Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wolne rzeki, wiatr nietykalny, a tak w ogóle to nadchodzi świątynia Słońca..

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 11 luty 2023 · 1033 Wyświetleń

Dnia i wody w zalewie powoli przybywa. Covid już nie jest w promocji, wróciła grypa i leczą. Targi dobroczynności zwyczajowo ukoronowane sukcesem; kto miał zarobić - zarobił, kto chciał publicznie lansem zabłysnąć -zabłysnął. Wszyscy szczęśliwi, i o to chodzi. Na aukcjach prawie ekumeniczna harmonia - kolekcja ulubionych fajek łajdaka słynnego z goebbelsówy obok sumowej nocki z rózgasiem. Brać wybierać! Dla każdego coś miłego! Czy za dychę, czy za piątkę, na kapocie masz pamiątkę..

 

Fałszywe flagi socjotechnicznych konstruktów łopoczą liczne jak nigdy. To niedobrze, ale i dobrze - świat ofiaruje nam nie tylko gołą wolność, ale daje też możliwość wyboru - wręcz podstawia nam pod mordkę :) Jak już się pod jakąś zajebistą flagę zaciągnęliśmy, to dobrze jest mieć bojowe zawołanie i na blachę wykuć obowiązkowy zestaw haseł. Nie trzeba wnikać głębiej, rozumieć więcej, nie należy dręczyć umysłu żadnymi wątpliwościami. Nawet nie wypada :) Aktyw nie powinien mieć najmniejszych wątpliwości co do słuszności wyznaczonego kierunku, albo razić okazywaniem braku ufności w misję którą mu sprzedano, a on ją w ciemno kupił. Inaczej nici z rewolucji, bo wodzowie jak najbardziej tradycyjnie liczą na podhuśtane emocje proletariatu.. i jak dotąd nigdy się nie zawiedli. Każda bez wyjątku ruchawka ma taki sam schemat - czerwona, brunatna, czy ta najświeższa - zielona :) Hunwejbini muszą być :)

 

Tu skromna dygresja a propos.. z pamięci lat szkolnych, kiedy dyrektor Dowgird za karę czytywał nam złote myśli z czerwonej książeczki. A największym podpadziochom kazał uczyć na pamięć.. dlatego pamiętam..
Przewodniczący Mao, za czasów rewolucji kulturalnej pyta gorliwej czerwonogwardzistki;
- nazywasz się Binbin - mądra i zrównoważona - tak?
- tak jest, towarzyszu!
- to niedobrze, powinnaś się nazywać Yaowu - spragniona wojny..

 

Ta rewolucyjna schiza nie ominęła nawet doszczętnie zidiociałego wędkarskiego świata. Zieloni bojownicy przepełnieni propagitem wyłażą dosłownie z każdej dziury, a z nadmiaru ideolo iskry sypią się przy lada okazji :D
To jest wojna starego z nowym! Uwolnić słonia.. :highfive:
Nie, nie! Uwolnić rzeki! Rzeki są uciśnione i jest to najgorsze zło występujące pod słońcem. Ta beznamiętna subkultura, użytkownicy zaznaczający swoje istnienie głównie jako roszczeniowa, aspołeczna czerń, kompletnie niezdolna do niczego, choćby do najprostszych form samoorganizacji, czy przyswojenia znaczenia najprostszych pojęć, zdolna jedynie do bezstresowej niezmordowanej eksploatacji, ni z gruchy ni z pietruchy, została przodownikiem zielonej rewolucji, tropiącym i wskazującym palcem jej przebrzydłych wrogów, oraz katonem najnowszej wersji świadomości und moralności.
I najpierwszym pretendentem do zarządzania państwem :)

 

Nic nowego, zwykła kompensacja. W rzeczywistości jest jeszcze gorzej :)


Ależ bełkot, za to bez żadnych logicznych argumentów. Gratuluję, ja tak nie umiem.

  • ZlapSeRybe lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
16 lut 2023 18:32

Tu moderator nie cenzuruje, wiec wprost ci powiem że twoja percepcja jest równie zajebista jak i ksywa. Możesz być ozdobą sieci, - oczywiście zbiorową, bo w pytę takich człowieków jest :) 

  • vako lubi to

Ni z gruchy, ni z pietruchy, lans zidiociałego wędkarstwa. Do tego katon najnowszej wersji świadomości und moralności. Bardzo ładnie moim zdaniem.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
19 lut 2023 11:36

Najgorsze, że prawdziwe i zgodne ze stanem faktycznym :)

  • bassy lubi to
Sławku, już myślałem, że zamilkł blog. Zauważyłem, że im rzadziej piszesz, tym treść jest bardziej esenscjonalna. Przy wpisach jeden raz do roku, abstrakcyjność przerosłaby moje zwoje. Pisz częściej ;-))
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 lut 2023 06:24

Mam przesyt wędkarstwa, Całkiem niedawno skapowałem, że moi znajomi i przyjaciele - co do jednego, albo łowią albo budują. Najczęściej rybyrybyryby :)

Nie pojechałem nad Regę, na te marne kilka dni, to za karę codziennie wiszę na telefonie i wymieniamy się obrazami, przywołujemy klimaty, a nawet wczoraj przeprowadziliśmy dyskusję w którym miejscu najlepiej zalegnąć, palić ogień i co najlepiej pasuje do ducha puszczy, łez konika polnego i podlaskiej kawówki.. pitych oczywiście w miarę. Bo do whisky kompletnie nic nie pasuje, zresztą picie whisky zrównało się z łojeniem cocacoli pod biedronką :( Albo piciem małpek w parku :)

 

Dwa tegoroczne wyjazdy do których nie doszło sprawiło, że moi koledzy mianowali mnie chooyem złamanym. Co jest zasadne.. 

  • Krzysiek P lubi to

"wiec wprost ci powiem że twoja percepcja jest równie zajebista jak i ksywa. Możesz być ozdobą sieci, - oczywiście zbiorową, bo w pytę takich człowieków jest"

Bełkot przechodzi w gaworzenie, argumentacji brak. Za to są płacze na forum, że trzeba budować "sztuczne torfowiska", (podczas gdy chodzi po prostu o zaprzestanie osuszania obszarów podmokłych na 1,3% kraju) żeby coś takiego wymyślić, trzeba prawdopodobnie mieć umysł dziecka lub IQ poniżej 50, więc zaiste, dalsza dyskusja jest daremna.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 lut 2023 15:59

Idź stąd, gretynie - i nie wracaj. Poszukaj swoich samych swoich! Proszę, chyba widzisz, że to nie jest miejsce dla ciebie..:) 

 

Tak w ogóle, to jest takie pojęcie - funkcjonalny idiota - niespecjalnie pochlebne, ale widzę, że dla niektórych osobników próby jego zawłaszczenia są życiowym celem..

  • vako lubi to
Jak mawiał znajomy po przejściach: kontrolujmy bajerę
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 lut 2023 22:27

Mam nabytą za poprzedniej wersji komuny, awersję; kiedyś do czerwonych, ormowców i zetemsowców, teraz do równie gorliwych zielonych, ekologiantów i gretynów. Bajera identico,  jakby z tego samego podręcznika agitatora wzięta :)

Ławka jest dla wszystkich, co wcale nie znaczy - dla każdego..

Idź stąd, gretynie - i nie wracaj. Poszukaj swoich samych swoich! Proszę, chyba widzisz, że to nie jest miejsce dla ciebie.. :)

Tak w ogóle, to jest takie pojęcie - funkcjonalny idiota - niespecjalnie pochlebne, ale widzę, że dla niektórych osobników próby jego zawłaszczenia są życiowym celem..

Co tam jęczysz? "Gretyn" - paradne To blog, publicznie dostępny. A że tworzy go ludzik , który potrafi jedynie bełkotać, unikając skutecznie logiki i argumentów, więc uznałem, że warto spróbować cię namówić, byś tego żywego szamba nie przelewał ze swojego "umysłu" na ten umęczony portal.

Miło, że użyłeś zwrotu "funkcjonalny idiota", w sam raz pasuje do człowieka, który nie rozumie dbania o przyrodę i wypisuje totalne androny o złej "eurokomunie", co będzie budować sztuczne bagna. Procesy myślowe na poziomie szympansa po lobotomii.

A cały problem wynika z faktu, że te odpady na "Ławce" to nie jest przyczynek do dyskusji, czy ciekawa obserwacja, a po prostu próba obsmarowania pewnych osób i środowisk dla samego obsmarowywania.

Sławek miał na forum możliwośč wykazania się, i udowodnienia, że oto ekolodzy (i stojąca za nimi horda naukowców - Sławkowi nie robi różnicy, czy radykałowie, czy umiarkowani, rzuca błotem w każdego z tej grupy) to szaleńcy, a dalsze intensywne dewastowanie rzek jest super, bo Niemiec i Belg już swoje zdewastował, ale poza bon motami w stylu "ale człowiek jest częścią natury" i sumiennym budowaniem chochoła, niewiele był w stanie z siebie wykrzesać

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
22 lut 2023 08:30

Gretyn to nader piękna suma z Grety i starego dobrego kretyna. Jak ty masz właściwie na imię, anonimie?

 

Ale idź już stąd lemingu :) Kompromituj się propagitem. tam gdzie tłum największy jest - nie tutaj. Tam znajdziesz sobie podobnych "bojowników"..

Dobry i tolerancyjny dla mniej rozumnych jestem, więc cię nie zablokuję,  krzykliwy analfabeto.. co nie znaczy że tak się nie stanie..  :)  

Gretyn to nader piękna suma z Grety i starego dobrego kretyna. Jak ty masz właściwie na imię, anonimie? Ale idź już stąd lemingu :) Kompromituj się propagitem. tam gdzie tłum największy jest - nie tutaj. Tam znajdziesz sobie podobnych "bojowników".. Dobry i tolerancyjny dla mniej rozumnych jestem, więc cię nie zablokuję, krzykliwy analfabeto.. co nie znaczy że tak się nie stanie.. :)

Ojej, wielce się przejmę. I jeszcze ten bełkot o "bojownikach", "propagicie" i cała reszta pitolenia, które wynika z projekcji i zwykłej, nieposkromionej ciemnoty. Walczysz sobie z wrogami, których sam wymyśliłeś, przypisujesz im cechy i poglądy, których nie mają. A po co? Bo w normalnej dyskusji podkulasz ogon i zmykasz, bo nie masz nic do zaoferowania poza gaworzeniem starego dziada, co wielce narzeka na "komunę", ale w gruncie rzeczy czującego miłość do twardej, prymitywnej, robotniczo-chłopskiej władzy lejącej beton na złość Unii, naukowcom i złym fanom przyrody.

I fajnie, że wyzywasz mnie już losowymi słowami, niczym małpka ze słownikiem. "Analfabeta" - to coś, jak nazwać cię, Sławku, człowiekiem zdolnym do rozsądnej argumentacji czy kulturalnej wymiany zdań. A że zbyt bystry nie jesteś, to podpowiem - nie można, bo max twoich możliwości, to ten tzw. wysryw (ciężko inaczej tę radosną blogerską twórczość określić), o którym właśnie "dyskutujemy", tzn. dyskusji tu nie ma, bo jak już wspomniałem, nie dałeś rady sformułować żadnych logicznie podpartych tez ani argumentów, więc na tym etapie równie dobrze mógłbym toczyć spór z kotem, bo psy to akurat sympatyczne stworzenia.
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
22 lut 2023 16:25

Nie można, zwyczajnie i po prostu nie da się rozmawiać z ograniczonym umysłowo agitatorem. Agitator nie ma takich kompetencji ani zdolności, zresztą nie do tego celu został stworzony! Ma tylko pi....lić jak nakręcony, w kólko to samo :) Może natomiast być doskonałym pożytecznym idiotą, używanym en bloc na różne posyłki. I taki jesteś..

Równie dobrze byś się sprawdził i spełnił jako społeczny aktywista w homopropagandzie, to też jest kierunek bardzo modny, aktualnie na topie, do tego mocno zbieżny z mentalnym gretynizmem..

 

Dobrze ci życzę, nawet nie banuję za rozległe deficyty, a jak się uparłeś, i jak ci powyższe pasi to możesz się tutaj dalej pętać.. jednoosobowa delegacjo człowieków :) 

  • vako lubi to

Czerwiec 2023

P W Ś C P S N
   1234
567 8 91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

 • Zdjęcie
  Patefony
  Sławek Oppeln Bronikowski - 01 cze 2023 05:45
 • Zdjęcie
  Patefony
  Wojtek Krasnopolski - 31 maj 2023 23:08
 • Zdjęcie
  Patefony
  Sławek Oppeln Bronikowski - 31 maj 2023 19:23
 • Zdjęcie
  Patefony
  Wojtek Krasnopolski - 31 maj 2023 15:14
 • Zdjęcie
  Było, minęło
  Sławek Oppeln Bronikowski - 24 maj 2023 17:46

Przeszukaj mój blog