Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

constans

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 18 październik 2022 · 1679 Wyświetleń

Przyleciały białe czaple, pokazały się łosie, zamknęły pysk jelenie. Płyną na skróty dziki. Las pięknieje przed zimą, suniemy w uniesieniu przez bukową czerwień, a żółta zawierucha niesie się za nami. Wieczorem mgła. Nad mgła pyszni się pełnia. Cisza, nie ma nikogo, tylko ogień buzuje. Szkoda iść spać :)
W niedzielę, kilkadziesiąt metrów od łódki, młody bielik z mozołem surfował ciężkim rybim truchłem, zwędzonym rybitwom. Im też nie dał rady..

 

Pani Ernoux została uhonorowana Noblem, na tej samej literackiej fali która wyniosła do sławy politpoprawne ramoty "naszej" Olgi.. Jednak wolę Niall'a Fergusona.. o ponadczasowym Herbercie nawet nie wspominając..

 

Zeszedł z naszego świata Jerzy Urban, jeden z bardziej wpływowych przedstawicieli tutejszej żydokomuny. Haniebny frontman stanu wojennego. Był nieodrodnym dzieckiem swoich czasów. W swojej publicystyce całkiem umiejętnie syntetyzował dydaktykę sowieckiego Bezbożnika z estetyką niemieckiego Sturmera. Był duchowym ojcem panświnizmu - trendu bardzo popularnego w III RP. Dobre pióro w kiepskiej sprawie..

 

Zalew niknie w oczach, do łódki idę kilkadziesiąt metrów. Spadnie jeszcze więcej ale koniec sezonu nadejdzie szybciej. Nie było rewelacji, gdyby nie muchowe wzdręgi, jazie i bolenie miałby poczucie niedowartościowania albo i niedosytu. No i łódka będzie zadowolona, prawie dwa miesiące szarpania na łańcuchu ją ominą..
Odwiedzę stare mety na Warcie, zajrzę z raz na Widawkę, a może i Wisłę zobaczę - same pozytywy..

 

Od dawna nie oburza mnie poziom wędkarskiej sieci. Po prostu przywykłem do mentalnej nędzy człowieków z wędką, podobnie jak do kretyńskiego poziomu kabaretów albo masowo podzielanych, socjotechnicznych narracji. Skoro III RP nie wychowała sobie elit potrafiących dbać i reprezentować nasz wspólny interes, to czego więcej można oczekiwać od przyuczonej do bezradności biomasy. Niezdolnej do skumania najprostszych pojęć, np czym jest stowarzyszenie. Biorę to z dobrodziejstwem inwentarza :)


Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
01 gru 2022 08:41

To bardzo doczesna perspektywa. Zalecana, triumfująca i obowiązująca :) A zatem, ludzka nędza nie ma końca ? 

Marzec 2023

P W Ś C P S N
  12345
6789101112
13141516171819
20212223 24 2526
2728293031  

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog