Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Małpiarnia

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 17 sierpień 2022 · 848 Wyświetleń

Pola pustoszeją, bociany znikają, Karolinów cichnie. Biedronka, nasz narodowy champion, bedzie też największym centrum kulturalnym dla tubylców, albowiem zostaje mecenasem podupadającego czytelnictwa. Sudzuker też ładnie monetyzuje. W uszach american recording Casha, na stole trzyletnie wiśniowe wino i Houellebecq i WcN..

 

Zalew zakwitł późno, i całkiem umiarkowanie. Bladym świtem, w pierwszy dzień po nadejściu ruskiego wyżu płynąłem przez nieruchome, fantastycznie wymodelowane, zielone tafle wypchnięte na główne ploso. Później wiatr zamienił je w szczawiową. Było jak na przedwiecznych moczarach i bagnach, niemal jak w prehistorii, w czasach przed homo sapiens.. Przepadły gdzieś sandacze i sumy, ale zaroiło się od boleni. I to wolę, cieszy mnie ta zamiana. Może chociaż ich biedacy z wędka nie wyżrą.. no nie, tak tylko se zażartowałem ;) Zechlają!
Aha.. Zdaje się, niechcący odkryłem hipotetyczny wzór na wędkarski sukces - jest to pierwiastek wyciągniety z iloczynu ilości ekranów, mocy silnika i osiąganych prędkości..

 

Odra pada na naszych oczach. Z nieznanych dotąd przyczyn straciło życie dziesiątki ton wspaniałych ryb.. których ponoć tam nie było. Nie wiem, czy tym razem sprawa jest tak jednoznaczna i oczywista jak w przypadku awarii fatalnie zaprojektowanej warszawskiej infrastruktury sanitarnej. Dla mnie jest to fragment większej całości, wielkie nieszczęście na które zapracowały standardy, obyczaje i kultura kilku pokoleń. Nasze dziedzictwo..
Skądinąd stan dobrze znany - chlew na brzegach, zwały w lasach, dzikie wysypiska gdzie tylko nie spojrzeć. Dajemy radę :)
Do dwóch niewielkich strużek wpadających do zalewu, całymi latami sprytni szambiarze wylewali ścieki - może i nadal pompują, i chooy wielki to kogo obchodziło. Pośmierdziało i przestało! Daczom nowobogackich to w ogóle nie wadzi.. Jesteśmy non stop znaczącym importerem śmieci i różnych odpadków, głównie z przodującej w pokazowej ekologii UE, a rozmiary jego szarej strefy znaczone są płonącymi hałdami. Prawdziwy horror..
Odra, podłódzki Ner i Bzura przez wieki były przemysłowymi ściekami. Pamiętam jak żywym ogniem płonął Ner, a do dziś brodzącemu Bzurą pojawiają się pod nogami pamiątkowe, tęczowe plamy To, że wraca do nich życie, niewątpliwie nas cieszy, ale wcale nie oznacza końca ich problemów. Daleka droga przed nami..

 

Ale w swobodnych interpretacjach i komentarzach wędkarskiej sieci obraz jest jednoznaczny. Ma winnego! Można się z tym dość łatwo pogodzić, albowiem fora wędkarskie "od zawsze" są synonimem umysłowej tromtadracji. A tak właściwie to post medialnym ściekiem. Tu fake news nieustannie wygrywa z intelektem. Prawdziwy raj dla małpiarni :)


Zdjęcie
Zed Zgred
17 sie 2022 11:00

"Tu fake news nieustannie wygrywa z intelektem."
Prawda to. Była rozgrzewka covidowa, później wojenne hartowanie a na koniec(oby) jest zatruta Odra. 
Wszyscy widzą jak jest ale nikt nic nie wie.Taki stan rzeczy prawdopodobnie zostanie już z nami do końca żywota. Takie czasy, taki chów...
A bolenie...są smaczne, użyj wzoru. Na kulinarny sukces boleniowych potraw składa się: pierwiastek wyciągnięty z iloczynu przypraw, użytej gradacji sita z maszynki do mięsa oraz rodzaju omasty użytej do przygotowania potrawy. Voila! Z resztą, sposobów na ich przyrządzanie słyszałem nad wodą ze dwa tomy...dlatego ja się nimi cieszyłem póki jeszcze były.
 

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 sie 2022 12:56

Nad zalewem ciągle chodzi stary wzór - boleń, cebulka i tarta bułeczka, jedzone w akompaniamencie mlaskania :)

 

Lud polsko europejski, albo odwrotnie, jest tworem dość specyficznym. Lata bezwzględnie wykorzystanej, medialnej nierównowagi, uczyniły z niego otwartego wroga własnego państwa, władz, a także wszystkich możliwych instytucji. Tragikomedia łamana przez farsę :) 

Ciemna masa sekuje nawet własne stowarzyszenie :) 

    • Friko i Paweł Bugajski lubią to
Zdjęcie
Zed Zgred
17 sie 2022 13:15

Związek , który opiera swoją działalność na pracy społecznej swoich członków jest bee. Władze, które sobie wybierają członki(zamierzone) też są bee.
No ciekawe dlaczego tak jest...
A przecież płacimy! Mamy super sprzęt i jesteśmy etyczni fchuj!

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 sie 2022 13:43

Tak się stało za sprawą mentalności wypaczonej przez historyczne okoliczności :) 

Najpierw komuna typu wschodniego przemieniła wędkarski świat w prosty roszczeniowy proletariat, a późniejsza ewolucja w stronę beztroskiego konsumpcjonizmu dopełniła dzieła zniszczenia.

Filozofia na dziś - nachuizm und biedronka :)

Najstraszniejsze jest Sławku to , że czasem masz rację :D
    • Friko i Krzysiek P lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
17 sie 2022 20:17

To elementarna cecha obertrolla.. :)   

    • Krzysiek P lubi to
Zdjęcie
Mariusz1000
18 sie 2022 13:54

Czytam Pana teksty regularnie i ten jest chyba pierwszy napisany po prostu po polsku, tak jak w szkole uczą.

Prawie po polsku :)

Pozdrawiam

    • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
18 sie 2022 15:55

 No to dziękuje Mariuszu :) Za wytrwałość też.. Nie aspiruję do literackiego parnasu, do popularności, lajków ani większych zasięgów. Jak mam pól godziny i chęć - produkuję się.. Nie zmienię się :) 

Zdjęcie
AdasCzeski
05 wrz 2022 12:48

Sławku drogi, 

 

mówią, że jak dasz małpie maszynę do pisania i dostatecznie dużo czasu może "napisać" Hamleta...nasze "małpy" z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością rozpier...lą maszynę zanim cokolwiek napiszą.  

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
05 wrz 2022 18:49

Tak to wygląda :) Cala para idzie w anarchię i autodestrukcję - polskiego Hamleta "piszą" w Berlinie. W Moskwie, Waszyngtonie, Londynie..

Listopad 2022

P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
2122232425 26 27
282930    

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog

Kategorie