Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lata rozkosze

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 29 czerwiec 2020 · 1423 Wyświetleń

Lato jest inne, mniej kontynentalne. W gniazdach młode boćki, na drutach mikroskopijne dymówki, u nas sarna z bliźniakami. Przepadły gdzieś nietoperze, gretynów też prawie nie widać. Palma wyborcza w apogeum rozkwitu.. :)

 

Rójki na zalewie ustały, ale jazie ciągle jeszcze widzę pod wierzchem, Najczęściej wieczorem, jak wiatr ustanie, a posiadacze mocy nie prują po płyciznach - wówczas są śmielsze. W sobotę stałem w łódce jak głupi - muchówka w mieście Łodzi została. Za tydzień się odegram.. albo nie będzie na czym, bo zdecydowanie ruszył zakwit. Żyzna woda jest! A kto jej zabroni, kiedy wszyscy dookoła się bogacą..

 

Początek sezonu nie obfitował w ryby. W ogóle nie brały egzemplarze zechlane przez naszą głodomerię z wędką - tych przodujących w społecznym awansie.. i osób w niczym nie przodujących - i ten rybostan możemy uznać za usprawiedliwiony. Jednak obojętność i zdystansowanie pozostałych jest gorszące, a może nawet i karygodne. Są, ale mają nas w nosie.. :)

 

Tym niemniej dzieje się! W sobotni wieczór stałem kilkadziesiąt metrów od znajomych, na full wypasie z zepsutym silnikiem unieruchomionych - na Łysego płocie. Wieczór bajeczny. Ni stąd, ni z owąd wpłynęła i stanęła pomiędzy nami mała kabinówka - taki tu jest obyczaj. Z najwyższą kulturą pokoorwowałem se niewerbalnie, ale bez przesady, bo nie przeszkodzili mi w łowieniu - zaprzestałem łowienia nieco wcześniej, bez reszty zajęty widowiskiem na niebie.

 

Tak nawiasem.. Póki co jesteśmy tylko widzami, ale przecież kiedyś dostąpimy nieba w domu ojca - prócz tych którzy całe życie patrzą w dół, przez co pójdą w dół, do matki ziemi..

 

Cumulonimbus był imponującej wielkości i wysokości, i długo było na nim widać niewidoczne słońce. Około dziesiątej przygasło i rozpoczął się właściwy show. Wewnątrz chmury kipiała burza z piorunami - to był prawdziwie wściekły lampion na ciemniejącym firmamencie. Ale nie wszyscy patrzyli w niebo.. a do nieba dochodzili na skróty. Ta mała kabinówka z malutkim kokpitem generowała drobne fale pełne miłości. On i ona!
Aż łeb mi się kiwał.. :)


A co tam Sławku w polityce słychać? Podobno wybory jakieś były. Umknęły mi te atrakcję, bo akurat jak na złość musiałem wybyć do pracy i w wolnej chwili z muchówką ganiam po brzegach Morza Północnego.

Zdjęcie
Krzysiek P
01 lip 2020 14:01
Luk nie wrzucaj g..a w wentylator /;-) Niech już lepiej Sławek pisze o przyrodzie czy innych rozkoszach.. Wiesz co zbiera ten co sieje wiatr... :)
  • Friko lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
01 lip 2020 16:08

No nic takiego.. to co zwykle.. Niemcy usiłują odzyskać i utrzymać pozycję siły wszechstronnie w Polsce dominującej, dużo słabsza Rosja tylko odrobinę macza palce, a obóz rządzący z wyraźną pomocą USA, przetrwać.. Zające odpadły, a wynik drugiej tury jest otwarty..

Te wybory to dla mnie  curiosum - prezydenta powinien wyznaczać zwycięzca wyborów parlamentarnych, bo prezydent w systemie parlamentarnym to jest zwykły notariusz władzy - i nic więcej..Tak jak to ma miejsce np w Niemczech, i nawet  volksdeutsche powinni to kumać i przyjąć bez robienia durnej siary.. :)    

  • Fatso, HaDe i kumak lubią to
Zdjęcie
Krzysiek P
01 lip 2020 17:09
Sławku Drogi a gdzie trójpodział władzy? Wszak ma to zapobiegać wszelkim nadużyciom tejże..No chyba, że zanegujemy sam ustrój jako niepraktyczny i zupełnie nieżyciowy..

No nic takiego.. to co zwykle.. Niemcy usiłują odzyskać i utrzymać pozycję siły wszechstronnie w Polsce dominującej, dużo słabsza Rosja tylko odrobinę macza palce, a obóz rządzący z wyraźną pomocą USA, przetrwać.. Zające odpadły, a wynik drugiej tury jest otwarty [...]   

I jak może być dobrze w naszym kraju? No, nie może.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
01 lip 2020 18:01

Trójpodział jest niezagrożony, nie ma obaw.. Polska jest w szpicy krajów respektujących prawo. Mnóstwo niesprawiedliwych bzdur i kalumnii się o nas opowiada. Popatrz..  W żadnym europejskim kraju, w żadnym parlamencie na świecie nie zasiada legalnie wybrany poseł razem ze swoim kochankiem.. A nam się wmawia homofobię! A fuj..  :)

 

Ale wynik wolnych wyborów, niezgodny z preferencjami albo oczekiwaniami aktualnie dominującej Polskę metropolii, może naruszać ustalone status quo i zagrażać ich interesom, choćby poprzez ewentualność nasilenia prób zachowania suwerenności, czy też bezczelnych usiłowań realizacji naszych narodowych interesów - co  zdaje się jest powodem wzmożenia w tzw niezależnych  mediach utworzonych specjalnie dla Polaków, i konsumentów tego przekazu.. :)

  • HaDe lubi to

Panie co za czasy, w których przyszło nam żyć!

Biały koń zdechł. Człowiek/kobieta roku nie dotrwała końca roku. Koperty nie zabijają! Dubler z zamiłowaniem godnym Józefa, prześciga się w upodabnianiu do konkurenta. Nadaremnie z resztą...... . Strach, że pytania na debacie mogą być inne, niż te ,,o których są wybory" - paraliżuje wszystkich.

Susza zamieniła się w powódź. Powódź nie zmieniła wyników. Wisła powoli opada, a gwoźdź jakoś sam wszedł w podeszwę...

Jedynie co się nie zmienia to, że za dwa miesiące znów koniec wakacji.....

Pozdrawiam M.

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
02 lip 2020 05:10

Mariuszu.. Kraj postkomunistyczny - elity szczególnie - przeszedł gładko w porządek neokolonialny. Urządzany z zewnątrz od A do Z.. Mianowani na kaprali albo sierżantów muszą porządku pilnować i lud dyscyplinować - coby se nie myślał na boku. Narracje są jak kwadratowe bajki.. :)    

  • vako lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
02 lip 2020 09:29

Sławek, z "takim" z zapleczem ciężko nie dać się podbić. Kilkadziesiąt lat po II WŚ "pracy" nad ludem i miałeś efekt. Do tego totalne dno ekonomiczne z którego i tak Balcerowicz ile mógł wycisnął anulując resztki oszczędności ciułaczy. Najciekawsze i najgorsze jest to że jesteśmy 30lat "po" a ludzie zachowują się jakby byli "przed" bez żadnych szans na lepsze..
 

Zdjęcie
Marcin Rafalski
02 lip 2020 09:34

No nic takiego.. to co zwykle.. Niemcy usiłują odzyskać i utrzymać pozycję siły wszechstronnie w Polsce dominującej, (...)

Przypomina sie bon mot Churchila: "Niemcy powinno sie bombardować co 50 lat profilaktycznie bez podania przyczyny" :)  Nieco świat się spóźnia w tej kwestii  ;)

  • Fatso lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
02 lip 2020 14:50

Tak urządzony jest cały świat; są państwa i narody o realnej sile sprawczej, chroniące swój potencjał rozwojowy i reputację. Jak wiemy - to nie dla nas.. wyrzekliśmy się.. wyznając logikę - po chooy nam jakiś przekop, jak jest już kanał Kiloński  :) Oni otwierają Datteln - my tłumaczymy się z węglowych śladów, oni kręcą Das boot - my pałujemy się Sąsiadami, u nich płoną synagogi - my kwiczymy za antysemityzm..

Itd, etc.. 

Ostatnie kilka postów... miodzio!... poplułem monitor ze śmiechu. Ja nie wiem co Wy Panowie jaracie... ale staff musi być pierwsza klasa. Żyjecie w jakichś mydlanych bańkach, w jakichś eremach w głuszy, czy jednak czasem wychodzicie... popatrzeć jak Polska wygląda naprawdę?

Bez obrazy :) :) :) :) :)

  • Pluszszcz lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
02 lip 2020 20:58

Europejs zdeklarowany, to jest aktualnie obowiązujący stan świadomości, Sayonara.. Słodki sen o jedności i przyjaźni, forsie za friko, plus masowe wyjazdy po arbeit i lepszy status, plus stare samochody, Lidl dla wszystkich, oraz umysłowy perkal i szklane paciorki..

 

Trza było zostać, po coś wyjeżdżał ?! I nie p..ol mi koszałków opałków o najaraniu.. albowiem wystarczy ruszyć doopę w polski interior gdzie 500+ jest jedyną życiowa szansą.. :)

  • vako lubi to

A propos najaranych.

Dziś mistrz zamętu, filmów z telefonów i połamanych trąbek - wskutek przedawkowania, zaczął dobierać się na oczach widzów i słuchaczy od tyłu..... po czym udzielił wykładu jak najlepiej się wpier.....ć. Do tego as z przestarzałej coś bąkał o tchórzu jak poprzednicy o Baltazarze.

Nic tak nie raduje serca jak samobóje.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Zapewne wielu Ukraińców myśli o Polakach jak Sławek o Niemcach...
Żyją jak paniska a mu na nich harujemy:)
  • Pluszszcz i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Pluszszcz
03 lip 2020 08:36

Opary z nad " konspiracyjnej" bibuły i leciutka acz uporczywa paranoja spychają wszystko w stronę polityki. Nawet lata rozkosze :)

A przecież tak im dobrze było pod Janukowyczem, mogli się samostanowić i mieć siłę sprawczą... A teraz wysługują się Polaczkom na budowie i Portugalczykom na kasie w Biedronce. Na chooy krew przelana na Majdanie...
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
03 lip 2020 14:24

mack - za dużo tv szkodzi, naprawdę.. Spróbuj być niezależny..przynajmniej na czas posiadówki tutaj.. :)

Powiedz mi, w jaki sposób drenujemy np ukraińską gospodarkę, zarządzamy sceną polityczną i tamtejszymi elitami, kolonizujemy ich rynek albo handel, zarządzamy mediami i nastrojami, w jaki inny sposób wpi....almy łapy i mordę gdzie tylko się da ? Powal mnie siłą niezaprzeczalnych faktów.. :) 

Europejs zdeklarowany, to jest aktualnie obowiązujący stan świadomości, Sayonara.. Słodki sen o jedności i przyjaźni, forsie za friko, plus masowe wyjazdy po arbeit i lepszy status, plus stare samochody, Lidl dla wszystkich, oraz umysłowy perkal i szklane paciorki..

 

Trza było zostać, po coś wyjeżdżał ?! I nie p..ol mi koszałków opałków o najaraniu.. albowiem wystarczy ruszyć doopę w polski interior gdzie 500+ jest jedyną życiowa szansą.. :)

 

Ja, to taki mało miarodajny przykład bo wyjechałem z powodów…. innych niż ekonomiczne. :) :) :)

Sorry Sławek, że Ci się tu wciąłem ale niespecjalnie podchodzi mi robienie z Polski sieroty narodów, a z jej mieszkańców imbecyli i półidiotów których wszyscy wykorzystują i posuwają od tyłu. Wszyscy – a rzecz oczywista! – przede wszystkim Niemce. Podobnie jak Ty i kilku Twoich stałych interlokutorów, ja też jestem z pokolenia Czterech Pancernych i Psa. To się rzuca na mózg – przyznaję. Przy czym niektórzy z tego stanu wyrastają – innym zostaje on na zawsze. A czasem przeradza się w spiskową fobię i konieczność „wypędzania demona” przy każdej okazji.

Drogi Sławku, ja nie o tym kto kogo dyma lepiej Polak Ukraińca, czy Niemiec Polaka, nie zamierzam się licytować.
Ja o tym, że alternatywą bycia kolonia Zachodu nie jest niezależna i samostanowiąca Rezczypospolita miodem i mlekiem płynąca. Alternatywą jest bycie rosyjskim łagrem. A przykład Ukrainy, która jest w podobnym położeniu geopolitycznym jak Polska, jest na to kolejnym dowodem.
Z dwojga złego lepiej lizać niemiecką doopę niż tkwić całą głową w ruskiej,bo wtedy nie da się oddychać.
Ale wygląda na to, że i ten warinat z woli narodu przetestujemy, więc proponuję ćwiczyć wstrzymywanie oddechu.
A tymczasem życzę spokojnej kontynuacji snów o potędze.

Wrzesień 2020

P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28 2930    

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  retro
  Sławek Oppeln Bronikowski - 17 wrz 2020 05:43
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - 17 wrz 2020 05:41
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  etherni - 16 wrz 2020 21:43
 • Zdjęcie
  retro
  Tomaszek - 16 wrz 2020 20:57
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 wrz 2020 17:16

Przeszukaj mój blog