Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sulejów

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 20 czerwiec 2022 · 1215 Wyświetleń

I zaraz dzień znów z górki. Czarny bez traci zapach, a jaśminy konkurują z lipą. Pierwsze grzyby w brzezinach, młode zające i rudziki w malinach. Prócz tego - co ciągle słyszę, tak jak niedawną mantrę zostań w domu, zostań w domu - wojna, no i nieustanna walka o szczęście gejów i niezbywalne prawa kobiet pragnących sikać na stojąco .. w spodniach. A.I. Polska walczy o ich prawa w Mariupolu :D
Globalne ideolo nie ma żadnych granic, pędzi naprzód jak szalone, więc szczególnie natchnieni, klimatyczni ekologiści nie nadążają na wirażach.
Tera podczerwień i promieniowanie kosmiczne - eurokmioty!!

 

 

Tak jakby na przekór utyskującym na rybostan i wyniki, zalew mnie nie zawiódł. Najpierw znalazłem wzdręgi, trochę później jazie, a między nimi przewinął się boleń. Dobrze jest ze sobą mieć króciutką muchówkę i właściwe muchy. Chcieć zabrać i pamiętać po co są.. bo zwykle niechcemisie. No i potrafić jako tako odczytać tzw wodę, nie młócić jej na jedno kopyto. Tydzień wcześniej stałem jak dupa wołowa pomiędzy dziesiątkami ryb żerujących na rojącej się ochotce. Jazie tłukły w dno łódki.. a ja w niej nie tylko stałem bosy i bezradny, ale nawet nie przypłynąłem tam w ślizgu. Całkowita kompromitacja :)
Tak nawiasem, nie mogę nie zauważyć, iż fly fishing bez najmniejszych wątpliwości jest koroną wszystkich metod, albowiem doskonale obywa się bez użycia echosondy oraz innych gadżetów masowo używanych do lokalizowania i trzaskania ryb. Co nie tylko potwierdza starą i dobrze znana regułę o wyższości flyfishingu w teorii, ale i praktyką wspiera ;)

 

Tak w ogóle, to fishing stał się zajęciem bardzo mechanistycznym, maksymalnie zubożonym i uproszczonym. Większość, jeśli nie całość człowieków z wędką, tak właśnie tą pasję widzi. Tylko łowimy! To prawie nic jak na możliwości ludzi inteligentnych i horyzonty naszej wyobraźni.. :)


Dodaj  że właśnie minęła rocznica rocznica śmierci Wieniawy Długoszowskiego . 80. Uwielbiam  tą postać

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
04 lip 2022 06:06

I Herlinga - Grudzińskiego :)

 Ale kto wie o takiej postaci ? Dowód że historia nie jest czarno-biała

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
10 lip 2022 21:30

Kto chce, ten wie.. Inne Wieniawy są na topie..  

Wrzesień 2022

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
192021222324 25
2627282930  

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog

Kategorie