do nich prawa. Ku..a, wszyscy won - tu jest moje łowisko! Póki oczywiście coś w wodzie jeszcze pływa - bo jak nie pływa, to z mety mamy na nie wy..ne - tak jak na wszystko co nasze. Zapominamy od ręki, nie istnieją.. I wtedy zaczynają wieść swój żywot jako kamień obrazy, albo kamyk do ogródka władzy. Nie tylko opresyjnego PZW..

 

Jak wiemy i jak twierdza nasze katastrofisty, rzeki w Polsce są po całości wybetonowane albo ukamienowane - jeszcze bardziej niż na tzw zachodzie - więc należy je niezwłocznie renaturyzować. Najlepiej byłoby to zrobić przez porzucenie, ale jeszcze lepiej mogą to zrobić ekologiści. One kumają czaczę.. negując rozum. To przecież może być proces szybki, prosty i łatwy, taki jak zmiana płci. Pyk i gotowe, pejzaż się zmienił.. Jak wiemy, najszybciej renaturyzuje się przy użyciu koparek i starej dobrej hydrotechniki, tak jak to robi nasz guru Józef Jelenski. I może to zrobić nawet ohydny ciemny człowiek, który rozplenił się ponad wszelką miarę, i który nie jest - nigdy nie był, i nie będzie integralną częścią przyrody - byleby umiał w miarę dokładnie powtórzyć frazy dla niego wyznaczone przez mentorów z B.P. B. I słodko ćwierkał z klucza eko, a przyklejoną etykietkę miał w porzo..
Jak taboret z pcv.. albo pokazowy dobroczyńca po orkiestrze.. :)

 

ps
Jako całkowicie apolityczny bezpartyjny i nietelewizyjny, kilka linijek dopiszę, licząc na pobłażliwość.. dla jasności, bo mnie krew zalewa.. Niedługo po tzw transformacji przeprowadzonej głową Jerzego Sorosa i rękoma lewicy laickiej, pojawił się w Polsce drugi wielki gracz - Niemcy, już po zjednoczeniu. I powoli, metodycznie nas sobie podporządkowali - gospodarkę, media, elity, think tanki, partie, niektóre ruchy społeczne, a w końcu nawet opinię publiczną :) A dla bezpieczeństwa ustanowionego w Polsce nowego porządku gospodarczego, do kompletu wyznaczono ramy i wytyczono zasady obowiązujące w naszej polityce. Jeśli nie naruszają albo nie kolidują z interesem naszego możnego sąsiada - jest spokój, ale jeśli zdarzą się tak jak ostatnio, wybory nie "po nosie" - rozpala się natychmiast, podtrzymywana, tlącą się stale, dęta wojenkę polsko polską, wytacza wszystkie możliwe armaty.. uruchamia lokalnych pożytecznych idiotów, systematycznie hodowanych.. i niech się żrą.. niech się durnie pozabijają z nienawiści. Dziel i rządź!
I z żalem powiem, że opcja propolska ma niewielkie szanse.. • lukomat, Marcin Rafalski, robert.bednarczyk i 5 innych osób lubią toCo za rok! Chińska zaraza, krach na giełdzie, za rogiem susza pięćdziesięciolecia, a to dopiero kwiecień. Ciekawe co jeszcze nas czeka? Proponuję powróżyć z fusów. Ja obstawiam, że p. K-B zostanie pierwszą prezydentką :D

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
25 kwi 2020 16:16

I chyba majówkę szlag trafi - we wsi kwarantanna.. No trudno, przyczepa na hak, i w nieznane.. :)

Niektórzy twierdzą, że do pełnej katastrofy MKB brakuje tylko tytułu ,, Człowiek roku GW".

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
26 kwi 2020 20:31

Piękna kobieta , z bardzo dobrej rodziny. I chyba nic więcej..

Zdjęcie
Krzysiek P
27 kwi 2020 21:17

Sławku ..globalizacja, kapitalizacja...dziel i rządź..
"Co łączy Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych i spółkę Samindruk z Brodnicy, kontrolowaną przez niemiecką Gather Druck und Vertrieb GmbH? "

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
27 kwi 2020 21:35

Nie wiem.. Ale się dowiem?

Nie wiem czym się tutaj emocjonować. "Wybory nie po nosie" są nawet dla czcigodnego Pana Prezesa. Wnioskuję to z prostego faktu- odpowiada za nie pan Sasin i Poczta Polska. Dwie chodzące katastrofy.

Złowiłem dzisiaj zgrabnego klenia. Po rzece pływał sobie znajomy bóbr, a na kolana usiadł mi mój kot. Żona zrobiła świetną grochówkę. Na mojej wsi żaden plakat wyborczy nie wisi. I dobrze.
  • Sławek Oppeln Bronikowski i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
28 kwi 2020 05:05

A kto jako tako rozumny by się nakręcał nieco odmienną procedurą wyborczą, albo gra na emocjach? Pierwszego prezydenta najjaśniejszej III RP wybrał Sejm, całkowicie bez udziału suwerena.. i wszyscy klaskali.To może replay byłby lepszy od kontrowersyjnego głosowania korespondencyjnego - Mysha .. :)

I zamiast obciachowej PP, powierzyć ich organizację Deutsche Post DHL ?  

  • HaDe lubi to
Doczynienia z Deutsche Post DHL nie miałem. Z Pocztą Polską owszem... i raczej średnio to widzę.
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
28 kwi 2020 09:42

No to poprośmy FedEx! Chociaż usługa DP DHL byłaby bardziej oczywista.. i lepiej pasująca do kompletu.. :)

Zdjęcie
Krzysiek P
28 kwi 2020 11:26

Sławku na cargo Łodź DHL  corona wykryta i straszy niczym biała dama na zamku  hu hu  /;-)
 

Z tego co pamiętam, wyrokami sądu obarczon był za katastrofę jakiś pomagier ,,rudego" o muzułmańskim nazwisku. Poza tym, kto w dzisiejszych czasach wierzy jeszcze w rzetelne informacje z Czerskiej? Pozostali im już tylko sami wyznawcy......

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
28 kwi 2020 16:39

Tylko dwóch kurierów..

A tak w ogóle - nie widziałem jak dotąd chorego, nie słyszałem o takich pomiędzy bliższymi i dalszymi znajomymi! Coraz bardziej zbliżam się do poglądu że to jest ogólnoświatowa inscenizacja, a obecność  - obowiązkowa.. Coś takiego jak globalna kontynuacja słuchowiska pt Wojna światów, dramat noir po zgranej do cna komedyjce pt globalne ocieplenie z winy człowieka..

 

Dzień Sądu Ostatecznego i zmierzch cywilizacji zbliża się nieuchronnie..ale popkultura i tak wszystkim rządzi - gangsterzy wzorują się na Ojcu chrzestnym, metale na homopropagandzie, sukubach, inkubach albo strzygach, to i apokalipsa może se pojechać wg filmów grozy.. A być może Gates kręci nam nową wersję Frankensteina..

 

Nie no, żartowałem.. Tak naprawdę to całe zamieszanie jest tylko po to , aby dyktatura w Polsce się utrzymała. No pasaran.. :)

"Co łączy Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych i spółkę Samindruk z Brodnicy, kontrolowaną przez niemiecką Gather Druck und Vertrieb GmbH? "

 

Odpowiem: W czasach gdy rządziła miłościwie już nie panująca demokracja planowano(dość starannie lecz w końcu nadaremnie) by nazwy obydwu firm kończyły się w ten sam prosty i swojski sposób - GmbH.

Zresztą nie tylko te.....

 

 

PS. Listonosz był dzisiaj. Odebrałam list polecony i paczkę. Żegnajcie.

  • Sławek Oppeln Bronikowski i HaDe lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
29 kwi 2020 06:12

Jak wiemy, albo i nie wiemy - do gospodarki zależnej, idealnie pasuje taka sama klasa polityczna. Stąd pojawia się nieustanie "Smog on the Poland".. 

 

Nie uciekaj, nie żegnaj.. a jeśli już to tylko na majówkę.. :)  

  • vako lubi to
Zdjęcie
Pluszszcz
29 kwi 2020 13:18

Tak mi się wydaje, że trzeba chyba mieć głęboko zakorzenioną niechęć do dzikiej przyrody i zamiłowanie do betonowo asfaltowego porządku. Inaczej chyba się nie ta wytłumaczyć tego biadolenia, że Rospudy nie udało się przeorać

  • marb_2005 lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
29 kwi 2020 15:39

Trzeba mieć głęboko zakorzenioną niechęć do własnego intelektu i niechęć do oczywistych faktów :) Via Carpathia nie powstała - taki był cel tamtego shitstormu - nie dobrostan miodokwiatu krzyżowego :) Adam zawrócił ci w głowie ?

 

Znasz chociaż Rospudę inaczej jak z rzewnych opowieści, albo google maps - Pluszczu? Czy tylko chcesz tutaj zwrócić ekologiancki kit i tani bajer który łyknąłeś? 

Zdjęcie
Pluszszcz
29 kwi 2020 16:23

Sławku, jedynym oczywistym faktem jest nieprzerycie Rospudy na przełaj.Reszta co najwyżej domysłem, często wartym  tyle co sławne chemitrailsy. Jeśli chodzi o teorie spiskowe, to mnie niestety one nie za bardzo smakują :-) Martwi mnie odrobinę , że w prostacko lany beton do wody wierzysz bardziej, niż w Jeleńskiego podejście do tematu i wiedzę.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
29 kwi 2020 17:34

Żywo interesuje mnie dobrostan przyrody, wiem co i jak robi Jeleński.. a uprawia tradycyjną hydrotechnikę.  i potrafię nie być tępym, zielonym hunwejbinem, produkowanym masowo - na każdą okazję, albo na podręczny zapas. Nie gniewaj się na mnie, Pluszczu - tylko odzyskaj wzrok.. :)

...Via Carpathia z tego co się orientuję powstaje cały czas... mają problem z rozplanowaniem odcinka przez Podlasie bo swego czasu ktoś poszedł na skróty ale myślę że znajdzie się rozwiązanie bo projekt jest strategiczny.... obwodnice ostatecznie też się dało wybudować  z tego co kojarzę, tylko trochę naokoło... 

Wrzesień 2020

P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617 18 1920
21222324252627
282930    

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  retro
  Sławek Oppeln Bronikowski - wczoraj, 05:43
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - wczoraj, 05:41
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  etherni - 16 wrz 2020 21:43
 • Zdjęcie
  retro
  Tomaszek - 16 wrz 2020 20:57
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 wrz 2020 17:16

Przeszukaj mój blog