Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Luz

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 10 styczeń 2022 · 458 Wyświetleń

Na śniadanie figle sikorek, szpinak i razowiec, pies przy stole, plus czytanie przy jedzeniu. Piasecki! Na dokładkę Pavarotti. I burza śnieżna gnająca z obłędną szybkością! To codzienna szpryca chroniąca układ immunologiczny przed schizą :)
Rosyjski kontyngent pokojowi wkroczył z misją stabilizacyjną do Kazachstanu - no proszę, cywilizacyjnie prawie to samo co Amerykanie :) Strzelać i upokojawiać będą ściśle według tradycji internacjonalistycznej, ale w tym przypadku raczej bez tęczowego sztandaru. Dobre i to..
Artyści - szeroko pojmowani artyści, naturlich - też są niezmienni. Za poprzedniej bolszewickiej rewolucji w Polsce błyskawicznie odnaleźli się w czołówce przemian.. no może marne pól kroku za dysponentami. I teraz też są w szpicy!

 

W wędkarskim świecie, podobnie jest. Dziady tam, dziady tutaj! Jednak nie możemy automatycznie - wręcz nie powinniśmy, zrównywać naszych statusów. My spełniamy się jako tutejsza dzicz wyzwolona przez dwie karty - płatniczą tudzież kartę członka - oni zaś pełnią zaszczytna służbę, antyszambrując w przedpokojach możnych.
Ale wiatry wyczuwamy podobnie..

 

A właśnie, straszliwie ostatnio w wędkarskiej sieci jebie plecioną..

 

Nietrudno zauważyć, że wędkarski świat skupia ponad sześćset tysięcy nadzwyczaj biernych człowieków wyraźnie pogodzonych z własną marnością.. ale o dziwo wiecznie niezadowolonych ze świata. Co prawda weltschmertz jest wtórny, bzdurny i groteskowy, ale jak to prawilnie zaktywizowani twierdzą - zajebiście klimatyczny :)
Najukochańszym powodem owego bólu doopy są rzeki. Rzeki nie są wolne, rzeki są okropnie nieszczęśliwe, masowo betonowane, a podli ludzi nic innego nie robią, ino tylko knują jak je do końca zniszczyć..
Trza działać! Gęgajmy przeciw..

 

Wartę z przyległościami znam odkąd żyję, i naprawdę nie pamiętam kiedy rzeka była w tak opłakanym stanie. W przeciągu czterech dekad wróciła do postaci rozpaczliwie nędznej bieda rzeki, wpasowała w pejzaż przez lud zwany - laski, piaski i karaski. Wbrew temu co wielbiciele ekościemy twierdzą - dogorywa całkiem wolna i palcem nietknięta! Wody niesie niewiele - choć opady od stu lat są niezmienne, a co gorsza nawet tego minimum utrzymać nie potrafi. Schlag trafił główki, narzuty, opaski, przykosy, zimowiska i tarliska. Szeroka jest, bez wyraźnego nurtu, maksymalnie zapiaszczona .. przynamniej nikt się nie utopi. W sam raz dla kajakarzy! Wprawdzie zniknęły ryby, przepadły rzeczne ptaki , chooy strzelił najprzerózniejsze biotopy - ale teraz jest eko! Bo jak nie dotykamy, to rzeka automatycznie jest eko, co definitywnie oznacza, że wszystko jest absolutnie w porzo :)
Nadwarciańskie łąki i pola zestepowiały, olsy pousychały, a melioracje diabli wzięli - w Dusznikach z dwustuletnich zastawek i przepustów ambitni zbieracze wykuli nawet resztki rdzy po urządzeniach. Grevy z Dobieckim przewracają się w grobie, ale zielona hołota aż piszczy z radości.. Tu jestem zmuszony podać skrót bardzo enigmatycznej filozofii hunwejbinów koloru green - !jesteśmy! a naszą powinnością jest kserowanie alternatywnych wobec rozumu koncepcji oraz krzewienie poronionych pomysłów, w ramach gloryfikacji aktualnych trendów, z uwzględnieniem kierunku wiatru, własnej uległości, chęci przynależenia do czegokolwiek..

 

 

 

Ale zdaje się, taki właśnie był ukryty zamysł i sens tej obłędnej pedagogiki - odwodnić na maksa..

 

Syrenki eko oczywiście mają prawo do orgazmu - ale niby czemu wędkarski świat wtóruje im radosnym bekiem? Za mało regularnych baranów?
Naszym rzekom bardzo potrzebny jest ludzki dotyk!
Może tego doczekam.. • Krzysiek P, mietek i NMCNP lubią toSławek, takie pytanie. Kiedy ruszasz na pierwsze ryby w tym sezonie?

  • PETEREK lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
10 sty 2022 20:44

A co, Novisie - chciałbyś udzielić mi popularnej rady?  Nad wodą jestem w każdy weekend - bardzo dobrze znosi ssanie.. jest po wielokroć lepsze od prób siłowego łowienia. Wczoraj paliłem ogień, karmiłem ptaki, bawiłem z psem, produkowałem dębowe chipsy do wina - popijając piwo, bo wina zapomniałem :)

Startuję w połowie lutego.. 

  • bassy i mietek lubią to

Jakiej znowu rady? A w sprawie lutego, tak myślałem.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 sty 2022 08:58

Spodziewałem się, jedź na ryby - bo pie....sz :)

 

Trocie! Tak bardziej kontemplacyjnie - herbata na patyczkach, ten sam hejnał, bajery ze znajomymi i nieznajomymi, niby razem - ale wszyscy osobno. kilometry w idealnej pustce pól, rzeka zawsze enigmatyczna, no i  wieczorna regulacja nastrojów. Ryb może nie być.. ale zwykle trochę są - białe..  

  • bassy, Krzysiek P i mietek lubią to

To do mnie? Nie Sławku, moje intencje są zgoła czyste. Nie trafiłeś.

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 sty 2022 12:32

Tom się grubo pomylił - zrównując Ciebie z sieciowym standardem.  Daruj, staremu :)

  • Krzysiek P lubi to

Daruję, i już sobie zapowiadam jakieś wspólne spotkanko nad wodą w tym sezonie. Z Twoją i Krzysia P pomocą raczej dopnę tego. Powspominamy Olka.

  • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Krzysiek P
11 sty 2022 21:40

Piotruś zawsze mogę Cię wcisnąć do naszego wesołego busika nad Regę, choć to wyzwanie dla organizmu straszliwe /;-)
      Co do Warty, też znam od urodzenia, prawie pół wieku , choć to krócej od Ciebie , Sławku.  Pamiętam te głębie gdzie nas "kryło z ręką", skoki z główek na główkę ;-) i ryby... latało sie na golasa po brzegach absolutnie nie łapiąc kleszczy, co najwyżej końską muchę której ucięcie paliło żywym ogniem i opuchlizna jak 5zł zostawała .. ech były czasy..
Niestety rzeka się zmieniła i to nie na dobre a powodów jest dziesiątki , w tym jeden dla mnie najistotniejszy - nasza kość niezgody Sławku w przyjacielskich rozmowach - zbiornik.  Znasz moje zdanie na temat Jeziorska i w ogóle zaporówek /;-)

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 sty 2022 22:05

Spór i dyskusja to podstawa :) 

Jeziorsko jest sztandarowym przykładem porzucenia - dokładnie tak samo jak Warta - koncepcji, większych planów albo założeń. Ilustracją siły państwa i stanu gospodarki. Jego gospodarki!

Polska robiła to z wielu, różnych powodów. Zrezygnowaliśmy także z podtrzymywania krajowego przemysłu, szkolnictwa, prawie całkiem zlikwidowaliśmy armię, polskie media.. itp itd 

 

Teraz Jeziorsko jest bezużyteczne, co wcale nie znaczy, że ten stan nie ulegnie zmianie :) 

  • Krzysiek P i mietek lubią to
Zdjęcie
Krzysiek P
12 sty 2022 00:30

Prawie całkowicie żegluga śródlądowa (towarowa).. a akurat byłem od dziecka z nią związany dlatego widziałem różnice w rybostanie. Nawet dla takiego młodego laika głębokość jaka musiała być zachowana była wprost proporcjonalna do ilości i jakości ryb  /;-)
Widać to dobitnie po ostatniej w miarę rybnej rzece w PL, uregulowanej i mocno ekspolatowanej w XXw. od Śląska do morza, gdzie jeszcze dziś czasem przepłynie barka czy zestaw pchany.

    

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
12 sty 2022 09:16

Żegluga!!? No coś Pan.. Apage satanas - wszędzie tylko nie u nas :)

  • Krzysiek P i mietek lubią to

bo wędkarze to huje , na hak nabijają.i jeszcze się z tego cieszą.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
16 sty 2022 18:57

Ty też ?

Styczeń 2022

P W Ś C P S N
     12
3456789
10111213141516
17 18 1920212223
24252627282930
31      

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  Luz
  Sławek Oppeln Bronikowski - 16 sty 2022 18:57
 • Zdjęcie
  Luz
  Mik - 16 sty 2022 16:50
 • Zdjęcie
  Luz
  Sławek Oppeln Bronikowski - 12 sty 2022 09:16
 • Zdjęcie
  Luz
  Krzysiek P - 12 sty 2022 00:30
 • Zdjęcie
  Luz
  Sławek Oppeln Bronikowski - 11 sty 2022 22:05

Przeszukaj mój blog