Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Termoklina

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 24 listopad 2021 · 249 Wyświetleń

Pojeździłem ostatnio zygzakami po Mazowszu. Wisła cudna jak zwykle, stare horyzonty przechodzące w nieskończoność, chwilami nawet uczucie pustki w gęstniejącej zabudowie, hektary folii na uprawach. Staromodne wierzby w zaniku, wierzby nie są teraz eko. Chopin całkiem nieobecny pośród dworków zajebiście w akryl ustrojonych. Jazgocze nowoczesność..

 

Przed wojna, brzydziła sie Polską żydokomuną, teraz własnym krajem pogardza eurokomuna. No cóż, dziedzictwa się nie wybiera.. Komuna wydaje sie być jedna z nieuleczalnych chorób ludzkości, na którą jak dotąd skutecznej szczepionki nie wynaleziono - tak samo jak na malarię, nowotwory czy grypę. Nawet Ameryka załapała wirusa..

 

Zapomniałem.. Trzydzieści lat temu umarł Freddie Mercury - kochały go tysiące, a ponad setka ze śmiertelnym skutkiem..

 

Przez forum flyfishing przeszła poważna, nowoczesna burza mózgów, Kim my właściwie jesteśmy, co to ten cały flyfishing, jak brzmi jego definicja? Cóż za straszna dezorientacja! A to chyba jest całkiem proste pojęcie, ale pochodzące ze starego zasobu słów oczywistych i jednoznacznych - typu człowiek, zwierzę, ptak, woda, drzewo. Stare - to znaczy niedobre!! I przez to, nie dla wszystkich wystarczająco jasne.. :)

 

Łódka wysztrandowana. Woda na płyciźnie ma tylko cztery stopnie, ale do kilkudziesięciu pijawek zeskrobanych litościwie z obrośniętego dna, momentalnie przypłynęła drobnica..
Zapachy zniknęły, nawłoć wybielała, trawa rozpłaszczyła. Bardzo mało jest tego roku śmieci w naszych chabaziach - naprawdę nie wiem czemu tak jest. Może tylko jeden średni worek uzbieramy :)
Teraz parę razy Warta, dwa stare kije "na nowo", kilkadziesiąt całkiem nowych bezsterowców, no i następny Stetson przede mną. Nie wyrobie się..


Zdjęcie
Marcin Rafalski
26 lis 2021 20:57

"(...)Nawet Ameryka załapała wirusa(...)"   Od lat powtarzam że komuniści nigdy nie znikneli, co najwyżej zmienili nazwę. Tzw progresywne skrzydło demokratów w USA... ech lepiej nic nie mówić. Jen Psaki fotografuje sie z Ławrowem w czapce z komunistyczną gwiazdą,  tą samą którą z dumą nosił na czapce Jemielin Kuprijanow, Piotr Safonow czy im podobni których specjalnością był strzał w polska potylicę. Ponury, nie tylko pogodowo, listopad przynosi  złe mysli.

    • Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł Bugajski i Wałaszewski Janusz lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
wczoraj, 00:21

Listopad o chandrę nie przyprawia - bardziej beznadziejny dla mnie jest przełom stycznia i lutego. Czas się zawiesza..

Marksizm u światowego hegemona przerzucił się z ekonomii na kulturę.. i zmutowany wraca do nas jako model do obowiązkowego naśladowania. Pan Feinstein, pan Mull i pani Mosbacher jako emisariusze ultralewicowej antykultury i obłędnej poprawności politycznej :)  

    • mepps lubi to

Listopad 2021

P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
222324252627 28
2930     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog

Kategorie