Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Itd, itp

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 22 czerwiec 2020 · 485 Wyświetleń

Covid na ławce rezerwowych, czarny opryszek został galaktycznym męczennikiem, a przypowieść o Sodomie i Gomorze obowiązkowo czytamy na opak - niewykluczająco.. Jan Raspail odszedł do wieczności.. :(
Pada codziennie jakby nie wiedziało, że właśnie ogłoszono suszę, Wręcz leje!
W sobotę po raz pierwszy widziałem dwie burze naraz - jedna zwyczajna, a nad nią, kilka kilometrów wyżej - druga, z bardzo długo jarzącymi się rozbłyskami. Sufix w zachwycie wzlatywał do nieba..

 

Na forum też jest urodzaj na burze. U nas grzmią i gromy ciskają człowieki sprawnie ułożone do automatycznego dawania głosu, ślepo wyznający szalone założenia ideologii zwanej głęboką ekologią, wg której człowiek nie jest częścią przyrody i jako pasożyt winien zniknąć z ciała uciemiężonej matki Ziemi, a wraz z nim wszystko co do tej pory stworzył. Ma się rozumieć prócz pomysłodawców i kadr zarządzających całym tym procesem.. Gaja ma swoich faworytów..
Nic nowego.. nic wielkiego - to tylko stare dobre warunkowanie, i dobrze znany odruch Pawłowa. Używany od lat w zarządzaniu ludzką fermą.. Wystarczy wypowiedzieć dowolne słowo klucz i zaczyna się jazda figurowa po cienkim lodzie intelektu. U nas rzucamy - rybacy, żegluga, przekop albo melioracja.. i wszystko jasne.
Wy....ć :)
Watek pt tytułem skandaliczna cośtam cośtam jest doskonałą ilustracją owego mechanizmu. Jest czarno biały podział.. z odwołaniem do mistycznego, nigdy nieistniejącego ideału. Jedno jest be, a drugie tylko cacy..
Komiczne są wysiłki i próby ostrego rozgraniczenia pomiędzy krajobrazem naturalnym a kulturowym. Bo wszystko uległo i cały czas ulega przekształceniom - nie ma już miejsc na których człowiek nie odcisnął śladów swojej działalności czy dokonał ingerencji - ekosystemy, i biocenozy, i nieożywione środowisko również.. Ewolucja trwa! Jedne gatunki zanikają, ale pojawiają się kolejne, i znajdują swoje nowe, naturalne dla nich miejsca.. i budują w nich swoje refugia. Tak było zawsze..
Kto nie wierzy - w....ć :)


Znika Tesco Sławku .... jakiś komentarz z Twojej strony ? Wszak był to swego czasu ulubiony obiekt Twoich literackich odniesień :)  to tak a propos tej ewolucji i przekształceń oczywiście

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
23 cze 2020 17:48

Znika, bo płacili w Polsce podatki, a niemieckie sieci nie płacą ani feniga. To zejście w nowomowie się nazywa, niewidzialna ręka rynku.. Ale szkoda tego dużotaniotesco :( No cóż, następny znacznik brzmi - póójdźmywszyscydobiedronki.. :)

 

Szlochy w wątku zamarły.. na chwilę.. Zaraz na małych rzekach i  rzeczka zaczną się letnie wylewy i naturalne przyduchy. Przyduchy są ok, w porzo oraz gites&tenteges.. i nie widać ich tak bardzo tak jak przetarg w sieci, albo koparkę.. 

O tych podatkach chyba w wiadomościach TVP usłyszałeś, akurat z sieci handlowych, największe podatki w Polsce płaci niemiecki Rossmann i ulubiona Biedra. Tesco się zwija, bo planuje na całym świecie. Tak się mi właśnie wydawało że ten wpis jest niekompletny: o tolerancji jest, o lgbt jest, o lewackich ekologach finansowanych przez Niemców jest, a o dyskontach ni słowa...
  • Friko lubi to

 akurat z sieci handlowych, największe podatki w Polsce płaci niemiecki Rossmann i ulubiona Biedra. 

 

dokładnie, najwięcej chyba Kaufland; nie płacą przede wszystkim Francuzi, ale oni Sławkowi chyba nie podpadli... a może w przekazie dnia nic o nich nie było  :rolleyes: 

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
23 cze 2020 20:03

Dałeś słuszny odpór mack ;) :) Biblia jest starym zbiorem alegorii, przypowieści i często przepowiedni przyszłych wydarzeń, ale człowiek dobrze zideologizowany może się tam doszukać treści niechętnych lgbt.. A pisząc "wspak" miałem na myśli tylko to, że dziś nawet anioły są jebalne.. a kiedyś nie były :) 

Dość wiarygodne dane na temat płacenia podatków przez wielkie sieci znajdziesz na stronach ministerstwa finansów, ale najbardziej czytelnie i przystępne.. i wyjątkowo smaczne są na sejm.gov. pl. Tak wiem - Sejm i ministerstwo  jest niewłaściwych rękach! Biedny Lidl, Kaufland i Makro..:)

Wrzesień 2020

P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28 2930    

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  retro
  Sławek Oppeln Bronikowski - 17 wrz 2020 05:43
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - 17 wrz 2020 05:41
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  etherni - 16 wrz 2020 21:43
 • Zdjęcie
  retro
  Tomaszek - 16 wrz 2020 20:57
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 wrz 2020 17:16

Przeszukaj mój blog