Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

metaverse czyli meta

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 07 grudzień 2021 · 508 Wyświetleń

Sikorki skubiąc ziarnko po ziarnku, zżarły w niecałe dwa tygodnie sześć litrów słonecznika! A bałem się, że automatyczny - homemade - karmnik nie da rady. Tak to jest jak nie docenia się potęgi natury. Albo siły socjotechniki..
Szczepionka przyszłości to będzie metaverse! Biomasa stale naginana i ćwiczona, odnajdzie się w cyfrowo urojonej rzeczywistości chyba już bez najmniejszego problemu. Trwają zapisy na wirtualne buty, oczywiście za stary, dobry szmal.. :)

 

Kontempluję teraz Jeżów, malutkie miasteczko całkowicie pogrążone w niebycie. Nad równie wyschłą rzeczką Jeżówką. Jedna wielka, czarna rozpacz, jeden beznadziejny kolaps. I jakoś nigdy nie przybywają tu zawodowi dobroczyńcy - prawdopodobnie są dużo lepsze miejsca do lansu. Ani nasz jąkaty Bob Geldof w Land Roverze, ani Janina - studniarka etiopska, aktualnie odstawiająca Reytana na granicy..

 

Nie przybędzie też nad wysychającą Jeżówkę charyzmatyczny pan Bednarek. On nie bieży po tej linii i bazie. Świetnie wie z czego mu nakapie. On walczy globalnie.. :)
Bo chooy właściwie nas wszystkich obchodzą te ginące małe miasteczka, i te znikające setki strumyków i rzeczek. A wędkarski świat, swój pusty łeb ma po brzegi nabity zielonym propagitem.. Może wodę z nich wypiły krowy, może melioranci zdefraudowali, albo jakoś inaczej ukradli ją z koryta ludzie? A może tylko nie mieliśmy dla nich czasu, głowy ani serca, zdanych na naszą łaskę i niełaskę nie chcieliśmy zachować, może tylko zbiorowo und indywidualnie daliśmy się oszwabić.. albo ogłupić? Ale pamiętam ją - niedawno jeszcze była! Zniknęły spiętrzenia stawy, młynówki i bajorka, teraz w okolicy hoduje się świnie. Krowy - a fuj!

 

Jak to mówią - najważniejsze to nie dotykać! Mniej wody, to znaczy lepiej. Poczekajmy, samo się zrobi..


Jeśli do przetrwania małych rzeczek i strumyków niezbędna jest troska i fatyga ludzka, tzn że przed pojawieniem się człowieka na Ziemi nie istniały...
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
08 gru 2021 19:14

Czyli stała troska, ludzka opieka i fatyga nie jest niezbędna aby rzeczki i strumyki przetrwały?

I należy usunąć ludzi, aby znów zapanował raj na ziemi?! :)

 

Nie myślałem, że bambinizm jest aż tak atrakcyjną formą świadomości .. :) 

Zdjęcie
Marcin Rafalski
08 gru 2021 23:02

Coś takiego !? To jak twichingiem. Podszarpywałem woblery ale nie wiedziałem że to ma tak uczoną nazwę. Wiedzialem ze taki sposob postrzegania natury  istnieje ale nazwy nie znalem. Bambinizm przedmiotem licznych opracowań i badan: http://edukacji.kolo...ania-bambinizm/   :)

 

P.S. Powyższy link przypomnial mi, ze się tak nieskromnie pochwalę, ze mój osobisty dziadek prof. Julian Rafalski był jednym z twórcow Wydzialu Leśnego ówczesnego Uniwersytetu Poznańskiego i opiekunem studenckiego Koła Leśnikow. Koło pamięta - co roku pierwszego listopada zapalają światełko na grobie Dziadka.

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Paweł Bugajski lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
09 gru 2021 06:28

:)

Ideowa podstawa i mentalny fundament wszystkich progresywnych kolektywów.. 

  • Marcin Rafalski i mietek lubią to

Styczeń 2022

P W Ś C P S N
     12
3456789
10111213141516
17 18 1920212223
24252627282930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  Luz
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 sty 2022 18:57
 • Zdjęcie
  Luz
  Mik - 16 sty 2022 16:50
 • Zdjęcie
  Luz
  Sławek Oppeln Bronikowski - 12 sty 2022 09:16
 • Zdjęcie
  Luz
  Krzysiek P - 12 sty 2022 00:30
 • Zdjęcie
  Luz
  Sławek Oppeln Bronikowski - 11 sty 2022 22:05

Przeszukaj mój blog