Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozumienia 2018 - wydzielone z Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 25 grudzień 2017 - 18:36

21 grudnia również doświadczyłem kontroli ​pzw. bardzo mili panowie no i jedna pani. kontrolerzy  byli z Białej Podlaski. dostałem od nich informację iż Siedlce nie podpisały porozumienia z Białą i trzeba będzie zrobić dodatkową opłatę chyba 55zł aby łowić np.w Mierzwicach i okolicy, bądź zmienić miejsce opłacania składek na koło z rejonu ,które ma podpisane porozumienie. ryby niestety nie było mi dane złapać



#2 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 25 grudzień 2017 - 18:41

Też słyszałem tą smutną informację...

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 25 grudzień 2017 - 18:56

Ja nie słyszałem, ale wkrótce - cytując klasyka - "do Bydgoszczy będę jeździł" żeby opłacić składkę...

 

Swoją drogą czekam na mróz i się nie mogę doczekać i jakoś tym samym nie mogę dojechać na ryby, zaraz mi zabraknie grudnia :wacko:  :doh:


Użytkownik Fossegrim edytował ten post 25 grudzień 2017 - 18:58


#4 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 25 grudzień 2017 - 19:11

ja wcześniej tylko słyszałem o tej informacji ale panowie z pzw powiedzieli iż jest to pewniak na 100% iż genialni panowie z Siedlec nie podpisali  porozumienia



#5 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 25 grudzień 2017 - 19:43

Ale bez sensu.

#6 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 25 grudzień 2017 - 19:52

"Polska to dziwny kraj,więc aby do maja" powiedział wędkarz przechylając szklankę whisky 😁😉

Użytkownik maicke82 edytował ten post 25 grudzień 2017 - 20:01

  • rybson, czocho i Qcyk lubią to

#7 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 25 grudzień 2017 - 20:04

... chory kraj ... jak to prawda to naprawdę chyba czas zaprzestać płacenia składek ...

#8 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 grudzień 2017 - 22:14

To prawda, będąc w OS w tym roku trzeba będzie dopłacić 55plz do łowienia na wodzie OBP. Teraz pytanie : czy jak tomchaw11 napisał "genialni panowie z Siedlec" czy jak ja napiszę "genialni panowie z BP" ? Pragnę zauważyć że taki OM od kilku lat z nikim nie podpisuje i faktycznie się wq.....ło duże grono wędkarzy a ci co bardziej wq....ni przenieśli się do OS albo OC. Nie wiadomo jakie rozwiązanie znaleziono na linii okręg Białystok - OBP ?

O ile dobrze rozumiem cytat ze strony OS :

"3. Porozumienie na zasadzie wykupienia ulgowej składki na ochronę i zagospodarowanie wód po wniesieniu składki członkowskiej w macierzystym okręgu.

Członkowie niżej wymienionych Okręgów PZW, wędkujący na wodach użytkowanych przez Okręg PZW w Siedlcach, zobowiązani są do opłacenia składki na ochronę i zagospodarowanie wód wpostaci znaczka trwale umieszczonego w legitymacji członkowskiej."

czyli 55plz w OS i 55 dla OBP czyli finansowo wychodzi na to samo chyba że ja źle zrozumiałem więc trzeba mnie jak krowie na rowie wytłumaczyć :rolleyes: że te 55 +55 to jest co innego niż 110 tylko dla OS i porozumienie bez płacenia dla OBP  :P

ps. jedynym utrudnieniem może być plątanie się między kołem w OS a jakimś kołem w okręgu BP żeby mieć ich znaczek.



#9 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 25 grudzień 2017 - 23:46

To prawda, będąc w OS w tym roku trzeba będzie dopłacić 55plz do łowienia na wodzie OBP. Teraz pytanie : czy jak tomchaw11 napisał "genialni panowie z Siedlec" czy jak ja napiszę "genialni panowie z BP" ? Pragnę zauważyć że taki OM od kilku lat z nikim nie podpisuje i faktycznie się wq.....ło duże grono wędkarzy a ci co bardziej wq....ni przenieśli się do OS albo OC. Nie wiadomo jakie rozwiązanie znaleziono na linii okręg Białystok - OBP ?

O ile dobrze rozumiem cytat ze strony OS :

"3. Porozumienie na zasadzie wykupienia ulgowej składki na ochronę i zagospodarowanie wód po wniesieniu składki członkowskiej w macierzystym okręgu.

Członkowie niżej wymienionych Okręgów PZW, wędkujący na wodach użytkowanych przez Okręg PZW w Siedlcach, zobowiązani są do opłacenia składki na ochronę i zagospodarowanie wód wpostaci znaczka trwale umieszczonego w legitymacji członkowskiej."

czyli 55plz w OS i 55 dla OBP czyli finansowo wychodzi na to samo chyba że ja źle zrozumiałem więc trzeba mnie jak krowie na rowie wytłumaczyć :rolleyes: że te 55 +55 to jest co innego niż 110 tylko dla OS i porozumienie bez płacenia dla OBP  :P

ps. jedynym utrudnieniem może być plątanie się między kołem w OS a jakimś kołem w okręgu BP żeby mieć ich znaczek.

Darku,dzisiaj rozmawiałem z członkiem zarządu koła mojego rodzinnego miasta{nie nalezę do tego koła ,ani nawet do okręgu} i podpytałem go o nieoficjalne dane o porozumieniach w 2018r.

Odpowiedział mi że nadal istnieje nieoficjalnie porozumienie tzw.Ściany Wschodniej jak w poprzednich latach,czyli Białystok-Siedlce-Biała Podlaska oraz Lublin.

Okręg Mazowiecki nie "ugrał" Siemianówki z legalnym trollingiem ,za odstąpienie za niewielką opłatą rzeki Nurzec i zalewu Repczyce ,a tylko dolny odcinek Białostockiej Narwi {obwód nr.4 -od Rzędzian do ujścia Biebrzy. } .Zaznaczam że są to dane nieoficjalne.

Sam po kilku latach członkostwa  w OS rozważę powrót do OB .

Zobaczymy jakie będą oficjalne stanowiska wszystkich zainteresowanych okręgów.

 

Pozdrawiam Tomi B)



#10 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 grudzień 2017 - 00:01

Tomek jeżeli Cie dobrze rozumiem to będzie można łowić na Nurcu i Repczycach w ramach porozumienia ?



#11 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 26 grudzień 2017 - 08:57

Tomek jeżeli Cie dobrze rozumiem to będzie można łowić na Nurcu i Repczycach w ramach porozumienia ?


Andrzej, z tego co zrozumiałam to dla członków OB łowić można będzie na w/w łowiskach po uiszczeniu rocznej opłaty 20pln za całość lub po 20pln za każde łowisko osobno- tego mój rozmówca nie był pewny.

Pozdrawiam TomiB-)
  • beton007 lubi to

#12 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 26 grudzień 2017 - 11:08

z tego co ja zrozumiałem to w okręgu siedleckim składka 100% czyli 110zł ( chyba ze ktoś ma jakieś ulgi) + dopłata 55zł za okręg biała. nie jest to aż tak skomplikowane. podobne zasady płacenia były przy wykupie mazowieckiego i siedleckiego



#13 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 26 grudzień 2017 - 12:20

Odpowiedział mi że nadal istnieje nieoficjalnie porozumienie tzw.Ściany Wschodniej jak w poprzednich latach,czyli Białystok-Siedlce-Biała Podlaska oraz Lublin.

Nieoficjalne może i tak ale dopłaty będą. Trzeba poczekać na info od Bartka. Mnie tam wszytko jedno bo i tak łowię w zasadzie na wodach OBP i OS. Mam tylko nadzieję że okręgi w jakimś rozwiązaniu wezmą pod uwagę to że wykupując np. OS dopłatę dla OBP będzie można zrobić na miejscu a nie jeździć do BP po znaczek.



#14 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 26 grudzień 2017 - 13:09

Nieoficjalne może i tak ale dopłaty będą. Trzeba poczekać na info od Bartka. Mnie tam wszytko jedno bo i tak łowię w zasadzie na wodach OBP i OS. Mam tylko nadzieję że okręgi w jakimś rozwiązaniu wezmą pod uwagę to że wykupując np. OS dopłatę dla OBP będzie można zrobić na miejscu a nie jeździć do BP po znaczek.

Darek,z tym opłacaniem dopłaty w OS na wody OBP lub odwrotnie, to podejrzewam że nie będzie problemów z dostępnością znaczków na miejscu,bez podróżowania.
Ja myślę że gdzie dwóch się bije(OS vs OBP) tam trzeci skorzysta (O Białystok).
Jak wynikało z rozmowy ze znajomym "działaczem" ,płacąc składki w Białymstoku łowisz bez dopłat na wodach OS i OBP.
Jeżeli to się potwierdzi to będzie fajnie.
Ponton zarejestrowałeś po "tej" stronie Bugu więc i opłaty możesz tu uiścić :-)
Na razie to tylko spekulacje więc zobaczymy czym włodarze tych okręgów nas uraczą.....

Pozdrawiam TomiB-)

#15 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 26 grudzień 2017 - 13:33

Ponton zarejestrowałeś po "tej" stronie Bugu więc i opłaty możesz tu uiścić :-)

Już mi jakiś czas temu sugerowano koło PZW w Mielniku :) . Nie wiem jednak jak działa okręg w Białymstoku a wiem za to że OS jest dosyć prężnym okręgiem i mam nadzieję że tak pozostanie. Jeśli płacę to chcę mieć świadomość że ktoś dobrze z tego korzysta, i był to powód że opuściłem OM.



#16 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 26 grudzień 2017 - 14:14

Już mi jakiś czas temu sugerowano koło PZW w Mielniku :) . Nie wiem jednak jak działa okręg w Białymstoku a wiem za to że OS jest dosyć prężnym okręgiem i mam nadzieję że tak pozostanie. Jeśli płacę to chcę mieć świadomość że ktoś dobrze z tego korzysta, i był to powód że opuściłem OM.

Między innymi z takich i innych powodów ,jakiś czas temu zrezygnowałem z członkostwa w O.Białystok na rzecz OS.

Od roku prezesem ZO Białystok jest człowiek którego znam bardzo długo i dobrze wspominam..... :)

Powinno być dobrze.

 

Pozdrawiam Tomi B)

 

Ps.Jako że jest to watek o Bugu i nie powinniśmy roztrząsać tutaj spraw o porozumieniach PZW proszę moderatora o utworzenie tematu np.Porozumienia 2018 i przeniesienie tych postów do tego działu.



#17 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 grudzień 2017 - 16:09

Tomi w naszym okregu nic sie nie zmieni. Prezes to pionek i tyle. Wymiary gorne nie przeszły, trolling wszedl. Jestem 100 % pewien ze za chwile siaty wrócą.

Użytkownik beton007 edytował ten post 26 grudzień 2017 - 16:09


#18 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 26 grudzień 2017 - 16:34

Tomi w naszym okregu nic sie nie zmieni. Prezes to pionek i tyle. Wymiary gorne nie przeszły, trolling wszedl. Jestem 100 % pewien ze za chwile siaty wrócą.

Może będzie tak jak napisałeś ,może nie.Nie znam się na możliwościach działaczy PZW.

Z drugiej strony,co wymyślą to trzeba będzie respektować.

Nie wiele mnie to interesuje{kto z kim i za ile} bo przy moim "częstym" łowieniu na wodach PZW taniej wychodzi opłacenie jednodniowego pozwolenia w jakimkolwiek okręgu niż całoroczna opłata.

 

Pozdrawiam Tomi B)



#19 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 grudzień 2017 - 12:36

Zgodnie z obietnicą dzielę się wiedzą.

W 2018 roku Okręg w Siedlcach (OS) będzie wydawał wspólne zezwolenie wraz z okręgami w Białymstoku, Lublinie i Chełmie. Zezwolenia dotyczą wód ogólnodostępnych w każdym z okręgów.

Pozostałe porozumienia wyglądają następująco - http://www.pzw.org.p...rozumienia_2018

 

Jeśli chodzi o Białą Podlaską.

Delegaci na zjazd okręgowy w BP podjęli uchwałę o konieczności pobierania opłat od wędkarzy OS. Głównym powodem była duża presja na zbiornikach Żelizna, Podedwórze, Mosty i na rzece Bug. Wobec powyższego zarządy okręgów BP i OS przyjęły zasadę wnoszenia opłat 50/50, czyli wędkarz z OS płaci 55 zł za wędkowanie w wodach OBP, a wędkarz z OBP płaci 55 zł za wędkowanie w wodach OS.

 

Temat obwodu Bug Nr 5.

Nadal obowiązuje umowa, na podstawie której wędkarze OS mogą wędkować w wodach obwodu. W ubiegłym roku cały koszt tego porozumienia poniósł okręg, niestety wędkarze znowu postarali się, by tak nie było. OS zapłacił mnóstwo pieniędzy za wędkarzy, którzy nigdy nie byli nad wodą obwodu. W związku z tym w roku 2018 można otrzymać zezwolenie na Bug Nr 5 po wniesieniu składki dodatkowej w wysokości 20 zł.

 

Wraz z nastaniem roku 2018 zniknęła również specjalna składka ulgowa dla wędkarzy opłacających składki okręgowe także w innych okręgach. Przyczyną jest nieuczciwość wędkarzy, którzy deklarowali opłatę w innym okręgu i nigdy jej nie uiścili.



#20 OFFLINE   sadam14

sadam14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Adam

Napisano 27 grudzień 2017 - 12:55

Ahh te " nasze " pezetwu... tylko czekać jak wróci dodatkowa składka dla wszystkich za zbiorniki.:)


Użytkownik sadam14 edytował ten post 27 grudzień 2017 - 12:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych