Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

To ja se osobno

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 15 listopad 2021 · 485 Wyświetleń

Brzozy pomiędzy wodą a lasem całkiem zniknęły z widoku. Zostały dla oczu; ciemna woda, płowe trzciny, ciemny las. Ale całkiem nie zmartwiało - przyleciały do mnie pojedyncze ochotki, a z lasu ciągle pachnie grzybami. Bobry szaleją. Były w tygodniu łosie..

 

Róznice pomiędzy inżynieria społeczna, socjotechnika a banalnym reklamowym marketingiem nie są przesadnie duże, nawet logika jest taka sama. Najpierw kreujemy problem albo palącą potrzebę, a jak już koncept ładnie zajara to oferujemy jedynie słuszne rozwiązanie. Kupuj, nie zwlekaj - przecież nie jesteś gorszy, ani najgłupszy. Musisz!

 

Dobre i popularne. gps-owe miejscówki na zalewie bardzo łatwo jest namierzyć, nawet człowiekowi skrajnie ubogo uposażonemu - nawet niespecjalnie bystremu. Nawet jak spłyną megaczłowieki. Jak? To banalnie proste :) Po pierwsze woda tam jest gęsto pokryta strzępami piany od wirażowania.Petami i ogryzkami! A nawet pół ślepy nie może nie zauważyć foliowych torebek, tych rutynowych markerów nowobogackiej fantazji..

 

Dwa szczupaki w dziesięć minut. Małe. Na głębokiej wodzie stagnacja, leszcze już w ogromnych stadach, okoni z z roku na rok coraz to mniej, i bardzo mizernieją - zniknęły bezpowrotnie stada trzydziestaków. Pardon!! Wpierdoliła je nigdy nienażarta szarańcza. Wszystko wpierdolą! I tylko mlaskanie będzie wisieć w powietrzu.. :)


Smutna konkluzja. Okoń niestety wolno rośnie :(
    • TomekSudety lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
15 lis 2021 19:31

Co roku na zimowiskach odbywa się rzeź okoni - wolno.. a jak wolno to trza brać.. Bo inne wezmą :)

    • TomekSudety i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
TomekSudety
17 lis 2021 07:28

Doświadczam niestety rzeczy tej samej. Okonie niegdyś uznawane za chwasty łowił każdy "Mieciu" teleskopem Daiwy kupionym u ruskich na targu z podpiętym kołowrotkiem z wolnym biegiem. Dzisiaj nawet Ci którzy pływają z plazmą i stojakiem wędek na pokładzie mają problem. Kilka zaporówek zabili. Dobrych zaporówek ! I koorwa ciągłę jęczenie, czemu nie ma, czemu nie bierze, wniosków zero !

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 lis 2021 07:38

Bardzo niewiele - u bardzo nielicznych - pomimo ogromu wszystkich zmian, zmieniła się mentalność. Cały czas w wędkarskim świecie pokutuje mix atawistycznego mięsiarstwa połączonego z wyczynowością. Z wyraźną naleciałością filozofii - płacę i wymagam..

 

Znajomi nie chcą tego słyszeć.. a ja to cały czas ordynarnie widzę :)  

Okonie niegdyś...Warta , Zalew Sulejowski . Byle krzaczek i można było dłubać godzinami- 10 , 50 ... 10 .Zaczynałem od tego .
    • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 lis 2021 13:44

Nie pamiętam już z kim, ale policzyliśmy ile zawodów odbyło się w roku 98' na Warcie miedzy Goliną a Lądem. !03! Nie licząc tzw treningów i zwyczajowego łowienia. Wszystko w łeb i do tasi :)

Nic a nic się nie zmieniło, organiczne ssanie nie zniknęło - ten sam wieczny głód trawi człowieków w gumofilcach, dzieci chłoporobotników i człowieków w full wypasach. Jedną maksymę mają i wyznają - niech się wstydzi ten co widzi :)

 

Co do pustyni to odwołam się do klasyka, bo klasyka wiecznie żywa jest.. Miałeś chamie złoty róg!

    • Krzysiek P i mietek lubią to

Listopad 2021

P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
222324252627 28
2930     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog

Kategorie