Skocz do zawartości

 • Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Temat pomocy: Blogi


W kategorii blogi możesz przeczytać blogi innych użytkowników, a także możesz utworzyć własny autorski blog. Aby uzyskać dostęp, kliknij "Blogi" zakładka na górze każdej strony.

Strona główna bloga
Kiedy po raz pierwszy wejdziesz do kategorii blogów, zobaczysz listę autorskich blogów. Ważne i ulubione blogi pojawią się na górze, a następnie wszystkie inne blogi użytkowników. Możesz również zobaczyć wyróżnione wpisy blogu powyżej listy

Blogi mogą być lokalne co oznacza, że ​​są one przechowywane w naszej społeczności, lub mogą być zewnętrzne. Oznacza to że linki do blogów zewnętrznych będą przechowywane w naszej społeczności

Lista blogów
Dla lokalnych blogów, widać tytuł najnowszego wpisu wraz z jego krótkim fragmentem, oraz szczegóły blogu, takie jak tytuł bloga, do kogo należy, łączną liczbę komentarzy, wpisów oraz podglądów blog miał. Dla zewnętrznych blogów, po prostu patrz na tytuł bloga, do kogo należy, oraz łączną liczbę wyświetleń. Aby wyświetlić dowolny blog, możesz kliknąć na tytuł bloga. Dla hostowanych blogów, możesz również kliknąć na tytuł wpisu najnowszego

Sposoby wyświetlania
Istnieją dwa sposoby, jak blogi mogą być wyswietlane. Aby zmienić sposób wyświetlania, korzystając z ikon na górze listy blogów:
- Domyślny wygląd, pokaż blogi w widoku listy.
- Widok tabel, jest podobny do tego, jak tematy są przedstawione na forum.

Śledzenie bloga
Jesteś chcesz śledzić i chcesz zapisać się aby otrzymywać powiadomienia o aktualizacjach tego bloga klikając na przycisk śledz blog.
Statystyki
Poniżej listy blogów, możesz zobaczyć statystyki, takie jak, kto aktualnie czyta blogi, całkowita liczba blogów, najnowszy blog itp.

Istnieją również linki aby zobaczyć, 10 najlepiej oglądanych blogów, top 10 komentowanych blogów oraz 10 blogów z największą liczbą wpisów


Wyświetlanie blogów
Dotyczy to tylko lokalnych blogów. Dla zewnętrznych blogów, zostaniesz przekierowany do bloga po kliknięciu na jego nazwę bloga.

Lista pozycji
Na środku strony bloga, zobaczysz listę ostatnich wpisów. Zobaczysz również, kto opublikował wpisy i kiedy, jak i ile komentarzy jest pod wpisem i ile trackbackow

Możesz kliknąć na tytuł wpisu, aby zobaczyć cały wpis wraz z Trackbackami i komentarzami, lub naciśnij "komentarze" or "trackbacks" wprost do tego miejsca.


Ocena
Możesz ocenić blog, wybierając jedną z gwiazdek u góry tego blogu. Po ocenieniu, jesteś w stanie zmienić swoją ocenę, wybierając inną gwiazdkę. W niektórych przypadkach, gwiazdki mogą nie być wyświetlane lub nie będziesz mógł kliknąć na nie.

Treść Bloków
W lewej lub prawej kolumnie na blogu, widać bloki zawierające rozmaite treści. Które bloki są wyświetlane jak również ich lokalizację, bedą się różnić na podstawie konfiguracji bloga właściciela. Najczęstsze są bloki treści.:

 • Mini Kalendarz – Pokaże Ci się mały kalendarz, podkreślający dni, w których zostały utworzone wpisy.
 • Ostatnie Wpisy – Pokaże Ci się lista najnowszych wpisów na blogu .Możesz kliknąć na dowolny tytuł wpisu,aby wejść do niego.
 • Moje Linki – Zawiera przydatne linki,w tym:
  • Śledź tego Bloga - Kliknięcie tego łącza spowoduje dodanie bloga do listy śledzonych blogów, które można przeglądać i zarządzać nimi w panelu ustawień.
  • Dodaj Blog do ulubionych – Kliknięcie tego linku spowoduje dodanie bloga do listy ulubionych blogów
  • Sybskrybuj mój Blog (RSS) - Kliknięcie tego linku spowoduje przejście do kanału RSS na blogu, który można subskrybować za pomocą programu RSS.
  • Archiwum - Kliknięcie tego łącza spowoduje przejście do archiwum wszystkich wpisów na blogu.
  Ostatnie Komentarze – Pokaże Ci się, kto ostatnio skomentował wpis na blogu i który wpis został skomentowany. Możesz kliknąć na tytuł wpisu, aby wejść do niego.
 • Moje Zdjęcia –Pokaże się zdjęcie umieszczone na profilu użytkownika bloga.
 • Aktywni Użytkownicy – To pokazuje ile i którzy użytkownicy przeglądają bloga.
 • Kategorie –To pokazuje różne kategorie wpisu na blogu. Możesz kliknąć w dowolną kategorię, aby wyświetlić listę wpisów w tej kategorii.
 • Wyszukaj Mój Blog – Powinieneś użyć tego do wyszukania wszystkich haseł na blogu. Wystarczy wpisać słowa kluczowe i nacisnąć "Go".
 • Udostępnianie
  Możesz podzielić się z innymi blogiem na takich miejscach jak, Twitter czy Facebook lub udostępnić link poprzez poczte email, za pomocą przycisku ”Udostępnij”, który znajduje się praktycznie wszędzie

  Wpis do znajomego drogą elektroniczną, naciśnij icon Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

  Trackbacks
  Podczas przeglądania wpisu możesz zobaczyć protokoły przechowywane do wejścia, jeżeli blog ma je włączone. Możesz uzyskać dostęp do protokołów URL poprzez naciśnięcie "Trackback URL" link.
  Komentarze
  Na dole strony, widać istniejące komentarze do danego wpisu. Poniżej komentarzy będzie pole tekstowe którego możesz użyć do dodania własnego komentarza.

  Tworzenie i zarządzanie blogiem

  Utwórz blog
  Możesz stworzyć swój własny blog w naszej społeczności. Aby to zrobić, odwiedź "Blogi" zakładka w panelu ustawień. Pod "Twoje ustawienia blogu" widzisz aktualny stan blogu, jeśli masz jeden. Jeśli masz możliwość stworzenia blogu, zobaczysz rozdział zatytułowany "Utwórz blog" - musisz przeczytać i zaakceptować warunki, zaznaczając pole i naciskając Dalej >.

  Następnie musisz nazwać swój blog i opisać go, musisz wybrać czy blog będzie lokalny lub zewnętrzny. Gdy jesteś gotowy, naciśnij Koniec.

  Zostaniesz przeniesiony do " Upewnij się, swoich zewnętrznych ustawień bloga, teraz możesz przejść do ustawień bloga i podać adres URL.

  Możesz stworzyć więcej niż jeden blog, nie możesz posiadać wszystkich ustawień wymienionych powyżej.

  Ustawienia Twojego bloga
  Z "Ustawienia Twojego bloga" Obszar Twojego panelu ustawień, możesz kliknąć na nazwę bloga zarządzać jego ustawieniami, w tym:
  • Twój blog – To są ogólne ustawienia Twojego bloga, takie jak nazwa, opis oraz typ czy jest lokalny lub zewnętrzny. Możesz również zmienić prawa dostępu. "Public" Oznacza to, że wszyscy członkowie mogą zobaczyć Twojego bloga, "Prywatny klub" Oznacza to, że tylko członkowie którym zezwolisz będą mogli widzieć Twojego bloga, "Prywatność" oznacza to że tylko Ty możesz widzieć swojego bloga. Niektóre z tych opcji mogą być nie dostępne.
  • Twoje ustawienia lokalnego Blogu- Jeśli posiadasz lokalnego bloga, tutaj możesz skonfigurować różne ustawienia Twojego blogu, takie jak dostęp,komentarze i trackbackow.
  • RSS Ustawienia - Możesz wyłączyć RSS, lub włączyć alternatywną usługę RSS tutaj.
  • Dostosuj wygląd swojego bloga - Możesz zmienić sposób wyświetlania Twojego blogu tutaj, takie jak styl to wykorzystuje, i liczbę wejść zapisanych na stronie.
  • Prywatny klub – Jeśli Twój blog jest w " Prywatny klub" sposób, Ty możesz decydować kto ma dostęp do Twojego bloga.
  • Edytorzy – Możesz przypisywać użytkownikom dodatkowe uprawnienia do dodawania wpisów na Twoim blogu. Wprowadź nazwy użytkowników, którzy mają mieć uprawnienia.
  • Twoje zewnętrzne ustawienia blogu - Jeśli masz zewnętrzny blog, możesz wpisać adres URL do niego tutaj.


  Dodaj Tytuł
  Aby dodać wpis, możesz kliknąć " Napisz nowy wpis " obok twojego blogu z "Ustawienia Twojego blogu", lub naciśnij " Dodaj wpis " Przycisk z Twojego bloga.

  Musisz podać tytuł wpisu. Możesz wprowadzić "tagi" dla Twojego wejścia, które mogą być wykorzystane do różnych wpisów w kategoriach jeśli na blogu często się pisze o wielu osobach itp.

  Możesz wybrać datę wpisu, a jeśli posiadasz więcej niż jeden blog, możesz wybrać blog w którym powinien być zapisany na wpis.

  Masz możliwość dodać ankietę do Twojego wpisu, tak jak na forum.

  Należy wpisać swój wpis jak każda inną wiadomość. Masz możliwość dodania załączników do wpisu.

  Na samym dole strony, możesz przesłać swój wpis jako "Draft", co oznacza, że ​​nie zostanie opublikowany od razu, lub, jak "Published", co oznacza, że ​​jest dostępna dla innych, aby wyświetlić.

  Gdy jesteś gotowy, naciśnij Nowy wpis .

  Zmiana wyglądu Twojego Bloga
  Możesz zmienić wygląd swojego bloga do innego stylu, naciskając " Zmień wygląd " przycisk z Twojego bloga. Spowoduje to wyświetlenie okienka do zmienia styl bloga. Kliknij, aby zmienić styl bloga.

  Możesz stworzyć swój własny styl " Utwórz własny styl " option. Pojawi się okno, które pozwoli Ci na zmianę stylu swojego bloga wpisując niestandardowy kod CSS, lub za pomocą próbnika kolorów. Po zapisaniu motywu, motyw musi zostać zatwierdzony przez administratora, zanim stanie się aktywny.

  Zawartość bloku
  Możesz dodać zawartość bloku naciskając " Dodaj blok" przycisk z Twojego bloga

  Funkcje domyślnych bloków zostały wyjaśnione wcześniej w tym pliku pomocy, lub możesz w stanie dodać własne bloki, naciskając " Dodaj zawartość bloku" opcje. Mogą istnieć dostępne dodatkowe opcje bloków treści.

  Możesz przenieść zawartość klikając i przytrzymując pasek tytułowy, następnie przenieś je do nowej lokalizacji kolumny która znajduję się po lewej lub po prawej stronie.

  Aby usunąć zawartość, naciśnij icon.