Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wolność

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 10 listopad 2020 · 667 Wyświetleń

Jutro święto niepodległości. Niepodległość jest sentymentalnym przeżytkiem, a jak widzę, to tak naprawdę w tzw narodzie, cool jest biegać ze skargą do obcych dworów. Jak w XVII wieku..
Sobotni wieczór we dwójkę, przy ogniu, pod daszkiem. Z lasu niesie mgła i grzybami, ale ogień z łatwością unieważnia chłód, wilgoć i ciemność. Na stole herbata z imbirem, whisky, razowiec i skwarki, pies siedzi na moich butach - tak samo jak my, nie ma ochoty pójść spać. Słuchamy nocy razem..

 

W drugim rzucie, dosłownie dziesięć metrów od brzegu siadł mi szczupak mw pięćdziesiątak . Taki chudy, szarobury, o złym i głupim pysku! I zaraz dobrze wiedziałem czym to się skończy - przekleństwem pierwszego rzutu. I późniejsze dwanaście pustych jak murzyński tam tam kilometrów po różnych miejscówkach, potwierdza zasadność starej reguły :) Trzeba wysiąść, i wsiąść do łódki z powrotem - ten trick zawsze pomaga..

 

W ruch idzie carolina i drop shot. Okonie nie są duże, więc po dwóch takich sobie rybach, wracam do dużo grubszych gum.. i do brań okoni :) Z godzinę gadam ze znajomymi i nieznajomymi, trochę sobie zrzędzimy nad paranojami życia publicznego, pandemią, trochę jęczymy nad mocno ubogim wyglądem mojego pływadła, Ponoć mi nie wypada.. Ale pachnące, pięknie wysłodzone konferencje uległy pożarciu, zaś wino bezpowrotnie zniknęło z flaszki. Trzeba wracać. Prawie wcale nie wiosłuję, woda sama mnie do kotwicowiska niesie, A ja, łaskawca - pozwalam jej.. :)


"Jutro święto niepodległości. Niepodległość jest sentymentalnym przeżytkiem, a jak widzę, to tak naprawdę w tzw. narodzie, cool jest biegać ze skargą do obcych dworów. Jak w XVII wieku.."

Mi się bardziej przypominają wydarzenia z końca XVIII w. pod szczytnym hasłem "obrony zagrożonej wolności"...

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Marcin Rafalski, albercik2 i 1 inna osoba lubią to

Jesteś zakochany w ... jednej wodzie, Sławku. Nigdy tego nie potrafiłem. Zawsze mnie gdzieś rzuca, dalej, bliżej, coś nowego, nie ważny sukces, rybi sukces, inne aspekty są dla mnie dużo ważniejsze, nie potrafię kochać jednej wody, tak jak i jednej kobiety, dlatego kobiety nie mam, a wód mam w bród do wyboru.

  • Friko, Sławek Oppeln Bronikowski i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Krzysiek P
10 lis 2020 21:42

Piotruś , na "inne aspekty" trzeba mieć końskie zdrowie  :) :) :) ale z pozostałymi dwoma tezami się zgadzam /;-)

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
10 lis 2020 22:07

Analogia jest łatwo widoczna.  " Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi. "

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
10 lis 2020 22:14

Moje rewerencje dalekie są od zakochania - blisko jest wszystko; dwie rzeki - powyżej i poniżej, jezioro, fly fishing, casting, żeglarstwo&wioślarstwo, las, prawdziwe jedzenie, dobre towarzystwo.. Całe dwie doby na rybach, tydzień w tydzień! Przeszło mi ciekanie jak najdalej, swoje uczciwie odjeździłem.. :) 

Fakt, jak patrzę na taką np Białoruś, to rzygać się jak biegają ze skargę do obcych dworów, zamiast popierać wzorowo lokalnego patriotę Łukaszenkę...
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 lis 2020 16:07

Mniej tv, mack.. a zaburzona percepcja sama powróci do zdrowia.. :)

@mack, temu kierownikowi kołchozu to jeszcze pomniki postawią. Czy słusznie czy nie - pojęcia nie mam. Historie piszą zwycięzcy. Ale pomników jestem niemal pewny. Choć sympatii we mnie Olo nie budzi. Pełny obraz można uzyskać czytając media inne niż główny ściek dezinformacyjny. Wskazana znajomość języków zachodnio i wschodnioamerykańskiego.
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 lis 2020 22:26

Azaliż więc, kolejna koncesjonowana rewolucja, nie wylansuje swoich sk......ów, na wyzwolicieli białoruskiego stada.. w imię interesów najsilniejszej stolicy? :)

Azaliż jeśli tak stać się musi, po cóż rewolucji się przeciwstawiać? W czem swój squrwiel lepszy od obcego?
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
12 lis 2020 07:01

Tzw swój sprawia u tubylców zdecydowanie lepsze wrażenie :) Do plebiscytów na najbardziej gorliwego w służbie squrwysyna, ogłaszanych przez możne stolice, startuje mnóstwo ochotników - polityków, dziennikarzy, a nawet ludzi kultury - o tzw ekologach nie zapominając. Tak było w XVIII wieku, tak jest i teraz.. 

Zdjęcie
Rheinangler
12 lis 2020 07:30

Moim zdaniem nieszczesny dar wolnosci przesuwa Wolnosc z obszaru pojeciowego do jakiejs formy horyzontu, dlatego tez zdjecia z "wolnosciowych imprez" niezaleznie od tego kto za nimi stoi sa dla mnie konglomeratem zamarlego w jakims punkcie stanu jej rozumienia i czyjejs potrzeby/mozliwosci wykozystania tego niedorozwoju do wlasnych celow, ktore z Wolnoscia nie maja wiele wspolnego. Dlatego sa mi karlowate (bez politycznych skojarzen)

W kategorii rozumienia i opowiadania o Wolnosci  i jej meandrach nie trudnym do zrozumienia jezykim polecam albo po polsku Tischnera albo po niemiecku Froma  :)

  • sucks_one i sierżant lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
12 lis 2020 16:36

Panie Reński - a cóż to za wsteczny przykład?! :) No przecież wolność szalejąca na ulicach, właśnie skanduje do Tischnerów -- wy...aj! Ewentualnie - j..aj się! 

Prawdziwa wolność w społeczeństwie konsumpcyjnym jest towarem reglamentowanym, dostępnym dla nielicznych. Dla tłumu są tanie erzatze..

  • Rheinangler lubi to
"Jeśli Bóg - po latach rozkwitu - dopuści jakieś nieszczęście na nasz Kościół i naszą wiarę, to przyjdzie ono nie z zewnątrz, ale od wewnątrz: z krzykliwej wiary nie w Boga, ale wiary w wiarę" Józef Tischner
  • Pluszszcz, Rheinangler i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Rheinangler
12 lis 2020 19:21

Panie Reński - a cóż to za wsteczny przykład?! :) No przecież wolność szalejąca na ulicach, właśnie skanduje do Tischnerów -- wy...aj! Ewentualnie - j..aj się! 

Prawdziwa wolność w społeczeństwie konsumpcyjnym jest towarem reglamentowanym, dostępnym dla nielicznych. Dla tłumu są tanie erzatze..

No,- zeby tylko ta wolnosc cokolwiek z tego zrozumiec chciala.... Bo gdyby w pore zrozumiala to dzis nie musiala by protestowac...

A dzis jest tak, ze kazdy kto choc na jednym wykladzei zamierzal byc, wielkim Tischnerowcem jest, co przypomina mi niezmiennie znane powiedzonko o gownie co sie do statku przkleilo i mowi ,- no to plyniemy ;-)

Zdjęcie
sierżant
12 lis 2020 22:11

Wolność...Ciągle słyszę gardłowanie o wolności. Nawet dzieła sztuki przepełnione są jakimiś alegorycznymi

scenami z wolnością na pierwszym planie. 

Ale czy wszyscy tak za nią tęsknią? Nie brakuje osobników, którzy właśnie są szczęśliwi będąc niewolnymi, 

waląc młotkiem w fabryce, jak w piosence, i nie potrzebując nadwyrężać swojego umysłu, skoro to za nich zrobią inni.

Ale spójrzmy na takich, jak ja, sierżant, o przekonaniach mocno libertariańskich. Czy można być w pełni wolnym?

Raczej nie całkiem...

Każdy z nas, myślę, doznał jakieś tresury, a czy jej się poddał? 

Ja też przeszedłem kilkuletnią, brutalną tresurę, w środowisku, do którego dostałem się na własne życzenie, niestety..

Broniłem się w miarę możliwości, ha, nawet jakiś bałwan psycholog wystawił mi opinię: "chorobliwa niesubordynacja" :)

 

Urodzony Sławek zdaje się, że, podobnie jak ja. prowadzi działalność gospodarczą, ergo: żyjemy z klienta.

I, żeby zarobić na kawałek chleba z margaryną, trzeba czasem wolnościowe przekonania schować do kieszeni, prawda?

A tak poza tym jesteśmy niewolnikami konwenansów, zasad, norm obyczajowych. Życie w społeczeństwie narzuca,

czy chcemy, czy nie, pewne normy, a nie chcąc zarobić na opinię chama trzeba czasem ugiąć kark, choć bywa ciężko, wiem...

 

Za to nie wiem, czy mój wpis jest stricte na temat.

 

Pozdrawiam libertarian!

  • Krzysiek P lubi to

90% Rodaków za swoją głupotę wini innych.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 lis 2020 08:04

Noo, sierżancie -  nasza nisza w globalizującym się świecie, powoli traci rację bytu. Poglądy przestają być sprawą prywatną. Z tego co widać, tron ostatecznie wygrał z ołtarzem, i najwyraźniej ma chęć na całkowity monopol, zarządzając naszym życiem od przysłowiowego a do z. Tron będzie nam teraz ustalał bieżące dekalogi oraz aksjomaty.. Dwa wielkie. czerwone totalitaryzmy były cezurą, ostatecznym przegnaniem Boga z naszego świata.. po której nastąpiła pełna wolności era NWO..

Oddawałem się wczoraj, rozkoszom wytwarzania wina.. póki to nie jest czynem zabronionym, czyli ohydnym czynem indywidualnej nienawiści.. 

 

Ooo - cześć MiK.. 

  • sierżant lubi to
Nikt nie wygrał tylko przegrał, zarówno Ołtarz - bitwę o rząd dusz, na własne życzenie i w żałosnym stylu, jak i podczepiony pod niego Tron, próbując budować kapitał polityczny na autorytecie który legł w gruzach - w sumie ciężko powiedzieć kto na kim pasożytuje, taka symbioza bardziej.
Niech się rozpadnie z korzyścią dla obu, Bóg na tym nie ucierpi.
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 lis 2020 16:35

Inaczej rozłożyłbym akcenty, mack - i aż tak bardzo nie przywiązywał do bardzo popularnych wśród telewidzów wykładni. Tron wygrywa w  cuglach  z ołtarzem, tam gdzie przetoczył albo zaczyna się toczyć totalitarny walec postępu - głównie w Europie.. Albo tam gdzie władza jest głową kościoła. I nie wszystkie religie skazano na przemiał - wciąż nieskazitelny i nienaganny jest kult naszych starszych braci z niewielkim ubytkiem anatomicznym, i wciąż nietykalny jest islam.. 

  • Pickerel i Krzysiek P lubią to

Listopad 2020

P W Ś C P S N
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23 24 2526272829
30      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog