Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tuning oraz trwałość i awaryjność Stelli + tym podobne - wydzielone z wątku 'Shimano Stella 2018'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2017 - 08:04

Teraz moda na błyskotki, jak wobler i jerk to holo a młynek świeci jak psu jaja. Wszystko aby wędkarza oko przyciągnąć. Wolę taki design jak w Stelkach 95/98 czy xtr. Rasowy, matowy metal.

Co do górnego wałka 4 lata to trochę mało aby trwałość tego rozwiązania docenić. Tym bardziej że spora część tylko w fotelach kręci.

Tak nieśmiało wspomnę.
14stki i Tp 15stki miały się po roku rozpadać. Kurde nie rozpadły się...
4 lata to mało? To ile potrzeba?
'10 gwiazda i tp '11 też miały wady ale o tym się nie pisze. Czemu?
Stelle 98 gdyby były używane ..tak naprawdę używane to już by ich nie było.
A te które teraz się trafiają to nic innego jak leżaki...

#2 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2017 - 08:33

Stella 07 i 10. Były kosmiczne zmiany? w porównaniu 10 i 14?
Za dwa lata 100tu lecie Shimano to po co teraz mieli robić boooom.
Co do wygody to każdy ma swoje upodobania i nie dogodzi się ,1 produktem , wszystkim.
Przecież można kupić starego Mesia beczke bo się nie psuł i nadal jeździ albo dizajnerską Insignie w dieslu,która psuje się nin stop i cieszyć wyglądem.
Jak @Guzu napisał ...nikt nikogo nie zmusza do zakupu 18stki.
Ps.Te Stelle są za tanie. Bo jakby j...li cene ze 4000zł ( lub jak cene Mileny na starcie) to skończyłyby się dywagacje i byłaby idealna.

#3 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 grudzień 2017 - 10:46

Stella 07 i 10. Były kosmiczne zmiany? w porównaniu 10 i 14?
Za dwa lata 100tu lecie Shimano to po co teraz mieli robić boooom.
Co do wygody to każdy ma swoje upodobania i nie dogodzi się ,1 produktem , wszystkim.
Przecież można kupić starego Mesia beczke bo się nie psuł i nadal jeździ albo dizajnerską Insignie w dieslu,która psuje się nin stop i cieszyć wyglądem.
Jak @Guzu napisał ...nikt nikogo nie zmusza do zakupu 18stki.
Ps.Te Stelle są za tanie. Bo jakby j...li cene ze 4000zł ( lub jak cene Mileny na starcie) to skończyłyby się dywagacje i byłaby idealna.

Nie sztuką jest sprzedać 20k tych kołowrotków. Sztuką jest sprzedać 200k. To odpowiedź na twoje pytanie czemu jest obecnie tańsza. Proces ten dotyczy wszystkich kołowrotków. Co prawda, nie za bardzo widać to na pólkach polskich sklepów ale to pewnego rodzaju fenomen.

Pozdrawiam M.


  • Guzu lubi to

#4 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2017 - 11:19

Ja to rozumiem. I przez zwiększanie sprzedaży dzieje się jak widać.
Polacy stali się bardzo..ale to bardzo roszczeniowi.
Chce mieć top-topów ale za darmo najlepiej więc i kierunek sprzedaży się zmienia.
Kupuje się Stelle na raty i oczekuje? No właśnie czego?
I później płacze bo coś mu szumi...może ma szumieć.
Ale jak wydał 2500zł to ta gwiazda powinna mu l....zrobić a nie robi :-)
Można pominąć sklepowych testerów i specjalistów co są mądrzejsi niż inżynierowie z np Shimano....bo to stąd jest cała masa z d...y wziętych opinii...

#5 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4894 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 grudzień 2017 - 16:56

Exist wypada na ten rok ale jeśli tendencja będzie podobna jak w przypadku morethana to nie ma co oczekiwać zmian.

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9469 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 grudzień 2017 - 17:10

Exist wypada na ten rok ale jeśli tendencja będzie podobna jak w przypadku morethana to nie ma co oczekiwać zmian.

Lepsze jest wrogiem dobrego?


  • miramar69 i guciolucky lubią to

#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:02

Stella 07 i 10. Były kosmiczne zmiany? w porównaniu 10 i 14?
Za dwa lata 100tu lecie Shimano to po co teraz mieli robić boooom.
Co do wygody to każdy ma swoje upodobania i nie dogodzi się ,1 produktem , wszystkim.
Przecież można kupić starego Mesia beczke bo się nie psuł i nadal jeździ albo dizajnerską Insignie w dieslu,która psuje się nin stop i cieszyć wyglądem.
Jak @Guzu napisał ...nikt nikogo nie zmusza do zakupu 18stki.
Ps.Te Stelle są za tanie. Bo jakby j...li cene ze 4000zł ( lub jak cene Mileny na starcie) to skończyłyby się dywagacje i byłaby idealna.

Porównanie do d... . Mesio może był niezawodny ale brakowało mu generalnie wielu systemów, nawigacji, więcej palił, był słabszy, truł itd. Diazajnerska świecąca Insignia to nie jest top wśród samochodów. Zwykły średniak jak Biomaster.

W przypadku generacji 98 i nowszych a 2014 aż takich różnic nie ma. Waga może na plus. Aksamit? Utrudnienia w demontażu?

Z perspektywy czasu najgorsze dla starszych generacji jest brak części zamiennych.



#8 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4894 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:10

Aksamit? Utrudnienia w demontażu?
Z perspektywy czasu najgorsze dla starszych generacji jest brak części zamiennych.


A moim zdaniem dla wszystkich modeli najgorszy jest właśnie wspomniany demontaż, może kiedy stanie się całkiem niemożliwy produkty S i D odzyskają słynną bezawaryjność :)

#9 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:25

Porównanie do d... . Mesio może był niezawodny ale brakowało mu generalnie wielu systemów, nawigacji, więcej palił, był słabszy, truł itd. Diazajnerska świecąca Insignia to nie jest top wśród samochodów. Zwykły średniak jak Biomaster.
W przypadku generacji 98 i nowszych a 2014 aż takich różnic nie ma. Waga może na plus. Aksamit? Utrudnienia w demontażu?
Z perspektywy czasu najgorsze dla starszych generacji jest brak części zamiennych.

Ty tak na poważnie?
Przecież z Mercem i Insignią to przenośnia.
Zgodze się z Twoim zdaniem jeśli pokażesz mi 1!
słownie : jedną.
Tylko jedną sztukę Stelli '14 w której padł posuw...i nie od upadku na szpulę i wyniku szarpania się z zaczepem ...

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:27

Ty tak na poważnie?
Przecież z Mercem i Insignią to przenośnia.
Zgodze się z Twoim zdaniem jeśli pokażesz mi 1!
słownie : jedną.
Tylko jedną sztukę Stelli '14 w której padł posuw...i nie od upadku na szpulę i wyniku szarpania się z zaczepem ...

Czy ja pisałem o takiej sztuce ???

O problemach ze Stelkami 2014 nie słyszałem ale kręcą statystycznie rzecz biorąc połowę tego czasu co 2010.

Nie zastanawia Ciebie fakt pozostawienia dolnego wałka w mocniejszych wersjach SW, zarówno w TP jak i Stelce?

Z jakiegoś powodu nie zdecydowali się na to.


Użytkownik godski edytował ten post 22 grudzień 2017 - 19:34


#11 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:44

Ja o gruszce Ty o pietruszce/lub/ odwrotnie :-)
Może tak. Można/wskazane jest łowić gwiazdą 98 ..i teraz....w imię czego mam się ograniczać?
Sory ale akurat taki głupi przykład mi wpadł do łba :-)
Mam się zatrzymać na białej lodówce z lat 90tych bo jest jeszcze w miarę ładna i się nie psuje?
Czy kupić sobie wypasioną /srebrną wypalerę z wyświetlaczem?
Kupię tą srebrną mimo że może się popsuć bo lubię oko pocieszyć czymś ładnym i nowym.
Uwielbiam ten portal za tego typu dyskusje.
Jeszcze nikt nie dotykał nowej 18stki:-) a już spadła na nią fala krytyki.

#12 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:45

Ty tak na poważnie?
Przecież z Mercem i Insignią to przenośnia.
Zgodze się z Twoim zdaniem jeśli pokażesz mi 1!
słownie : jedną.
Tylko jedną sztukę Stelli '14 w której padł posuw...i nie od upadku na szpulę i wyniku szarpania się z zaczepem ...

Panie Przemku,może Andrzej nie miał,ale ja miałem 2 sztuki gdzie padł posuw. Uszkodzenia nastąpiły w wyniku niewłaściwego posługiwania się kołowrotkiem przy holu. I tak to nieraz jest (niestety),że co bardziej napaleni na sprzęt wysokiej klasy i nie tylko wysokiej nie umieją się  znim właściwie obchodzić. Dotyczy to nie tylko w kwestii holu. 

A nowa Stella '18 wizualnie mi się podoba,lubię taka tonację kolorów. Ale czekam na 100-lecie Shimano.



#13 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:51

Panie Józku o tym samym piszę od początku. Stella nie powinna być młynkiem dla wszystkich.
"Nieuprawniony" jeden z drugim nie umie,( nie wiem jak to napisać) używać kołowrotka a później wychadzą jaja i opinie że się popsuł....
W osławionych '10tkach też były takie przypadki...przecież sam pan je reanimował...

Użytkownik przemo_w edytował ten post 22 grudzień 2017 - 20:01

  • Józef Lesniak lubi to

#14 OFFLINE   Jamjest

Jamjest

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:55


Użytkownik Jamjest edytował ten post 22 grudzień 2017 - 20:11


#15 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:58

Przepraszam już edytuje. Nie miałem na celu urazić nikogo :-)

#16 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:10

Ale czekam na 100-lecie Shimano.

Ja też czekam, nawet już sobie jedną zaklepałem ;-)

Też jeszcze nigdy nie miałem 14-ki gdzie było jakiś duże zmęczenie, zużycie materiału, najlepsze jest jak przychodzi taka 14-ka z wygiętą osią w banan " Panie samo tak się stało " haha czy wyrwaną w pi.....du oscylacją.

A wbrew pozorom 14-ek nie ma tak wcale mało na rynku jakby się wydawało i jakoś oscylacja nic się nie pierdzieli.

Użytkownik FlyFisherman edytował ten post 22 grudzień 2017 - 20:39


#17 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:13

Panie Józku o tym samym piszę od początku. Stella nie powinna być młynkiem dla wszystkich.
Oszołom jeden z drugim nie umie,( nie wiem jak to napisać) używać kołowrotka a później wychadzą jaja i opinie że się popsuł....
W osławionych '10tkach też były takie przypadki...przecież sam pan je reanimował...

Generalnie jest tak,że każdy kołowrotek jest dobry i spełnia oczekiwania nabywcy. Jednak w niektórych przypadkach te oczekiwania są zawodne,bo jeśli pierwszym lub drugim kołowrotkiem adepta sztuki wędkarskiej na samym starcie jest maszynka z górnej półki to może być rozczarowanie właśnie w wyniku niewiedzy posługiwania się tym sprzętem. Dlatego firmy produkują kołowrotki tanie dla tzw. "niedzielnych" okazjonalnych wędkarzy jak i te drogie dla już zaawansowanych.

Jeżeli chodzi o '10 Stelle,to z nią nie ma problemu,aczkolwiek czasem się zdarzy. A to już wiemy dlaczego.



#18 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:26

Generalnie jest tak,że każdy kołowrotek jest dobry i spełnia oczekiwania nabywcy. Jednak w niektórych przypadkach te oczekiwania są zawodne,bo jeśli pierwszym lub drugim kołowrotkiem adepta sztuki wędkarskiej na samym starcie jest maszynka z górnej półki to może być rozczarowanie właśnie w wyniku niewiedzy posługiwania się tym sprzętem. Dlatego firmy produkują kołowrotki tanie dla tzw. "niedzielnych" okazjonalnych wędkarzy jak i te drogie dla już zaawansowanych.
Jeżeli chodzi o '10 Stelle,to z nią nie ma problemu,aczkolwiek czasem się zdarzy. A to już wiemy dlaczego.

A trzęsące się rotory czy nad wyraz szybko zużyta mała zębatka posuwu ( idle gear)? w '10
Ale nie o to chodzi.
Kuba dlaczego Vaniek 2500 padł? Do czego byl używany? :-)

#19 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:29

A ten vaniek haha proszę ja Ciebie na trociach w styczniu, wyrwana oscylacja jak się patrzy na zaczepach.

#20 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2262 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:30

To nie można Vańka 2500 na trocie zabrać? Przecież to maszyna za 16stówek!!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych