Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór śruby do łodzi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mar449

mar449

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 14:10

Chciałem się serdecznie przywitać, bo pierwszy raz piszę na tym forum. Mam na imię Marek i często przeglądam to forum. Zdobyłem tu już dużo wartościowych informacji. Teraz proszę Was o pomoc. Mam problem z pracą silnika na mojej łódce. Łódka dł. 375 cm. szer. 155 cm. waga pustej 140kg.post-66629-0-45291500-1515847567_thumb.j  Mam do niej silnik Envirude 4Hp dwucylindrowy dwusów z 1973roku. Srubę ma takąpost-66629-0-70879000-1515847828_thumb.j  o średnicy 17 cm. Jak płynąłem w dwie osoby plus graty, to silnik nie chciał się wkręcić na obroty pracował wolno, i czuć było duże obciążenie chociaż łódka płynęła nieźle. Oznaczenie silnika Envirude 43B36C. Chciałem zdobyć dane techniczne tego silnika :ustawienie szczelin zakres zalecanych obrotów skład mieszanki jakieś czynności obsługowe.... ale do niczego nie mogłem się dokopać, chyba to już jest za stare żeby coś wyczytać. Jeżeli ktoś z Was wie coś na temat tego silnika to bardzo proszę o informację. Silnik ma piękne sprężanie pięknie pali równo pracuje, bez obciążenia momentalnie wchodzi na obroty, a zanurzony się męczy. Płyta kawitacyjna była 4 cm. poniżej dna łodzi. Przerobiłem pawęż i teraz jest na zero( z możliwością regulacji), ale już nie zdążyłem jej sprawdzić na wodzie bo mrozy wyskoczyły. Nie wiem czy to dużo zmieni, ale chyba względem obrotów nie- może szybkość wzrośnie trochę. Proszę o pomoc i podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie. Marek.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Gromadzki

Gromadzki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 13 styczeń 2018 - 14:29

marek 2
 Przywitalnie mamy  w tym linku  :)

                          http://jerkbait.pl/t...12#entry2302406



#3 ONLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 08:33

znam te silniki.

ja bym sprawdził cewki czy nie popekane. 

dla mnie to pachnie gubieiem iskry i praca na jednym cylindrze.

dodatkowo jak sytuacja w gazniku?

pływak korkowy mize wisiec na strzepach i bezyna wali do cylindrów jak chce.

 

co do sruby to niec nie wykabinujesz.

 atak jak chcesz pływac szybko to kup 8-15 KM



#4 OFFLINE   mar449

mar449

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 17:25

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Silnik na małych obrotach ładnie równo pracuje, jak zdejmę jedną fajkę zwalnia, ale nadal pracuje równo na bardzo małych obrotach, jak ją założę i zdejmę drugą zachowuje się identycznie równa ładna praca, dlatego uznałem że cewki w porządku, ale kto wie. Rozkręcę gaźnik i sprawdzę jak wygląda ten pływak. Czy śruba w tym silniku jest Jakoś opisana?, bo nie widzę napisu i nie wiem gdzie szukać.  Może ktoś ma taki silnik i mógłby zmierzyć średnicę śruby, to byłaby dla mnie ważna informacja czy śruba jest oryginalna.Nie chodzi mi o szybkie pływanie bo nie ta moc, raczej chciałbym żeby silnik osiągał maksymalne obroty jakie są dla niego przewidziane na maks. gazie i ich nie przekraczał. Jakie może mieć przewidziane maksymalne obroty taki silnik? Kupiłem tachometr zakładany na przewód świecy, to sprawdzę obroty i obie cewki przy okazji jak warunki pozwolą. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. 



#5 OFFLINE   mar449

mar449

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 15:45

Witam ponownie. Rozebrałem gaźnik. Pływak jest plastikowy i wygląda w porządku. Musiałem dorobić ściągacz do koła zamachowego. Cewki wyglądają jak nowe nie mają żadnych pęknięćpost-66629-0-24637200-1516027354_thumb.j. Czy można je jakoś pomierzyć ( mam sprzęt do wszelkich pomiarów elektrycznych). Jakie przerwy na przerywaczach i świecach? post-66629-0-28938700-1516027375_thumb.jJest luz wzdłużny na wale ok. 1/2 mm. i mały poprzeczny mogę zmierzyć czujnikiem jak duży. Czy ten wzdłużny wykasować? zdjąłem śrubę i jest wewnątrz opisana     7 1/2 x 4. Nie wiem, czy taka powinna być czy inna. Czy mogę coś jeszcze sprawdzić lub zrobić, żeby to opanować? Bardzo proszę o sugestie i podpowiedzi. Pozdrawiam. Marek.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych