Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ocipienie

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 18 maj 2020 · 1633 Wyświetleń

Chleb z masłem, wino z okruchami piołunu. Nad brzozami buczą owadzie rójki, kosy buszują w trawie. W sam raz na piękny poranek, więcej mi nie potrzeba. Bo więcej, to byłby nieuchronny krok w metafizykę i transcendencję.. i byłbym jeszcze bardziej nikim.. :)

 

Kazik robi w popkulturze, tak samo jak tyra w niej Nergal albo Kim Kardashian. Mogą śpiewać - nie, nie - raczej wykonywać piosenki albo modne utwory o zalecanej treści - bo śpiewak to jest zupełnie inna, całkiem odrębna, skrajnie dziś niepopularna kategoria, ale mogą też pokazywać publiczności doopę.. :) Bez wielkiej różnicy.. ale wciąż są to rzeczy wielkiego znaczenia. Bo na popkulturze wypasają się wielkie stada ludzkiej fermy, napychają nią bez opamiętania żołądki i głowy, z popkultury czerpią życiowe wzorce..

 

Radiowa trójka pada. Bohaterowie naszej młodości kolejno odchodzą.. Na początku lat 70' była wentylem i kroplówką, z której zachód nam kapał - pod opieką aktywistów z ZSMP, w stanie wojennym odgromnikiem - bo KC i ślepy Wojtek po cichu wielbili punk, a w czasach transformacji - dla ochooyałego ludu wytłumaczaczem poronionych pomysłów elit III RP. Jeszcze później robili w orłach z czekolady.. Ale zawsze wiedzieli gdzie są konfitury. Zawsze!! A dziś powszechny szloch słyszę - o mój Boże, i co dalej z ta kultową stacją będzie? Ano będzie dokładnie to samo co i przedtem - tyle, że skoro ober na sali się zmienił, to i pewnie kelnerzy nowi będą.. :)
Tak się zdarza w ochlajbudzie.. :)

 

Ten sam mechanizm obowiązuje w wędkarskich mediach. Zmieniają się kultrednacze.. i wszystko pozostaje po staremu. Popkultura to wielka, wszechogarniająca potęga. Wszystko z niej, i w niej jest.. I tak ma być! To nasz wspólny dom, a z domu lepiej nie wychylać nosa, bo po klupie można dostać.. Zostańwdomu.. :) • lukomat, Marcin Rafalski, Pisarz.......ewski Piotr i 4 innych osób lubią toA wszystko to bo......chooy strzelił sielankę

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
18 maj 2020 18:33

Mariusz..W pierwszym momencie pomyślałem, że to Adamski śpiewa..Podobne, nieprawdaż ?

https://www.youtube....krwnwxK&index=4

  • vako lubi to

Panie Sławku, jedyny, kochany - trawestując zawołanie zakochanej w panu Sułku - a kto dzisiaj słucha symfonii Brucknera, czyta Musila, lub rozmawia o neotomizmie. Pan jeszcze tylko stara się upomnieć o poezję zobrazowaną w tarle rybim lub klangorze żurawi. A ja pamiętam taki bolszewicki film pt: Odlot żurawi, gdzie magia życia została zaplątana do propagandy jedynego , słusznego systemu prawdy i dzisiaj zbieramy odchody tego wiekopomnego wysiłku w postaci popkultury. No nie będę płakał po zrytych beretach redaktorów syfnej " trujki", której wysiłek poparło i oklaskiwało biuro pop-lityczne jedynej słusznej linii narodu.Gówno musi spłynąć.

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Marcin Rafalski lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
19 maj 2020 05:43

Nieczęsty gość z pana.. ale cenny gość..:)

 

Trójka jest dziwacznym skansenem, a daniem głównym jest zwyczajna popkultura wyniesiona na wyżyny przez pełnych uwielbienia sentymentu  dla własnej młodości i wszechwładzy, postpeerelowskich magów przywykłych do narzucania słuchaczom swoich gustów. U Niedźwieckiego ta sztuka występowała "od zawsze" pod postacią listwy przebojów, która była tylko po to aby po łapach walić wszelka konkurencję dla wiecznie boskich Sułtanów swingu, Cure albo Basi.. po angielsku. Dzieł dla światowców kanonicznych.. :)

Przyozdobione domniemaną przynależnością do bliżej nieokreślonego świata dzierżącego monopol na prawdę, rację i rząd dusz.. Histerycznie unikająca weryfikacji.. I źródło popularnej powiastki "pierdolenie o szopenie".. :)

Zdjęcie
Marcin Rafalski
19 maj 2020 14:15

Jako upierdliwy starzec zwrócę uwagę że wzmiankowany film miał (chyba) tytuł "Lecą żurawie" 

  • Paweł Bugajski lubi to

3 jest cienka okropecznie. Nie słuchałem jej przez 12 lat i po powrocie do PL mocno się rozczarowałem. Co drugi głos radiowy sepleni albo ma inna wadę wymowy. Że nie wspomnę o zawartości. Nie ogarniam tematu...

Ale jest OK, janpiotr dał się namówić na ryby. Jutro jedziemy na Słupię. Też mnie tam nie było kawał czasu.

Bardzo dziękuję za sprostowanie i świetną pamięć - Lecą żurawie, życzyłbym sobie więcej takich upierdliwych młodzieńców.

Co do nieczęsty gość, otóż czytam tu regularnie, natomiast terminalność życia wymusza mniszą pokorę, toteż więcej czytam innych. Jak to ładnie Francuzi w przysłowie obrócili -K...a na starość cnotliwą się staje.

.....listwa przebojów... powaliła mnie. Nie mam pojęcia skąd Pan bierze natchnienie

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
20 maj 2020 05:40

Szybciej piszę, niż myślę, Panie Janie.. odruchowo :)

 

Trójka jest objęta przedziwną formą kultu - stara kuźnia kadr dla komuny i postkomuny, całe zastępy tw, ale muzyczne guru, mentor i dystrybutor szacunku. Prosty, prymitywny patent - sieczkobrzęk plus ideolo.. Coś równie niedorzecznego jak Walter Chełstowski  w roli ojca muzycznej alternatywy, organizator Jarocina, albo jego zająkliwy kontynuator, robiący furorę w charytatywnym biznesie. Czysta obrzydliwość!

I teraz facet który latami donosił, odchodzi w nimbie zwycięzcy, jako człowiek skrzywdzony i moralnie czysty. Tak sobie Polskę urządziliśmy.. albo tak nam urządzono.. :)

Zapomniałem  https://stowarzyszen...niedzwieckiego/

 

Słupia trudna dla zaprzysięgłych flyfishermanów.. ale przepiękna. Przełomy i meandry, w górę od Machowina, godne są najszlachetniejszych ryb i ludzi - których tak mało jest..

  • HaDe i Sayonara lubią to

Sławuś - to nie żadna "przedziwna forma kultu"  - to typowy "popkult". Zjawisko które winduje Zenona M. ponad wiedeńskich klasyków, Patryka V. ponad Bergmana, a Licheń ponad... zwykły, ludzki, zdrowy rozsądek. Zjawisko znane od wieków. Czerń też musi mieć swoich Bogów - jasnych, prostych i nieskomplikowanych w odbiorze. Drugie dno popkultowej Trójki jest tajemnicą Poliszynela od, z górą kilkudziesięciu lat. Słowo "dno" jest tu tak bardzo na miejscu, że... że.... jeden post w tym temacie jest ok. Drugi to już za dużo. Jak pięknie określił @janpiotr - gówno musi spłynąć. Pozwólmy mu na to....

To Trójka oczyszczona. Brawo! Teraz codziennie rano, pani Beata Michniewicz z panem Lisickim, będą rozmawiali o neotomizmie. Myślę ,że do takich rozważań najbardziej pasuje pan Suski lub np. pan Jaki. Potem pan Romek Rogowiecki puści symfonie Brucknera, a pan Reszczyński poczyta nam Musila. Oczywiście w TVP będą wyświetlane same filmy Bergmana. No może jeszcze jakiś film Formana. Na podwieczorek, klasycy wiedeńscy wykonają walc "Nad pięknym modrym Dunajem" (btw wyjątkowo słodka bździna).

 

Tak będzie. 

 

Mam tylko jedno pytanie. Jeszcze 2 tygodnie temu, pan Niedźwiecki był cenionym redaktorem muzycznym publicznego radia. Teraz jest kapusiem. To czy jego chlebodawcy o tym nie wiedzieli? Dowiedzieli się jak puścił Kazika? Wcześniej im nie przeszkadzało?

 

PS. Jętka jeszcze u mnie nie leci, ale podczas patroli złowiłem pięknego pstrąga (metodą barbarzyńską, na "womblera"). Klenie i jazie wciąż biorą pod płotem. Groch rządzi  :D .

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
20 maj 2020 08:12

Jestem za.. :)

Wyrzygać się można od słuchania miksu reklam, polityki, postpolitycznej wścieklizny, muzycznej tandety..Na całe szczęście mamy gdzie uciec - fishing czeka..

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
20 maj 2020 09:49

Mysha - tw w naszym życiu publicznym jest do oporu - nie będziemy szukać, bo to byłoby zbyt łatwe.. :) Jak pamiętasz deubekizacji nie było..  Nie eksponują zresztą swojego statusu, nie rujnują swojego wizerunku - a my z potulna wdzięcznością odbieramy ich jako ludzi wyjątkowo zasłużonych dla społeczeństwa.. 

Gównoburza dla plebsu pt artysta Kazik jest sekowany za niegrzeczną piosenkę, i potem show w wykonaniu kultrednacza/kultrednaczy jest elementem kampanii wyborczej adresowanym do pożeraczy popkultury. Dotyka obiektu ich kultu, wywołuje emocje. To proste, widzieć całą złożoność świata przez krzywdę dj-a grającego ulubione Money for noting.. Wybrać prawidłowo.. 

 

Z czyszczeniem to różnie bywało. Całkiem niedawno władza odgórnie wywaliła kilkuset dziennikarzy z mediów - prócz najwierniejszych. Jeśli dobrowolne odejście z pracy np w wyniku różnicy poglądów z pracodawcą, jest czyszczeniem to chyba funkcjonujemy w różnych porządkach logicznych.. :)

 

Kiedy Polsat, na początku lat 90' zaczął usilnie lansować polodisco, nikt jako tako rozumny nie brał tego serio. Szmira to była straszliwa, ale ludzie to kupili tak samo jak łyknęli rap albo metal. Wyhodowano całe roje muzycznych analfabetów, pozamykanych w idiotyczne subkultury.. ale jednak prostym błędem jest stygmatyzowanie fanów Zenka albo Sławomira jako melomanów gorszych, bo wszystkie te gatunki i podgatunki są tylko po to, aby ludzka masa mogła sobie pomyśleć, że jest muzykalna i wcale nie lokuje się poza granicami wyznaczanymi przez wieki przez ludzka kulturę. Bo oni nie widzą różnicy.. :)

To Trójka oczyszczona. Brawo! Teraz codziennie rano, pani Beata Michniewicz z panem Lisickim, będą rozmawiali o neotomizmie. Myślę ,że do takich rozważań najbardziej pasuje pan Suski lub np. pan Jaki. Potem pan Romek Rogowiecki puści symfonie Brucknera, a pan Reszczyński poczyta nam Musila. Oczywiście w TVP będą wyświetlane same filmy Bergmana. No może jeszcze jakiś film Formana. Na podwieczorek, klasycy wiedeńscy wykonają walc "Nad pięknym modrym Dunajem" (btw wyjątkowo słodka bździna).

 

Tak będzie. 

 

Mam tylko jedno pytanie. Jeszcze 2 tygodnie temu, pan Niedźwiecki był cenionym redaktorem muzycznym publicznego radia. Teraz jest kapusiem. To czy jego chlebodawcy o tym nie wiedzieli? Dowiedzieli się jak puścił Kazika? Wcześniej im nie przeszkadzało?

 

PS. Jętka jeszcze u mnie nie leci, ale podczas patroli złowiłem pięknego pstrąga (metodą barbarzyńską, na "womblera"). Klenie i jazie wciąż biorą pod płotem. Groch rządzi  :D .

Mysha nie gniewaj się na mnie, że Trójka to dla mnie shit i że wreszcie zaczęła publicznie śmierdzieć. Dla takich jak ja też musi być miejsce na tym Świecie...

A za co ja mam się gniewać? Twoja wola.

Na więcej brak czasu. Klenie wzywają 😁
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
20 maj 2020 20:15

Zgodnie z  kulturą wysoką i jej wysublimowaną sztuką łowienia, czy pospolicie na robaki ? :)

Miało być na groch czyli po plebejsku. Dziad był chłopem, nie można odcinać się od korzeni. Wyszło inaczej. Zwyciężyła ciekawość jak wyglądają rapy na Narwi. Złowiłem leszcza za kapotę. Boleni nie widziałem.
Sucha będzie w weekend. Mam nadzieję, że motyl w końcu zacznie latać.
  • Friko i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
20 maj 2020 22:07

Pochodzenie mało ważne - sposób realizacji nas uszlachetnia.. albo sztukę łowienia szlachtuje.. A przepraszam, jeszcze zapytam - jakie przełożenie motyle na suchą muchę mają, jaki związek ? 

Zdjęcie
robert.bednarczyk
20 maj 2020 22:30

Oj jakże dawno mnie tu nie było, a jakże się cieszę, ze znajduję Cię Sławku w formie wyśmienitej. Kazik Kazika nigdy nie zaakceptuje, bo o jedną charyzmę za dużo by było. Wybacz Sławku porównanie, ale Tyś trochę Kazikiem tego jerkbaitowego bractwa. Zawsze po swojemu i sporadycznie w głównym nurcie. Nie obruszaj się proszę, bo Kazika lubię i Ciebie też, choć słowa naszego ojczystego on od Ciebie mógłby się uczyć. Wiem, że doopy i chooje i Tobie nieobce, ale poza tym SOB górą. No dobra, posłodzone na dobry wieczór, a teraz do rzeczy. Świat nasz piękny wieloma barwami i na pewno nie tylko czarny i biały. Żle się stało z „Trójką”, nawet jeśli ostatnimi czasy niełatwo było być jej wiernym słuchaczem. Wolność miarą słowa się też mierzy, a czy ono mądre, czy mniej .... to bez znaczenia. W wysoce subiektywnym tego ujęciu oczywiście. Czy dziś czas na to, by o agenturze dywagować skoro jeszcze wczoraj nie wadziła ? Złudzeń nie mam, niewiele jest dziewiczych postaci, które PRL wypromował, a i czy my zawsze zdołaliśmy dochować czystości myśli i wierności ideałom ? Dziś wiem jedno - mój przyjaciel, dobry, mądry człowiek, obecny tu na forum, świetny wędkarz, z przekonaniami którego wielokroć mi nie po drodze, napisał piękny przejmujący tekst, bardzo osobisty o swojej życiowej z „Trójką” drodze, o muzycznych fascynacjach, o tym jak ów „trójkowy” powiew wolności, nawet jeśli niepełnej, pozwalał marzyć, śnić, przeżywać. Piękne to było i poruszające. Tekst był prywatny, na naszym małym whatsappowym komunikatorze i nie jestem upoważniony, by go przytoczyć. Szczery, z serca. Może mój przyjaciel go tu powtórzy. Chciałbym. Mario - proszę. Poróżniliśmy się dziś z przyjaciółmi na naszym małym forum (Whatsapp) właśnie o „Trójkę”, bo moje „szkiełko i oko” czasem chyba nazbyt lodowate. Źle się stało Sławku. 

Moim Przyjaciołom dedykuję owo w pewnym stopniu w pierś uderzenie.

  • Marszal i Paweł Bugajski lubią to

SOB, ostry cień mgły, mentalny i praktyczny mistrz oksymoronu ciągle nadaje. Twój ból jest lepszy niż mój. 

  • Guzu i Sławek Oppeln Bronikowski lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 maj 2020 06:01

Człowieku Woytec o kompensacyjnej ksywie, sieciowy golemie ulepiony z wrzutek dla lemingów - naprawdę miałbym kłopot gdybyś mi lajknął :) 

Wrzesień 2020

P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829 30     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  retro
  Sławek Oppeln Bronikowski - 17 wrz 2020 05:43
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - 17 wrz 2020 05:41
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  etherni - 16 wrz 2020 21:43
 • Zdjęcie
  retro
  Tomaszek - 16 wrz 2020 20:57
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 wrz 2020 17:16

Przeszukaj mój blog