Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1561 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 11:24

Szukam na necie zestawienia roznic pomiedzy tymi dwoma modelami i niestety za bardzo nie jestem w stanie znalezc.

Moze ktos tutaj juz zglebial ten temat?



#2 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 styczeń 2018 - 11:29

może wrzucimy pytanie do wątku o silnikach MotorGuide?

http://jerkbait.pl/t...ach-motorguide/


  • Krzysiu lubi to

#3 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 11:41

może wrzucimy pytanie do wątku o silnikach MotorGuide?

http://jerkbait.pl/t...ach-motorguide/

 

Te modele to bardzo specyficzne konstrukcje i pewnie pytanie 'zagubi sie' w tym bardzo ogolnym watku.

Jednak Ty decydujesz :)

 

PS. Zauwazylem tendencje do grupowania tematow w bardzo ogolnych watkach. W moim przypadku powoduje to , ze przegapiam pewnie wiekszosc ciekawych (dla mnie) dyskusji. Przykladowo nie sledze 100 stronicowego watku o sondach Lowrance, a jednak sa tematy, ktorymi jestem bardzo zainteresowany i jakbym ujrzal naglowek to pewnie bym w niego kliknal.

Pewnie sa jakies przeslanki, ktorymi sie kierujecie i jestem ich ciekawy :)


  • Negra i JaK666 lubią to

#4 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 10 styczeń 2018 - 12:25

Przykladowo nie sledze 100 stronicowego watku o sondach Lowrance, a jednak sa tematy, ktorymi jestem bardzo zainteresowany i jakbym ujrzal naglowek to pewnie bym w niego kliknal.

Pewnie sa jakies przeslanki, ktorymi sie kierujecie i jestem ich ciekawy :)

 

Takie 'niszowe' tematy będą miały po kilka postów i szybką znikną na kolejnych stronach z nikłą szansą na ich ponowne otwarcie (albo nawet nie wyjdą z 'poczekalni').

 

 

Xi3 to model na 2018, nie ma zbyt wiele informacji.

Z tego, co znalazłem, wynika, że to modele 'ekonomiczne' - odpowiedź na serię Power Drive Minn Koty.

https://www.trolling...-trolling-motor

http://www.bbcboards...d.php?t=830126:

Xi3 is a lower cost electric steer bow mount trolling motor from MotorGuide. It is available in 12V and 24V up to 80 lbs thrust. If you need higher thrust you should get the Xi5. The Xi5 also has a nice feature if you fish is rough water. The transmission will lock in the vertical or horizontal orientation prior to fully stowing the trolling motor in the cradle. The Xi3 needs to be completely stowed before it is prevented from tilting back to the deployed position. Both the Xi3 and Xi5 are just as accurate when equipped with the GPS pinpoint system and both can connect to the NMEA bus and communicate with Lowrance. The Xi5 is now available in a 72 inch column. The Xi3 is available up to 60 inch column. The Xi5 transmission is slightly more durable and quieter than the Xi3 but both are significantly quieter than any other brand.


  • hlehle lubi to

#5 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 styczeń 2018 - 16:06

Te modele to bardzo specyficzne konstrukcje i pewnie pytanie 'zagubi sie' w tym bardzo ogolnym watku.

Jednak Ty decydujesz :)

 

PS. Zauwazylem tendencje do grupowania tematow w bardzo ogolnych watkach. W moim przypadku powoduje to , ze przegapiam pewnie wiekszosc ciekawych (dla mnie) dyskusji. Przykladowo nie sledze 100 stronicowego watku o sondach Lowrance, a jednak sa tematy, ktorymi jestem bardzo zainteresowany i jakbym ujrzal naglowek to pewnie bym w niego kliknal.

Pewnie sa jakies przeslanki, ktorymi sie kierujecie i jestem ich ciekawy :)

Cóż, jak to często bywa nie ma idealnego rozwiązania.

Rzeczywiście często scalamy tematy i wątki m.in. z powodów o jakich napisał @mario

Zawsze jest to dość trudne do oceny, czy lepiej połączyć z istniejącym tematem czy pozostawić samodzielny.

Zazwyczaj autor postu, pytania, wątku ma dość osobiste, emocjonalne podejście "skoro założyłem tzn. że jest to ważne i najlepiej nie ważcie się dotykać, tym bardziej zieloną ręką..."  :) 

Osobiście preferuję (co nie jest tajemnicą) łączenie wątków, choć w przypadku mniej oczywistych postów lub pytań pozostawiamy post na jakiś czas i przyglądamy się jak się temat rozwija, po kilku dniach podejmujemy decyzję co dalej.

W przypadku pytań lub wątpliwości zawsze warto odezwać się do modów lub tego który zajął się tematem, żeby ustalić co, jak, dlaczego, itd.

Forum jest wspólne, wszyscy tworzymy jego wartość merytoryczną, nikt się nie będzie upierał przy scalaniu, przenoszeniu, kasowaniu, jeżeli tylko są argumenty do takiego czy innego działania...

Pozdrawiam

 

PS. mam nadzieję, że dość często widać jak w sumie proste i efektywne jest wyszukiwanie informacji na forum, jeżeli tylko się do tego trochę przyłożyć


  • Krzysiu lubi to

#6 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:40

Jeśli jest to nowość w US
To na.polsce będzie za 2 lub 3 lata.
Ja czekałem na swój xi5 po premierze w US 2 1/2 roku.
  • mario lubi to

#7 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 20:54

Takie 'niszowe' tematy będą miały po kilka postów i szybką znikną na kolejnych stronach z nikłą szansą na ich ponowne otwarcie (albo nawet nie wyjdą z 'poczekalni').

 

Xi3 to model na 2018, nie ma zbyt wiele informacji.

Z tego, co znalazłem, wynika, że to modele 'ekonomiczne' - odpowiedź na serię Power Drive Minn Koty.

https://www.trolling...-trolling-motor

http://www.bbcboards...d.php?t=830126:

Xi3 is a lower cost electric steer bow mount trolling motor from MotorGuide. It is available in 12V and 24V up to 80 lbs thrust. If you need higher thrust you should get the Xi5. The Xi5 also has a nice feature if you fish is rough water. The transmission will lock in the vertical or horizontal orientation prior to fully stowing the trolling motor in the cradle. The Xi3 needs to be completely stowed before it is prevented from tilting back to the deployed position. Both the Xi3 and Xi5 are just as accurate when equipped with the GPS pinpoint system and both can connect to the NMEA bus and communicate with Lowrance. The Xi5 is now available in a 72 inch column. The Xi3 is available up to 60 inch column. The Xi5 transmission is slightly more durable and quieter than the Xi3 but both are significantly quieter than any other brand.

 

Też takie notki znajdywałem i wynika z nich jakby np. wersje 55 lbs Xi3 i Xi5 praktycznie się nie rózniły.

 

Co do wątków, w sumie faktycznie ciężko ocenić co w danym przypadku byłoby lepsze.

 

Jeśli jest to nowość w US
To na.polsce będzie za 2 lub 3 lata.
Ja czekałem na swój xi5 po premierze w US 2 1/2 roku.

 

W PL może i tak, ale można sobie ściągnąć z US lub dogadać się z dystrybutorem lokalnym (np. w UK) żeby nam ściągnął ;)


  • Jano lubi to

#8 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 styczeń 2018 - 21:01

Szukałem wszędzie po całej europie i nic.

Jak znalazłem to był odnośnik że wysyłka z US.



#9 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 21:11

Szukałem wszędzie po całej europie i nic.

Jak znalazłem to był odnośnik że wysyłka z US.

 

W Niemczech z tego co wiem dość sporo tego sprzedają, ale może jakiś czas temu inaczej to wyglądało.



#10 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 19 styczeń 2018 - 08:32

Porównanie Xi5 z Xi3 36V z 24V


Użytkownik pingvinas edytował ten post 19 styczeń 2018 - 08:39

  • hlehle i SkiDivPL lubią to

#11 OFFLINE   and66

and66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaŁęczna
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Krać

Napisano 19 styczeń 2018 - 08:46

Rosjanie jak widać nas wyprzedzają i mają świetne filmy o silnikach zaburtowych z rozbiórką na części pierwsze spalinowych chinoli z pokazaniem ich wad i różnic w stosunku do Yamahy lub Tohatsu oraz z typowymi naprawami bo pływa tam tego o wiele więcej niż u nas podobnie z elektrykami, pontonami itd. Są też testy kajaków i łodzi u nas nie ma ich prawie wcale. Polecam ten ruski internet da się coś zrozumieć i nie są tak komercyjne jak nasze czy zachodnie bez nadęcia i zachwytów świetne są też testy samochodów. Tylko niech mnie nikt nie wyzywa od ruskich troli po prostu trochę uczyłem się tego języka przeczytałem kilka książek i lubię ich technikę. Pozdrawiam



#12 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 19 styczeń 2018 - 09:24

I maja przetłumaczone filmy z reklamami sprzętu.A nie tak jak u nas dealery wrzucają oryginalne filmiki reklamowe bez tłumaczenia o żadnej dbałości o klienta.Kopiuj i w klej.Tak każdy umie.A zarobić chcą !!!


  • hlehle i RobsonAL lubią to

#13 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 15:22

Dziękować!

#14 OFFLINE   dhj59

dhj59

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 12 marzec 2018 - 16:31

Witam

Pytanie odnośnie MotorGuide Xi5-55Fw 48" 12V, Wiecie gdzie można kupić w dobrych pieniądzach i najlepiej w Polsce?



#15 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 13 marzec 2018 - 06:50

Daniel, dowiedziałeś się jeszcze czegoś o tym silniku Xi3?

#16 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 23:01

Daniel, dowiedziałeś się jeszcze czegoś o tym silniku Xi3?

 

Tyle co w tym wątku :)

Na razie nie miałem czasu przyłożyć się do zakupu.



#17 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 14 marzec 2018 - 09:01

Z tego co się dowiedziałem to Xi3 w porównaniu do poprzednika nie ma wbudowanego przetwornika i nie ma pedału... Co jeszcze to nie wiem.

#18 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 marzec 2018 - 13:34

Model na słodką wode ma przetwornik.
Przetwornika pozbawiona jest wersja na słoną.

#19 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 14:05

Z tego co się dowiedziałem to Xi3 w porównaniu do poprzednika nie ma wbudowanego przetwornika i nie ma pedału... Co jeszcze to nie wiem.

 

Xi5 chyba tez ma taka wersje.



#20 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 15 marzec 2018 - 23:02

I tak i nie :) U Parkera jest trochę więcej info. Sporo modeli jest. 

 

http://parker.com.pl...de_Xi3_2018.pdf

 

http://parker.com.pl...RGUIDE_2018.pdf






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych