Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nie bierze

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 09 lipiec 2020 · 455 Wyświetleń

Płaciłem rano za paliwo - oczywiście gotówką - bo niezmiennie lubię stare, sprawdzone formy międzyludzkich kontaktów.. szczególnie jeśli nie są sprowadzone do około krokowego akronimu..
I znów nie dało się uniknąć widoku dłoni kasjerki. Niby kobiece, wypielęgnowane i zadbane, ale zarazem nieskończenie brzydkie od przeładowania. Im wyżej patrzyłem, tym było gorzej, a wystrój madame coraz gwałtowniej przechodził w profesjonalną formę groteski, aż po egipskie brwi, siną farbą wydziabane.. Ona jest jak pałac z Castoramy. Wszystko naraz, wszystkiego dużo za dużo.. :)

 

Na zalewie stan zawieszenia, znaczy się nie dochodzi do realnego kontaktu z naszym celem, przez co opus magnum się oddala.. Nie mam na tą okoliczność żadnej sensownej teorii, ale przypuszczam, że ten stan ma swoje źródło w ubiegłorocznej niżówce. Wzmocniony przez chłodna i deszczową wiosnę..
Co się moim zdaniem stało?
Zaniknął dość dobrze rozbudowany litoral, a razem z nim litoralny bentos. Było tego roku całkiem niezłe tarło i wylęg z braku pokarmu poszedł w jezioro za rójkami, i tam na zatracenie pozostał - co widać na ekranie echosondy jako regularnie rozproszone w całej toni punkty i punkciki. A na łatwo dostępny wylęg przestawiły się inne gatunki. Niech dalej nie biorą, może Pigmeje se gdzie indziej pójdą, a presja spadnie..

 

Jak ryby nie biorą, to biorą silniki. Piękny i nowy, czterosuwowy Mercury wziął sobie zalew, ale dla równowagi - i niewątpliwie za hart ducha - panu Adamowi wzięła z "dziewiątki" elektryczna Minn Kota. Jeszcze pracowała.. :)


Zdjęcie
Z.Milewski
10 lip 2020 06:46

Kobiety, młode, które chcą uchodzić za zadbane, piękne, wyglądają jak siostry, już po chwili nie dają się rozpoznać, która jest która? Może nie chcą by je ktokolwiek zapamiętał :)? I wcale nie są piękne, nie są nawet ładne, kopie nie do końca udanego eksperymentu mającego uczynić wszystkie dziewczyny pięknymi. Jak z magazynu z wadliwymi manekinami.

Jak to zalew wziął Mercury'ego? Nie dokręcony do pawęży, czy zwyczajna kradzież?

Może i brakuje pokarmu? Przedwczoraj, na średniej wielkości kopyto, nanizane na główkę 35g, złowiłem karpia 100-102cm, pewnie ponad 15 kg. Zassał tak, że guma jak frędzel wisiała przy pysku. Na lekkie przynęty owszem, trafiają się czasem, ale na 35g? Napatrzył się na sandacze?

  • Sławek Oppeln Bronikowski, HaDe, Krzysiek P i 1 inna osoba lubią to

Wędkarz musi mieć 'oko'. Kobieta prędzej wyjdzie nago na ulicę, niż wyjdzie bez 'brwiów' i 'rzęsów'.

Naturalne piękno twarzy kobiety można podziwiać tylko na portretach zwłaszcza renesansowych. XIX wiek są podmalowane paniusie z różem na policzkach, XVIII wiek urokliwe kokoty z naklejonymi pryszczami i upudrzone jak młynarz. Jeszcze Rembrandt jakoś się broni i jego holenderscy koledzy z XVII wieku. Ale co ja tu wykład robię z nikomu niepotrzebnej dziedziny - wędkarz musi mieć "oko".

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Marcin Rafalski, Krzysiek P i 1 inna osoba lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
10 lip 2020 14:45

Motylki słabo dokręcili, dupiasta łódka po dużych falach skakała, śruba co i rusz wychodziła z wody - to i spadł Mercury.. Tydzień temu strażacy szukali, ale nie znaleźli..

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
10 lip 2020 15:04

Panie Piotrze, ona nie tylko jest strojna do sześcianu, ale i zapachów sobie nie żałuje.. Nie wiem czym ten styl ma zaowocować, kompletnie nie rozumiem tej przesady - bo jest kobietą nad wyraz kształtną a w ruchu dla oka zupełnie przyjemną,, Być może przemyślnie i przebiegle pobudza i kieruje naszą wyobraźnię w stronę rozważań, jak by wyglądała saute na białym prześcieradle, albo jaki smak ma jej skóra.. :)

 ...saute  na białym prześcieradle...Panie Sławku ,Pan nie pisze takich tekstów bo mi nie tylko ślinianki wezbrały.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
11 lip 2020 11:46
..no to w skarpetach na czarnym :-)
Przecież ICH wizerunek jest odp na nasze (wg nich) oczekiwania, więc..wystarczy nie oglądać filmów i kanałów dla 18+ nie paczyć onego i "paczeć" łaskawiej na te skromniejsze. Bo tu właśnie o "te " kształty bardziej idzie z przodu i tyłu a i ruch wabiąco-kuszacy więcej zdziałać może niźli nietrafione piżmo.. O predyspozycjach wybitnych i sprawdzaniu w praniu zdolności "manualnych" przemilczę, niech wyobraźnia pracuje /;-)
Czuwaj !
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
sierżant
11 lip 2020 18:48

Tak kilka słów o naszych pięknych paniach, bo temat, mimo upływającego, czasu nieodmiennie mi smakuje...

Zastanawiałem się, co wymusza w ślicznych dziewczętach przerabianie gładkiej, alabastrowej skóry

w szpetne komiksy. Ani chybi - moda. Ta potężna, nie do końca zbadana siła, obecna w obyczajowości od wieków, potrafiąca prowadzić na manowce.

Jeszcze bym zaakceptował - z trudem - ryby siną farbą kłute, jak u Tuchajbejowicza, ale w innym, oczywiście, miejscu, ot, dajmy na to, na pośladkach, i raczej niewymiarowe...

 

Pamiętam, jak przed laty wstępowałem do naszej niepokonanej, okrytej chwałą Armii.

Specjaliści, jacyś uczeni w psychologii, uważnie oglądali ciała pod kątem właśnie obrazków i śladów

po samookaleczeniach.

Miałem taki mały tatuażyk na ręce, o powierzchni może jednego centymetra, raczej niewidoczny. Ludzie - ile się elaboratów nagryzmoliłem wyjaśniając, że to po pijaku zrobiony, nie mający w sobie żadnych ukrytych manifestacji, a ja należę do ludzi z psychiką nie odbiegającą od większości zdrowego społeczeństwa...

 

 

Pogoda nieładna, leje, ale innej nie mamy. I na Rabie nie da się muszkować, niestety.

  • Sławek Oppeln Bronikowski, HaDe i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 lip 2020 04:33

Nawet bez domniemania brania.. Troszkę spałem w łódce, i obudziłem się pośród stada łabędzi - ptaki były cokolwiek uflagane, ale bez żadnego zapachu..

  • vako lubi to

Mam dla Ciebie propozycje na tytuł kolejnego felietonu : Efekt motyla .

To mnie zainspirowało:

Jak baba na wiosce w Bieszczadach 12.07 wsiada w PKS, to 13.07 na Czerskiej brakuje papieru toaletowego. To się nazywa efekt motyla.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 lip 2020 05:07

ooo.. Mariuszu..Rozwinę bo wczoraj padłem na stojąco :) Jak napiszesz Kołłątaj - to Podkarpacie, ciemnogród, zabobon  i pedofilia - generalnie ks Rydzyk .. Ale już napisane Kołłontaj - to Warszawa, wolność, przyszłość, postęp i tolerancja - czyli państwo Rabiejowie..

Jedna literka, błędnie zapisana wieki temu!

Sierpień 2020

P W Ś C P S N
     12
3456789
101112 13 141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  I po suszy
  Sławek Oppeln Bronikowski - 02 sie 2020 21:44
 • Zdjęcie
  I po suszy
  malinabar - 02 sie 2020 12:52
 • Zdjęcie
  I po suszy
  Sławek Oppeln Bronikowski - 30 lip 2020 17:57
 • Zdjęcie
  I po suszy
  HaDe - 30 lip 2020 07:52
 • Zdjęcie
  I po suszy
  Sławek Oppeln Bronikowski - 30 lip 2020 05:19

Przeszukaj mój blog