Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

szelemontom

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 02 listopad 2021 · 394 Wyświetleń

Wyrudziało to, co wczoraj pożółkło. Małe zające grubo obabuchane, przy karmiku pierwsze dzięcioły. Dawno zapowiadana zorza nocą nie rozbłysnęła, ale nocne niebo i tak jest klasą sama w sobie, Oglądać za miastem! Miasto oślepia.. i zaślepionych puszcza w maliny - np na braterskim forum flyfishing, aktualnego chowu antyfaszysta dostał tęczowego herzklekotten, pozując w kultowych simmsach.. :D

 

Gadałem z inną starą marchewą o muzyczkach naszej młodości. Wyszło nam że rock zdechł na amen, bo próbują go grać beznadziejne przydupasy oraz bezwstydni konformiści ostentacyjnie śmigający za szmalcem. Wykorkował punk.. ale Chopin żyje!
Podobnie jest z dekady młodszym rapem - którego nigdy nie słuchałem, bo stale mam wrażenie, że chłopaki dające głos, skandują to w jakimś przedziwnym, kompletnie dla mnie niezrozumiałym języku - bardziej czytałem rap! Ale znam zdecydowanie lepsze rzeczy do czytania.. :)
Teraz młody i bez wątpienia zaangażowany ideologicznie raper mata?/Mata? zapodał zachwyconym gimbusom kilka zajebistych rymów i natychmaist poszedł w sprzedaż big macków!? Chyba też poczuł bluesa.. :D
Może nawet kiedyś dojdzie do złotego łańcucha na szyi. Podobne są te łańcuchy..

 

Na zimowiskach doroczne ożywienie i ruch. Tłoczą się okonie, tłoczą i łowcy - ale z czasem po obu stronach zrobi się luźniej. Dobro naturalne rabunkowo eksploatowane stanie się dobrem deficytowym i zamiast wspólnego stołu pojawi się ekonomiczny dyktat. Ten rodzaj ekonomii pojawia się tam, gdzie występuje silny niedobór..
Zieloni są po stokroć gorsi!

 

Jesienny dzień ma idealną - dla mnie - długość. Ranki i wieczory trwają bardzo długo, czasu starcza na wszystko; na dwanaście szklanek herbaty, na rozmowy, wizyty, radio, zbawienne resety w absolutnej ciszy i ciemności. Nie jest gorąco, gorączka łowiecka opada, a wina jest w sam raz..
Woda to szary kryształ, a moja łódź to niezgrabnie pływająca, wszechstronna aberracja :) Kiedy wypływam - na ogół z niechęcią do tysiące razy powtarzanego rytuału.. wiem, że znów nie będę chciał do brzegów wrócić.. :)


Zdjęcie
robert.bednarczyk
02 lis 2021 19:26

Jesień Ci służy Sławku. Dawno nie zaglądałem, ale pojaśniałem gdy przeczytałem. Rocka już nie ma …, i to dawano. Łapię się na słuchaniu tego co ma najbiedniej ze ćwierć wieku. Mata - zupełnie przypadkiem wiem kto to, on kaskader rapu, a tata kaskader prawa. Nowa warsiawska arystokracja panie. Wystarczy być i gadać, albo rymować, nie ważne co, nie ważne, czy z sensem i kompletnie obojętne do kogo - oby często, dużo, głośno. W tv mówi do mnie Mata, że przejmie Maca, to i pewnie tak będzie. To gdzie ja stary pierdoła zjem coś w trasie, wzdłuż której nie mam zaufanego miejsca na popas. W myśl rady znajomego, wiecznego wędrowca, zamiast kombinować wpadałem do Maca na żarcie plastikowe, ale nie od razu trujące. A co teraz ? Bo do tego złotego łańcucha Maty się dokładać jakoś mi będzie nie teges. Tak mi jakoś gaśnie ten mój świat, z którego coś jeszcze rozumiałem …., a teraz ni cholery. Tak sobie pomyślałem przed rokiem prawie, że może jakiś nowy bodziec na osłodę. Kupiłem motocykl, choć prawka „A” jeszcze nie mialem. Zaparłem się i zrobiłem, trwało to trochę za długo, bo życie w jednym miejscu, robota w innym, a ta moto jazda, a zwłaszcza egzamin, to nie taka łatwizna jak możnaby sądzić po przygodach agenta 007. No i tak sobie jeżdżę i naturalna klima mnie owiewa, ale widzę, że Greta Thunberg i najbliższe towarzystwo i to mi niebawem odbierze. Na rybach trochę byłem w Norge i było super, choć moje dokonania gabarytowo szału nie robiły. Niemniej dobre sprawdzone towarzystwo i niezawodne okonie pozwoliły przewentylować łeb i zapomnieć na ponad tydzień o tym szaleństwie, w które chyba już popadł ten świat.  

    • HaDe i Wałaszewski Janusz lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
02 lis 2021 20:24

Briar and the rose właśnie przeszło w Russian dance - teraz,, Black rider - Waitsa! Moja żona uwielbia jego piosenki. Ja ostatnio słucham Struga, naszego folku, Frycka, czasem Dżemu, no i nieustannie francuskiego baroku 

 

Na ryby i dni w łódce narzekać nie mogę, ale na siebie to i owszem :) Zawaliłem niejedno.. jak zwykle i po raz kolejny - niechciałomisie..

 

Niespecjalnie badam życie publiczne, nie ogladam tv, ale krańcowe idiotyzmy tak usilnie żgają mnie/nas? w oczy, ze trudno sobie nie podrwić albo nie poparskać :)

Nasz świat musi przemijać.. to i przemija :) Starzy zawsze czuli oddech młodych za plecami, ale aż takiej skali pajdokracji, infantylizmu i zdziecinnienia nigdy dotąd nie było. I nowomowy..

    • robert.bednarczyk i Wałaszewski Janusz lubią to
Zdjęcie
robert.bednarczyk
02 lis 2021 21:33

Widzisz Sławku, tylko kiedyś, nie tak dawno wcale, starzy kwitowali nasze szaleństwa pobłażliwym uśmiechem. No, ale to były czasy, w których młody sikut nie mógł nie pozdrowić sąsiada, czy sąsiadki, sakramentalnym niemal „dzień dobry”. A dziś to zasadniczo wyszło z mody, bo my chyba przeszkadzamy. Gdy siedzimy cicho pół biedy, ale gdy zaczynamy p…ć, o czytaniu ze zrozumieniem, oddzielaniu ziarna od plew w tym info - chaosie, o samodzielnym myśleniu, o wyparciu tego poj…go obrazkowo - hasłowego przekazu, stajemy się wrogami, kołtunami z ciemnogrodu. Tak mnie jakoś jesiennie naszło na marudzenie. Ale w sumie to optymistą jestem.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
02 lis 2021 21:47

Proszęę Paana - nie tylko optymistą jestem, ale wręcz fanatykiem! Prawdy, dobra i piękna :)  

    • robert.bednarczyk lubi to
Zdjęcie
robert.bednarczyk
02 lis 2021 21:48

Proszęę Paana - nie tylko optymistą jestem, ale wręcz fanatykiem! Prawdy, dobra i piękna :)  

I jakże to, pomimo różnic, nas łączy

    • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

Listopad 2021

P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
222324252627 28
2930     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog

Kategorie