Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy, stary rok

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 31 grudzień 2021 · 700 Wyświetleń

Mniej więcej po tygodniu życia niepozorny keks staje się kwintesencją smaku. Regularnie kibicuję temu tajemnemu procesowi, badam go, a kolejno następujące niuanse niechybnie zauważam. To jest przyziemny cud przemienienia..
Russia Today wypadła z niemieckiego rynku medialnego - bo jej działalność była sprzeczna z prawem unijnym, a przekaz informacyjny godził w interesy Bundesrepublik. Ach - jakże to podły cios w demokrację, praworządność, wolne media oraz niezależne dziennikarstwo :(

 

Jutro nowy rok. Wszystko zostaje po staremu, w świecie - dziel, rządź i kontroluj. Człowiek radziecki plus centralne planowanie..

 

Ale przecież nie w wędkarskim świecie, bo my są zjednoczeni pod zwycięskim sztandarem róbta co chceta :) My są wolni od wszystkiego! Wyzwoliliśmy się z wszystkich możliwych ograniczeń; kultury, rozumu, przynależności, nawet tradycyjnego poczucia obowiązku. bo tak prawdę powiedziawszy, w tak banalnym hobby jak łapanie rybek dla przyjemności, na chooy komu te wszystkie dyrdymały są potrzebne ?!
Znów p......enie o szopenie?
Wy.....alać?
Jestem w tym hobby dobrze ponad pół wieku, i wcale nie dziwi mnie ta miazga. W sumie to niewiele w mentalności łowiących się zmieniło, bo przecież dawnych proletariuszy z wędką zastąpiły ich dzieci. Tamci chlali wódkę, nouveau riche upajają się samozachwytem..
Nie no, jest jeszcze mała różnica - za komuny pstrągi łowiono od marca, a trocie od lutego. To była wstrętna komunistyczna opresja!
Bez sęsu!

 

Już jutro rano nasza awangarda und socjeta popędzi nasadzić gongów pstrągom i trociom. To moda obowiązkowa, człeku, więc nie bądź niemądry :) Ściśle według zaleceń Glamour, zaprojektowana specjalnie dla wyzwolonych człowieków z wędką. A pstrągi tylko i wyłącznie w formacie extra slim!
Chyba tak jakoś pod koniec tamtego wieku, kiedy moda na trociowanie sięgała zenitu, widziałem na własne oczy jak kultowy kultredaktor w asyście dwóch akolitów, na powszechnie znanym tarlisku, zgodnie pracowali nad dużą samicą stojącą na gnieździe. Przyjmuję, że potrzebowali efektownej fotografii do relacji z triumfalnego rozpoczęcia kolejnego sezonu trociowego. Nie dali rady.. ale Sierżant im ją złowił. Miejscowi są zawsze skuteczniejsi..
To nie jest główny powód mojej niechęci do kultrednaczy, nie znoszę ich za systematyczną popularyzację tandety..

 

Również jutro Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Drwęcy urządzi edukacyjny festyn na keltach! Jesteśmy wspaniali, trza mieć zadęcie - będzie się działo !

 

Tak czy siak - farta w Nowym Roku - wszystkim.. :) • lukomat, Pisarz.......ewski Piotr, Krzysiek P i 2 innych osób lubią toTakiego Sławka lubimy :) Najlepszego w Nowym Roku !
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
01 sty 2022 13:44
Zmieniło się to Sławku Drogi, że już nie chodzi o mięso...no może jeszcze kilku starych lokalsom. Gorzej, to próżność i moda. Zakompleksiali muszą się dowartościować a greenhorny poudawać starych repów choć na zdjęciach. A z byle kleniem czy okoniem wstyd. Kropki są w modzie
  • Sławek Oppeln Bronikowski i Pluszszcz lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
01 sty 2022 14:28

Niewiele.. Hobbyjest na pokaz - kiedyś to było mięso dla znajomych, teraz sa obrazki ku chwale własnej.. jakie by niebyły, czego by nie świadczyły. Niech się wstydzi. ten co widzi :)

  • Pluszszcz i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
ZlapSeRybe
01 sty 2022 20:07

Stary rok, stary zrzęda. Z utęsknieniem czekam na twoje ujadanie w nowym roku.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
01 sty 2022 21:48

Asertywność jest w zaniku. Trzym się ciepło, ZSR.. :)

  • Paweł Bugajski i ZlapSeRybe lubią to

Tragedii nie ma na naszym forum (poza JB nie wychodzę), nikt się nie podnieca otwarciem sezony keltowego. W wątku z pstrągami też spokojnie.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
04 sty 2022 16:22

lukomacie - bo rzeki są puste :) Ten bezstresowy model, ten świecki obyczaj noworocznego na....ania przez zagorzałych miłośników, to była tzw wisienka na torciku. Kwintesencja wynaturzonej miłości bezmózgów - zaruchać na byle czym :)

 

Dla mnie prawdziwą tragedia są młodzi, wychowani na bezmyślnych sieciowych i gazetowych wzorach. Nie wiem w jaki sposób mozna i należy człowieków z wędka reedukować, ale sądząc po bezwładzie oraz rozmiarach kulturowej zapaści potrwa to całe lata. Tyle co psucie..

 

Jakbyś słyszał o zapisach na obsługę kartaczownicy, to jestem chętny :)

  • Krzysiek P i ZlapSeRybe lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
04 sty 2022 21:41

Napiszę jedno pod drugim - nieładnie, a fuj! - bo moderator może nie zechcieć puścić wpisu w wątku, albo zrobi to za bliżej nieokreślony czas..

 

Mysha,  możesz w ogóle nie przyjmować do wiadomości że od a do z jesteś seryjnym produktem, sztancowanym masowo wg standardów jak najbardziej właściwych dla społeczeństwa konsumpcyjnego, ale czy to cokolwiek zmienia  na plus? :)

 

Możesz się oburzać , ale prawda jest prosta jak drut - pomogłem Ci, chcący niechcący, odkryć prawdziwą tożsamość.  Cieszę się, że byłem pomocny - cała przyjemność po mojej stronie..:)    

Ja się chyba jednak będę starał omijać ławkę . Wszędzie polityka , wstrętni Żydzi, jeszcze gorsi lewacy ...jesteśmy sterowani , słuchamy nie takiej muzyki , nie tak się ubieramy, LGBT zje nasze dzieci .
Sławku mamy XXI wiek , cóż...nie dogonisz go już .
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
05 sty 2022 09:03

Oczywiście życzę Ci szerokiej drogi w drodze powrotnej do obowiązkowej bańki informacyjnej, i postaraj się utrzymać w postanowieniu :) Po drodze wstąp do Biedronki po whisky w promocji.. światowcy tak robią :)

 

To są bardzo proste działania prewencyjne - stwierdzenie zwykłych faktów. One z mety odrzucają człowieków żyjących podług założeń i nakazów aktualnie realizowanego propagitu albo kanonów popkultury. Symbolicznie separuję się.. ale rozumiem, że taka ewentualność jest ci niemiła, pewnie i sporo przerasta..

 

O wędkarskim świecie też nie staram się pisać układnie. Nie widzę żadnych przesłanek ku temu, nie ma powodów do dumy. Mówię jak jest..  

Mnie taka refleksja naszła - czy na pewno ten „stary komuszy mięsiarz”, łowiący dla żarcia, był per saldo bardziej szkodliwy, niż nowoczesny wypuszczasz publikujący w internecie zdjęcia i nieraz opisy miejscówek? Czy te 5 zeżartych pstrągów z wymiarem 25cm z lat 80’ na pewno było większą szkodą, niż upublicznienie miejsca i najazd Hunów z wędkami, choćby i wypuszczali swoje okazy - to ile holów przeżyje nieszczęsny kropkowany celebryta mimo woli, w rozmiarze na tyle słusznym aby zwabić chętnych?
  • tlok, Pluszszcz i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
05 sty 2022 17:28

Łowię te ryby od ponad pół wieku - to i zmiany zauważam..

 

Za starej komuny, łowiących - wyłączając Kraków i okolice, prawie nie było. Ale jest tu przedziwna analogia, bo krakowska jatka wydaje się być archetypem dzisiejszej swawoli :)

Idźmy dalej - dla niewielu ówcześnie łowiących.. od marca do września, naturalnie występujący rybostan był najzupełniej wystarczający. Jak bum cyk cyk, imienniku :) Później nadeszły czasy, że tak powiem nowoczesne, a masowo wzniecane, kolejno nadchodzące mody obróciły w perzynę naturalny dotąd, wydawało by się nieskończony, porządek rzeczy :(

Prasa kolorowa wyciągnęły z niebytu całe rzesze prostych łyków, ukierunkowały ich i namaściły na ludzi,, no i posłały nad bezbronną rzekę. Hasło dla nuworyszy brzmiało tak - koorwa panowie walczymy od stycznia, a kto nie walczy ten jest kiep! Ta retoryka trafiła w punkt - więc apierdalamy pstrągi ile tylko wlezie, chwalimy, jesteśmy w tym gównie razem :) Jak to nie ma pstragów ? To niemozliwe - pstrag jest dla każdego! Trza napuścić, trza ciągle sypać ile tylko wlezie - a jak nie będą miały co żreć, to będą żarły woblery!! :)  

  • Krzysiek P lubi to

Styczeń 2022

P W Ś C P S N
     12
3456789
10111213141516
17 18 1920212223
24252627282930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  Luz
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 sty 2022 18:57
 • Zdjęcie
  Luz
  Mik - 16 sty 2022 16:50
 • Zdjęcie
  Luz
  Sławek Oppeln Bronikowski - 12 sty 2022 09:16
 • Zdjęcie
  Luz
  Krzysiek P - 12 sty 2022 00:30
 • Zdjęcie
  Luz
  Sławek Oppeln Bronikowski - 11 sty 2022 22:05

Przeszukaj mój blog