Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Wędki, blanki Fisher?

blank fisher

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 27 listopad 2017 - 10:11

Witam,

szukam informacji na temat firmy Fisher która produkowała blanki i wędki w USA jeszcze jakieś 20 lat temu.

Udało mi się dowiedzieć tylko, że produkowali dla wielu uznanych firm, ( Winston, Hardy, Scott), że wymyślili połączenie typu spigot. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej w szczególności o ich blankach grafitowych przeznaczonych lub adaptowanych do spiningu. Może ktoś z Was miał jakieś doświadczenia, ma wędki Fisher-a, blanki albo chociaż jakieś informacje.

Pozdrawiam,

Tarłoś


  • Friko lubi to

#2 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 27 listopad 2017 - 21:22

Wczesne Winstony z lat 80”tzw Pre-IM6(te ktore nie były oznakowane IM6 lub WT)  budowane były  na blanku J.Kennedy Fishera, , Hardy zbudował na ich blanku znanego  wszystkim zapewne  Smugglera, Scott -serię G, Powell np. serie m.in. WB ( West Branch). Sporo muchówek na ich blankach robił wtedy Orwis.  Fisher wypuszczał jednoczesnie  identyczne modele ze swoim szyldem. Podobnie jak dzis... jeden chinczyk -10 róznych  naklejek :) ..Czyli jak mówia amerykanie” same animal different name” :)  . Nie był to wprawdzie " dynamit"  jak dzisiejsze konstrukcje , ot typowe klasyki o akcji moderate, bardzo ciepłe, ładnie zbalansowane,  takie z klasą dla ludzi nie -nerwusów.. Mialy jedną wspolną cechę. Same rzucały ( do dziś rzucają!)  i wybaczały błędy. Blanki robione na tzw. graficie podstawowym GT40. Czasami spotkać je mozna jeszcze na ebayu.


Użytkownik border river edytował ten post 27 listopad 2017 - 21:25


#3 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 27 listopad 2017 - 21:37

Tak, można kupić jeszcze na ebayu  używane wędki ale także nowe blanki.Miałem w reku kilka ich wędek.Wszystkie były bardzo solidne o grubych ściankach.

W Polsce ciężko będzie znależć jakieś informacje,najszybciej na forach muchowych w usa.



#4 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 27 listopad 2017 - 22:14

Dzięki za odzew,

pytam nie bez przyczyny, stałem się posiadaczem wędki uzbrojonej właśnie na blanku Fisher-a, a konkretnie z takim opisem SP- IM6+ 2S 864MF/P i zastanawiam się czy był to blank typowo spiningowy czy był adaptowany z muchówki. 

Rzeczywiście wędka jest o akcji moderate, blank jest bardzo smukły ze stosunkowo solidnymi ściankami, oczywiście na spigocie. Taka solidna pstrągówka.

Właśnie zabrałem się za nią żeby tchnąć nowe życie, póki co odzyskałem blank i wylakierowałem.

Zastanawiam się jak uzbroić ale chyba ze względu na historię ( wszak to blank co najmniej 20-sto letni ) pójdę w tradycję tak po staremu :) . Najbardziej dla mnie istotna informacja to czy jest to blank muchowy czy spiningowy? Może ktoś z Was pomoże?.

Pozdrawiam,

Tarłoś



#5 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 28 listopad 2017 - 16:30

Mialem jednego burgundowego Fishera , to był troche pozniejszy juz model z poczatku lat 90. Poniewaz był dosc mocny 7/8, sprzedalem go, zbyt pochopnie niestety. Solidne miecho w dole, z bardzo czułym topem, o akcji fast z super progresją przy wyginaniu.Bynajmniej nie pała, spełniał wszelkie cechy wędziska z najwyzszej półki.Fishery "origin" nie zostały należycie docenione. Okazało sie, że podobnie jak dzis  rownież wówczas , w ogólnym pojęciu ludzi literki i logo firmy wypuszczającej były wyznacznikiem jakosci.. A to była  bardzo solidna firma, jakością dorównywała blankom ot chocby Diamondbacka ( oczywiscie Vermont era.. :) ).

Załączone pliki


Użytkownik border river edytował ten post 28 listopad 2017 - 16:47


#6 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 28 listopad 2017 - 16:37

Elegancko wykonany, a i logotyp na tubie świetny.


  • border river lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, fisher

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych