Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Temat pomocy: Wyszukiwanie


Funkcja wyszukiwania może być wykorzystywana we wszystkich miejscach forum, w oparciu o wprowadzone słowa kluczowe.

Szybkie wyszukiwanie
Dostępne poprzez wpisanie słów kluczowych w pasku wyszukiwania, znajdującego się w nagłówku strony. Umożliwia natychmiastowe znalezienie interesujących nas informacji, bez określania dodatkowych kryteriów. Z tego względu metoda ta jest mało precyzyjna.

Zaawansowane opcje
Funkcja jest dostępna przez kliknięcie w odnośnik "Zaawansowane" znajdujący się w nagłówku strony. Do wyboru mam kilka kryteriów wyszukiwania pozwalających na otrzymanie bardziej konkretnych wyników.

Opcja pierwsza, "Znajdź słowa" pozwala na wyszukiwanie na podstawie słów kluczowych

Kolejna opcja, "Znajdź autora" pozwala na wyszukiwanie w oparciu o nazwę użytkownika. Po rozpoczęciu wspisywania nazwy użytkownika, powinna zostać wyświetlona rozwijana lista sugerowanych nazw.

Kolejna opcja, "Znajdź wg daty" pozwala na wyszukiwanie w zadanym przedziale czasowym. Aby wybrać datę, kliknij w przycisk - przywoła on mini-kalendarz. Możesz w nim wybrać dowolną datę, która zostanie automatycznie załadowana do formularza wyszukiwania.

Kolejna opcja, "Znajdź w forum pozwala na wyszukiwanie w określonych forach (zaznaczenie kilku forów następuje poprzez przytrzymanie klawisza Ctrl (Command w systemach Mac))

Mimo tego że wszystkie pola są opcjonalne, należy wybrać minimum jedno kryterium wyszukiwania. Po wypełnieniu formularza, wciśnij przycisk Szukaj.

Wyszukiwanie wbudowane
Podczas wyświetlania wybranego tematu lub forum, pasek wyszukiwania zmieni się z "Przeszukaj forum" na "Przeszukaj ten temat" - pozwala to na łatwiejsze i szybsze wyszukiwanie w wyświetlonym temacie, forum lub aplikacji, bez wyników z innych obszarów forum.

Wyniki
Po wciśnięciu przycisku "Wyszukaj", następuje przekierowanie na stronę z wynikami. W jej górnej części znajduje się pasek zakładek, który porządkuje wyniki wyszukiwania w oparciu o istniejące moduły. Na przykład dla słowa kluczowego test w zakładce "Fora" zostanie wyświetlona lista tematów spełniających to kryterium, a w zakładce "Użytkownicy" - lista użytkowników, w których nazwie znajduje się fraza test. Pod paskiem zakładek mamy do wyboru dwie opcje umożliwiające sortowanie wyników według trafności lub czasu. Szukane słowo kluczowe zostaje podświetlone.

Po znalezieniu interesującej zawartości możesz przywołać wyszukaną treść poprzez kliknięcie na nią lub, w przypadku wyszukiwania w forach, możesz kliknąć na ikonę podlgądu tematu bez potrzeby opuszczania strony wyszukiwania.