Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chłodno

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 12 październik 2021 · 1976 Wyświetleń

W konkursie chopinowskim jesteśmy największym kandydatem do indywidualnego sukcesu. Nieprawdopodobne, no nie :) Artysta Smarzowski też na wypróbowanej, świetnie przetartej przez nuworyszy ścieżce do sukcesu. Mógłby nakręcić nawet "Żyda Sussa" ale to byłby podły antysemityzm. Są podłości daleko mniej ryzykowne, bardziej akceptowalne.. tak charakterystyczne dla prowincjuszy poszukujących akceptacji..

 

Kupiłem z ciekawości Wędkarskie Wiadomości. I powiem, że redaktor Jacek Kolendowicz jest jak dojrzałe wino. Świetnie komponuje się z zespołem, kompatybilność naprawdę godna pochwały. Pełna profeska i elegancja..

 

Ruch na wodzie zmalał, to i wróciły kormorany. Ale mniej niż ubiegłej jesieni - podobno pospadały im gniazda, a bezpańskie koty wyżarły młode. Oby tak dalej..

 


Weekend wietrzny i zimny. Rano pierwszy szron. Na rozhuśtanej wodzie ciągi piany i grzywek, nie bardzo idzie pływać. Co nie znaczy, że się nie da :) Ale deskarze i latający na kite'ach wymiękli! Ani jednego.. W nagrodę jeden sandacz, tzw szpicak wymęczony na głębokim blacie. Szczupaki sprytnie ominąłem. Płakały z żalu..


Polski antysemityzm ? Gdzie ... w końcu Polacy to katolicki naród pełen miłości, szczerości , tolerancji i akceptacji .Raj dla patriotów i uduchowionych.
First to fight, Matka Boska Królową Polski 😅
  • Rheinangler i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 paź 2021 04:57

Jak zwykle - cudze chwalicie, swego nie znacie.. Taak, taak - Żymianie to zbiór samych cnót! Dla mentalnych szabesgojów! Gratuluję przynależności, Szymek :)    

Ale przynależności do czego ? Ja jestem sam sobie i cudownie mi z tym . Liczę się tylko ja, moja rodzina i przyjaciele i jestem tylko dla nich.
Poruszyłeś wątek nowego nurtu obrażania narodu,szczucia na polskość i zakłamywania historii. Słowo klucz – "ŻYD" i teraz przejdź się po ulicach Łodzi, popatrz na mury ... przejdź się po targach , pogadaj z ludźmi jakie to uczucia to słowo w nich wzbudza. Zresztą sam masz z tym problem od dawna
Przepraszam za post pod postem , nieudolna edycja.
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 paź 2021 06:20

Do szablonowej popkultury! Anysemityzm na murach !? To jak homofobia pt strefy wolne od lgbt w wykonaniu ciotowskiego gieroja, albo tutejszy faszyzm w wafelkowym sztafażu. Boki zrywać! 

Kręćmy Sąsiadów i Wesela - poszerzając własnymi rękoma wojujący antypolonizm. Niemcy są mądrzejsi - kręcą Das boot :)

  • robert.bednarczyk lubi to
Pejoratywne znaczenie słowa "ŻYD"w Łodzi jest zakorzenione nie tylko wśród kibiców. Skoro ktoś stawia Żyda na równi z c*elem to raczej nie jest to zbyt gościnny klimat .
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 paź 2021 15:01

A skąd się wzięły te "pejoratywne" oceny - z niczego, czy z wieloletniego doświadczenia? Musisz chłodniej myśleć, Szymon, bardziej rozdzielnie, bo zakrawa to na deficyt inteligencji - masz wąty do wierzących Polaków, ale razi cię niechęć do innych świętych krów :) 

  • mohave lubi to
Ja nie mam wątów do wierzących w niepokalane (haha) poczęcia Polaków . Tylko zastanawiam się skąd tyle nienawiści i nietolerancji w nich ogólnie. Do Żydów, LGBT i wszelkich innych "piekielnych sił". Jakoś Japończyków wszyscy lubią a ile zła jeszcze nie tak dawno wyrządzili innym.
Moje dwie Babcie , wierzące, oczywiście też nienawidziły Żydów .Kiedy argumentowały swoją "niechęć" to jedna z uwagi , że jako dziecko pracowała u takiego co zamiast pieniędzmi płacił jej słodyczami a druga nie wiadomo czemu , po prostu jak inni, pomimo, że jedna z jej przyjaciółek sama była Żydówką...
A co Tobie Sławku zrobili złego, wytłumaczysz to wieloletnie doświadczenie ?
  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Marcin Rafalski
13 paź 2021 16:13

Tzw "polski antysemityzm" to kreowana przez antypolskie media hucpa. Podobnie jak "pedagogika wstydu" za czasów minionej ekipy. Tak samo jak jak złapani w Niemczech Starozakonni malujący swastyki na macewach. Podobnie jak krzyk o wyrok TK, a Niemieckie(!) media piszą że Polacy mają racje bo identyczne orzeczenia obowiązują w Niemczech Bodaj jeszcze Francji, Holandii... Aby otworzyć szerzej oczy wystarcza dwie rzeczy: czytać, ogladać i słuchać mediów  wszystkich stron konfliktu i co pewnikiem wielu stwarza największą trudność: mysleć SAMODZIELNiE a nie kalkami z tychże mediow. Nie chce mi się szukać dokładnych danych ale liczba tzw aktow antysemickich w Niemczech jest kilka tysięcy procent większa niż w Polsce. Przedzcie sie po niemieckich miastach. Przed każdą żydowską instytucją , synagogą stoją policjanci z bronią maszynową....

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł Bugajski, mohave i 3 innych osób lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 paź 2021 16:43

Mnie! ? Chyba miałeś na myśli wspólnotę do której obaj? należymy :) Niechęć u twoich babek miała zazwyczaj  podłoże ekonomiczne - cóż w tym niby złego? Od zawsze wykorzystywali polską gościnność! Trochę tak jak dziś globalne sieci i ponadnarodowe korporacje. Mogę nie lubic Lidla?  

Do ostatecznego rozwiązania stąd bardzo, bardzo daleko.. ale niebezinteresowny skrót myślowy jest prosty i ponętny w użyciu. Kupowany w ciemno przez wygodnych..  

 

Wszystkie pojęcia i słowa typu - kułak, faszysta, homofob, covid, uchodźca, nacjonalista, polskie obozy, tolerancja - są totalnie przekłamane i zmanipulowane. Służą jako swoisty knebel, jednoznacznie profilując rozmowę, praktycznie uniemożliwiając wymianę poglądów..

 

Tak nawisem 95% Semitów to ludy arabskie :)

Coś mi się Sławku wydaje, że wiedzę Szymon czerpie głownie z Wybiórczej? No i z opowieści babci antysemitki. :-) Stadionowi antysemici. Wyssali to z mlekiem matek. Podobnie jak ci z piaskownic.:-) Śmieszne i smutne. Poczytaj sobie Szymon na stronach różnych organizacji w Stanach, Rosji, w Grecji. Może wtedy sobie porozmawiamy na temat skali antysemityzmu w Polsce. Miałem okazję usłyszeć, a to był jeden z ostatnich wieców zdelegalizowanej NPD w Berlinie, akurat blisko mojego miejsca pracy, co na temat Żydów mówią niektórzy Niemcy. Aż dziw, że policja pilnująca zgromadzenia nie rozpędziła tego towarzystwa.  

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 paź 2021 19:46

Janusz - startowy zestaw schematycznych poglądów, nie musi być kresem poznania. Może być początkiem drogi do kiepeły suwerennej & analitycznej.

I tak będzie u Szymona :)  

Już mnie zdemaskowano jako czytelnika Wyborczej ... cóż pudło .
Powiedziałem co miałem do powiedzenia. Spodziewałem się mimo wszystko czegoś więcej niż lekka szydera ze mnie z próbą odebrania własnej woli,obnażaniu braków w inteligencji a na przepowiadaniu przyszłości kończąc
Przysiadłem na ławce, ale pora wstać .Borat Sagdijew znajdzie tu więcej posłuchu

@Szymonie, a propos problemu polskiego antysemityzmu, to wydaje mi sie ze ciekawą tezę stawia Rafał Ziemkiewicz w "Chamie niezbuntowanym" - polecam do przeczytania, pomimo kilku uproszczeń i skrótów myślowych jest to ciekawa pozycja - ci którzy głębiej siedzą w polskiej historii pewnie nie znajdą w niej wiele odkrywczego ale jak ktoś miał pecha do kiepskiej pani od historii w liceum to ta książeczka w przyjemniej formie pozwoli nadrobić zaległości i kilka rzeczy poustawiać w głowie. Tych co są po lekturze upraszam żeby nie "spojlerowali" ;)

  • Rheinangler i robert.bednarczyk lubią to
@Friko, nie zamierzam stracić czasu z cennego dla mnie życia na lekturę twórcy takich dzieł jak "Michnikowszczyzna. Zapis choroby"

Lekura nigdy nie jest stratą czasu... ale rozumiem, trudno jest w dzisiejszych czas wyjść ze strefy komfortu / bańki informacyjnej. Dobrze że jeszcze możemy czytać to co chcemy :)

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Rheinangler, robert.bednarczyk i 2 innych osób lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
13 paź 2021 21:18

No Szymonie!! Czyżby człowiekowi na świat otwartemu, z gruntu nieuprzedzonemu, wypadało  uprawiać  automatyczne wykluczenie? Tak jak Ci supermoderator radzi - czytaj wszystko, myśl i wnioskuj samodzielnie. Nawet z lektury byłej Trybuny Ludu i Kraju Rad można było ukryta prawdę wyekstrahować.. Rozmawiajmy!

 

Czytam właśnie "Życie Majakowskiego" napisane przez Wiktora Woroszylskiego, byłego komunistycznego agitatora. Dziełko o kulturze i sztuce co poszły na służbę rewolucji.. bardzo na czasie :)

  • robert.bednarczyk i Krzysiek P lubią to
"podobno pospadały im gniazda, a bezpańskie koty wyżarły młode" uśmiałem się 😂
  • Krzysiek P lubi to

Z tymi wiadomościami trzeba się było wstrzymać hehe:-) W niedługim czasie powinny się ukazać pierwsze artykuły od Jasia Wyderki. A jak powszechnie wiadomo Jasiu z dobrego pióra słynie...

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
14 paź 2021 14:02

lukomacie - znajomy osobiście widział jak same spadają! Tylko skąd te koty na wyspie? Musiały jakoś same  przepłynąć..

  • tlok i Krzysiek P lubią to

Listopad 2021

P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
222324252627 28
2930     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog

Kategorie