Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mam dylemat

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 18 sierpień 2020 · 478 Wyświetleń

Perseidy przeleciały. Bociany w odwiecznej drodze. Na zalewie wystawiają sen o motorówie. Wisła dzika i martwa - zresztą myśmy są plecami obróceni od wszystkich rzek. Na Białorusi faworyt metropolii wygrał - niedobrze, u nas niedawno przegrał - też niedobrze. Pan Mann w służbie od pól wieku, aktualnie u Queen Margot. A niezależny artysta Kazik, najwyraźniej drefi.. :)

 

Ryby na Sulejowie biorą raz lepiej raz gorzej, ale są.. Mam nawet niezbity dowód. Przyszedł do mnie w sobotę rano znajomy ze wsi. Nie widziałem go od dawna, bo ostatnio pracuje na Śląsku. Zjadł z nami śniadanie, na deser wypił malutką karafkę Ducha Puszczy, pogadaliśmy jeszcze z godzinkę. Pilnie potrzebował sandacza, obiecał go swojemu szefowi.. Wiedział, że go wykpię, bo zna mnie od lat, i równie dobrze zna moje no killowe dziwactwo.. i chyba nawet podziwia. Poszedł sobie ..
Ale wczoraj, w poniedziałek, wcześnie rano zadzwonił. Mam, mam - złowiłem! Postawilim w nocy siatkę i weszło mi osiem sandaczy i trzydzieści parę płotek - już nie potrzebuję, pa, pa..

 

No i co dalej z tym fantem począć? Wiem, ale nikt mu niczego nie udowodni, i obywatelski donos niczego tu nie zmieni - zresztą jest państwówce znany z dawnych występów. Mogę go nie przyjmować ani po przyjacielsku podejmować , ale musiałbym też nie przyjmować moich przyjaciół mięsiarzy. A nawet jeśliby kupił na rynku, to przecież kupiłby sandacza złowionego przez wędkarskie trawlery łowiące na handel non stop. Bo rybaka brak..

 

Nie ma dobrego wyjścia - prócz kartaczownicy walącej na oślep - ale ryby ciągle jeszcze są..


Zdjęcie
Krzysiek P
18 sie 2020 19:53
Noo, na taki Dylemat nie ma Alternatywy
P.S. zabierz Ducha na Parsętę ! Obgadamy.
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
19 sie 2020 04:50

Nie obgadamy, ino ducha spijemy..

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
19 sie 2020 07:44

Oj, co za czarnowidztwo i brak wiary.. Złoże to na karb braku czasu i pośpiech przed pracą.   Dzięki tym "rozmowom Polaków" jeszcze się chce gdziekolwiek umawiać i udawać, że chodzi o ryby. Bo te jak wiadomo, najlepiej łowi się w pojedynkę.

Zdjęcie
TomekSudety
19 sie 2020 10:26

Sławku to Twoja wina !!! ;-) 

Trzeba było mu złowić jednego, ocaliłbyś siedem pozostałych, no i te kilka płoci.... ;-) 

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Krzysiek P lubią to

Zabawna historia. Nakarmiłeś, napoiłeś, a na "do widzenia" znajomy opier... Ci łowisko :D

  • Friko, Sławek Oppeln Bronikowski, Marcin Rafalski i 1 inna osoba lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
19 sie 2020 15:45

Najbardziej dokuczliwa jest dla mnie konstatacja, że także w tym przypadku awans cywilizacyjny nie spowodował większej skali mentalnej przemiany, a chciwość wcale nie zmalała. Mógł wziąć jednego.. :(

Skąd ja to znam.. 

Zdjęcie
Krzysiek P
19 sie 2020 19:32

Sławek ,nie byłby taki pewny że znajomy zrobił taki przeskok cywilizacyjny jakby się z boku może wydawało /;-)  poza tym mentalnie mógł nie nadążyć za fizycznością   :D :D :D

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
20 sie 2020 15:38

Konto, fura, Egipt, insta.. tvn w plazmie - co jeszcze trzeba ? :)

  • HaDe lubi to

Jak Polska długa i szeroka istnieją wszędzie tacy znajomi, sąsiady, kumple, miejscowi, daleka rodzina co zapragnie rybki i nie rozumie twojego no kill czy jak to zwał. A co gorsza swoją filozofię próbują ci wytłumaczyć prostymi słowami które rażą od samego słuchania. Ja ich słucham i tłumaczę ale czasami milczę lub udaję, że wiem o co im chodzi. 

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
20 sie 2020 21:20

W powszechnej świadomości, stereotyp trzyma się bardzo mocno - czyli łowimy, żeby jeść. I z przyczyn obiektywnych, presja na połów stale rośnie.. Na zalewie daczowiska, letnicy, bary i smażalnie generują tak duży popyt, że niejeden się skusi sprostać podaży tzw świeżej rybki.. Siatką czy wędką - bez znaczenia..

To chyba zdrowo Sławek? To nie stereotyp tylko najnormalniejsza normalność. To my jesteśmy pojebani że łowimy i wypuszczamy... Powiedzmy sobie szczerze - mamy z tego kupę frajdy - ale normalni nie jesteśmy....

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

i fajny wpis na Twoim blogu..

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
21 sie 2020 08:15

OK, napiszę za siebie. Nie jestem "pojebany" tylko łowię SPORTOWO.
Gdybym miał zdobywać mięso dla przeżycia lub handlu połów na wędkę jest ostatnim który wart byłby praktykowania. Drogi, nieefektywny, kłopotliwy. Są inne tańsze, prostsze i skuteczniejsze.  

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 sie 2020 15:40

Tomek - dla mnie fishing to jest niepozbawiona fantazji zdolność do  łowienia ryb - wycyzelowana na maxa.. z obowiązkowym wyrzeczeniem się rybackich chuci. Co nie jest łatwe, ani popularne..i jesteśmy nic nie znaczącym marginesem przy rybakach tudzież mentalnych rybakach z wędką..

 

Za dwie godziny będę siedział w łódce..:) I jutro, i pojutrze - od rana, do nocy. 

  • Krzysiek P lubi to

Wrzesień 2020

P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324 25 2627
282930    

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  retro
  Sławek Oppeln Bronikowski - 17 wrz 2020 05:43
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - 17 wrz 2020 05:41
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  etherni - 16 wrz 2020 21:43
 • Zdjęcie
  retro
  Tomaszek - 16 wrz 2020 20:57
 • Zdjęcie
  Wrzesień
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 wrz 2020 17:16

Przeszukaj mój blog