Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Closed season - a jak..

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 10 styczeń 2021 · 407 Wyświetleń

Za oknem tak jakby zima. A w Ameryce wiosna - nowa odsłona starej jutrzenki ludzkości. Nie turbujmy się jednak, wszak karnawał trwa - a karnawał w maskach jest równie piękny jak wenecki. Tylko poświątecznej choinki już w kominku albo piecu nie wolno spalić, bo to samo zło. Co innego, ruski gaz w niemieckim piecu - te zawsze są w porzo. Muss to muss ! Tylko niezależni artyści, po staremu dokładają do pieca..

 

Filozoficzny dylemat - mieć czy być, rozwiązano raz na zawsze - za obopólną korzyścią, miło godząc ze sobą rzeczy na pozór nieprzysiadalne. Wyzwolono nas z tradycyjnych pojęć, zatarto granice, więc wszystko należy melting albo gleichschaltung. Skoro tak, można dziś wspaniale być na tle telewizora, gabloty na kółkach albo jakiejsić innej szafy :) Albo ryb na dumnie wyciągniętych rękach - o tak! - yes, yes, yeees! No chociażby w tle tych wszystkich zajebistych rzeczy które mamy, a poniektórzy wręcz posiadają. To nasza legitymacja - naprawdę jesteśmy! Foto obowiązkowe! Najbardziej niepewni swojego istnienia, potrafią do obrazka zaserwować drobiazgowy, iście katalogowy reaserch. Multiplikujący niebagatelną jakość bytu w stylu - marketing - sklep - kogucik - wysypisko. Kupiłem.. to się sprzedam.. :D

 

Potrzeba przynależności i nieodłączne pragnienie akceptacji mają dla nas przeogromne znaczenie. Choć nie zawsze przynależność jest powodem do zadowolenia, a pragnienie na tyle ślepe i przemożne, żeby nas nie odpychało. Przez co nie twierdzę, że po ponad pół wieku z wędką, po całych latach obsesji, mam poczucie poniesionej straty - wprost przeciwnie! Ale do mojego naturalnego środowiska nie przyrosłem. Jakoś bezdotykowo minęły mnie kufajki oraz podgumowane płaszcze ze stylizowaną literą B, kultowe dętki i gumofilce. wiadra po emulsji, durne kolorówki, prestiż oddychających uniformów. I mniemanologie starszych wersji kołchoźników, zastąpione przez bredzenie ich unowocześnionych, już globalnych wersji. Ale muszę przyznać, że po tych wszystkich latach spędzonych razem - ale osobno - nadzwyczaj mocno się przyzwyczaiłem.. :)
Nie zgadzać.. :)


Super blog! 

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 sty 2021 11:06

:) Dziękuję , ale nie chwal mnie Tomaszku - bo to mnie osłabia :)

    • Krzysiek P lubi to
Troll karmi się hejtem, on go wzmacnia ;)
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 sty 2021 22:03

Obertroll!  Zwykłe trolle padają od przeciągu.. :)

    • strary, Krzysiek P i vako lubią to

Styczeń 2021

P W Ś C P S N
    123
45678910
1112131415 16 17
18192021222324
25262728293031

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog